Krysap

K. P.

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 17.9.2018  08:27

Velmi uvěřitelné, snad až na posledních cca 15 minut SPOILER (čekala bych, že rybář bude víc využit propagandou a rozhodně už se nevrátí do svojí původní vesnice).

• 27.8.2018  12:29
    Interview (2014)

Ty komediální prvky mi vůbec nepřipadaly vtipné, je to ten blbý americký humor, který jsem nikdy úplně nechápala. Když si tohle ale odmyslím, tak je tam spousta věcí, ze kterých dost mrazí a který jsou podaný velmi trefně. Kdyby se odpáraly scény se strkáním pouzder a střílením do prdele, s kousáním prstů atd., tak by to mohl být docela zajímavý film.

• 27.8.2018  12:26
    Laipeu on maseu (TV seriál) (2018)

Originál ani americký remake jsem neviděla. Líbilo, bavilo, zajímavý téma a super postavy. Samozřejmě se počítá s další sérií a už aby byla.

• 18.8.2018  20:03

Skoro celý film hrozná nuda, nechápu, co je zajímavýho na domácím videu malých kluků.. To "odhalení" v závěru mi přišlo zaprvé očekávaný a za druhé na tom bylo znát, že je zde snaha šokovat.. Nepovedlo se. Ale vyloženě blbé to není, Mádl se s tím popral docela slušně a možná kdybych byla kluk, tak by to ve mě dokázalo vyvolat nějakou nostalgickou vzpomínku na dětství.

• 18.8.2018  19:57
    Neodo inganini (TV seriál) (2018)

Nehodnotím přes vlhké kalhotky a dávám průměr. 50%

• 18.8.2018  19:52
    Secret of the Three Kingdoms (TV seriál) (2018)

Hrozně mě štve, že aby se člověk v rámci čínský produkce dostal náhodným výběrem k takhle skvělý věci, musí se prokousat hromadou infantilních sraček. Minule se mi to stalo s Nirvana in Fire a toto zpracování historie Tří království se tomu s klidem vyrovná. Výborně zpracované dvorské intriky, perfektní herci a pokud nějaký vtípek, tak rozhodně ne v běžným čínským infantilním duchu. Uznávám, že reálná historie je zde poněkud poupravená, ale hlavní body zůstávají. Je radost sledovat osudy dvou stratégů Sima Yi a Guo Jia. Jestli mám vůči něčemu výhradu, tak je to na můj vkus až příliš uplakaný, nicméně na druhou stranu se asi není čemu divit, vzhledem k tomu, co prožívají postavy. Dlouho se mi nestalo, abych po 54 dílech chtěla další.

• 6.8.2018  11:25

Takže - v podstatě všechno, co bych na tomhle filmu mohla vyzdvihnout, je okopírovaný z původního Blade Runnera. Temná atmosféra, hudba, úžasně zpracovaný vizuál (včetně Atari a PanAm). Tohle sice miluju, ale nestačí to k tomu, aby mě nový Blade Runner potěšil. Postavy nepřináší nic novýho, děj stojí úplně za houby.. už nějak začínám mít plný zuby zápletek, kdy se umělá inteligence snaží co nejvíc podobat lidem a vyrovnat se jim. Proč by měla? Vždyť má sakra na víc. Film je šíleně natahovaný. A překvapení (fakt to mělo být překvapení?) ze závěru lze poměrně snadno pochopit už v půlce. Tohle si mohli filmaři klidně odpustit. Když se z toho všeho sundá Blade Runnerovský háv, je to spíš podprůměrná sci-fi. Nic moc teda.

• 22.7.2018  11:09
    Seukechi (TV seriál) (2018)

Tak jako jo, ty lapsy tam jsou, ale zase to není tak hrozný jako v některých jiných seriálech. Osobně mě vytočil pouze jeden, a to když jedna z postav jasně prokecla něco, co nemohla vědět, a nikdo si to neuvědomil. Mohli si ušetřit velký překvapení.. :-) Ale jinak já jsem byla velmi spokojená, nevím, proč je tenhle seriál tak těžce podhodnocený. Jak píše Vavča - super hudba. Dobrá akce, mělo to spád - dala jsem to během dvou dnů, protože jsem chtěla vědět, jak to bude dál. V Koreji to zrovna moc popularity nenasbíralo, zřejmě proto, že tam není žádná romantika. To je pro mě osobně velký plus, ale korejský divačky tohle prostě neodpouští. Doufám, že kvůli tomu neodpískají druhou sérii, se kterou se evidentně počítá. P.S. Bylo hezký zase po dlouhý době vidět Raina v akční roli. To mu sedí nejvíc.

• 17.7.2018  18:32
    Mubeob byeonhosa (TV seriál) (2018)

Scénáře některých seriálů jsou opravdu jako přes kopírák, také tento přináší tak obyvklé téma pomsty na nedotknutelných tam nahoře. Ale já mám přesně tenhle typ příběhů ráda. Tentokrát musím vyloženě pochválit perfektní obsazení. Líbil se mi jak hlavní pár, tak proradná soudkyně a hlavně gangster An O-Joo, který byl hlavně v posledních pár dílech naprosto luxusní. Dávám solidní 4*. P.S. Lee Joon-Ki trpí anorexií? Takhle vyhublýho chlapa jsem už dlouho neviděla..

• 4.6.2018  14:08
    Seuwichi - sesangeul bakkwora (TV seriál) (2018)

Zábavné, neztratilo to drive a líbilo se mi obsazení.

• 5.3.2018  12:09
    Wangeun saranghanda (TV seriál) (2017)

Když je to čistá červená knihovna (hlavně úvodní díly), je to dost nuda. Pak to nabere docela slušný obrátky a následuje poměrně napínavý historický drama. Od poloviny už mi bylo úplně jedno, kdo nakonec skončí s hlavní hrdinkou, naopak jsem spíš předpokládala to, jak to vlastně nakonec i dopadlo (z čistě praktických důvodů). Postava korunního prince byla výborná, chytrá, zajímavá. Ještě lepší (a pro mě nejoblíbenější) postavou byla jeho matka, mongolská princezna - královna Goryeo. Postava Lina byla nevýrazná, nezajímavá a jeho myšlenkový pochody mi občas unikaly. Konec se mi hodně líbil, podle mě to skončilo zcela logicky a nakonec i uvěřitelně. Pokud jde o herce, Yoona zvládla roli dobře, představitel Lina byl, stejně jako jeho postava, sice sexy, ale jinak o ničem. Výbornou hereckou práci předvedl Siwan, radost pohledět.

• 25.2.2018  21:37
    Seulgiroun gambbangseanghal (TV seriál) (2017)

Dlouho jsem neviděla seriál s takhle pefektně napsanými postavami. Každá byla zajímavá a každou jsem si oblíbila. Švejkující Kim Je Hyeok je nezapomenutelná postava a stejně jako u Švejka ani u něj vlastně pořád nevím, jestli je nebo není v reálu blb. Park Hae-soo svojí roli zvládnul neskutečně bravurně, doufám, že bude šance tohoto herce vídat častěji. Tvůrci to podle mě trochu přehnali s příliš zidealizovaným zpodobněním vězeňského prostředí, protože člověk by měl pomalu chuť se nechat zavřít. Ale co já vím, třeba to byla snaha o nábor do řad vězeňských dozorců. Ale nevadí, tenhle seriál se zařazuje mezi můj TOP5.

• 5.2.2018  10:18
    Eonteochibeul (TV seriál) (2017)

Takové pěkné mafiánsko-rodinné drama.. Připomnělo mi to italské mafiánské seriály, které jsem jako puboš milovala. Dobří herci (hlavně Seong-gyoon Kim) a jako tradičně strašné herečky..

• 5.2.2018  10:16

Zcela o h...

• 3.1.2018  12:36
    Beullaek (TV seriál) (2017)

Tak přemýšlela jsem o 4*, protože prostřední část se mi hodně líbila. Ale ten konec, a hlavně těch posledních cca 10 minut, to zabil. Vůbec ta romantická linka byla debilní, do atmosféry seriálu se to vůbec nehodilo. Jako detektivka to bylo super, příběh dobrý, provázaný, skoro jsem si musela začít psát, kdo je kdo, protože podstatných postav, které se časem "vrací" na obrazovky, je hodně, plus jejich rodiny.. Mám ráda takový příběhy a tady se to všechno pěkně nakonec ujasnilo a vysvětlilo, ačkoliv někde v půlce jsem moc nechápala, jak spolu všichni vlastně souvisí. To se mi líbilo. Líbila se mi partička policajtů. Naopak mi vyloženě leze na nervy, když někde policajtům pomáhají "náhody" typu škrtič bez prstu, jizvy na obličeji, tetování a zde neustále se opakující náhodně položené a popadané návodné fotografie.. To bylo fakt už dost přes čáru. Nelíbila se mi taky vůbec Go Ara, která podle mě není moc dobrá herečka a navíc vypadala jako vorvaň (naducaný obličej, chybějící krk a to vše umocněno příšerným pytlovým oblečením). Nejlepší ze seriálu byly chvíle, kde nebyla hlavní hrdinka. Jsem ráda, že jsem to dokoukala, protože po prvním díle jsem si říkala, že takovou srágoru asi nedám, a to by byla škoda. Ale znova si to už asi nepustim. (Btw, pochopili jste někdo, proč hlavní hrdinka neviděla celou dobu toho smrťáka, kterýho hledal Black, když se s ním opakovaně setkala a nebyl v černým?)

• 28.12.2017  19:53

Strašně kýčovitý příběh, ze kterýho si ovšem vždycky můžu úplně vybrečet oči. Plus JRM v roli otce. Tenhle film je prostě moje srdcárna.

• 28.12.2017  19:51
    Byeongwonseon (TV seriál) (2017)

Tohle je taková ta klasická lékařská záležitost, poměrně dost zidealizovaná, s nepříliš reálnou hlavní hrdinkou, která odoperuje všechno od transplantace orgánů až po přišití amputované ruky. Kdo máte rád lehce přislazené příběhy o lékařích, jejich pacientech a různých životních trampotách (které samozřejmě mají svojí mez), pak se Vám to bude určitě líbit.

• 18.12.2017  19:57
    Dodooknom, dodooknim (TV seriál) (2017)

Pozitivně hodnotím pěkně a citlivě zpracovaný vztah otce a synů. Plus dobré herecké výkony hlavních mužských představitelů. Jinak to ale není žadná sláva, naprosto nelogická je délka padesáti epizod, přestože příběhu by stačila maximálně tak poloviční stopáž. Ale hlavně, a to prostě nedokážu skousnout, děsně mi lezlo na nervy, jak se všichni honili za originály map, když vy bohatě stačily kopie, které už měli, a ještě by vlastně stačila i jedna, kdyby byla snaha hledat na víc místech..

• 2.11.2017  12:06
    Život ve vzduchu (TV seriál) (2017)

Fajn nápad, ale záběry ze soukromého života protagonostů mě neskutečně nudí a nutí brát do ruky ovladač a uvažovat o přepnutí. Pro dříve komentujícího sskrblika - angličákům se nepřizpůsobujeme, přizpůsobujeme se angličtině, která je v dnešní době nejpoužívanější jazyk při mezinárodní komunikaci. Gejty a bórdingy jsou to proto, aby tomu rozuměli všichni. Samozřejmě ti nikdo nebrání, aby ses na letišti zeptal na bránu 10.

• 2.11.2017  12:04
    Jak se fotí... (TV seriál) (2017)

Díky za parádní pořad, kde se člověk dozví nové věci o focení. Pan Šibík je borec, kterýho si hodně vážím, pana Šmída mám zase ráda za jeho krátké reportáže. Jako dvojice mi sedí. Uvítala bych trochu víc technických informacích o správném nastavení foťáku v té které situaci. Možná kdyby bylo možné vždycky u ukazovaných fotek dát někde do rohu info o zvoleným nastavení, aby si to člověk mohl ze záznamu prohlídnout.. I když je jasná věc, že tak dobrý fotky, jako má pan Šibík, nikdy mít nebudu. Prostě proto, že nemám v sobě ten kus zdravé drzosti strčit lidem před obličej objektiv a vyfotit je.

• 23.10.2017  13:48
    Keurimineol maindeu (TV seriál) (2017)

Neznám předlohu, takže nemůžu srovávat. Ale jedná se prostě o kopii typických amerických krimi seriálů, kterých vídáme v TV denně několik a pořád dokola. Se stejnými pozitivy a se stejnými nesmysly. Moon vypadala jako chodící mrtvola, souhlasím, že se na tuhle roli nehodí. Ostatní mi nepřišli tak strašní. Reaper byl dost trapnej. Naopak zaujaly díly s tím borcem, co střílel lidi z auta. Ale jestli to neuvidíte, tak o nic nepřijdete. Vzhledem k tomu, že nejde dát 50%, tak volím 3* (zcela neobjektivně - protože LJK). :-)

• 12.10.2017  11:16
    Goohaejwo (TV seriál) (2017)

4* dávám hlavně za zajímavý prostředí a hezkou ukázku, co dokáže náboženský fanatismus. Ta tajemná atmosféra byla sice pěkně udělaná, ale přišla mi trochu mimo - nic tajemnýho nebo hororovýho tam nebylo. Hlavní herečka je krásná a má úžasnej hlas, nicméně chvílema dost přehrávala. Vynikající byl Woo Do-Hwan jako Dong-Cheol, podle mě to byla hlavní mužská postava, nikoliv Taec-Yeon (ten je pořád stejnej).

• 12.10.2017  11:12

Hodně zajímaví mladí lidé. Jenom mě mrzí, když o sobě hnusně mluví, protože si to nezaslouží.

• 1.10.2017  18:56
    Herbář (TV pořad) (2013)

Mam dilema. Dala bych plny pocet bodu za dokonalou parodii na ezopice. Na druhou stranu mam ale silnej pocit, ze to je cely mysleno vazne.. :-o Nic proti zdravym produktum, starym receptum a bylinkam, naopak! Ale copak se takovy tema musi pojmout takhle tupe? Ty komentare, hlasy obou dam, jejich ucesy a obleceni.. To vsechno jsou typicky příklady toho, proc jsou (bohuzel) lidi s pozitivnim pristupem k darum prirody ostatnimi povazovani za exoty.. Skoda takhle zkazenyho dobryho tematu..

• 24.9.2017  19:54
    Boj o těžkou vodu (TV seriál) (2015)

Po prvních dvou dílech ze tří jsem byla rozhodnutá dát 5 hvězd - 4 za první a 5 za druhý díl. Ovšem u třetího dílu jsem nevěřila vlastním očím - jako by najednou na režisérské stoličce seděl někdo jiný.. Poté, co se téměř všechny postavy začaly hroutit kvůli několika obětem z řad civilistů a místo vojenské akce se začala řešit prázdná děloha paní továrníkové, měla jsem chuť třísknout s ovladačem a nekazit si zážitek z úvodních epizod. Vydržela jsem to do konce, ale pokud někdo budete chtít na seriál teprve koukat - pustťte si jenom první dvě části, ty jsou špičkové.

• 16.9.2017  21:00
    Bimileui seob (TV seriál) (2017)

Za mě plný počet a kdyby bylo víc hvězdiček, ráda bych přidala. Chytré, napínavé (i když ne moc akční), s výbornými postavami. Hlavní postavy - prokurátor a děsnej suchar Hwang a policistka Hanová představují pro mě osobně jednu z nejlepších vyšetřovatelských dvojic nejen z korejských seriálů. Speciálně Hanová je naprostá frajerka, takovou ženskou bych chtěla mít při práci vedle sebe - chytrá, stručná, neukecaná, zároveň ale laskavá a docela srdcařka. No asi jsem se poprvé zamilovala do ženský postavy :-) Hodně se mi líbilo, že až do konce nešlo pořádně říct, kdo je vlastně ten špatnej a kdo není. A ještě pochválím hudbu. TvN prostě zase nezklamalo. ♥♥♥

• 26.8.2017  18:19
    Nutné k přežití (TV pořad) (2006)

"Ukazu vam, jak preziju. Mam pouze cutoru s vodou, nuz a kresadlo... " To si autor dela prdel?

• 23.8.2017  09:54
    Pasukkun (TV seriál) (2017)

Je to docela napínavé, zábavné a dostatečně akční. Ale jinak je to dost blbé a nelogické. Policajti jsou úplní idioti, kteří neumí ani odposlouchávat telefony (matka hlavní hrdinky), hlavní postavy přicházejí na řešení problémů bez jakýchkoliv vodítek, jindy naopak mají řešení před obličejem - a nic. Postupy, které použijí jednou a zaberou podruhé nepoužijí a složitě hledají řešení.. Dívka s letitým panickým strachem ze zabijáka se během pár dní zázračně vyléčí a jde mu vstříc.. A hlavně mám celou dobu pocit, že hlavní hrdinové mohli dávno svoje problémy vyřešit mnohem jednodušeji.. Ale bavila jsem se, to zase nemůžu popřít.

• 19.8.2017  19:45
    Yeobgijeokin geunyeo (TV seriál) (2017)

Klasická romantická záležitost s roztomilými hlavními představiteli, která naštěstí není tak praštěná, jak se v prvních dílech jeví.

• 14.8.2017  08:09
    CRISIS (TV seriál) (2017)

Celkový téma seriálu mě docela překvapilo - u Japonců mi nepřipadá zrovna běžné kritizovat systém. Za tohle autory oceňuju, protože Japonci potřebují v tomhle trochu otevřít oči a přestat bezmezně věřit těm nahoře. I když je fakt, že to bylo podáno troch přehnaným způsobem a těch posledních pár minut už mi přišlo hodně přes čáru. Co mi pravidelně vadí u japonských seriálů je, že jsou krátké. Člověk se jen tak-tak stačí nějak seznámit a sžít s postavami a je tu konec. Totéž mi vadilo i tentokrát. Autoři mohli výrazně víc zapracovat na vyšetřovacích postupech, protože ty někdy působily jako z bondovky, jindy zase jako z mateřské školy (například ochrana VIP byla vyloženě DEBILNÍ). Ovšem co musím vyzdvihnout, byla choreografie rvaček - luxusní. Hlavně ta několikaminutová akce v sídle sekty, kdy jsme v jednom záběru bez přerušení sledovali rvačku několika desítek osob a postup hrdinů patro po patru k cíli, to byla vyloženě lahůdka. Způsob boje muž proti muži byl perfektně zvládnutý a hlavní hrdinové předvedli parádní výkony. Herecky nemám co vytknout, navíc u Ogurina mi připadá, že ještě víc herecky dozrává, takže za mě opět spokojenost. SPOILER - je to jenom můj pocit, že nakonec vrchní šéf dostal svoje lidi přesně tam, kde je chtěl mít? Možná budeme mít pokračování o partě super schopných teroristů se zastáním v nejvyšších policejních kruzích.. :-)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8