Krysap

K. P.

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 4.6.2018  14:08
    Seuwichi - sesangeul bakkwora (TV seriál) (2018)

Zábavné, neztratilo to drive a líbilo se mi obsazení.

• 5.3.2018  12:09
    Wangeun saranghanda (TV seriál) (2017)

Když je to čistá červená knihovna (hlavně úvodní díly), je to dost nuda. Pak to nabere docela slušný obrátky a následuje poměrně napínavý historický drama. Od poloviny už mi bylo úplně jedno, kdo nakonec skončí s hlavní hrdinkou, naopak jsem spíš předpokládala to, jak to vlastně nakonec i dopadlo (z čistě praktických důvodů). Postava korunního prince byla výborná, chytrá, zajímavá. Ještě lepší (a pro mě nejoblíbenější) postavou byla jeho matka, mongolská princezna - královna Goryeo. Postava Lina byla nevýrazná, nezajímavá a jeho myšlenkový pochody mi občas unikaly. Konec se mi hodně líbil, podle mě to skončilo zcela logicky a nakonec i uvěřitelně. Pokud jde o herce, Yoona zvládla roli dobře, představitel Lina byl, stejně jako jeho postava, sice sexy, ale jinak o ničem. Výbornou hereckou práci předvedl Siwan, radost pohledět.

• 25.2.2018  21:37
    Seulgiroun gambbangseanghal (TV seriál) (2017)

Dlouho jsem neviděla seriál s takhle pefektně napsanými postavami. Každá byla zajímavá a každou jsem si oblíbila. Švejkující Kim Je Hyeok je nezapomenutelná postava a stejně jako u Švejka ani u něj vlastně pořád nevím, jestli je nebo není v reálu blb. Park Hae-soo svojí roli zvládnul neskutečně bravurně, doufám, že bude šance tohoto herce vídat častěji. Tvůrci to podle mě trochu přehnali s příliš zidealizovaným zpodobněním vězeňského prostředí, protože člověk by měl pomalu chuť se nechat zavřít. Ale co já vím, třeba to byla snaha o nábor do řad vězeňských dozorců. Ale nevadí, tenhle seriál se zařazuje mezi můj TOP5.

• 5.2.2018  10:18
    Eonteochibeul (TV seriál) (2017)

Takové pěkné mafiánsko-rodinné drama.. Připomnělo mi to italské mafiánské seriály, které jsem jako puboš milovala. Dobří herci (hlavně Seong-gyoon Kim) a jako tradičně strašné herečky..

• 5.2.2018  10:16

Zcela o h...

• 3.1.2018  12:36
    Beullaek (TV seriál) (2017)

Tak přemýšlela jsem o 4*, protože prostřední část se mi hodně líbila. Ale ten konec, a hlavně těch posledních cca 10 minut, to zabil. Vůbec ta romantická linka byla debilní, do atmosféry seriálu se to vůbec nehodilo. Jako detektivka to bylo super, příběh dobrý, provázaný, skoro jsem si musela začít psát, kdo je kdo, protože podstatných postav, které se časem "vrací" na obrazovky, je hodně, plus jejich rodiny.. Mám ráda takový příběhy a tady se to všechno pěkně nakonec ujasnilo a vysvětlilo, ačkoliv někde v půlce jsem moc nechápala, jak spolu všichni vlastně souvisí. To se mi líbilo. Líbila se mi partička policajtů. Naopak mi vyloženě leze na nervy, když někde policajtům pomáhají "náhody" typu škrtič bez prstu, jizvy na obličeji, tetování a zde neustále se opakující náhodně položené a popadané návodné fotografie.. To bylo fakt už dost přes čáru. Nelíbila se mi taky vůbec Go Ara, která podle mě není moc dobrá herečka a navíc vypadala jako vorvaň (naducaný obličej, chybějící krk a to vše umocněno příšerným pytlovým oblečením). Nejlepší ze seriálu byly chvíle, kde nebyla hlavní hrdinka. Jsem ráda, že jsem to dokoukala, protože po prvním díle jsem si říkala, že takovou srágoru asi nedám, a to by byla škoda. Ale znova si to už asi nepustim. (Btw, pochopili jste někdo, proč hlavní hrdinka neviděla celou dobu toho smrťáka, kterýho hledal Black, když se s ním opakovaně setkala a nebyl v černým?)

• 28.12.2017  19:53

Strašně kýčovitý příběh, ze kterýho si ovšem vždycky můžu úplně vybrečet oči. Plus JRM v roli otce. Tenhle film je prostě moje srdcárna.

• 28.12.2017  19:51
    Byeongwonseon (TV seriál) (2017)

Tohle je taková ta klasická lékařská záležitost, poměrně dost zidealizovaná, s nepříliš reálnou hlavní hrdinkou, která odoperuje všechno od transplantace orgánů až po přišití amputované ruky. Kdo máte rád lehce přislazené příběhy o lékařích, jejich pacientech a různých životních trampotách (které samozřejmě mají svojí mez), pak se Vám to bude určitě líbit.

• 18.12.2017  19:57
    Dodooknom, dodooknim (TV seriál) (2017)

Pozitivně hodnotím pěkně a citlivě zpracovaný vztah otce a synů. Plus dobré herecké výkony hlavních mužských představitelů. Jinak to ale není žadná sláva, naprosto nelogická je délka padesáti epizod, přestože příběhu by stačila maximálně tak poloviční stopáž. Ale hlavně, a to prostě nedokážu skousnout, děsně mi lezlo na nervy, jak se všichni honili za originály map, když vy bohatě stačily kopie, které už měli, a ještě by vlastně stačila i jedna, kdyby byla snaha hledat na víc místech..

• 2.11.2017  12:06
    Život ve vzduchu (TV seriál) (2017)

Fajn nápad, ale záběry ze soukromého života protagonostů mě neskutečně nudí a nutí brát do ruky ovladač a uvažovat o přepnutí. Pro dříve komentujícího sskrblika - angličákům se nepřizpůsobujeme, přizpůsobujeme se angličtině, která je v dnešní době nejpoužívanější jazyk při mezinárodní komunikaci. Gejty a bórdingy jsou to proto, aby tomu rozuměli všichni. Samozřejmě ti nikdo nebrání, aby ses na letišti zeptal na bránu 10.

• 2.11.2017  12:04
    Jak se fotí... (TV seriál) (2017)

Díky za parádní pořad, kde se člověk dozví nové věci o focení. Pan Šibík je borec, kterýho si hodně vážím, pana Šmída mám zase ráda za jeho krátké reportáže. Jako dvojice mi sedí. Uvítala bych trochu víc technických informacích o správném nastavení foťáku v té které situaci. Možná kdyby bylo možné vždycky u ukazovaných fotek dát někde do rohu info o zvoleným nastavení, aby si to člověk mohl ze záznamu prohlídnout.. I když je jasná věc, že tak dobrý fotky, jako má pan Šibík, nikdy mít nebudu. Prostě proto, že nemám v sobě ten kus zdravé drzosti strčit lidem před obličej objektiv a vyfotit je.

• 23.10.2017  13:48
    Keurimineol maindeu (TV seriál) (2017)

Neznám předlohu, takže nemůžu srovávat. Ale jedná se prostě o kopii typických amerických krimi seriálů, kterých vídáme v TV denně několik a pořád dokola. Se stejnými pozitivy a se stejnými nesmysly. Moon vypadala jako chodící mrtvola, souhlasím, že se na tuhle roli nehodí. Ostatní mi nepřišli tak strašní. Reaper byl dost trapnej. Naopak zaujaly díly s tím borcem, co střílel lidi z auta. Ale jestli to neuvidíte, tak o nic nepřijdete. Vzhledem k tomu, že nejde dát 50%, tak volím 3* (zcela neobjektivně - protože LJK). :-)

• 12.10.2017  11:16
    Goohaejwo (TV seriál) (2017)

4* dávám hlavně za zajímavý prostředí a hezkou ukázku, co dokáže náboženský fanatismus. Ta tajemná atmosféra byla sice pěkně udělaná, ale přišla mi trochu mimo - nic tajemnýho nebo hororovýho tam nebylo. Hlavní herečka je krásná a má úžasnej hlas, nicméně chvílema dost přehrávala. Vynikající byl Woo Do-Hwan jako Dong-Cheol, podle mě to byla hlavní mužská postava, nikoliv Taec-Yeon (ten je pořád stejnej).

• 12.10.2017  11:12

Hodně zajímaví mladí lidé. Jenom mě mrzí, když o sobě hnusně mluví, protože si to nezaslouží.

• 1.10.2017  18:56
    Herbář (TV pořad) (2013)

Mam dilema. Dala bych plny pocet bodu za dokonalou parodii na ezopice. Na druhou stranu mam ale silnej pocit, ze to je cely mysleno vazne.. :-o Nic proti zdravym produktum, starym receptum a bylinkam, naopak! Ale copak se takovy tema musi pojmout takhle tupe? Ty komentare, hlasy obou dam, jejich ucesy a obleceni.. To vsechno jsou typicky příklady toho, proc jsou (bohuzel) lidi s pozitivnim pristupem k darum prirody ostatnimi povazovani za exoty.. Skoda takhle zkazenyho dobryho tematu..

• 24.9.2017  19:54
    Boj o těžkou vodu (TV seriál) (2015)

Po prvních dvou dílech ze tří jsem byla rozhodnutá dát 5 hvězd - 4 za první a 5 za druhý díl. Ovšem u třetího dílu jsem nevěřila vlastním očím - jako by najednou na režisérské stoličce seděl někdo jiný.. Poté, co se téměř všechny postavy začaly hroutit kvůli několika obětem z řad civilistů a místo vojenské akce se začala řešit prázdná děloha paní továrníkové, měla jsem chuť třísknout s ovladačem a nekazit si zážitek z úvodních epizod. Vydržela jsem to do konce, ale pokud někdo budete chtít na seriál teprve koukat - pustťte si jenom první dvě části, ty jsou špičkové.

• 16.9.2017  21:00
    Bimileui seob (TV seriál) (2017)

Za mě plný počet a kdyby bylo víc hvězdiček, ráda bych přidala. Chytré, napínavé (i když ne moc akční), s výbornými postavami. Hlavní postavy - prokurátor a děsnej suchar Hwang a policistka Hanová představují pro mě osobně jednu z nejlepších vyšetřovatelských dvojic nejen z korejských seriálů. Speciálně Hanová je naprostá frajerka, takovou ženskou bych chtěla mít při práci vedle sebe - chytrá, stručná, neukecaná, zároveň ale laskavá a docela srdcařka. No asi jsem se poprvé zamilovala do ženský postavy :-) Hodně se mi líbilo, že až do konce nešlo pořádně říct, kdo je vlastně ten špatnej a kdo není. A ještě pochválím hudbu. TvN prostě zase nezklamalo. ♥♥♥

• 26.8.2017  18:19
    Nutné k přežití (TV pořad) (2006)

"Ukazu vam, jak preziju. Mam pouze cutoru s vodou, nuz a kresadlo... " To si autor dela prdel?

• 23.8.2017  09:54
    Pasukkun (TV seriál) (2017)

Je to docela napínavé, zábavné a dostatečně akční. Ale jinak je to dost blbé a nelogické. Policajti jsou úplní idioti, kteří neumí ani odposlouchávat telefony (matka hlavní hrdinky), hlavní postavy přicházejí na řešení problémů bez jakýchkoliv vodítek, jindy naopak mají řešení před obličejem - a nic. Postupy, které použijí jednou a zaberou podruhé nepoužijí a složitě hledají řešení.. Dívka s letitým panickým strachem ze zabijáka se během pár dní zázračně vyléčí a jde mu vstříc.. A hlavně mám celou dobu pocit, že hlavní hrdinové mohli dávno svoje problémy vyřešit mnohem jednodušeji.. Ale bavila jsem se, to zase nemůžu popřít.

• 19.8.2017  19:45
    Yeobgijeokin geunyeo (TV seriál) (2017)

Klasická romantická záležitost s roztomilými hlavními představiteli, která naštěstí není tak praštěná, jak se v prvních dílech jeví.

• 14.8.2017  08:09
    CRISIS (TV seriál) (2017)

Celkový téma seriálu mě docela překvapilo - u Japonců mi nepřipadá zrovna běžné kritizovat systém. Za tohle autory oceňuju, protože Japonci potřebují v tomhle trochu otevřít oči a přestat bezmezně věřit těm nahoře. I když je fakt, že to bylo podáno troch přehnaným způsobem a těch posledních pár minut už mi přišlo hodně přes čáru. Co mi pravidelně vadí u japonských seriálů je, že jsou krátké. Člověk se jen tak-tak stačí nějak seznámit a sžít s postavami a je tu konec. Totéž mi vadilo i tentokrát. Autoři mohli výrazně víc zapracovat na vyšetřovacích postupech, protože ty někdy působily jako z bondovky, jindy zase jako z mateřské školy (například ochrana VIP byla vyloženě DEBILNÍ). Ovšem co musím vyzdvihnout, byla choreografie rvaček - luxusní. Hlavně ta několikaminutová akce v sídle sekty, kdy jsme v jednom záběru bez přerušení sledovali rvačku několika desítek osob a postup hrdinů patro po patru k cíli, to byla vyloženě lahůdka. Způsob boje muž proti muži byl perfektně zvládnutý a hlavní hrdinové předvedli parádní výkony. Herecky nemám co vytknout, navíc u Ogurina mi připadá, že ještě víc herecky dozrává, takže za mě opět spokojenost. SPOILER - je to jenom můj pocit, že nakonec vrchní šéf dostal svoje lidi přesně tam, kde je chtěl mít? Možná budeme mít pokračování o partě super schopných teroristů se zastáním v nejvyšších policejních kruzích.. :-)

• 10.8.2017  10:45
    Susanghan pateuneo (TV seriál) (2017)

Ji Chang Wook splnil moje očekávání, tam nemám žádných námitek. Casting ostatních herců mi sedl, hlavní hrdinka mi dokonce přišla i dost vtipná a roztomilá, což se mi moc často nestává. Vedlejší postavy dobrý, Dong Ha jako vrah naprosto excelentní (tenhle kluk fakt umí hrát). Co ale snáším opravdu těžce, i když vím, že je to poněkud povrchní, jsou ty idiotský pánský účesy ála kokos, nenapadá mě jediný herec, kterýmu by to slušelo.. A přitom tak krásný čela.. Ach jo.

• 25.7.2017  15:36
    Gunju - gamyeoneui juin (TV seriál) (2017)

Námět vcelku dobrý, postavy zajímavý, nenudila jsem se. Jenom ty věčné řeči o "lidu na prvním místě" si mohli odpustit, protože lid byl až na druhém místě. Na prvním místě byli pro hlavního hrdinu vždycky jeho přátelé a jeho láska. Ale asi to spíš než historické drama měl být romantický příběh, takže to beru. Mimochodem, před hlavním hrdinou by i takovej klaďas jako Mirek Dušín musel chodit kanálem. Takhle přehnaně pozitivní postavu jsem dlouho neviděla, zajímalo by mě, o kterého krále reálně šlo, protože pochybuju, že by nějaký takový v Koreji kdy vládnul. Herci se mi líbili v podstatě všichni, tedy kromě příšerný královny vdovy a občas hodně afektovanýho "L" (kluk se teprve učí). Kdo mě ale nejvíc bavil a vyloženě jsem si ho užívala byl možná překvapivě představitel hlavního "padoucha" Heo Jun-ho, u kterýho mi přišlo, že si tu roli ohromně užívá. Celkově tedy mohu hodnotit v podstatě pozitivně, i když znovu se na to už dívat nebudu.

• 15.7.2017  18:04
    Pandayanggwa goseumdochi (TV seriál) (2012)

Takové dost infantilní, uječené, pitomé.. ani jako oddychovku do nedávám.

• 15.7.2017  18:01
    Sseokeul (TV seriál) (2017)

Zvláštní - je to sci-fi s dobrým příběhem, jsou tam dobří herci, dobrá hudba, v každým díle se toho dost děje.. a přesto mě to nějak začalo v půlce nudit.. Každopádně podle mě Jihokorejci dokázali, že sci-fi jako takový zvládají zcela s přehledem, pokud se to trochu víc do detailu promyslí, tak by mohli dokázat natočit nějakou pořádnou cyberpunkovou pecku.

• 28.6.2017  22:17
    Maentumaen (TV seriál) (2017)

Tak, a opět mi chybí možnost 50% volby. Potíž tohohle seriálu je, že pořád nevím, na co jsem se vlastně koukala. Jestli na romantickou komedii, bondovku, nebo na špionážní drama. První dvě varianty spolu docela pěkně jdou dohromady, ale kombinovat to s tou třetí je prostě blbost. Přitom příběh sám o sobě nebyl vůbec špatnej, jak ta část o přátelství, tak i ta akčnější o tajný službě. Ale ta romantika mi to tam prostě kazila. Možná to bylo tím, že mi ale vůbec neseděla představitelka hlavní role.. nejen že je opravdu nehezká, ale navíc naprosto příšerně hraje. Přistihla jsem se, že její scény přetáčím, protože mi vyloženě kazily tu napínavou linii příběhu. Navíc ještě naprosto děsivá ústřední romantická uječená melodie.. No, je to prostě škoda. Kdyby autoři soustředili energii na natočení špionského příběhu, mohla vzniknout docela dobrá pecka. Takhle spíš podprůměr.

• 17.6.2017  23:24
    Absolvent (1967)

Tak Oscar? To me teda dostalo,cekala jsem hodnoceni kolem max 50 procent.. Tenhle film u me osobne aspiruje na titul nejidiotstejsi dialogy stoleti. Bohuzel jsem zvládla pouze necelou pulku, mozna ten zbytek zvedl vyrazne uroven tohoto pribehu, ktery byl do pulky pouze o tom,ze se mladej vyspal s manzelkou rodinnyho pritele a mel kvuli tomu trable s láskou k jeji dceri.

• 17.6.2017  23:17
    Sikagotajagi (TV seriál) (2017)

Pro me jedno z nejlepsich kdramat. Krasnej pribeh, spousta srandy i smutnych okamziku, vyborny dialogy,kvalitni obsazeni,perfektne sednouci hudba. Uz jenom ten O'Neilluv obraz by zaslouzil aspon tri hvezdicky.

• 10.6.2017  21:09
    Kwitsokmal (TV seriál) (2017)

Příběh se mi líbil a zpočátku jsem absolutně nevěřila tomu, že by snad hlavní dvojice někdy mohla spolupracovat, natož aby se mezi nimi rozvinuly nějaký city. Rozumějte - soudce pod tlakem shora odsoudí k smrti člověka, ačkoliv krátce předtím slíbil na základě předložených důkazů jeho dceři, že se nemusí bát, a že otec bude volný. Dcera se s takovým podrazem odmítá smířit a poměrně drsným způsobem začne soudce vydírat a nutit k tomu, aby jejího otce dostal z vězení a očistil jeho jméno. A tito dva se postupně dají dohromady a podaří se jim nejen očistit jméno neprávem odsouzeného otce, ale i dostat do kriminálu všechny, kdo tam od začátku patří. Cesta je to plná podrazů, vydírání, využívání slabostí druhých. Pro mě jsou podobný seriály zábavný - baví mě, jak se jednou daří jedný straně, podruhý druhý straně, hlavní postavy si navzájem podráží nohy a pak zase uzavírají chabá spojenectví. Co bych vytkla je absence státních zástupců, protože právě tam by podle mě skončily veškerý snahy naší policistky o vyšetřování výše postavených. Trochu mi taky přišlo škoda, že ačkoliv postavy byly všechny velmi inteligentní a používaly nanejvýš rafinované metody, kolikrát nevyužily těch nejjednodušších možností, který měly k dispozici. Ale nevadí. Hlavní herecká dvojice se mi moc líbila a hodně jsem jim žrala tu postupně se rozvíjející důvěru a následně i city. Ti na druhý straně barikády taky pěkně zvládli svoje role. A nesmím zapomenout na moc dobrý OST.

• 28.5.2017  10:24
    Teonneol (TV seriál) (2017)

Líbila se mi hlavní dvojka detektivů (i výběr herců), už míň mi sedla ta křehule, ale nakonec docela pěkně zapadla. Líbil se mi i propracovanej scénář, a i ten konec - SPOILER - jak to pěkně udělali, aby se dcerka potkala s Kimem i přesto, že budoucnost bude úplně jiná, než jak jsme jí viděli. :-) Jediný, co bych vytkla, je občas poněkud nelogický řešení problémů - například to s tou donáškou balíku a hledání pachatele při únosu v závěru bych prostě řešila mnohem jednodušeji, ovšem chápu, že to muselo být napínavý (a bylo).

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8