demented

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 25.12.2006  14:24
    Jackass 2 (2006)

Podarené vtipy/scénky sa striedajú s tými trapnejšími. To bol vždy hlavný problém Jackass-u seriálového/televízneho aj filmového - neschopnosť udržať si určitú úroveň kvlaity po celú dĺžku trvania. Naštastie v prípade filmu sa to už trochu zlepšilo. Knoxville a spol. by su už mali konečne zafixovať, že niekedy je menej viac.

• 20.12.2006  12:37

Morálne poučovanie a srdcervúci skoro-záver ("Rodina na prvom mieste") plus koketovanie s rodinnou komédiou/drámou - to sú minimálne tri veci, ktoré tomuto filmu takmer zlomili väz. Kde sú tie časy, keď sa Sandler o nič nesnažil (alebo sa o to aspoň nesnažil tak okato) a pálil do nás jeden gag za druhým. Na druhej strane Click-u nemožno uprieť určitú zábavnosť a pár naozaj genálnych vtipov.

• 12.6.2007  23:13

Nemám slov a okamžite zaraďujem do rebríčka najobľúbenejších filmov :)

• 10.5.2008  14:07

Buranská komédia pre všetkých, ktorým sa napríklad také Sandlerovky zdajú byť až príliš decentné, umiernené a prešpikované inteligentným humorom ;)

• 20.11.2006  18:17
    Lesy (2006)

Soft hororík pre pubertiačky :), ale atmosféra starých hororov, záverečný splatterový masakrík, ako aj prítomnosť Bruca Cambella, poteší.

• 9.2.2007  15:13
    Metalocalypse (TV seriál) (2006)

Skwisgaar Skwigelf, Toki Wartooth, William Murderface, Pickles the Drummer a Nathan Explosion - to sú členovia najväčšej, najbrutálnejšej, najúspešnejšej, najmegacooolovejšej kapely, aká kedy na svete existovala (nie každý si môže dovoliť minúť 500 miliónov USD na nahrávacie šútdiá, fanúšikovia nie každej kapely páchajú hromadu sebevraždu pri posunutí vydania nového albumu a tiež nie je bežné, aby spevák/growler z fleku vymazal 16 novonahratých albumov, pretože sa mu nepáči zvuk) . Volajú sa DETHKLOK a hrajú METAL. A ako správni mizantropi sa neštítia pokusov o zničenie ľudstva (nielen svojou hudbou). Naštastie je tu ešte vláda, ktorá si je blížiaceho nebezpečenstva vedomá, kapelu monitoruje a neváha podniknúť patričné kroky. Ale DETHKLOK sa nedajú. Neskutočne zábavný a geniálny seriál ( -Zvuk sa mi nezdá dosť hlboký, tak poďme natočiť album v nukleárnej ponorke v Mariánskej priekope -) - konečne niekto našiel odvahu a dosť peňazí a natočil veľmi kvalitný seriálik s veľmi kvalitnou hudbou. Dosť bolo sračkoidnej Metallicy a iných amerických strednoprúdových rádoby-metalových sračiek. DETHKLOK hrajú melodický death/black metal evrópskeho severského strihu a šlape im to parádne. Takmer v každom diele zaznie nová skladba, ktorá je nielen vtipná, ale dokonca aj kvalitná :) Ku komu sa DETHKLOK hlásia, je zrejmé aj z mnohých odkazov a narážok na iné kapelky. Tak napríklad hneď v prvom dieli chlapci nakupujú (lepšie povedané sa učia nakupovať) v supermarkete, ktorý sa volá FINTROLL, posedávajú v stánkoch rýchle občerstvenia DIMMU BURGER či BURZUM´S, nakupujú zdravotnícke pomôcky u GORGOROTH´S a hrajú minigolf v MARDUK´S Putt & Stuff. Pre maniakov povinnosť a pre ostatných ... tiež :)

• 26.4.2007  20:59
    Mutant (2006)

Kurevská kórejská nuda a hlavne nevyvážený žanrový crossover, ktorý sa snaží bojovať na viacerých frontoch. U mňa ale prehral na celej čiare ...

• 18.8.2007  11:50

Čo sa stane, keď uprostred New Yorku spadne meteor a zmení skupinu houmlesákov na krvilačných zombíkov? Dokopy nič. Len zombíci trochu znepríjemnia život Reggiemu Bannisterovi, dvom "gangom", policajnému komandu pripravúcemu raziu a televíznemu rosničiakovi a jeho manželke. Na Straight2DVD film to celkom újde :)

• 19.1.2007  16:11

Jediné čo stojí za to, je atraktívne prostredie malebného hotela ala Hilton a záverečný Kaneov pád z okna. Inak je to bohapustá nuda bez štipky invencie, atmosféry a zábavnosti. K tomu pridáme ešte sterilnú videoklipovú réžiu a blbý, ťažko klišovitý dej, no a dostaneme typický veľkovýrobný horový produkt "made in USA", ktorý poteší snáď len zarytých fanúšikov hlavnej star - Glena Jacobsa. Človek by povedal, že keď už je to také hovädo, aspoň trošku bude vzbudzovať strach. Opak je však pravdou. Darmo sa nám zaháňa hákom či sekreou, darmo má kontaktnú šošovku a umelý chrup, pretože zlovestný je asi tak ako macko Pú.

• 13.4.2006  23:43

Nešťastná trojka. Vzhľadom na fakt, že sa k sérií vrátili pôvodní tvorcovia, človek by očakával kvalitatívny posun smerom nahor. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Jediné čo film drží nad vodou sú rafinované úmrtia (aj keď niekedy už fakt dosť prekombinované). Pokiaľ dokážate pretrpieť otrepanú a nezaujímavú vatu medzi nimi, značne predvítateľný a nudný dej a v celku nezaujíamvých hercov - budete sa baviť :)

• 17.3.2007  13:10

Bleee. Nedopatrením sa mi dostalo do rúk toto.Pot ma oblial, keď som zbadal logo spoločnosti Asylum. Ihneď som to vypol a trošku zagoogloval. Vysvitlo, že spoločnosť Asylum sa na výrobe filmu nepodielala, len si ho zobrala pod svoje distribučné krídla. Tak som sa rozhodol, dať mu šancu. Bohužiaľ. Film sa odhoráva v jednej útulnej nemocninci, kde značne maniakálny doktor so štýlovým menom (Schreklich) a nacistickými návykmi experimentuje so sérom, schopným oživiť mŕtvych. Potom tu máme ešte jeho synovca s tehotnou manželkou, ktorá nemá dovolené opustiť nemocnicu (na konci sa dozvieme prečo). Popisovať dej (alebo to, čo sa ako dej tvári) je zbytočné. Snáď len prezradím, že veci sa vymknú kontrole a nemocnica sa razom zaplní zombíkmi. Strašné herecké výkony, síce požehnané množstvo, ale v drvivej väčšine dosť blbých trikov, blbý dej - samé istoty filmov zo stáje Asylumu. Ešte dobrá správa pre masochistov - už sa natáča sequel.

• 3.2.2007  02:23
    Oktoberfest (2006)

Broken Lizardi sú späť. A šlape im to ako za mlada :) Až hrozivá stopáž, tak typická pre všetky ich filmy, neustála kadencia hlášok, brutálne šialené gagy a svojský humor - to všetko sú poznávacie znaky tejto skupiny. Beerfest v ničom nevybočuje z ich predošlej filmografie a komu sa páčili Superpoldové či Ostrov hrôzy, určite nebude sklamaný ani tentokrát. Mne osobne ich humor sedí veľmi a tento maximálne pohodový film (ako aj ostatné zárezy) som si patrične užil. Takže zabudnite na Oktoberfest (ktorý je beztak len pre sráčov a jebačov oviec :). Správni chlapi idú na Beerfest :)

• 25.7.2011  10:40
    Otec prasátek (TV film) (2006)

Neviem, čo Terry Pratchett berie, ale asi by s tým mal prestať. Ako človeka Pratchettovkami nezasiahnutého ma Otec prasiatok nielen že nenadchol, ba práve naopak - totálne znechutil. Detinská, naivná, trojhodinová, nudná a nezáživná blitka. Nikdy viac.

• 6.12.2006  13:09
    Poseidon (2006)

Filmu najviac poškodila krátka stopáž. Síce Poseidon sa prevráti už zhruba v nejakej 15. minúte filmu, ale zostávajúcich 70 minút na popísanie všetkých udalostí je prekliate málo. Pritom je táto 70-minútovka doslova nabúšená dejom a nenechá ani na chvíľu vydýchnuť. Bohužial, všetky scény sú veľmi skratkovité, nedotiahnuté, všekto sa hrnie rýchlo do predu... Najviac si to odskákala psychológia postáv. Jednotlivým postavám nie je venovaný takmer žiadny priestor a potom, keď ku koncu odpadávaju ako muchy, divákovi je to sakra jedno. Celkový snaženie hrdinov a útek z Poseidona ako by v mnohom z oka vypadol Herlinovmu Deep Blue Sea. Miestami som mal pocit, že naozaj sledujem tento spektákl a čakal som, kedy sa na scéne objaví nejký ten žralok :)

• 1.4.2007  13:49

Bla bla bla. Že ich to ešte baví natáčať...na druhej strane, keď sa stále nájdu blázni (ako napriklad ja :) čo to pozerajú, tak sa niet čomu čudovať. Miliónty odvar, kde neprekvapí zhola nič. Film má síce poriadnu stopáž, ale dej tomu vôbec nezodpovedá. Bodaj by aj, keď sú tu totálne samoúčelné, do nekonečna naťahované vsuvky, ktoré navyše vôbec nie su zábavné (napr. zhruba 10 minútový futbalový zápas s trpaslíkmi, samotná "naked mile" či veselé súťaženie dvoch "tvrďákov"). Nahotiniek je tu požehnane, dokonca viac než vo všetkých predošlých prcičkách dokopy. Ale ruku na srdce - keby ste si chceli pozrieť nahotinky, vážne by ste siahli po American Pie: Naked Mile ? Ja rozhodne nie :) No a Eugen Levy nebol vtipný už ani minule. Naked Mile je síce lepšia než Band Camp, ale aj tak je to riadna bieda. Odporúčam vypnúť po "smrteľnom cumshote", ktorý je síce pomyselným vrcholom celého filmu, ale odohráva sa v prvých piatich minútach.

• 21.3.2007  23:15
    Rafťáci (2006)

Rafťáci si zaslúžia svoje "plné" trojhviezdičkové hodnotenie, keď je človek v určitom rozpoložení :) Inak ide hodnotenie neľútostne nadol ...

• 1.5.2007  15:38

Napriek tomu, že snáď každá z postáv je tupé a dementné hovado, nedá sa do nich nezamilovať. Willovi Ferellovi už pomaly prestávam veriť, že tú blbosť iba hrá, J.C. Reilly je dosť neznesitelný (so zaťatými zubami sa to síce dá prežiť), ale filmu jednoznačne kraľuje Sasha Baron Cohen. Jeho teplý žabožrút je skrátka boží. Malú roličku tu má aj ako vždy skvelá "notorička" Molly Shanon.

• 3.12.2006  14:06

Doporučujem vypnúť tak 20 minút pred koncom, aby sme sa vyhli brutálnemu moralizovaniu na tému rodina, práca, čo je správne atď. Inak je film celkom v pohode.

• 25.9.2007  20:36

Čakal som absolútnu kokotinu a to som aj dostal :) Takže očakávania boli naplnené a to je predsa pozitívum :) Film je určený trošku inej vekovej skupine, než boli predchádzajúce diely - čo ostatne potvrdzuje aj záverečne varovanie tovrcov o nebzpečenosti predvádzaných kaskadérskych kúskov (no ktorý, než nejaký nezletilý zmrd by to skúšal doma, že? :) Ale s vypnutými logickými obovdmi a nutnou dávkou alkoholu v sebe, to celkom újde. Premrštené hodnotenie pripíšte na vrub momentálnemu stavu psychicky nevyrovnaného jedinca so sklonmi k schyzofrénií a trpiaceho samomluvou (čiže mňa). A to auta nemám rád a pri driftingových orgiách som skôr ľutoval zničené gumy než štvorkolesových tátošov. Tí chytrejši si samozrejme z hodnotenia odpočítajú tri a viac hviezd. (Ešte si neodpustím spomenutie úplne blbučkého a klišovitého deja - bože, to by sa krásne parodovalo).

• 29.9.2006  13:03

Filmy o Ružovom panterovi sa mi kedysi páčili. Dnes už ale nemám 15 rokov a preto Sellerovský infatilný humor mi už taký vtipný nepripadá. Každopádne si myslím, že Steve Martin je dôstojným pokračovateľom odkazu Petra Sellersa rovnako ako tento film pokračovaním, resp. remakom série o Ružovom panterovi. Samozrejme sú tu aj špecifiká ako snaha zapáčiť sa americkému publiku, snaha napchať čo najviac atribútov série do jedného filmu a čo ja viem čo ešte :)

• 8.1.2007  03:00
    Saw 3 (2006)

Neľútostným kritikám som neveril ani slovo. Bohužiaľ, zväčša mali pravdu. Scenár a dej je jednoducho strašný.Veľmi tolerantný človek síce môže prižmúriť oko, ale tá stupidita, nevýraznosť a celková bezradnosť priam bije do očí. Že sa tento scenár rodil na silu a veľmi ťažko, musí byť jasné každému. Už tak šedý a ťažkopádny príbeh spomaľuje vlna flashbackov (vracať sa budeme do oboch dielov), zbytočné vysvetľovanie veci minulých (neviem k čomu bolo dobré zobrazovanie prípravy pasce/scény v Saw 1 - naopak si myslím, že je to naškodu, pretože namiesto dôkladne naplánovanej a pripavenej pasce to vyzerá, ako keby Jigsaw a jeho sekundant len improvizovali), rovnako ako dohra toho, čo sme mylne považovali za záver oboch predchádzajúcich dielov. Celý film je tak naťahovaný na neskutočnú dĺžku 113 minút (Unrated verzia).No a záver (pointa(-y)) je otázka sama o sebe. To som sa iba ťukal na čelo, že či to tvorcovia myslia vážne. Vôbec nie je vycucaná z prsta, vôbec nie je neprirodzená a kŕčovitá :) Výraz "prekombinovanosť" je skrátka slabé slovo. Ak sa na to ale pozrieme z druhej strany - kŕčovitý bol celý film, takže záver v rovnakom duchu je asi OK. Jedinými pozítívami tak zostávajú slušná brutalita a dômyselné pascičky (predovšetkým prvé dve, ktoré ale paradoxne s dejom vôbec nesúvisia).

• 19.9.2006  22:33
    Slimák (2006)

Krásne retro, ktoré dáva spomenúť na zlaté 80. roky a pohladí na duši každého milovníka.

• 26.9.2006  14:26
    Stopy krve (2006)

Filmu by určite prospela kratšia stopáž. Nekonečné naťahovanie naháňacích/skrývacích scénok zbytočne brzdí, v dôsledku čoho pôsobí film veľmi nudným a uspávacím dojmom. Mne sa podarilo zaspať minimálne 3 krát a to som ho pozeral cez deň :)

• 27.1.2007  13:09

Súboje sú nádherné, finále je geniálne, ale zbytok za veľa nestojí ... Vzhľadom na to, že je to adaptácia komixu, človek by očakával aj nejaký dej... No a tá fantasy stránka sa tam začína prejavovať až v poslednej polhodine, čo je veľká škoda...

• 5.1.2007  14:23

Nenaplnené očakávania - to je hlavný problém. Tento film je "trošku" iný, než všetci čakali (vrátane mňa). Napriek tomu si svoje hodnotenie zaslúži. Btw Brodie Bruce by bol určite zhrozený nad nie nepodstatným dejovým zvratom a film by určite zotrel :)

• 20.9.2006  23:59

Úvod filmu sa nám snaží nenápadne nahovoriť, že rybárovi došli príbuzní a tak nebude obťažovať Jeniffr Lowe-Hewittovú a Fredieho Prinza a konečne bude spočívať v pokoji. A tak nám scenáristi predhodili ďalších teenagerov, ďalšiu nešťastnú náhodu a ďalšie pochované tajomstvo. No a samozrejme ďalšieho podnikavca, ktorí sa cíti byť ukrivdený a vŕta sa v minulosti (a teenageroch). Škoda že je to takpovediac identická kópia jednotky (od rovnakej typológie postáv až po skoro totožné vraždy), bohužial veľmi nudná. Dej sa odvýja vo vyšľapaných kolajách, ktoré robia z každého diváka hotového Nostradama a na ktoré majú pokračovania úspešných filmov určené pre videodistribúciu takpovediac TRADEMARK (viď Nebezpečné hry 2 a 3). Výsledný dojem kazí aj hnusná videoklipová réžia, ktorá robí z vrážd skutočné utrpenie (myslím pre diváka). Ale jedno mu uprieť nemôžem. Skutočnú pointu - resp. odhalenie skutočného vraha. To je teda sila. Producenti mali tento film nazvať skôr Urban Legends 4 : I´ll allways know what you did last summer. Tým by zabili dve muchy jednou ranou. Ja len dúfam, že sa nesnažia vytvoriť ďalšiu hororovú sériu typu Piatok 13. To by len potom bola hrôza.

• 27.12.2006  11:43
    Temný obraz (2006)

Knižná predloha ma nijak nenadchla a myslím, že to bol jediný P.K.Dick, ktorého som nedočítal do konca. Čo sa týka filmového spracovania - dobrá forma, no obsahová stránka rovnako ako v prípade knihy - atmosferická nuda.

• 8.1.2007  21:24

Leatherface bol fešák a kanec aj za mlada :) Skôr ako preaquel mi to pripadá ako ďalši remake. Rozdiel medzi The Beginning a TCSM (2003) je asi rovnaký ako rozdiel medzi TCSM(2003) a TCSM(1974). Dej je dosť nezáživný a naťahovaná stopáž 90 minút (Unrated verzia) je fakt trošku moc. Na druhej strane musím pochváliť vcelku slušnú krvavosť a brutalitu, ktorá sa na moje potešenie začína v amerických hororoch pomaly udomácňovať. No a spomedzi všetkých TCSM si konečne tento film dostál svojho názvu, pretože motorová píla tu dostala naozaj väčší priestor ako vo všetkých predchádzajúcich filmoch dohromady.God bless you :)

• 17.12.2006  12:32

Pokiaľ si chcete zatancovať na niečom hrobe, aspoň sa uistite, či dotyčný nie je vrah, psychopat alebo pyroman. Inak to môže dopadnúť veľmi zle ...

• 3.10.2006  13:26

Jedno z tých lepších pokračovaní. Wiseman do nás láduje ďalšiu dávku svojho zamotaného a slabomyselného príbehu o večnom súperení dvoch znepriateľených rodov, nad ktorým sa otrlejší divák len škodoradostne škerí a tí menej štastní len nechápavo krútia hlavou a klopkajú si na čelo. (Sorry Len, ale vytváranie mytológií radšej nechaj na iných.) Vrátila sa aj Kate Backinsale, čoby pracovníčka S/M salónu, ktorá žaidneho fetišistu či latexového maniaka nenechá chladným. Tak trochu som naivne dúfal, že príbeh sa bude krútiť okolo nového kríženca Scotta Speedmana. Chyba lávky - ten je odsunutý na druhú kolaj a hlavnú úlohu si u pána režiséra/manžela vyšukala božská Kate :) Napriek tomu je to veľmi slušný film (aspoň v porovnaní s jednotkou).