demented

Michal Pavlák

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 5.1.2007  23:03

Pri pozeraní som sa cítil rovnako, ako Leslie Nielsen pri sledovaní priameho prenosu vymietania diabla.

• 5.1.2007  14:23

Nenaplnené očakávania - to je hlavný problém. Tento film je "trošku" iný, než všetci čakali (vrátane mňa). Napriek tomu si svoje hodnotenie zaslúži. Btw Brodie Bruce by bol určite zhrozený nad nie nepodstatným dejovým zvratom a film by určite zotrel :)

• 4.1.2007  13:41

Sorry, pán Craven, ale toto sa Vám fakt nepodarilo. Dosť dobrý trapas, ktoré ale vo vašej filmografií začínajú prevládať.

• 3.1.2007  22:39

Hodnotiť niečo také si fakt netrúfam ... Edit: Oukej s odstupom času si trúfnem ;)

• 3.1.2007  19:10

Vrelo súhlasím so všetkými. Kríženec Zombi 2 a Cannibal Holocaust, odfláknuté masky, uspávací dej, strašní herci...ale aj zábava.Najviac ma pobavila scéna, kde ten domorodec vyskočí z okna. Že následne vidíme padať figurínu, je jasné každému. Ale keď sa tejto figuríne pri dopade na zem odtrhla ruka a odletela, tak to ma skutočne dostalo :) Čistý TRASH.

• 31.12.2006  14:02

Ak som sa sťažoval, že predchádzajúce diely boli reactované, tak toto je jeden veľký "fejk" od začiatku do konca (hádam len s výnimkou bitúnkov a možno pár ďalších). A to veľmi zlý "fejk". Nielenže je väčšina scén natočená priam trapne, ale tentokrát to prehnala aj dramaturgia. Výber jednotlivých príbehov je neštastný, sú nudné a nepôsobovivé. Tradičná veta na konci tiulkov, že niektoré scény boli znovu pretočné, vyznieva ako zlý vtip.

• 30.12.2006  18:26
    Izolace (2006)

Paráda.Tak dobre som sa už dlho nezabavil. Dokonalý film to určite nie je, ale s hodnotením ísť nižšie nemôžem :) Geniálny humor, megahusté hlášky ( "Nechcela som, aby si ma obviňoval, že som ho nezabila, keď som mala šancu.") - jedno z najvačších prekvapení roka. Smith sa po skôr priemernom Creepe pekne vytiahol. Chlapec má hororový žáner veľmi rád a na filme je to sakra vidieť.

• 29.12.2006  15:32
    Mladí v partě (TV seriál) (1982)

Je to šialené, ale bohužiaľ dosť často aj zúfalo nevtipné. Ale hlavné postavičky si nemôžte nezamilovať ... (Zvyšujem hodnotenie, pretože druhá séria je minimálne o 100 % lepšia :) )

• 27.12.2006  22:55

Tak toto je humus. To ale mohol čakať každý, kto aspoň letmo nahliadol na herecké obsadenie (ale v kútiku duše som aspoň trošičku dúfal). Hlavné protagonistky zablúdili a namiesto sústredenia modeliek sa dostali na bojový turnaj :) A keďže bez lana nepadne ani rana, je to celé v háji. Jediný, kto to mohol aspoň trochu zachrániť, bol Robin Shou. Ale ten sa tam vyskytuje zhruba pol minúty a ešte je tam za debila. Vskutku dementný dej, zbesilý strih, krátka stopáž - celé je to strašne "coolové" a určite to osloví mnoho ľudí ... aspoň tých, ktorí majú pubertu ešte pred sebou.

• 27.12.2006  11:43
    Temný obraz (2006)

Knižná predloha ma nijak nenadchla a myslím, že to bol jediný P.K.Dick, ktorého som nedočítal do konca. Čo sa týka filmového spracovania - dobrá forma, no obsahová stránka rovnako ako v prípade knihy - atmosferická nuda.

• 25.12.2006  14:38
    Mistři hrůzy (TV seriál) (2005)

Takže poporiadku. ***** - Cigarete Burns, Jennifer, Imprint (osobne nechápem, čo je na tomto diele také šokujúce. Tipujem, že prudérna Amerika nie je pripravená na zábery nedonosených plodov plávajúcich si v rieke a celkové zaobchádzanie s nimi), **** - Deer Woman, Dreams In The Witch House, Coscarelliho Incident ..., Sick Girl, Pick Me Up,Haeckel´s Tale,Dance of the dead, *** - Fair Haired Child, Homecoming (Dante to tentokrát už celkom prehnal) a napokon najslabšia Chocolate, ktorú by som s kľudným svedomím z tejto série vyškrtol, pretože sa tam ani trohu nehodí.

• 25.12.2006  14:24
    Jackass 2 (2006)

Podarené vtipy/scénky sa striedajú s tými trapnejšími. To bol vždy hlavný problém Jackass-u seriálového/televízneho aj filmového - neschopnosť udržať si určitú úroveň kvlaity po celú dĺžku trvania. Naštastie v prípade filmu sa to už trochu zlepšilo. Knoxville a spol. by su už mali konečne zafixovať, že niekedy je menej viac.

• 22.12.2006  23:06

Angela si tentokrát prichádza po svoju sestru a cestou zmasakruje aj niekoľkých chovancov katolíckej školy. Lepšie než jednotka, celkom slušné triky a pár skutočne vydarených vtipov. Nezabudnuteľná je hlavne scéna, kedy Angela prichádza na večierok a začne tancovať za ľubozvučných tónov hudby všetkých zamilovaných, skvelej kapelky Morbid Angel.

• 21.12.2006  01:44
    Hellraiser: Prophecy (amatérský film) (2006)

Hm, crossover Hellraisera a Prophecy.Zaujímavé...by to mohlo byť, keby to nebol amatérsky fandovský film. Aplikovanie tradičných merítok je tým pádom mimo mísu, lebo by to skončilo ako dvojitý odpad. Jediné čo by som mohol zhodnotiť, je asi dej. On tam vlastne ani žiadny dej nie je, iba základné premisy týchto dvoch legiend sú spojené veľmi úbohou myšlienkou.Pre zarytých fanúšikov oboch sérií - ako taká vtipná/smiešna kuriozita, pre ostatných - ruky preč.

• 20.12.2006  23:13

Zaujímavý nápad (neviem prečo, ale strašne mi to pripomína Wolfensteina), ale bohužiaľ (asi) kvôli nedostatku prostriedkov sa z toho vykľula beztvará hmota, oscilujúca na hranici vojenského akčňáku a nevydareného hororu. Nepomáha tomu ani trošku zvláštna dejová štruktúra, pretože film je rozdelený na dve časti, ktoré spolu takmer nesúvisia a mohlo by sa kľudne jednať o dva nezávislé polofilmy.

• 20.12.2006  13:40

Oproti jednotke, ktorá už tiež nebola bohviečo, strmý kvalitatívny pokles. Vo videopožičovniach to kolovalo pod názvom Ski Academy 3 a vydal to bohviekto (možnože aj Intersonic :)

• 20.12.2006  13:36

Dosť naivný a miestami trapný film, ale z nostalgie dám za 3*. U nás to vydal Intersonic pod názvom Ski Academy 2.

• 20.12.2006  13:13

Otupělá rodinná sci-fi zábava ... :)

• 20.12.2006  12:37

Morálne poučovanie a srdcervúci skoro-záver ("Rodina na prvom mieste") plus koketovanie s rodinnou komédiou/drámou - to sú minimálne tri veci, ktoré tomuto filmu takmer zlomili väz. Kde sú tie časy, keď sa Sandler o nič nesnažil (alebo sa o to aspoň nesnažil tak okato) a pálil do nás jeden gag za druhým. Na druhej strane Click-u nemožno uprieť určitú zábavnosť a pár naozaj genálnych vtipov.

• 20.12.2006  00:29
    Gremlins (1984)

Totálna vianočná klasika. Škoda len, že naše televízie ju vytrvalo ignorujú a nezaradia ju do programovej štruktúry v tento čas (myslím na Vianoce) :(((

• 19.12.2006  19:09

Oproti jednotke pribudla farba, dej a naopak ubudla zmätenosť, takže Tetsua II možno považovať za takmer normálny a určite ľahšie strávitelný film, než bol jeho predchodca. K zaujímavému vizuálnemu stvárneniu a originálnej (netvrdím že dobrej :o) ) réžíí, nám do uška hrá opäť techno-industriál (nie metal, ako píšu podaktorí). Dnes to bude za tri*.

• 17.12.2006  12:32

Pokiaľ si chcete zatancovať na niečom hrobe, aspoň sa uistite, či dotyčný nie je vrah, psychopat alebo pyroman. Inak to môže dopadnúť veľmi zle ...

• 13.12.2006  03:43

Sanchezovci skončili v pekle a sú vyslaní samotným Luciferom späť na Zem, aby páchali bolesť a hlavne aby spáchali sedem smrteľných hriechov. A tak si užijeme kanibalizmus, mrzačenie, jednu amputáciu, liposukciu, vylučovanie a následné požívanie rôznych telesných tekutín a haldu iných chuťoviek. Nehovorím, že je to zábava pre každého (práve naopak - scénky požívania vysatého tuku a krvi alebo konfrontácia s japoncami, sú len pre otrlých :) ), ale niekto dostatočne zvrátený a zvrhlý (ako ja), tolerantný a hlavne so zmyslom pre humor, si nemôže tento film jednoducho neužiť. Keď už tu padlo porovnanie s Jackassom, v porovnaní so Sanchezovacami pôsobia chlapci s Jackass neuveriteľne amatérsko-diletantsky a trápne :) Úvodné varovanie ohľadne nevhodného obsahu, jazyka a nahoty, v tomto prípade treba brať s plnou vážnosťou a slabšie povahy by sa mali tomuto filmu oblúkom vyhnúť.

• 11.12.2006  01:54

Angela sa vrátila. Tentokrát ako vedúca v tábore. A Angela si nenechá srať do roboty, a preto akonáhle niekto nedodržiava pravidlá, je automaticky "poslaný domov", ak viete čo tým myslím... Po maximálne sračkoidnom a smiešnom Sleepaway Campe č.1, som skutočne nič nečakal. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som zhliadol túto pecku. Angela je vo skvelej forme a s ničím/nikým sa nepára. Jej bodycount by jej mohli ticho závidieť aj jej mužský kolegovia či už z Crystal Lake, Elm Street alebo vidláckeho Texasu. Horor ustúpil do pozadia čiernej komédií a to je len dobre. Skvelé vtípky, parádne metalové vypalováky made in 80 - čo viac si priať. Takže - Good Night, Campers :)

• 10.12.2006  23:15
    Titanic (1997)

Titanic si zaslúži plné hodnotenie (teda aspoň druhá polovica filmu) napriek niekoľkým nedostatkom. Tým najväčším je jednoznačne exotovanie (jeho prítomnosť sa inak popísať nedá) Leonarda "nie, nemám Downov syndróm, ja len tak vypadám" DiCapria. Mám pocit, že keby Cameron do úlohy Jacka obsadil retardovaného šimpanza, rozdiel by sme nepoznali.

• 10.12.2006  20:10

Staviať film na scénach uskutočňovania extrémnych pokusov/mučenia ľudí nie je bohviečo (aj keď gore efetky sú fakt vymakané a veľmi pôsobivé), pretože okrem nich nemá tento film absolútne čo ponúknuť. Neschopnosť vybudovať akúkoľvek zápletku alebo načrtnúť postavu, ktorej by sa režisér venoval aspoň tretinu filmu - to sú pre mňa neprekonateľné prekážky :) Film tak zo všetkého pripomína sled viac alebo menej súvisiacich epizódiek odohrávajúcich sa v prostredí japonského "koncentráku".

• 10.12.2006  14:06

Stárnuce dámy požierajú ľudské plody (najvýživnejšie sú okolo 5. mesica, keď už majú vyvyinuté nožičky, ručičky, hlavičku ... a je potrebné ich rozporcovať sekáčikom), aby zostali večne mladé. Dusná HK dráma :)

• 7.12.2006  23:03

Splatterové orgie a Ricky - čistý ako ľalia a nepoškvrnený to hrdina, v boji za slobodu a ľudské práva všetkých väzňov v sprivatizovaných a skrz-naskrz prehnilých väzniciach.

• 6.12.2006  21:50
    Sleepaway Camp (1983)

Angela ještě nevěčeřela alebo strach a hrôza. Takto spackaný film som už dávno nevidel. Naozaj, nie je tu jediná vec, ktorú by sa nepodarilo sprasiť. To raz niekto v kine videl zrejeme Piatok 13-teho a rozhodol sa, že by asi nebolo od veci natočiť vlastnú verziu pre prvý stupeň základných škôl.Ty vole, dej nulový, vraždy stupídne (môžem s kľudným svedomím povedať, že to boli tie najstupídenjšie a najbizardnejšie mordy, aké som kedy videl), herci na zaplakanie (hustá bola hlavne Richardova matka)... Skrátka brutalita. Počas filmu som pravidelne dostával záchavaty hysterického smiechu, pretože také niečo sa len tak nevidí. No a (prehnitou) čerešničkou na tejto (skazenej) torte je úplny záver, ktorý ma dostal úplne do kolien.To sa skrátka musí vidieť, inak človek neuverí. Trvať tento film o pár minút dlhšie, tak by som dostal kŕče od toľkého rehotu :)

• 6.12.2006  13:09
    Poseidon (2006)

Filmu najviac poškodila krátka stopáž. Síce Poseidon sa prevráti už zhruba v nejakej 15. minúte filmu, ale zostávajúcich 70 minút na popísanie všetkých udalostí je prekliate málo. Pritom je táto 70-minútovka doslova nabúšená dejom a nenechá ani na chvíľu vydýchnuť. Bohužial, všetky scény sú veľmi skratkovité, nedotiahnuté, všekto sa hrnie rýchlo do predu... Najviac si to odskákala psychológia postáv. Jednotlivým postavám nie je venovaný takmer žiadny priestor a potom, keď ku koncu odpadávaju ako muchy, divákovi je to sakra jedno. Celkový snaženie hrdinov a útek z Poseidona ako by v mnohom z oka vypadol Herlinovmu Deep Blue Sea. Miestami som mal pocit, že naozaj sledujem tento spektákl a čakal som, kedy sa na scéne objaví nejký ten žralok :)