Pasukkun (2017) (seriál)

Je to docela napínavé, zábavné a dostatečně akční. Ale jinak je to dost blbé a nelogické. Policajti jsou úplní idioti, kteří neumí ani odposlouchávat telefony (matka hlavní hrdinky), hlavní postavy přicházejí na řešení problémů bez jakýchkoliv vodítek, jindy naopak mají řešení před obličejem - a nic. Postupy, které použijí jednou a zaberou podruhé nepoužijí a složitě hledají řešení.. Dívka s letitým panickým strachem ze zabijáka se během pár dní zázračně vyléčí a jde mu vstříc.. A hlavně mám celou dobu pocit, že hlavní hrdinové mohli dávno svoje problémy vyřešit mnohem jednodušeji.. Ale bavila jsem se, to zase nemůžu popřít.

Bláznivá holka (2017) (seriál)

Klasická romantická záležitost s roztomilými hlavními představiteli, která naštěstí není tak praštěná, jak se v prvních dílech jeví.

CRISIS (2017) (seriál)

Celkový téma seriálu mě docela překvapilo - u Japonců mi nepřipadá zrovna běžné kritizovat systém. Za tohle autory oceňuju, protože Japonci potřebují v tomhle trochu otevřít oči a přestat bezmezně věřit těm nahoře. I když je fakt, že to bylo podáno troch přehnaným způsobem a těch posledních pár minut už mi přišlo hodně přes čáru. Co mi pravidelně vadí u japonských seriálů je, že jsou krátké. Člověk se jen tak-tak stačí nějak seznámit a sžít s postavami a je tu konec. Totéž mi vadilo i tentokrát. Autoři mohli výrazně víc zapracovat na vyšetřovacích postupech, protože ty někdy působily jako z bondovky, jindy zase jako z mateřské školy (například ochrana VIP byla vyloženě DEBILNÍ). Ovšem co musím vyzdvihnout, byla choreografie rvaček - luxusní. Hlavně ta několikaminutová akce v sídle sekty, kdy jsme v jednom záběru bez přerušení sledovali rvačku několika desítek osob a postup hrdinů patro po patru k cíli, to byla vyloženě lahůdka. Způsob boje muž proti muži byl perfektně zvládnutý a hlavní hrdinové předvedli parádní výkony. Herecky nemám co vytknout, navíc u Ogurina mi připadá, že ještě víc herecky dozrává, takže za mě opět spokojenost. SPOILER - je to jenom můj pocit, že nakonec vrchní šéf dostal svoje lidi přesně tam, kde je chtěl mít? Možná budeme mít pokračování o partě super schopných teroristů se zastáním v nejvyšších policejních kruzích.. :-)

Susanghan pateuneo (2017) (seriál)

Ji Chang Wook splnil moje očekávání, tam nemám žádných námitek. Casting ostatních herců mi sedl, hlavní hrdinka mi dokonce přišla i dost vtipná a roztomilá, což se mi moc často nestává. Vedlejší postavy dobrý, Dong Ha jako vrah naprosto excelentní (tenhle kluk fakt umí hrát). Co ale snáším opravdu těžce, i když vím, že je to poněkud povrchní, jsou ty idiotský pánský účesy ála kokos, nenapadá mě jediný herec, kterýmu by to slušelo.. A přitom tak krásný čela.. Ach jo.

Gunju : gamyeoneui juin (2017) (seriál)

Námět vcelku dobrý, postavy zajímavý, nenudila jsem se. Jenom ty věčné řeči o "lidu na prvním místě" si mohli odpustit, protože lid byl až na druhém místě. Na prvním místě byli pro hlavního hrdinu vždycky jeho přátelé a jeho láska. Ale asi to spíš než historické drama měl být romantický příběh, takže to beru. Mimochodem, před hlavním hrdinou by i takovej klaďas jako Mirek Dušín musel chodit kanálem. Takhle přehnaně pozitivní postavu jsem dlouho neviděla, zajímalo by mě, o kterého krále reálně šlo, protože pochybuju, že by nějaký takový v Koreji kdy vládnul. Herci se mi líbili v podstatě všichni, tedy kromě příšerný královny vdovy a občas hodně afektovanýho "L" (kluk se teprve učí). Kdo mě ale nejvíc bavil a vyloženě jsem si ho užívala byl možná překvapivě představitel hlavního "padoucha" Heo Jun-ho, u kterýho mi přišlo, že si tu roli ohromně užívá. Celkově tedy mohu hodnotit v podstatě pozitivně, i když znovu se na to už dívat nebudu.

Pandayanggwa goseumdochi (2012) (seriál)

Takové dost infantilní, uječené, pitomé.. ani jako oddychovku do nedávám.

Sseokeul (2017) (seriál)

Zvláštní - je to sci-fi s dobrým příběhem, jsou tam dobří herci, dobrá hudba, v každým díle se toho dost děje.. a přesto mě to nějak začalo v půlce nudit.. Každopádně podle mě Jihokorejci dokázali, že sci-fi jako takový zvládají zcela s přehledem, pokud se to trochu víc do detailu promyslí, tak by mohli dokázat natočit nějakou pořádnou cyberpunkovou pecku.

Maentumaen (2017) (seriál)

Tak, a opět mi chybí možnost 50% volby. Potíž tohohle seriálu je, že pořád nevím, na co jsem se vlastně koukala. Jestli na romantickou komedii, bondovku, nebo na špionážní drama. První dvě varianty spolu docela pěkně jdou dohromady, ale kombinovat to s tou třetí je prostě blbost. Přitom příběh sám o sobě nebyl vůbec špatnej, jak ta část o přátelství, tak i ta akčnější o tajný službě. Ale ta romantika mi to tam prostě kazila. Možná to bylo tím, že mi ale vůbec neseděla představitelka hlavní role.. nejen že je opravdu nehezká, ale navíc naprosto příšerně hraje. Přistihla jsem se, že její scény přetáčím, protože mi vyloženě kazily tu napínavou linii příběhu. Navíc ještě naprosto děsivá ústřední romantická uječená melodie.. No, je to prostě škoda. Kdyby autoři soustředili energii na natočení špionského příběhu, mohla vzniknout docela dobrá pecka. Takhle spíš podprůměr.

Absolvent (1967)

Tak Oscar? To me teda dostalo,cekala jsem hodnoceni kolem max 50 procent.. Tenhle film u me osobne aspiruje na titul nejidiotstejsi dialogy stoleti. Bohuzel jsem zvládla pouze necelou pulku, mozna ten zbytek zvedl vyrazne uroven tohoto pribehu, ktery byl do pulky pouze o tom,ze se mladej vyspal s manzelkou rodinnyho pritele a mel kvuli tomu trable s láskou k jeji dceri.

Psací stroj z Chicaga (2017) (seriál)

Pro me jedno z nejlepsich kdramat. Krasnej pribeh, spousta srandy i smutnych okamziku, vyborny dialogy,kvalitni obsazeni,perfektne sednouci hudba. Uz jenom ten O'Neilluv obraz by zaslouzil aspon tri hvezdicky.