demented

Michal Pavlák

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 27.12.2007  20:28

Uj, bisťtu. To už je na svete aj šestka? - som si povedal a ako správny trasher som sa na ňu vrhol. Amíci sa s tým teda moc neserú :) Beta House je kvalitatívne niekde na úrovni predchádzajúceho Naked Mile - takže nič moc, ale na druhú stranu sa im nepodarilo podliesť ani absloútne dno (Band Camp). Na tejto sérií oceňujem jeden fakt - na nič sa nehrá a ide na vec hneď od začiatku (čo tam po nejakom deji - jediná vec, pre ktorú to niekto pozerá, sú predsa nahotinky - ovalil ma závan ranných 80.rokov a pripadal som si, ako keby som znova pozeral Porky´s. Btw - film sa nechal inšpirovať ešte jednou klasikou a to je prvý diel Šprtej série - aj keď tu je to trošku naruby). Krásne trojhviezdičkové hodnotenie len z nostalgie, pretože tento humor už ide trošku mimo mňa (to som už fakt taký starý alebo pripadalo to neustále recyklovanie miliónkrát vyvrhnutých vtipov trapné aj niekomu inému?). Na rozdiel od predchádzajúceho dielu mi ale v hlave utkveli štyri momenty - úvodná DP akcia (som veľmi rád, že sme sa dopracvoali už aj k niečomu drsnejšiemu :), celkom zábavný cumshot (ako inak :), závody v pití piva/blití a ruská ruleta. A to rozhodne nie je málo :)

• 27.12.2007  20:04

Rodriguez je dokonalý, Tarantino ujde, no a k prvým dvom sa radšej vyjadrovať nebudem.

• 25.11.2007  23:45

Milla nakopáva zadky zombíkom, ktorí konečne nevyzerajú ako ožratí bezdomovci ale poctiví Zombieovia :) - nikdy by som neveril, že to poviem, ale chcem ju vidieť aj v ďalšom pokračovaní (a nehovorím to len kvôli vydarenému záveru - som zvedavý, ako si s tým tvorcovia poradia - jednoducho!, určite ten záver odignorujú :). Mulcahy šokoval veľmi vydarenou posapokalyptickou jazdou, ktorá konečne evokovala atmosféru predlohy a len tupo neparazitovala na zavedenej značke (viď RE 1 a 2). Reisdent Evil sa tak konečne dočkal adekvátneho filmového spracovania (v rámci možností - lepší filmový RE na trhu jednoducho nenájdete:) a Mulcahy si vedľa Highlandera môže zapísať do svojej filmografie jedno ďalšie veľké plus. Milla Jovovich je strašne cool (aj keď stále vyzerá, ako keby v prestávkach medzi natáčaním točila ďalšie reklamy na L´oreal), zombíci vyzerajú sakra dobre a konečne je im venovaná patričná pozornosť (čo je síce s ohľadom na predlohu logické, ale v miulosti tomu tak rozhodne nebolo - Anderson a Witt by vedeli rozprávať), akčné scény sú dynamické a hlavne prehľadne zostrihané a film konečne aspoň trochu prpomína horor.Mňam.

• 25.11.2007  19:03

Ono je to nielenže lepšie ako Singerov celovečerák, ale ľavou zadnou strčí do kapsy aj všetky animáky, s ktorými na nás vyrukoval Marvel za posledné dva roky. DC skrátka rulezzzzz!

• 22.11.2007  00:28

Koľko podobných filmov o dvoch nevraživých susedoch, snažiacich sa prešťať jeden druhého, tu už vlastne bolo? Nespočetne. Väčšina pofidérnej kvality a ani tento kus nie je výnimkou. Danny DeVito je roztomilý, naopak Matthew Broderick je neznesiteľný (poväčšinou sa tvári ako debil a vôbec mu to nežerem :). S ubiehajúcou stopážou film značne pritvrdzuje a človek len neveriaco krúti hlavou, čo za "brutalita" bude nasledovať. Záverečná zhruba 15-minútovka je len pre otrlých a slabšie povahy by to vôbec nemuseli rozdýchať. O.K. je to vianočný a rodinný film, ale to ešte neznamená, že musí byť aj nechutne patetický a balancujúci na hranici dobrého vkusu (čo si budeme nahovárať, on vôbec nebalancuje, ale veselo si hovie za touto hranicou :)

• 19.11.2007  20:40

Pre mňa druhý naj piatok 13tého. Jason konečne dostal dôstojného protivníka - celkom fešnú telekinetičku (silou vôle ťa zabijem na všetky možné spôsoby, ale ty aj tak zase vstaneš :) a nielen ďalšie chodiace vrece z masa a kostí, ktorému sa nedopatrením božského Jasona podarí zdolať. Inšpirácia Russelovým Dream Warriors je viac než do oči bijúca, čo ale nie je na škodu (podľa mňa tá snová atmosféra piatku celkom pristane rovnako ako aj skopnutá hudba). Čerstvého masa čakajúceho na porážku je dostatok, škoda len absencie tej krvi. No a Kane Hodder dodal postave Jasona riadne gule...skvelá zábava made in 80´s.

• 17.11.2007  13:52

Light verzia Deodatovho Holocaustu, kde Lenzi zrejme včerpal celý rozpočet na letenky do Amazonského pralesa a preto si to väčšinu filmu odnesú len zvieratá :)

• 17.11.2007  09:52
    Hněv duší (2004)

Veľmi príjemný malý filmík, ktorý prekvapí uťešenou porciou brutality.

• 13.11.2007  20:29
    Uneseni (2006)

Eduardo Sanchez na nás vyvrhol ďalši film a čuduj sa svete je to rovnaká impotentná zlátanina ako báchorka o Blairskej čarodejnici. Ešteže Eduardo upustil od nezmysleného konceptu nevideného zla a krvilačného mimozemšťana nám naservíroval v plnej kráse (čo je ale pri pohľade naňho v niektorých scénach na škodu veci :) ). Ale mjekap rozpadajúceho sa Codyho, jednoducho nemá chybu, takže budiž mu odpustené. Stále lepšie ako sledovať osemdesiatminútové domáce video jednej hysterickej kravy a dvoch dementov, blúdiacich v Marylandskom lese.

• 1.11.2007  14:01

Neskutočný guláš a stopercentný súhlas s Kordusom. Teda až na to, že pri záverečnom súboji Hero vs. Invincible nie je rozsekaná Eifelovka, ale Socha slobody :)

• 1.11.2007  09:52
    Halloween (2007)

Odlišný prístup k látke (Zombie si zachoval svoj ksicht) - spočiatku mi to síce mierne vadilo, ale určite lepšie než priama kopírka Carpentera. Vážne nechápem dôvod, prečo má každý potrebu vysvetľovať zrod a pohnútky jedného z najslávnejších slasherov. Čo je zlé na myšlienke "absolútneho zla" a prečo by mali exisistovať nejaký konkrétny dôvod prečo sa Mikey stal tým, čím sa stal? To sa vážne nikto nemôže stať vraždiaim maniakom bez toho, aby jeho matka nebola striptérka,otčim ožran a sestra kurva (typický white trash - sa len čudujem, že nebývali v karavane :) ), kde slovko "fuck" je na dennom poriadku - no komu by v takých pomeroch nehrablo :) Zombie je inak hnusný rodinkár - ako inak si vysvetliť fakt, že Mike neodrovnal svoju matku (Sheri Moon) už počas halloweenskej noci? No a trochu úsmevný je aj fakt, že Mike sa rozhodne prestať hovoriť len preto, že už má po krk doktora Loomisa a chce ísť z ústavu domov. Ale dosť bolo buzerovania, veď aj tak sú to len také prkotiny. Nič to nemení na fakte, že Zombie natočil tretí najlepší Halloween (hoci keď sa pozrieme na ostatné diely série, tak to asi také ťažké byť nemohlo :) - na druhej strane Rick Rosenthal by vedel rozprávať :) ) - btw hovoril som o workprinte. Uvidíme ako dopadne finálna verzia.

• 28.10.2007  09:45

Rodinných vianočných filmov nie je nikdy dosť :) Odteraz si k povinnej výbave pridávam aj nemrznúcu kvapalinu.

• 27.10.2007  00:58
    Past (1996)

Zase hrozí, že sa budem opakovať, ale Gina Gershon je bohyňa !!!

• 27.10.2007  00:54

Neuveriteľne patetický, sentimentálny a miestami brutálne infantilný film. Jediné čo mi dokázalo trochu zdvihnúť náladu, bola epizódna rolička Biao Yuena a fakt, že konečne po dlhých rokoch predviedol trocha tej akcie. Síce to za veľa nestojí, ale moje modlitby boli konečne vyslišané :)

• 21.10.2007  18:07

Brutálna stopáž v porovnaní s ostatnými súputníkmi žánru (alebo s ich pokračovaniami) je hlavným problémom, ktorý zlomil tomuto filmu väz. Film sa neskonale vlečie a miestami je to fakt nehorázna nuda. Obsadenie talismanu celej sérky (nie, graboidi ním rozhodnenie sú) Michaela Grossmana do mierne atypickej úlohy, rovnako ako prenesenie deja na divoký západ mali zrejme priniesť trocha osvieženia do už mierne zatuchnutej série. Podarilo sa to ale len čiastočne. Triky sú rozhodne lepšie než v predchádzajúcom diely a tiež mi nie sú jasné námietky niektorých užívateľov (Shit) o zmutovaných príšerách. Podľa mňa majú graboidi identický vzhľad ako ich bratia v jednotke, dvojke alebo trojke. Stále lepšie ako televízny seriál...

• 21.10.2007  13:26

Žiadne "don´t don´t don´t", ale "do do do" !!! Áno, chceme vidieť viac !!!

• 21.10.2007  13:19

Krasa. Bozsky Rodrigo nielenze zadupal do zeme Tarantinovu konverzacnu komediu, ale miestami dokonca prekonal aj sam seba :) Spravna davka brutality a nadhladu, to je skratka nas Roberto. Miestami mi dokonca pripominal stare zaseky bozskeho Carpiho a to je uz co povedat, lebo ziadnemu inemu filmu sa to zatial nepodarilo (a tym nemam na mysli len hudobny podmaz). Planet Terror Rulezzzzzz!

• 18.10.2007  21:49

Viem, že sa budem asi opakovať, ale je to des. Nič proti vkusu, ale aj amatérsky film by mal mať aspoň nejakú tú úroveň. Keď nezvládam bojovú choreografiu, tak ju do filmu nebudem asi pchať každých päť minút a radšej sa sústredním na dej alebo aspoň humor, ne? Súboje nielenže nie sú dobré, oni nie sú dokonca ani vtipné. Trápne je to správne slovo. Tak sa človek aj cíti, ak si zorvna nezakrýva oči, pretože na to sa fakt nedá pozerať. Napriek sľubnému námetu :) a pár vychyteným nápadom (ktoré sú ale zakopané šesť metrovov pod zem nevhodným spracovaním) je to len bohapustá nuda.

• 16.10.2007  09:06
    Skóruj! (2007)

Ja mám takéto kravinky proste rád. Bláznivý dej, krajne nesympatický hlavný hrdina :), záporák, ktorý má prinajmenšom o "kolečko navíc", plejáda viac či menej (skôr viac) obskurných postavičiek, zo všetkých strán hrá Def Leppard...no a ping pong :) Sympatické je, že film sa s ničím nesere a ide na vec hneď od zazačiatku. No a Christopher Walken je boží - "What part of Sudden Death you didn´t understand?"

• 7.10.2007  18:50

Neviem, ale ázijským ducharinám neviem prísť na chuť ani za boha. A pri tom sa tak snažím. V pravidelných časových intervaloch si sem tam niečo pozriem, ale kde nič, tam ani smrť nebere :) Je fakt ťažké si obľúbiť niečo, pri čom človek zaspí v pätnástej (!) minúte filmu (a to som unavený vôbec nebol a aby som bol schopný dopozerať zvyšok, musel som si dať poriadneho lomcováka). No čo - niekto sa pri podobných filmov zasiera od strachu, u iných navodzujú narkolepsiu :) Čo sa týka samotného filmu - opäť duchárska nuda made in Japan (podobne ako jednotka), prekombinovaný dej, hromada postáv (v ktorých by sa menej skúsený divák mohol aj stratiť), čierno-dlhovlasé adolescentky a brutálny dejový zvrat na konci ;) - (ktorý by v prípade nejakého amerického fláku väčšina štvorhviezdičkovo hodnotiacich určite riadne zotrela, ale v prípade japončíkov je to zrejme a očividne O.K.)

• 25.9.2007  20:36

Čakal som absolútnu kokotinu a to som aj dostal :) Takže očakávania boli naplnené a to je predsa pozitívum :) Film je určený trošku inej vekovej skupine, než boli predchádzajúce diely - čo ostatne potvrdzuje aj záverečne varovanie tovrcov o nebzpečenosti predvádzaných kaskadérskych kúskov (no ktorý, než nejaký nezletilý zmrd by to skúšal doma, že? :) Ale s vypnutými logickými obovdmi a nutnou dávkou alkoholu v sebe, to celkom újde. Premrštené hodnotenie pripíšte na vrub momentálnemu stavu psychicky nevyrovnaného jedinca so sklonmi k schyzofrénií a trpiaceho samomluvou (čiže mňa). A to auta nemám rád a pri driftingových orgiách som skôr ľutoval zničené gumy než štvorkolesových tátošov. Tí chytrejši si samozrejme z hodnotenia odpočítajú tri a viac hviezd. (Ešte si neodpustím spomenutie úplne blbučkého a klišovitého deja - bože, to by sa krásne parodovalo).

• 16.9.2007  15:56

Narozdiel od jednotky, toto je tá skutočná a pravá filmová katastrofa...

• 1.9.2007  14:18
    Kaw (2007)

Vrany rezignovali na povolávanie mŕtvych duší späť na zem a tentokrát vykonávájú špinavú prácu pekne ručne stručne resp. zobákovo. Film o tom, ako kŕdeľ šialených vrán terorizuje jedno malé vidlácke mestečko.

• 18.8.2007  11:50

Čo sa stane, keď uprostred New Yorku spadne meteor a zmení skupinu houmlesákov na krvilačných zombíkov? Dokopy nič. Len zombíci trochu znepríjemnia život Reggiemu Bannisterovi, dvom "gangom", policajnému komandu pripravúcemu raziu a televíznemu rosničiakovi a jeho manželke. Na Straight2DVD film to celkom újde :)

• 14.8.2007  21:05
    The Mad (2007)

Attack of the mad cow people!

• 30.7.2007  22:43

Áno, je tažké určiť kto je väčší dement - rodinka zmutovaných kanibalov alebo vojenská jednotka plná zelenáčov. Vlastne nie je. Mutantíci sú vynaliezaví stratégovia a vojačikom dávajú pekne na frak (teda aspoň približne počas prvej hodinky filmu). Čo na tom, že počas filmu si budete mohokrát hovoriť "What the fuck was that?" a nechápavo krútiť hlavou alebo sa hystericky smiať nad neschopnosťou scénaristov (osobne si myslím, že Wes Craven sa pod to podpísal len zo solidarity k synátorovi) a "pána" režiséra. Po veľmi sľubnom začiatku (mňam titulková scéna :) ) klesá kvalita prudko nadol a permanentný pokles zastavia až záverečné tiltulky a rovnomená pieseň, ktorá mi naozaj vyrazila dych :) Celé je to bezzubé, veľmi mdlé a hlavne nudné. Napriek tomu si nemyslím, že to bol až taký strašný film :). Na druhej strane, možno môj úsudok mierne ovplyvnilo tých päť pív, čo som predtým slupol...

• 29.7.2007  17:39
    Bytost z hlubin (TV film) (2001)

Vždy som vedel, že morské panny sú svine...

• 29.7.2007  17:31

V celku solídny námet (vraždiace bábiky - no kto by si ich nezamiloval?) , ktorý sa ale postupom času zmení na bezzubú (alebo lepšie povedané bezjazykovú) ducharinu, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani japončíci, kórejčíci, tajwanci či iná zberba, ktorá sa v takýchto filmoch priam vyžíva.

• 22.7.2007  10:08
    Halloween 3 (1982)

Tommy Lee Wallce sa po prvýkrát snažil priživit na úspechu Carpenterovho snímku a hneď na prvýkrát mu to nevyšlo (aj keď na durhej strane to nie je taký prúser ako Upíri 2). Čo mu ale neodpustím, sú žvásty o keltoch, druidoch atď. ktoré do Halloweenskej série vniesol práve v tomto snímku a ktoré zlomili väz Halloweenu č.6.

• 21.7.2007  11:10

Od legendy, akou Toxic Avenger nepochybne je, som očakával trošku viac. Mierne sklamanie :(