demented

Michal Pavlák

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 5.11.2006  22:56

Neskutočne trápne a nemôžem uveriť, že tento humus vznikol pod taktovkou ZAZ.

• 5.11.2006  20:14
    Hannibal (2001)

On taký zlý film vôbec nie je. Naopak si myslím, že Ridley Scott odviedol celkom slušnú prácu. Keď už by si niekto zaslúžil vynadať, tak je to samotný Thomas Harris. Na to že Haniballa písal vyše 10 rokov, je tá kniha pekná sračka a porovnávanie s Mlčaním jahniat je naozaj scestné.

• 5.11.2006  20:05
    Enigma (2001)

Ak kto mám porovnať s knižnou predlohou, vychádza mi bohužiaľ len slabší priemer.

• 2.11.2006  11:26
    House of the Dead 2 (TV film) (2005)

Slušná zábava.Samozrejme film je plný nezmyslov, klišé, logických prešľapov a dier v scenári, ktoré sú typickými znakmi každého poriadneho (rozumej nevydareného) béčka a ktoré pošteklia bránicu snáď každého. Naštastie to nie je až na takej megalomasnkej úrovni ako jednička božského Uweho Bolla. A vzhľadom na to, že je to televízny film, je to fakt slušné. Musím pochváliť predovšetkým masky, ktoré sú fakt vydarené. Minimálne jednu hviezdićku si tento film zaslúži už len preto, že ho nerežíroval Uwe.

• 1.11.2006  23:01
    Zombie přichází (2005)

Neskutočná blbosť. Čo by sme ale mohli očakávať od spoločnosti Asylum, ktorá tento a mnoho ďalších skvostov s hrdosťou zastrešuje, že? Dynamické titulky s prevarenými trikmi síce dávajú tušiť aspoň trošku zábavy, ale chyba lávky. Má cenu vyjadrovať sa k deju? NIE. Jeho tuposť, nelogickosť konania jednotlivých postáv či dementné scénaristické výstrelky a odbočky sú donebavolajúce. Strach a hrôza ma zachvátila, keď som sa pozrel na hodinky a zistil že film bude trvať ešte 40 minút (a to jeho celková stopáž je len okolo 78 min.) V prvej polovici si užijeme pľuvania krvi, no a v tej druhej aj trochu tej rezničiny, ale neskutočne odfláknuté masky a triky (a to nezmieňujem ´"vynaliezavú" réžiu) to celé posielajú dva metre pod zem - teda tam, kde mal skončiť aj tento film.

• 31.10.2006  15:16
    Ong-Bak 2 (2005)

Ono to má dôvod, že prečo v niektorých končinách má tento film názov Ong-Bak 2. Odhliadnuc od osoby Tonyho Jaa, je totiž zápletka, podobne ako typológia postáv skoro totožná. Zatiaľ čo minule Tony Jaa hľadal ukradnutú hlavu Ong-baka, tentoraz hľadá ukradnutých slonov. To je stručné a celkom výstižné zhodnotenie deja. Podobne ako u Ong-baka, ani u Tom Yum Goong, nehrá dej prim. Práve naopak. Pôsobí ako totálna vata medzi bojovými scénami. Zatiaľ čo u "Onga" sa to dalo ešte prelúsknuť, tu už ale bola prekročená únosná miera. Zápletka je zbytočne naťahovaná do najväčšej možnej miery, je úplne chaotická, zahltená vedľajšími postavami a odbočkami, ktoré sa tvária ako životne dôležité a podstatné pre ďalší vývoj, ale v nasledujúcej chvíli sú v tom lepšom prípade zmetené zo stola alebo v tom horšom prípade úplne zabudnuté. Strihač sa tu zrejme pekne vyriadil. To všetko však nič nemení na fakte, že Tony Jaa je boh a všetky bitky sú pekne brutálne, tak ako to mám rád. Hlavne vygradovaná záverečná smršť, kde kostičky veselo praskajú a wrestleri padajú k zemi ako zhnité hrušky a bežný divák čumí s otovrenou hubou a nechápavo krúti hlavou nad Tonyho kúskami.

• 30.10.2006  09:36
    Fat Pizza (2003)

Ak sa Vám páči Klub sráčov, neváhajte ani chvíľu ...

• 24.10.2006  01:51

Veľmi slabý snímok. Pár slušných vtipov zabíja neskutočná nuda, trapnosť či scenaristická impotencia (a to ešte nepočítam záverečné moralizovanie, ktoré ma neskutočne vytočilo a bolo tak povediac poslednou kvapkou). To čo predvádza Jamie Kennedy je neskutočná mizéria a nadobro ma presvedčil, že sám nedokáže utiahnuť film, ani keby sa rozkrájal na malé kúsky a tieto následne spálil autogénom. Jednoducho strašné.

• 20.10.2006  23:50

Pre mňa rozhodne najhorši Fulciho film. Celkové stvárnenie Fulciho ako režiséra, ktorému tie jeho nechutnosti už fakt začínajú liezť na mozog, je mi sympatické. No totálne pozliepaný a spackaný scénar sa len tak nevidí a tí herci, no to je iná katastrofa. Tu sa už žiadny nadhľad uplatniť nedá a pri ich sledovaní mi bolo neskutočne trápne aj za nich. Jedinou pozitívnou vecou sú tak gore efekty. A že ich je tu požehnane. Ale v dôsledku zvýšenej kvantity ustúpila do pozadia kvalita a s pribúdajúcou stopážou sa nenápadne začala vkrádať aj určitá monotónnosť.

• 20.10.2006  23:22
    Mutant 3 (2004)

O poznanie slabšie/nudnejšie/nelogickejšie/trapnejšie než predchádzajúce dva zárezy, ale aj tak sa ešte stále jedná o pomerne zábavné béčko.

• 19.10.2006  17:09
    Faktótum (2005)

Keďže som s Bukowského tvorbou dôverne oboznámený (v určitých etapách mojho života som k nemu nahliadal ako k životnému vzoru :) ), nadšenie väčšiny nezdieľam. Adaptácia je to síce pomerne verná, aspoň čo sa týka dejovej stránky, ale v ostatných smeroch bohužiaľ zlyháva. Hlavným nedostatkom je prílišná umiernenosť a krotkosť, s ktorými sa v knižnej podobe či už Faktóta alebo iných Bukových diel nestretnete. A tak Chinaski vo filme skoro vôbec nepije, nešuká a nedajbože aby povedal nejaké sprosté slovo. Zatiaľ čo knihy ma svojim svojráznym humorom dostávali do kolien, u filmu som sa len mierne pousmieval :) Taktiež mi trochu vadil Matt Dillon. Nieže by to nezahral dobre (ten jeho apatický a "mám vás všetkých v pi*i" výraz a postoj boli výborné), ale obsadiť do úlohy Chinaskyho (škaredý a zjazvený vágus) takého fešáka akým je Dillon, to je trochu na zamyslenie :)

• 18.10.2006  16:08

Faces of Death - veľmi pôsobivý "dokument". Veľmi ma však pobavil záver titulkov, konkrétne veta: "Exiguous scenes in this film were re-enacted." (Nepatrná časť scén v tomto filme bola rekonštruovaná). No ja by som povedal, že tou nepatrnou časťou tvorcovia mysleli minimálne takých 90 % filmu. No a ten zvyšok predstavuje dajme tomu skutočné reálne zábery smrti.

• 15.10.2006  20:07

Výborný komix, priemerný film.

• 15.10.2006  15:06
    Rocker (2001)

Telenovela pre retardovaných headbangerov. Čo zabolí viac? Stupídny scénar plný toho najväčšieho klišé, totálna absencia akéhokoľvek nadhľadu alebo milión iných nezmyslov a kiksov (Wahlberg mohol na koncerte kričať koľko chcel, ba by dokonca mohol svoje pľuca hodiť po spevákovi, ale aj tak by ho neprekričal - bol niekedy scenárista na nejakom koncerte? Asi ťažko) ? O to smutnejšie je, že si v tomto "skvoste" zahrali aj hudobné esá ako Zakk Wylde (Ozzy Osbourne, Black Label Society), Jeff Pilson (Dokken, Europe) či Jason Bonham (syn Johna Bonhama z Led Zeppelin). Ach bože. A ten názov kapely - Steel Dragon. Ktorá kapela by si dobrovoľne zvolila takýto silácky názov? Pokiaľ by šlo o paródiu, tak áno, ale mne ich hudba pripadala dosť seriózna :) Ale totálny ignorant - scenárista, o tom nemá zrejme ani páru. Nehnevajte sa na mňa, ale každý rocker/metalista, ktorý teda nie je úplne vypatlaný, musí pri pozeraní tohto filmu grcať.

• 11.10.2006  13:28
    Aeon Flux (2005)

Komixovú predlohu nepoznám, ale prevedenie na filmové plátno jej asi moc neprospelo.

• 10.10.2006  23:40
    Sliz (1988)

Jeden z vrcholov hororovej zábavy neskorých 80. rokov. Plné hodnotenie si zaslúži nielen s ohľadom na nostalgiu, ale predovšetkým pre perfektne zvládnuté remeslo a zachytenie typickej a neopakovateľnej atmosféry vtedajšej doby, ktorá na nas dýcha z každého záberu :) A to sa podarilo len niekoľkým vyvoleným ...

• 5.10.2006  11:23

Veľmi milý splatter, ktorý si v ničom nezadá za Jacksonovou prvotinou Bad Taste. Dočkáme sa tu motorovej píly, kosačky, dokonca aj kombajnu. Hektolitre krvi, odtrhnuté končatiny, vytrhnuté črevá, explózie - to všetko tu je a je to obrovská zábava. V epizódnej úlohe sa tu objaví dokonca Norman Lovett, ktorého milovníkom Červeného trpaslíka zrejme predstavovať nemusím :)

• 4.10.2006  21:00

Kredlákov mám rád, no nič to nemení na fakte, že tento film je dosť veľký prúser. Že sa jedná o veľmi lacný a fandovský film, to je dúfam jasné každému. Bohužiaľ, amaterizmus na nás dýcha zo všetkých strán. Jedinú svetlú výnimku tvoria gore efekty, ktoré sú vzhľadom na typ filmu na veľmi slušnej úrovni (hlavne odrezávananie nohy a vybuchujúca hlava). Ak by som mal zhodnotiť poviedky, z ktorých bol tento film pozliepaný (odhliadnúc od všetkých tých filmárskych nezmyslov od kamery až po výkony hercov, ktoré nestoja ani za hov*o), musel by som použiť veľmi sprosté slová. Preto len poviem, že sú zúfalo nudné a neoriginálne (ak sa nejedná o čistú vykrádačku Danzigovej "Verotiky", tak potom ide aspoň o veľmi silnú inšpiráciu). Výnimku tvorí len posledný snuffovský zárez. Ak nemáte radi Cradle of Filth a pri pohľade na Daniho Filtha Vás chytajú záchvaty smiechu, tak si z hodnotenia minimálne jednu hviezdičku odpočítajte.

• 3.10.2006  13:26

Jedno z tých lepších pokračovaní. Wiseman do nás láduje ďalšiu dávku svojho zamotaného a slabomyselného príbehu o večnom súperení dvoch znepriateľených rodov, nad ktorým sa otrlejší divák len škodoradostne škerí a tí menej štastní len nechápavo krútia hlavou a klopkajú si na čelo. (Sorry Len, ale vytváranie mytológií radšej nechaj na iných.) Vrátila sa aj Kate Backinsale, čoby pracovníčka S/M salónu, ktorá žaidneho fetišistu či latexového maniaka nenechá chladným. Tak trochu som naivne dúfal, že príbeh sa bude krútiť okolo nového kríženca Scotta Speedmana. Chyba lávky - ten je odsunutý na druhú kolaj a hlavnú úlohu si u pána režiséra/manžela vyšukala božská Kate :) Napriek tomu je to veľmi slušný film (aspoň v porovnaní s jednotkou).

• 29.9.2006  13:03

Filmy o Ružovom panterovi sa mi kedysi páčili. Dnes už ale nemám 15 rokov a preto Sellerovský infatilný humor mi už taký vtipný nepripadá. Každopádne si myslím, že Steve Martin je dôstojným pokračovateľom odkazu Petra Sellersa rovnako ako tento film pokračovaním, resp. remakom série o Ružovom panterovi. Samozrejme sú tu aj špecifiká ako snaha zapáčiť sa americkému publiku, snaha napchať čo najviac atribútov série do jedného filmu a čo ja viem čo ešte :)

• 27.9.2006  22:11
    Creepshow (1982)

Päť poviedok z dielne Stephna Kinga - zo všetkých strán na nás dýcha komixová atmosféra a typický Kingov čierny humor.

• 27.9.2006  15:37

Klasický príbeh o dr. Frankenstainovi a jeho výtvore, tentokrát zasadený do súčasnosti. Dr. Viktor Franks je umiestený v ústave, kde je vypočúvaný psychiatrom na posúdenie jeho príčetnosti a spôsobilosti na súdne konanie, v ktorom má byť obvinený z niekoľkonásobnej vraždy. A tak začína rozprávať príbeh o svojom výkume s nanotechnológiou, schopnou zregenerovať a oživiť mŕtve bunky. Zaujímavý je fakt, že to nerobí pre dobro ľudstva, ale len aby si zarobil na porsche a nejakú tu vilku. A na kokain samozrejme. Je to skrátka dosť veľký parchant - čo je jedna z odlišností v porovnaní s klasikou. Vlastne tých odlišností je tam viac. Clekovo sa ale dej pohybuje v zabehnutých a predvítateľných koľajách a výraznejšej odbočky sa nedočkáme. Monštrum vypadá ako spevák skupiny Slipknot a trhá končatiny na počkanie. Čo sa týka gore efektov - málo a priemernej kvality, zhruba na úrovni lepšieho televízneho filmu. Celkovo je to trochu nuda, ale naštastie film trvá len zhruba 80 minút a dá sa to pretrpieť.

• 26.9.2006  23:00

Brutálna kadencia ešte brutálnejších gagov. Keďže je toto moje prvé stretnutie s Family Guyom a zanechalo to vo mne veľmi silný dojem, neviem si predstaviť čo so mnou urobí seriál :)

• 26.9.2006  14:26
    Stopy krve (2006)

Filmu by určite prospela kratšia stopáž. Nekonečné naťahovanie naháňacích/skrývacích scénok zbytočne brzdí, v dôsledku čoho pôsobí film veľmi nudným a uspávacím dojmom. Mne sa podarilo zaspať minimálne 3 krát a to som ho pozeral cez deň :)

• 25.9.2006  14:11

Okatá vykrádčka Resident Evila vo všetkých možných smeroch. Nemám nič proti vykrádaniu, ale prečo si stanoviť takú nízku latku akou je RE? :) Máme tu nadnárodný koncern Hybra Tech, zaoberajúci sa širokou škalou činností od výroby syrov až po likvidáciu toxického odpadu, supervojakov akoby vypadnutých z oka Nemesis alebo zombíkov, ktorý sa až nebezpečne podobajú na svojich príbuzných z RE. Bohužial tvorcovia neobšľahli aj zápletku a naservírovali nám svoj vlastný príbeh.Ešte raz - bohužial. Zatiaľčo na RE sa aspoň dalo pozerať, toto je číre zúfalstvo. Preskočme teda trapný a smiešny dej (skôr ako ucelený dej to pripomína zlepenec rôznych scénok z viacerych teenagerských seriálov), ešte trápnejšich hercov a prejdime rovno k veci, ktorá tento film ešte mohla zachrániť a to je gore. Bohužial, ani tu sa žiadne zázraky nekonajú. V prvej hodine filmu nie je skutočne nič (až na pár krátkych štekov), trochu sa to rozbehne až v poslednej zhruba polhodinke. Bohužial je toho málo a neskoro. Na obranu ale musím povedať, že v ROTLD 4 si užijeme viac krvi ako v spomínanom RE. Je tu aj pár dobrých nápadov, ktoré ale buď zovšednia prílišným opakovaním (strela do hlavy a krv striekajúca z rany) alebo sú zadupané do zeme zbesilým tempom na konci filmu :)

• 23.9.2006  18:17
    Anděl temnoty (1987)

Pripomínam len, že to u nás kedysi dávno vydal Intersonic. Požičal som si to v nádeji príjemne stráveneho večera a bol som nemilo prekvapený. Vlastne som bol dosť nasratý ... :o)

• 23.9.2006  16:08

Najviac ma na tomto filme dožralo, že Yuzna ignoruje akékoľvek pravidlo, nastolené v predošlých dieloch, ktoré sa mu nehodí do scenára. A tak napr. sa Julie mrzačí, aby zabudla na hlad, hoci ja som si vždy myslel, že zombíci žerú mozgy, aby utíšili bolesť. Taktiež som neprelúskol fakt, že Yuzna rezignoval na akýkoľvek humor (pokiaľ nerátam jeho režisérsku impotenciu a rôzne kiksy a scény, ktoré zrejme vtipné byť nemali). Odhliadnúc od nudného, trapného (posatava Rivermana, pokiaľ bol teda ešte na žive) a dementného deja a absencie logiky (na čo sme si už mohli u Yuznových filmov zviknúť), nám ostáva vcelku obskurné dielo, ktoré by som ale do série ROTLD nezaradil. Aby som iba nekritizoval, musím pochváliť masky a triky, ktoré sú na veľmi slušnej úrovni (scéna, kedy sa objaví vylepšená Julie a Riverman v brnení sú bezchybné). Taktiež prvých 10 minút a posledná štvrťhodinka filmu sú strašne fajn a myslím, že je to to najlepšie čo Yuzna kedy natočil. Bohužial tá vata medzi tým sa nedá odfúknuť mávnutím ruky.

• 22.9.2006  16:54
    Black Books (TV seriál) (2000)

To sa nedá popísať. Je to niečo neskutočné a terba to vidieť na vlastné oči. Británia zase raz dokázala že je preborníkom v humore a britské sitcomy zase raz vypálili rybník ostatným uchádzačom. Jedna vec ma ale na Black Books štve a to že skončili len pri troch sériách (18 dielov), čo je sakra málo :(

• 21.9.2006  14:26
    Satan's Playground (2005)

Čo čakať od filmu, ktorý sa volá Satan´s Playground a je ešte k tomu nezávislý, resp. nízkorozpočtový? No buď to bude geniálne dielo alebo totálna sarčka najťažšieho kalibru. Ruku na srdce - fachmajstri ako Sam Raimi alebo Peter Jackson sa rodia tak raz za sto rokov, takže výsledok je jasný. Ono by mi absencia deja až tak nevadila, keby sa bolo aspoň na čo pozerať. Prestárle "herečky" oku zrovna nelahodia no a s ich "hraním" je to ešte horšie. Každopádne tu máme veľmi nádejnú adeptku na hysterku roka a jej neznesiteľný vreskot si v priebehu filmu užijeme požehnane. Sám som mal chuť rozflákať jej hlavu kladivom, aby bol aspoň na chvílu pokoj. Hlavná záporáčka pani Leedsová na mňa pôsobila veľmi pokojným dojmom a skôr by som si ju vedel predstaviť ako ježibabu v rozprávke o perníkovej chalúpke. Jej hluchonemá dcéra (ktorá však nemá problém s počutím klopania na dvere) je už iná kapitola. Chápem, že zámerom tvorcov ju bolo zobraziť ako zlovestnú postavu, ale zrelá štyridsiatnička s dvoma copmi, oblečnená v nočnej košele s priblblým výrazom a dreveným kladivom (na vyklepávanie mäsa), u mňa vyvolávala záchvaty smiechu. No a čo vraždy, resp. gore efekty? Jednoducho niečo strašné. K tomu ešte pridáme totálne dementné chovanie postáv (čo im zrejme predpisoval o nič menej dementnejší scenár), "oslnivé" herecké výkony (toto už nie je možné nazvať ani prehrávaním) a priblblú synťákovú hudbu, no a máme celkom slúšný obrázok o tom, čo je tento film zač.

• 20.9.2006  23:59

Úvod filmu sa nám snaží nenápadne nahovoriť, že rybárovi došli príbuzní a tak nebude obťažovať Jeniffr Lowe-Hewittovú a Fredieho Prinza a konečne bude spočívať v pokoji. A tak nám scenáristi predhodili ďalších teenagerov, ďalšiu nešťastnú náhodu a ďalšie pochované tajomstvo. No a samozrejme ďalšieho podnikavca, ktorí sa cíti byť ukrivdený a vŕta sa v minulosti (a teenageroch). Škoda že je to takpovediac identická kópia jednotky (od rovnakej typológie postáv až po skoro totožné vraždy), bohužial veľmi nudná. Dej sa odvýja vo vyšľapaných kolajách, ktoré robia z každého diváka hotového Nostradama a na ktoré majú pokračovania úspešných filmov určené pre videodistribúciu takpovediac TRADEMARK (viď Nebezpečné hry 2 a 3). Výsledný dojem kazí aj hnusná videoklipová réžia, ktorá robí z vrážd skutočné utrpenie (myslím pre diváka). Ale jedno mu uprieť nemôžem. Skutočnú pointu - resp. odhalenie skutočného vraha. To je teda sila. Producenti mali tento film nazvať skôr Urban Legends 4 : I´ll allways know what you did last summer. Tým by zabili dve muchy jednou ranou. Ja len dúfam, že sa nesnažia vytvoriť ďalšiu hororovú sériu typu Piatok 13. To by len potom bola hrôza.