Krysap

K. P.

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 19.8.2017  19:45
    Yeobgijeokin geunyeo (TV seriál) (2017)

Klasická romantická záležitost s roztomilými hlavními představiteli, která naštěstí není tak praštěná, jak se v prvních dílech jeví.

• 14.8.2017  08:09
    CRISIS (TV seriál) (2017)

Celkový téma seriálu mě docela překvapilo - u Japonců mi nepřipadá zrovna běžné kritizovat systém. Za tohle autory oceňuju, protože Japonci potřebují v tomhle trochu otevřít oči a přestat bezmezně věřit těm nahoře. I když je fakt, že to bylo podáno troch přehnaným způsobem a těch posledních pár minut už mi přišlo hodně přes čáru. Co mi pravidelně vadí u japonských seriálů je, že jsou krátké. Člověk se jen tak-tak stačí nějak seznámit a sžít s postavami a je tu konec. Totéž mi vadilo i tentokrát. Autoři mohli výrazně víc zapracovat na vyšetřovacích postupech, protože ty někdy působily jako z bondovky, jindy zase jako z mateřské školy (například ochrana VIP byla vyloženě DEBILNÍ). Ovšem co musím vyzdvihnout, byla choreografie rvaček - luxusní. Hlavně ta několikaminutová akce v sídle sekty, kdy jsme v jednom záběru bez přerušení sledovali rvačku několika desítek osob a postup hrdinů patro po patru k cíli, to byla vyloženě lahůdka. Způsob boje muž proti muži byl perfektně zvládnutý a hlavní hrdinové předvedli parádní výkony. Herecky nemám co vytknout, navíc u Ogurina mi připadá, že ještě víc herecky dozrává, takže za mě opět spokojenost. SPOILER - je to jenom můj pocit, že nakonec vrchní šéf dostal svoje lidi přesně tam, kde je chtěl mít? Možná budeme mít pokračování o partě super schopných teroristů se zastáním v nejvyšších policejních kruzích.. :-)

• 10.8.2017  10:45
    Susanghan pateuneo (TV seriál) (2017)

Ji Chang Wook splnil moje očekávání, tam nemám žádných námitek. Casting ostatních herců mi sedl, hlavní hrdinka mi dokonce přišla i dost vtipná a roztomilá, což se mi moc často nestává. Vedlejší postavy dobrý, Dong Ha jako vrah naprosto excelentní (tenhle kluk fakt umí hrát). Co ale snáším opravdu těžce, i když vím, že je to poněkud povrchní, jsou ty idiotský pánský účesy ála kokos, nenapadá mě jediný herec, kterýmu by to slušelo.. A přitom tak krásný čela.. Ach jo.

• 25.7.2017  15:36
    Gunju - gamyeoneui juin (TV seriál) (2017)

Námět vcelku dobrý, postavy zajímavý, nenudila jsem se. Jenom ty věčné řeči o "lidu na prvním místě" si mohli odpustit, protože lid byl až na druhém místě. Na prvním místě byli pro hlavního hrdinu vždycky jeho přátelé a jeho láska. Ale asi to spíš než historické drama měl být romantický příběh, takže to beru. Mimochodem, před hlavním hrdinou by i takovej klaďas jako Mirek Dušín musel chodit kanálem. Takhle přehnaně pozitivní postavu jsem dlouho neviděla, zajímalo by mě, o kterého krále reálně šlo, protože pochybuju, že by nějaký takový v Koreji kdy vládnul. Herci se mi líbili v podstatě všichni, tedy kromě příšerný královny vdovy a občas hodně afektovanýho "L" (kluk se teprve učí). Kdo mě ale nejvíc bavil a vyloženě jsem si ho užívala byl možná překvapivě představitel hlavního "padoucha" Heo Jun-ho, u kterýho mi přišlo, že si tu roli ohromně užívá. Celkově tedy mohu hodnotit v podstatě pozitivně, i když znovu se na to už dívat nebudu.

• 15.7.2017  18:04
    Pandayanggwa goseumdochi (TV seriál) (2012)

Takové dost infantilní, uječené, pitomé.. ani jako oddychovku do nedávám.

• 15.7.2017  18:01
    Sseokeul (TV seriál) (2017)

Zvláštní - je to sci-fi s dobrým příběhem, jsou tam dobří herci, dobrá hudba, v každým díle se toho dost děje.. a přesto mě to nějak začalo v půlce nudit.. Každopádně podle mě Jihokorejci dokázali, že sci-fi jako takový zvládají zcela s přehledem, pokud se to trochu víc do detailu promyslí, tak by mohli dokázat natočit nějakou pořádnou cyberpunkovou pecku.

• 28.6.2017  22:17
    Maentumaen (TV seriál) (2017)

Tak, a opět mi chybí možnost 50% volby. Potíž tohohle seriálu je, že pořád nevím, na co jsem se vlastně koukala. Jestli na romantickou komedii, bondovku, nebo na špionážní drama. První dvě varianty spolu docela pěkně jdou dohromady, ale kombinovat to s tou třetí je prostě blbost. Přitom příběh sám o sobě nebyl vůbec špatnej, jak ta část o přátelství, tak i ta akčnější o tajný službě. Ale ta romantika mi to tam prostě kazila. Možná to bylo tím, že mi ale vůbec neseděla představitelka hlavní role.. nejen že je opravdu nehezká, ale navíc naprosto příšerně hraje. Přistihla jsem se, že její scény přetáčím, protože mi vyloženě kazily tu napínavou linii příběhu. Navíc ještě naprosto děsivá ústřední romantická uječená melodie.. No, je to prostě škoda. Kdyby autoři soustředili energii na natočení špionského příběhu, mohla vzniknout docela dobrá pecka. Takhle spíš podprůměr.

• 17.6.2017  23:24
    Absolvent (1967)

Tak Oscar? To me teda dostalo,cekala jsem hodnoceni kolem max 50 procent.. Tenhle film u me osobne aspiruje na titul nejidiotstejsi dialogy stoleti. Bohuzel jsem zvládla pouze necelou pulku, mozna ten zbytek zvedl vyrazne uroven tohoto pribehu, ktery byl do pulky pouze o tom,ze se mladej vyspal s manzelkou rodinnyho pritele a mel kvuli tomu trable s láskou k jeji dceri.

• 17.6.2017  23:17
    Sikagotajagi (TV seriál) (2017)

Pro me jedno z nejlepsich kdramat. Krasnej pribeh, spousta srandy i smutnych okamziku, vyborny dialogy,kvalitni obsazeni,perfektne sednouci hudba. Uz jenom ten O'Neilluv obraz by zaslouzil aspon tri hvezdicky.

• 10.6.2017  21:09
    Kwitsokmal (TV seriál) (2017)

Příběh se mi líbil a zpočátku jsem absolutně nevěřila tomu, že by snad hlavní dvojice někdy mohla spolupracovat, natož aby se mezi nimi rozvinuly nějaký city. Rozumějte - soudce pod tlakem shora odsoudí k smrti člověka, ačkoliv krátce předtím slíbil na základě předložených důkazů jeho dceři, že se nemusí bát, a že otec bude volný. Dcera se s takovým podrazem odmítá smířit a poměrně drsným způsobem začne soudce vydírat a nutit k tomu, aby jejího otce dostal z vězení a očistil jeho jméno. A tito dva se postupně dají dohromady a podaří se jim nejen očistit jméno neprávem odsouzeného otce, ale i dostat do kriminálu všechny, kdo tam od začátku patří. Cesta je to plná podrazů, vydírání, využívání slabostí druhých. Pro mě jsou podobný seriály zábavný - baví mě, jak se jednou daří jedný straně, podruhý druhý straně, hlavní postavy si navzájem podráží nohy a pak zase uzavírají chabá spojenectví. Co bych vytkla je absence státních zástupců, protože právě tam by podle mě skončily veškerý snahy naší policistky o vyšetřování výše postavených. Trochu mi taky přišlo škoda, že ačkoliv postavy byly všechny velmi inteligentní a používaly nanejvýš rafinované metody, kolikrát nevyužily těch nejjednodušších možností, který měly k dispozici. Ale nevadí. Hlavní herecká dvojice se mi moc líbila a hodně jsem jim žrala tu postupně se rozvíjející důvěru a následně i city. Ti na druhý straně barikády taky pěkně zvládli svoje role. A nesmím zapomenout na moc dobrý OST.

• 28.5.2017  10:24
    Teonneol (TV seriál) (2017)

Líbila se mi hlavní dvojka detektivů (i výběr herců), už míň mi sedla ta křehule, ale nakonec docela pěkně zapadla. Líbil se mi i propracovanej scénář, a i ten konec - SPOILER - jak to pěkně udělali, aby se dcerka potkala s Kimem i přesto, že budoucnost bude úplně jiná, než jak jsme jí viděli. :-) Jediný, co bych vytkla, je občas poněkud nelogický řešení problémů - například to s tou donáškou balíku a hledání pachatele při únosu v závěru bych prostě řešila mnohem jednodušeji, ovšem chápu, že to muselo být napínavý (a bylo).

• 22.5.2017  08:47
    Běž! (2001)

Zajímavý. Film, kterej na první pohled působí velmi drsně a tvrdě, je ve skutečnosti tak citlivej, že mi párkrát vlítly slzy do očí. Ta scéna v posteli je neuvěřitelná.. Jak na Japonsku spoustu věcí miluju a obdivuju, tak jsou taky věci, který doslova nenávidím.

• 21.5.2017  00:08

Takže to dopadlo přesně tak, jak jsem čekala. Ale aspoň má dědula nějakou naději. Předtím neměl vůbec nic.

• 21.5.2017  00:00
    Museum (2016)

No, nic moc, tohle ani Ogurin nezachránil. Taková normální detektivka, trošku do hororu, ale nic výjimečnýho.

• 6.5.2017  17:04
    Syopingwang Lui (TV seriál) (2016)

Docela roztomile, ale zkratila bych to. Pro fandy romantiky to musi byt pecka.

• 27.4.2017  10:44
    A LIFE: kanašiki hito (TV seriál) (2017)

Při posledním dílu jsem zvažovala i plnej počet, protože mě to fakt dostalo. Ale musim souhlasit se Zízou, že postava doktora Okity byla zbytečně plochá. A přitom taková škoda - Kimura Takuya je výbornej herec. Postava dr. Danja zase měla hloubku, kterou Tadanobu Asano nedokáže uhrát. Možná by bývalo lepší, kdyby se oba herci přehodili. Ale já byla celkově hodně spokojená, Japonci umí udělat opravdu silný a citlivý věci, když odpustí od afektovaných a rádoby vtipných pitvořících se postav.

• 23.4.2017  10:14
    Ahsoora (2016)

Ale jo, docela pěkný drsný příběh. Kdo máte rádi brutalitu, šup do toho - poprvé se mi v letadle stalo, že mě požádala ženská ze zadního sedadla, jestli bych se nemohla dívat na něco jinýho, že jí brečí děti. :-)))))))))

• 23.4.2017  10:11
    Boiseu (TV seriál) (2016)

Ráda bych dala 2,5 hvězdičky. Jednu za napětí v úvodních epizodách, druhou za velmi dobrý námět (ne už tak zpracování). A půlku za Jang Hyuka. Po všech těch jeho rolích už si nejsem jistá, jestli to je nebo není dobrý herec. Ano, jeho účast je zárukou toho, že se určitě dočkám okamžiků, kdy mi poběží mráz po zádech protože to, jak umí zahrát lásku k ženský, to je něco ojedinělýho. Na druhou stranu se zase pokaždý dočkám okamžiků, kdy mám pocit, že sleduju autistický záchvat nebo člověka po lobotomii. Zpočátku jsem si myslela, že Jang Hyuk takhle ztvárňuje konkrétní postavy, ale on tak hraje vždycky, takže se přiznávám, že už se mi tenhle jeho způsob hraní poněkud zajídá. No nic. ROzhodně je ale 1000x lepší Jang Hyuk, než ten ROBOT, který představoval jeho policejní partnerku v tomhle seriálu. Mělo to dohromady asi tři výrazy a ten přerušovaný styl řeči byl něco, co jsem naposledy slyšela od dědy, když byl napojenej na kyslík. Navíc i z těch tří výrazů měla tato osoba po naprostou většinu času nasazen ten jeden, u kterýho jsem měla pocit, že se jí muselo chtít akutně na WC, protože jinak si ten obličej nedovedu vysvětlit. A aby tý kritiky herců nebylo málo, tak se ještě zmíním o té mladé dvojici, která měla za úkol pouze realizovat reklamní vložky se sendviči a voděodolnými mobily, jinak byla jejich účast zcela zbytečná. I když - ten chlapec s obří hlavou vlastně byl potřeba - vždyť dokázal po deseti úderech do klávesnice vyhledat COKOLIV, včetně toho, co měl korejský prezident k snídani. A to se dostávám k tomu, co mi vadilo na seriálu nejvíc - absolutní neuvěřitelnost postupů, nesmyslný plynutí času, tolik kravin a nesmyslů, že jsem se ke konci už musela smát - utkvěl mi unikající plyn, co si sám vytvářel jiskry, aby mohl explodovat, nebo navigace podle mobilu (slyším to zprava, tak běž doprava). Zrušme polcii, všechny případy do deseti minut vyřeší nouzová linka! Jako sorry, tohle bylo fakt moc, přitom nápad nebyl vůbec špatnej, jenom ta realizace.. Asi bych ještě měla pochválit hlavního padoucha, ten byl správně nechutnej, ale popravdě taky nepředvedl nic novýho v porovnání s jinými z korejskými seriály. Asi už jsem těch korejských detektivek viděla moc.. :-)

• 5.4.2017  09:50
    Pigoin (TV seriál) (2017)

Božííííí! Zápletka, herci - naprosto bez chyb. Takhle nadšená jsem už nějakou dobu nebyla, vřele doporčuju. Když už ne kvůli příběhu, tak minimálně kvůli Ji Sungovi a Uhm Ki-Joonovi.

• 5.4.2017  09:46

Ta pipina s tou vlajkou, na "kterou si vydělala vlastníma rukama", ta byla nejvíc. Proti ní i ti poměrně jednoduší cikáni působili jako členové mensy. :-)

• 25.3.2017  17:25

Připadá mi, že se z toho dalo vytřískat mnohem, mnohem víc. Takhle je to takovej průměr.. skončila jsem 16. dílem, kde mi scéna na střeše připadala jako idální zakončení, který mi vyhovovalo.

• 25.3.2017  17:23
    Pooreun badaui junsul (TV seriál) (2016)

Hlavní představitelka byla v komických situacích hrozná, ve vážnějších se mi naopak docela líbila - zvláštní, že to je přesně opak toho, co tady psal někdo přede mnou. Ale tolik můj názor. Lee Min-Ho je prostě Lee Min-Ho, jako ve všech svých rolích. V seriálu bylo pár docela zajímavých originálních momentů, ale potenicál nebyl využit naplno. Dala jsem to do 15. dílu, pak jsem ztratila zájem.

• 25.3.2017  17:21
    Maseuteo (2016)

Na tak kvalitní obsazení docela zklamání. Lee Byeong-Heon jako korejský Krejčíř nijak extra nezaujal, ale ani neurazil.

• 16.1.2017  09:50
    Kvílení (2016)

Málem jsem se po..., a to je snad u hororu to hlavní. Žádný lekací scény, zato pořádná hutná děsivá atmosféra, výborná hudba a ten vymítací rituál, uf... Síla.

• 12.1.2017  08:48
    Deobeulyu (TV seriál) (2016)

Tady se někomu něco dost vymklo z rukou, v některých z pozdějších dílů jsem už docela uvažovala, že to stopnu, protože se tam dělo tolik nelogičností a věcí, které odporovaly nastaveným pravidlům obou světů, že mi to už začalo docela lézt na nervy. Nicméně jsem to neudělala, dokoukala jsem a v závěru hodnotím jako lehký nadprůměr. Když pominu kouzelnou hlavní dvojici, tak musím ocenit spoustu parádních (a zřejmě i originálních) nápadů a vychytávek, které autoři dokázali vytřískat propojením reálnýho a komiksovýho světa. Na druhou stranu mě o to víc mrzí, že tyto nápady v zápětí neodkázali pořádně využít, anebo je využili tak, že to postrádalo logiku.. Ale celkově mám z W dobrej pocit.

• 7.1.2017  21:59

Rozhodne lepsi nez puvodni filmy, a to jsem je opravdu jako dite zrala a i dneska se rada podivam.

• 1.1.2017  13:34
    Monseuteo (TV seriál) (2016)

Příliš dlouhé, překombinované. Chvílemi slaboduché (výcvikový tábor pro zaměstnance). V druhé půlce jsem si čím dál víc všímala, jak je hlavní hrdinka ošklivá a jak neumí hrát. Mnohem lepší mi přišly některé vedlejší ženské postavy, ale to není u korejských seriálů nic nového. Nechápu, podle čeho se dělá casting..

• 1.1.2017  12:01

V nedeli dopoledne na Decku? V CT by si asi nekdo mel poopravit nrsmyslny presvedceni, ze animak je nutne pro děti.

• 31.12.2016  21:11

Jak pise MartinzZ - je to tak moc korejsky! A to mam rada. Super dvojka, dobrej pripad a ohromna prdel. 4* jisty. Btw uvest u asijskyho filmu jako negativum, ze obsahuje hodne podobnych xichtu.. trochu ostuda, ne?

• 7.12.2016  11:47

Tak jako zasmála jsem se a na hodinky koukala asi jenom třikrát, bylo to takové milé pokoukání.. Ale že bych to musela vidět dvakrát, to teda určitě ne. Moje pocity přesně popsal honajz. Někde kolem 50%.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7