Halloween: 25 Years of Terror (2006)

Retrospektíva dávajúca nahliadnuť na celú Halloweensku sériu (samozrejme s výnimkou zásekov Roba Zombieho, čo je s ohľadom na rok výroby pochopiteľné) za účasti podstatnej časti filmového štábu. Tí, ktorí sa priamo nezúčastnili, sú zastúpení aspoň prostredníctvom dobových záznamov. Pre nehalloweenskych fanatikov ponúka kopec zaujímavých informácií a čo je sympatické, venuje pozornosť všetkým pokračovaniam, nielen tým úspešným ;) Vidieť to pred piatimi rokmi, moja túžba, že raz uvidím crossover Pinhead vs. Michael Myers by bola aspoň na čas ukojená...

Tváře v davu (2011)

Film je postavený na veľmi originálnom nápade, ktorý je však miestami sabotovaný prácou pána scenáristu. Popri škrípajúcej logike však snímok našťastie disponuje aj decentnou atmosférou, ktorá mi občas evokovala 16 rokov starý Copycat. Rozhodne nadpriemerná zábava.

Vrah s chromovou maskou (2011)

Zaujímavé mordy, kvalitné gore a to je z pozitív asi tak všetko. Dej je ešte dementnejší než v jedničke, Chromeskull sa dostáva k slovu poriadne len v poslednej cca dvadsaťminútovke a hrá tu Brian Austin Green. Dopozeral som to zhruba pred piatimi minútami a mám vážny problém spomenúť si, o čom to vlastne bolo. Z filmu mám podobné pocity ako z komentára užívateľa ARI50 :) . Len pre hardcore fanúšikov.

Grave Encounters (2011)

Konečne niekto pochopil, ako natočiť viac než solídny handycam movie. Atraktívne prostredie psychiatrickej liečebne; duchovia, ktorých je konečne vidieť; besnenie sa konečne odohráva pred kamerou a nie mimo nej (väčšinou)... Film obsahuje strašne veľa nápadov, hoci niektorým z nich nie je venovaná dostatočná pozornosť, ale to zas až tak nevadí. Spolu s Rec 1 a Rec 2 zrejme najlepší predstaviteľ žánru. Interview so záhradníkom nemalo chybu :)

Otec prasátek (2006) (TV film)

Neviem, čo Terry Pratchett berie, ale asi by s tým mal prestať. Ako človeka Pratchettovkami nezasiahnutého ma Otec prasiatok nielen že nenadchol, ba práve naopak - totálne znechutil. Detinská, naivná, trojhodinová, nudná a nezáživná blitka. Nikdy viac.

Super Hybrid (2010)

Nápad na prvý pohľad zaujímavý, no a na ten druhý, keď sa nad tým človek čo i len povrchne zamyslí, jasný fail. Obrovská vraždiaca chobotnica schopná imitovať auto akejkoľvek značky? To musím vidieť :) Ono to až také zlé nebolo. Človeku sa stačí vyzbrojiť zabijackou dávkou tolerantnosti a musí sa naučiť už v zárodku potláčať logické a oprávnené dopredu sa derúce otázky. Svojim spôsobom zaujímavé béčko.

Elimination (2010)

Cheese factor? Nebezpečne vysoký. Inšpirácia skovstami svetovej kinematografie ako Slashers či Are you scared?? Nesporná.Nutkanie pozrieť si to znovu? Jedine na nejakom S/M cone.

Kazatel (2011)

Mastný chrcheľ do tváre fanúšikom manhwy, fanúšikom ktoréhokoľvek žánru, uvedeného v popise k tomuto filmu a v podstate každému, kto má aspoň štipku filmového vkusu.

Super (2010)

Gunn zaradil spátečku a po výbornom Slither natočil nie príliš dobrú Tromu so štyrmi áčkovými hercami. A len tak mimochodom, finálny produkt vyzerá, ako keby ho post produkcia ešte len čakala.

Rubber (2010)

Geniálny námet sprasený surealisticko-artovým hávom. Pýtam sa: "Prečo? Prečo? PREČO?". No reason!!!