demented

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 14.6.2006  16:21
    Mutronics (1991)

Krásny film.Ako malý som ho miloval, čo sa v podstate do dnes nezemnilo :) Ale Guyvera (rozumej dvojku) mám ešte predsa o trošku radšej ...

• 11.6.2006  17:40
    Rockeři (1994)

Pre mňa jednoznačný kult. Skvelá hudba a priznanie Lemmyho Kilmistera, aký slušňák bol v školských rokoch. Vďaka tomuto filmu som si zamiloval aj legendu The Ramones. Päť hviezd je prekliate málo...

• 10.6.2006  21:57

Dosť dobré, ale aj dosť bizarné. Na jednej strane prekliato čierno čierna komédia, ktorá ale paradoxne pripomína skôr rodinný film. Znie to divne, ale je to fakt. Brutálne mordy (nekecám, ale je ich tu viac ako vo väčšine hororov) a Santa so svojim "bodycountom" atakujúcim prvú priečku najzdatnejších slasherov (aspon čo sa týka počtu vrážd v jednom filme), pri ktorom Jason Vorhees vyzerá ako dosť veľký amatér - to sú asi hlavné klady tohto filmu. Nesmieme zabudnúť ani na totálne šialené vtipy, nápady a postavičky (viď bazoka a indián na konci filmu). A hlavne, otrú si tu hubu aj o Šatana :) . Na druhej strane tu máme primitívnučký scénar (ak sa to scénarom dá vôbec nazvať a celý film nie je náhodou len jedna veľká improvizácia). Na obranu ale musím dodať, že Ďábelský Santa musel byť určite brutálne zostrihaný (bez záverečných tituliek nemá ani 70 minút). Každopádne sa jedná o milé osvieženie a aspoň pre mňa sa stane vianočnou klasikou :)

• 29.5.2006  02:17
    Rottweiler (2004)

Vzhľadom na kvalitu posledných Yuznových filmov som veľa nečekal. Tušil som, že to bude hovadina a bohužial som sa nemýlil. Yuzna je skrátka babrák. Trapný a dementný, miestami smiešny príbeh (taká drsnejšia verzia filmu Lassie sa vracia :) ), ktorý nemohol vyzerať dobre ani na papieri, mu síce moc šancí na ukázanie remesla nedáva, no na druhej strane existuje mnoho lepších filmov s ešte blbšími scenármi. Jedna hviezda len z nostaligie a za tých pár trikov, ktoré zmierňujú divákovo utrpenie a robia tento škvár trochu znesiteľnejším. Ale fakt len trochu.

• 26.5.2006  13:25

Veľmi, veľmi, veľmi, veľmi slabý film. Schválne nepíšem horor. Keby som ho mal hodnotiť ako horor, tak by minimálne ešte jedna hviezdička šla dole za trapnosť a smiešneho creepra.

• 25.5.2006  14:01

Krásne béčko. Alternatívny názov tohto filmu je mimochodom Lady Terminátor. A že ten názov nie je ani trochu zavádzajúci... Hlavná hrdinka, posadnutá démonom, tu odkrágluje toľko ľudí, źe Arnie so svojim Terminátorom sa môže ísť s hanbou zahrabať desať metrov pod zem. S láskou spomínam na tie časy, keď som si púšťal x-tú kópiu tejto klasiky a žasol nad tým, koľko chlapákov dokazala táto dračica ušukať k smrti :) Najviac som však žasol, keď som zistil krajinu pôvodu tejto klasiky. Veru aj v Indonézií sa točia dobré filmy :)

• 24.5.2006  11:24
    Interceptors (1999)

Béčko ako sviňa.Ale taký nemilosrdný by som k nemu nebol. Predsa len je to film určený pre určitú skupinu divákov (nás, vymetačov videopožičovní, čo siahnu takmer po všetkom :) ) a svoju úlohu v rámci svojich možností splnil celkom dobre. Navyše si myslím, že je to jeden z lepších Grunerových filmov.

• 24.5.2006  00:16
    Wolf Creek (2005)

Výborný film. Na začiatku som k nemu pristupoval veľmi skepticky, pretože jediná vec, ktorá ma dokáže na horore alebo vlastne ľubovoľnom filme stopercentne vytočiť, je nálepka "Natočené podľa skutočných udalostí ". A pritom je jasné, že scenáristom ako podklad slúžil jednoodstavcový článok v novinách. Každopádne som bol milo prekvapený. Jediná vec, ktorá tento film zráža, je totálne nudná, nezáživná, ba dokonca až smiešna prvá polhodina, kedy som mal sto chútí film vypnúť a DVD rozšliapť. Nakoniec som pokunšeniu odolal a vyplatilo sa :)

• 23.5.2006  01:01
    Prokletí Salemu (TV film) (2004)

Klasická Kingovka. Neurazí, ale na vetvi z nej tiež rozhodne nebudete...

• 11.5.2006  22:33

Nehorázna vykrádačka filmu 28 Days Later, líznutá Snyderovým Úsvitom mŕtvych. Až sa normálne čudujem, že to distribútor nenazval 28 dní poté 2 aleo 29 dní poté :) Kvalitatívne je to na úrovni spomínaného filmu, takže nič moc. Jedná sa zrejme o veľmi lacné dielko, pretože ani napriek televíznemu hereckému obsadeniu tvorcom nezostalo dosť peňazí na slušné triky. Ich absenciu sa režisér aspoň snaží zamaskovať epileptickou réžiou, ktorá nastupuje vždy počas útoku zomíbkov. A že je tých útokov požehnane ... a človeka potom iba zbytočne bolí hlava :)

• 11.5.2006  22:12

Film, ktorý ocenia asi len deti. Pôsobí veľmi televíznym dojmom a mňa by zaujímalo, že čo spravili s tými 150 mil. USD, pretože na filme ich vôbec nie je vidieť.

• 9.5.2006  13:10

Super teenagerská komédia. Epizódne roličky Gena Simmonsa, Tommy Lee či Henryho Rollinsa vyložene potešia :)

• 9.5.2006  00:07
    Oko 3 (2005)

Šok. Púšťal som si film s vedomím ďalšej duchárskej variácie. Že niěco nie je v poriadku, mi došlo pri sledovaní úvodnej scény, kde akýsi mnísi prevádzali exorcistický obrad na mladej dievčine, ktorá ich následne všetkých vyfackala svojim dlhým jazykom.Vážne.Tak toto som fakt nečakal. Oko 3 s hororom nemás spoločné takmer nič. No dobre, dajme tomu, že je to hororová komédia, ktorá sama seba vôbec nebere vážne.Taký japonský Scary Movie. Len ma zaráža fakť, že na režisérskej stoličke sedeli bratia Pangovci. Je sympatické, že si robia srandu sami zo seba a že dokázali sparodovať svoje predchádzajúce filmy, ale ja som bol psychicky pripravený na trošku iný film. Zmiatol ma ten názov, čo je ale vina distribútora. V originále sa totiž film volá Oko 10, čo už možno niečo naznačuje. Každopádne bavil som sa dobre a rozhodne si film zaslúži pozornosť minimálne pre tie čiernohumorné scény a miestami brutálny japonský humor :)

• 8.5.2006  00:43

Ach jaj. Ďalší buranský horor. Neviem, čím to je, ale tvorcom sa zase raz podarilo dobre sprasiť celkom príťažlivý námet. No, príťažlivý...na môj vkus až príliš okatá inšpirácia texaským masakrom. Až na to, že hlavné postavy boli totálne vypatlaní,drzí, blbí a arogantní debilkovia, ktorým nemohli držať palce snáď ani ich vlastní rodičia. Moje očakávania sa tak upierali na hlavných slasherov, ale ani tu sme sa nedočkali žiadnej slávy. Sorry, ale štyri mordy na skoro dvojhodinový film je trochu málo. Filmu rozhodne neprispieva ani pozvoľný rozbeh. Tiež mi trochu uniká obsadenie Paris Hilton, keďže vo filme vôbec nepredviedla svoje prednosti (herectvo rozhodne na mysli nemám :) ) Aby som iba nekritizoval, dom z vosku a hlavne jeho deštrukcia na konci filmu je mňamka. Sympatickí boli aj obaja bratia - zabijaci, aj keď absolútne necharizmatickí a totálne neschopní (ako sa im podarilo dostať toľko ľudí, to pre mňa zostane navždy záhadou). Ale aj tak - Family that slays, together stays.

• 7.5.2006  00:15

Tak toto si Blade nezaslúžil. Skvelo rozbenutá séria skončila v rukách scénaristu a ten ju rozcupoval na cucky. Čo to malo byť? Zlý vtip? Blbý a klišovitý scénar (O.K., ani jednotka a dvojka neboli nejaké geniálne kusy, ale toto už je fakt moc),blbá réžia (viem, že je to Goyerov len druhý film, ale réžiu by sa mohol učiť na iných filmoch), absolútne nevhodný herci (Dominic Pucell ako totálne neschopný Dracula dementnejšie snáď ani pôsobiť nemohol, Jesica Biel a jej herecké pokusy u mňa vyvolávali záchvaty smiechu, Rayn Reynolds a jeho "hlášky", ktoré snáď nemohli pripadať vtipné ani jemu samému). A prečo mal pre boha Wesley Snipes pri záverečnom súboji oblečený červený nátelník??? Po skončení filmu sa mi fakt chcelo plakať.

• 5.5.2006  19:47
    Ong-bak (2003)

Kašlime na dej, ten nestojí za reč. Ale to, čo predvádza Tony Jaa, je niečo neskutočné. Tak nejako som si vždy predstavoval, že by mal vyzerať Mortal Kombat.

• 5.5.2006  15:40
    Vesnice (2004)

Shyamalan sa pochlapil.Konečne po nudnom Vyvolenom a smiešnych Znameniach natočil nieco pozerateľné.Síce trochu atypický film, ale poteší. V prvom rade sa nejedná o židany thriler či nedajbože horor, ale čistú romatniku, ktoru ja fakt nemusim. Paradoxne mi ale u tohto filmu vobec nevadi. Prave naopak. Viac takých romantických filmov :)

• 4.5.2006  22:31
    Šňup (2002)

Film, v ktorom zaznie Satyricon - Mother North a dokonca zhliadneme aj kúsok klipu, si nezaslúži horšie hodnotenie :)

• 4.5.2006  01:57
    Doom (2005)

Zvyčajná snaha amerických filmárov natočiť nejaký film podľa známej predlohy.Škoda že výsledok má s pôvodnou predlohou až na pár vychytávok spoločné len pramálo. Doom je v mnohých smeroch nedotiahnutý a potenciál predlohy bol využitý len v minimálmej miere. Celkovým vyznením tak asi najviac pripomína Resident Evila, a to nielen formou, ale prekvapujúco aj dejom, ktorý radšej ani rozoberať nejdem. Takže nič moc a pre fanúšikov hry veľké sklamanie. Vypečená je síce záverečná scéna, resp. "first person" pohľad, ale ten prichádza bohužiaľ už nekoro. Jedno veľké pozitívum by sa tu síce našlo. Nehrá tu totiž žiadny raper, čo sa v Bartkowiakových filmoch až tak často nestáva :)

• 2.5.2006  23:11
    Upíři 2: Nemrtví (2002)

Slabšie pokračovanie? Skôr odpad najrubšieho zrna. Oproti tomuto sú pôvodní Upíri nedostižný svätý grál.

• 2.5.2006  00:41

Tento film má svoje kúzlo. Samozrejme s pôvodnou Vranou to porovnávať nemôžme, ale s prehľadom strčí do vrecka bezzubú trojku. Tara Reid trpí utkvelou predstavou, že je herečka (už by jej to niekto mohol vymlátiť z hlavy hasákom), Danny Trejo žmolí v ruke bibliu a plače za zavraždenou dcérou, David Boreanaz je ako antikrist prinajmenšom zlatý...No a Eddie Furlong... vždy som ho mal rád, ale s "vranovským" mejkapom vyzerá ako goth lezba. Snáď keby týchto hercov navzájom poprehadzovali do iných rolí, výsledok by bol ešte lepší. Napriek tomu som sa pri sledovaní veľmi dobre bavil. Osobitou otázkou je indiánsky soundtrack líznutý westernom, ktorý k výslednému produktu pasuje na 100 % . Takže "Kiss the bride, motherfucker!".

• 19.4.2006  23:36

Geniálny "skoro zombie" splatter. V porovnaní so Shaun of the death určite viac tlačí na pílu a skôr sa približuje klasikám ako Bad Taste a Braindead, ktorým vo veľkej miere vlastne vzdáva poctu (viď napr. záverečná scéna s motorovou pílou). Nie je úplne dokonalý, ale kto by neodpustil tie drobné prehrešky pri pohľade na odstrelované hlavy či láskyplné strety motorovej píly a ľudského tela? Takto nejak som si predstavoval CHoking Hazard.Samozrejme za predpokladu, že by ho tovrcovia tak totálne nedo*ebali.

• 19.4.2006  00:22

Tomu hovorím reforma školstva. Minister Fronc by sa mal od Japoncov učiť :)

• 18.4.2006  21:44

Ehm, nechcem tento film zastávať, ale videl niekto z Vás ľubovolný diel Kameňáku? Ragujem len na to, že polda 3 je v rebríčku najhorších filmov na druhom mieste.

• 18.4.2006  21:39

Neviem prečo, ale Omenovskej sérií som nikdy neprišiel na chuť. Film je síce natočený zručne, ale pretrpieť skoro dve hodiny koncentrovanej nudy, to je dosť náročné :) Hlavný detský predstaviteľ má od zlovestnosti dosť daľeko. Mne pripadal skôr roztomilý :) Napriek tomu som sa pri pozeraní bál ... že sa film nikdy neskonči. Ehm, jediným pozitívom je naozaj len hudba. Geniálne chorály a zaslúžený oscar pre Jerryho Goldsmitha. Takže film za * a hudba za *****.

• 18.4.2006  21:18
    Cesta draka (1972)

V mládí som Bruca zboznoval.Ale ked som si Cestu draka pozrel zhruba po 15. rokoch, bol som mierne rozčarovaný...

• 17.4.2006  01:46

Až prekvapivo zábavný crossover. Hodnotenie samozrejme berte s rezervou, pretoze sa jedná o čisto fandovskú záležitošt, ale na pomerne profesionálnej úrovni. Mňa dostala... P.S.: tahaj na http://www.braxtanfilm.com/dloads.html - okrem FvsGB je tam aj množstov iných paródií ako Friday The 13th Again, Freddy Vs. Jason 2 či Illegal Aliens Vs. Predator. Have fun :)

• 16.4.2006  17:12
    Larva (TV film) (2005)

Tradičný televízny katastrofický film líznutý hororom. Tak sa mi zdá, že tvorcovia zobrali nejaký starý scénar zo sedemdesiatych rokov a nahradili včely, krysy alebo hady (resp. inú háveď) larvami. Inak ten obal je fakt hustý a v tomto prípade slovo "zavádzanie" dostatočne nevystihuje skutočnosť. Inak slabota, ale čo by sme čakali od televízneho filmu, že?

• 15.4.2006  21:21
    Děti planety Duna (TV seriál) (2003)

Jednoznačne lepší počin ako Duna. K zlepšeniu došlo takmer vo všetkých smeroch - od castingu až po triky. Dosť odfláknutá bola postava Duncana Idaha vzhľadom na to, že v knižnej sérií na rozdiel od iných postáv, prechádza celou ságou a je mu venovaná značná pozornosť. Toť taká drobná pripomienka. A ešte fakt, že dej je značne nahustený. Diváci, ktorí nevideli Dunu alebo nečítal knižnú predlohu, budú asi trochu zmätení :)

• 15.4.2006  21:04
    Duna (TV seriál) (2000)

Film natočený podla geniálneho románu. Bohužial s filmovým spracovaním je to horšie. Mamutia dĺžka takmer 4,5 hodiny dávala dostatočný priestor na rozvrhnutie všetkých dejových línií. Síce sa tak nestalo, ale to mi ani tak nevadí. Čo ma žerie, sú nové dejové linky, ktoré si scénaristi do už tak komplexného diela pridali. Tieto celkový dej iba zbytočne zdržujú a robia film v niektorých miestach neskutočne zdĺhavým a nudným. Pripomienky by som mal aj k výberu niektroých hercov (napr. nikdy som si nepredstavoval imperátora Shadama Corrina ako senilného dedka, ktorý je všetkým na smiech - mne aspoň bol :) ), práci pána Pišteka (sorry, ale sci-fi a hamletovské pančuchové kostýmy mi nejako nejdu dokopy - ale to je vec vkusu). Nemôžem si pomôcť, ale Lynchova verzia sa mi páčila viac.