castor

okres Žďár nad Sázavou
..úspěšně proplouvám..

<< předchozí 1 2 3 4 50 100 149 198
    • 8.5.2021  20:32
    Had - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2021)

Vnímal jejich osamělost, smutek, bezradnost. Ať už dotyčnému chybělo cokoliv, on si toho všiml a napravil to. Teď nad ním možná konečně spadne klec, protože do Kanit House míří policie. A Nadine na vlastní kůži pozná, čeho je Alain (Charles, chcete-li) schopný. Všechno ze sejfu musí pryč a bangkokská policie se prostě drží důkazů. A ty nemá. Holandský diplomat Knippenberg a jeho manželka Angela musejí vyvinout ještě větší úsilí. Seriál vyrukoval s věrnou stylizací tehdejší atmosféry i se slušným castingem, ovšem za mě spíš skrze vedlejší role. Významné pohledy a drsné výrazy kamenné tváře herce Tahara Rahima mě totiž moc neberou, u Jenny Coleman coby oddané Marie-Andrée mám zase po celou dobu problém s jejími motivacemi. Co vůbec hledala a čím si ji podmanil? Před jeho zločiny musela „zavírat oči“, ovšem ve svém nitru měla evidentně totální guláš.

• 8.5.2021  20:26
    Had - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2021)

Ne všechny zabil (jen podvedl a okradl), nicméně v první polovině 70. let měl Sobhraj usmrtit v Indii, Nepálu a Thajsku možná až 24 lidí. Manipulátor, který dosud sedí kdesi v nepálském vězení, kde je odsouzený na doživotí. Nelineárnost vyprávění pokračuje. V Kanit House je „všechno“, jak má být. Nadine večeří se svými „přáteli“, takže její vyděšený manžel Remi si může oddychnout. Prozatím. Protože Nadine je statečné děvče (s pochopitelnými výčitkami svědomí) a navíc má foťák. Takže se konečně (sorry) dočkáme i nějakých napínavějších momentů. Monique se nakonec „nechce jet vyplakat k mamince“, nicméně v její postavě je obtížné se vyznat. Holt asi Kumárí, živoucí hinduistická bohyně, zafungovala.

• 7.5.2021  13:34
    Oni (TV seriál) (2021)

„Vrátím se do domu pro pistoli a všechny ty sněhuláky zabiju!“ Ano, rasismus je nesmrtelné téma. Za oceánem není boj proti rasové nesnášenlivosti dobojovaný. A nikdy nebude. Natož v padesátých letech. Miliony Afroameričanů se přemístily z venkova na jihu Spojených států do jiných koutů téhle „úžasné“ země. Mnohé lákal do Kalifornie příslib práce v průmyslu. Ostatně Henry je inženýr a možnosti opustit rasistický jih s rodinou využil. Chyba lávky. Moc jsem se bál toho, jak si tvůrci poradí s mírou, s jakou budou TÉMA podávat. To bylo rozhodující. Zda nepůjde jen o nějaké ukňučené (z)volání, kterak to mají lidé jiné barvy pleti obtížné. Ale povedlo se. Velké sousto, ale ostře a nepříjemně pojaté. Bubácké scény byly v druhé polovině série krapet na ústupu, což mi vůbec nevadilo. Nechybí krvavé momenty, béčkové propriety i všemožné lekačky, ale tvůrci se z toho všeho nebojí vystoupit a nabídnout mnohem víc. Rovinu psychologickou a společenskou. Napětí by se tak místy dalo krájet, rozdělování obrazu je funkční. Hudba skvělá, herci zrovna tak (dětští jsou pak na ještě větší klobouk dolů).

• 7.5.2021  13:18
    MasterChef Česko 3 (TV pořad) (2020)

První série v roce 2012 byla hodně křečovitá, včetně zbytečného ponižování amatérských soutěžících házením talířů o zem. A s opravdu nesympatickou trojicí porotců. O tři roky později na to šli tvůrci pořadu jinak, ubylo přehrávání a přibyla přirozenost. Ovšem skutečně příjemná atmosféra přišla až s triem Forejt, Punčochář a Kašpárek. Je moc fajn, že za senzacemi honící se Nova našla překvapivě solidní balanc mezi originálem a potřebami domácího prostředí. Rok po vítězství sedmnáctileté Kristíny přicházejí další amatérští kuchaři, kteří mají za úkol přesvědčit porotu perfektními recepty s přidanou hodnotou. Hodně horké okamžiky zajistil nejen sobě kondiční trenér Roman, který se málem otrávil, skoro shořel a nakonec zvítězil.

• 6.5.2021  12:37

Tak tohle už je silný kalibr. Spolu s Pavlem Nedvědem velké jméno tuzemské zálohy. Nikdy nehrál silový fotbal, vždycky používal především hlavu. Jinak asi první epizoda, která je zajímavá, přímá, bez kudrlinek. Ačkoliv o něj usilovaly oba slavnější pražské kluby, jméno si udělal ve Viktorii Žižkov, se kterou hrál i poháry. Úspěšným tažením pohárovou Evropou vzápětí navázal i se Slavií. Navíc ta věčně druhá Slavia získala po skoro půl století titul. A právě z pražského klubu zamířila spousta hráčů na úspěšné EURO 1996. Nezačalo slavně, ale právě první prohra tým nabudila (pak přišel i Karlův slavný dloubák proti Portugalsku). Na lavičce si pak vyseděl titul s Manchesterem United, holt na pravém křídle operoval toho času hvězdný David Beckham. Fotbalově se mu dařilo v Benfice Lisabon, techničtější portugalská liga mu seděla. Další štací bylo hvězdami (Verón, Crespo, Nesta) nabité Lazio, ve kterém se sešel s Nedvědem, než přestoupil do Juventusu Turín. Ačkoliv byl i dál zájem o Poborského výrazný, chtěl domů. V zahraničí (možná škoda) odkopal jen šest let. Spartě se nicméně dařilo. Poborský otevírá i vlastní konec v klubu (napjaté vztahy s novým trenérem Hřebíkem). Se čtyřmi asistencemi se pak stal nejlepším nahrávačem na EURU 2004, které představovalo kvalitativní vrchol české reprezentace („Jejich (Řeků) fotbal bych přirovnal k našemu z devadesátého šestého. Takové úporné bránění.“). Navíc oceňuji, že v epizodě mluví hlavně (a k věci) spoluhráč Šmicer a fotbaloví trenéři.

• 6.5.2021  11:13
    Oni - Covenant (série) (2021)

• 5.5.2021  16:42

Nemoci, sucho, globální oteplování. Zase je to s námi nahnuté, naštěstí vědci nelenili a hledali nové místo pro život. Léta páně 2063 takovou planetu našli. Cesta nahoru je ovšem dlouhá. Ve Všemocném Neil Burger upřednostnil přímočarost a vizuálně zajímavou režii před nějakým filosofováním. Tady se vydal vstříc neznámému vesmíru. Ambicemi nás v poslední době lehce ubila Ad Astra, životní moudra z rukávu sypali i tvůrci Půlnočního nebe, přemýšlivou cestu volila rovněž Proxima. Z Voyagers diváci rovněž nebudou skákat nadšením. Ale postupně. Ze Země odstartuje vesmírná loď s dětmi, v průběhu letu mají dospět a založit rodiny. A celý proces se zopakuje, aby na cílovou planetu dorazili vnuci původních cestovatelů. Na ně zatím hází mentorské oko Colin Farrell. Pracují, plní úkoly, respektují jasná pravidla, pijí modrou tekutinu. Mladá ucha ovšem pochopí, že právě modrá limča potlačuje jejich hormony. A oni se přitom chtějí bavit (rozuměj souložit a sem tam někoho ukopat k smrti). A tady nastává problém. Tvůrci se totiž měli vykašlat na to, aby byl výsledek poplatný dospívajícím, a měli pořádně šlápnout do pedálů. Potenciál by tu byl. Pár morálních a existenčních otázek a pak měla přijít divočina. Ale jiná divočina. Tohle je takové pubertální klouzání po povrchu s komicky vážnými postavami, kdy navíc těžko uvěříme, že nějaká skupina mladých lidí najednou tak zdivočí a slyší na primitivní našeptávání, že beztak za to všechno může nějaký ten mimozemšťan. Málokdo z hrdinů prochází uvěřitelnějším vývojem. A pak hlavní darebák zmizí ze scény a je klid. Škoda. Přitom uzavřené prostory, technická stránka, pár režijních nápadů i oči Lily-Rose jsou moc fajn.

• 5.5.2021  12:33
    Had - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2021)

Po dvou vlažnějších dílech jsem konečně doufal, že se chytnu. Nebýt ovšem posledních 15 minut, psal bych tyhle řádky krapet ostřeji. Ano, tvůrcům nejde o nějaké krvavé mordy, naopak sázejí na postupně gradovanou hru na kočku a myš, kdy tentokrát se v nepříjemné pasti ocitl turista Dominique. Holt „nejde jen o ty dva Nizozemce!“ Měl vyrůstat v Saigonu, jeho matkou byla vietnamská prodavačka, otcem indický podnikatel. Hovoří jako Francouz, s pozdějším spolupachatelem Ajayem se měl potkat v Indii. Monique je francouzsky mluvící Kanaďanka. Dominique vidí do nemocnice překvapivě často odjíždějící návštěvy a řeší svůj pas a propadlé vízum. Manželé Remi a Nadine mu pomůžou. Nakonec jsme zase zpět v „současnosti“, kdy jde Nadine zkontrolovat schránku, zda se jejich kamarád neozval. A napětí by se konečně dalo (aspoň trochu) krájet.

• 4.5.2021  15:47
    Had - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2021)

Retro seriály frčí. Je tu jeden slizký odborník s cennostmi, naštěstí ale i úředník nizozemské ambasády Herman Knippenberg, který si všimne, že se pohřešují dvě holandské ovečky. Jindy zahrnutý papíry, nyní začne údajné vraždy turistů vyšetřovat na vlastní pěst. Bangkok, 70. léta. Naivní husa Marie-Andrée (nyní Monique) se do něj hned zabouchla. Koupil jí štěně, vyrazili na dovolenou. A on ji zasvětil do svých plánů, kterak neustále někoho „zachraňuje“. Podlehla záhy. Sem tam drogy, sem tam krádež. Ale vražda? Západní turisté s naditými peněženkami, důvěrou v očích a spoustou cestovatelských plánů by mohli vyprávět. Jakou roli tu hrají manželé Remi a Nadine a podržtaška Ajay?

• 4.5.2021  15:27
    Had - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2021)

Exotika, stylizovaná sedmdesátá léta, pastelové barvy, hodně zvracejících hostů a jeden nepolapitelný něco jako obchodník. A taky porce zdlouhavých scén, rádoby významných pohledů, drsných/svůdných výrazů a časové divočiny. Tvůrci totiž pracují s několika časovými rovinami a při sledování je to tam a zase zpátky, tudíž je třeba dávat velký pozor. Ale není to zase nic dramatického. Horší je to s celkovým pojetím, které mě zatím nenadchlo. Uvěřilo mu hodně batůžkářů. Otrávil je a okradl. A po některých zůstane jen spálená zem. Manipulátor Charles Sobhraj se představuje.

• 3.5.2021  15:37

Střední obránce, na stopera podle mnohých nedůrazný a moc „hodný“, přesto si své místo našel. Zažil poměrně rychlý vzestup, když byl u party jedenadvacítek na ME 2002 (Grygera, Baroš, Čech), která získala premiérový titul. A následovalo první angažmá (FC Bruggy), po úspěšném EURU 2004 už s „áčkem“ následovala smlouva s francouzským mužstvem Paris Saint-Germain, tehdy bez bohatého vlastníka z Kataru a tím pádem ještě bez hvězd světového formátu. Nicméně u Rozehnala je znovu dobře vidět, jak s látkou tvůrci hůř pracují. Je to hrozně uspěchané, rozkouskované. Přestoupil do Lazia, odešel do Hamburku, přestoupil do Lille (ligový titul). Přitom Rozehnal má co říct. A to, co říká, má na rozdíl od jiných „kopaček“ hlavu a patu. Rád bych se dozvěděl něco víc, nějakou zajímavou vzpomínku, postřeh. Což tady plní zmínka o horkokrevných fanoušcích a snad poprvé tady není pohled někoho blízkého (tentokrát manželky) fádní.

• 2.5.2021  15:17

Téma rozdvojené či roztrojené osobnosti není ve filmu tak frekventované, jak by se mohlo zdát. Jasně, duševních poruch jsme na plátně viděli dost, ale vyložené „já nejsem já“ jsme zažili kupříkladu u klasik jako Klub rváčů nebo Psycho. Tady je magorem dětský psychiatr, jinak oběť praktik svého otce. Sleduje ho provokativní autor, který má za sebou řadu zajímavých kousků, žánrový experimentátor, který se občas ukáže jako cynický pošuk: Brian De Palma. Chvíli sledujeme solidně se vyvíjející příběh, vzápětí De Palma předloží bizarní zvrat nebo hodně dlouhou scénu. Celkově jsem si to ale úplně neužil. Nicméně řemeslně velmi dobré, John Lithgow znovu přesvědčivým psychopatem.

• 1.5.2021  19:27
    Respekt (1992)

Vyrůstat v Harlemu není žádný med. Nejisté vyhlídky, rasové napětí, řada vrstevníků jede v drogách, krade nebo rovnou někde leží s kulkou v hrudníku. Tahle parta kamarádů vyrůstá s uši trhajícím řevem sirén snad každých dvacet minut ve dne v noci a řeší, co jim budoucnost nabídne. Nehodlají jen utíkat, ale taky si chtějí vydobýt respekt. Jenže jeden z nich to s jeho sjednáním přežene. Za snímkem stojí dosavadní kameraman Ernest R. Dickerson, šlo o jeho debut, stejně jako o první větší příležitost řady černošských herců. Nechybí rapová ikona Tupac Shakur, potěší autentické prostředí. Víc toho ale není. Příběh je prostý, motivace jednoho z party podivné, postavy hlučné, finále hodně jalové. Dvě až tři hvězdy.

• 30.4.2021  14:40

Prostinký děj, rychlý střih, dunivá hudba a choreograficky solidní souboje. Zhruba tak si pamatuju kousek od Paula W. S. Andersona z roku 1995. Samozřejmě mohl a měl být ostřejší a brutálnější. Tahle verze je. Čvachtavě krvavá. A je to příjemná změna. Na druhou stranu se bere strašlivě vážně. A i v těch „koulích“ se měli tvůrci ještě víc utrhnout. Přitom přesně takové oddechovky bych si v tomhle dietním období přál. Fanoušci fenoménu si nicméně můžou postupně odškrtávat jednotlivé ikonické charaktery. Postavy ale úplně zajímavé nejsou, sem tam na diváka vyskočí nějaký solidní souboj nebo svěží nápad, kaskadéři se snaží, ovšem zbytek nestojí za řeč. Svůj účel tak nějak plní. Být to delší, šel bych s hodnocením dolů.

• 29.4.2021  13:04
    Oni - Day 10 (S01E10) (epizoda) (2021)

Rasistický teror, všudypřítomné dusno a vlna nevole v bílém Comptonu jdou do finále. Ještěže Lucky tu sekeru ve sklepě nechala. Zatímco venku vřískající sousedé chtějí dům spálit, uvnitř se odehraje čtveřice minipříběhů, kterak každý člen rodiny uzavírá svou minimalistickou nadpřirozenou linii, která se táhne celou sérií, protože oni už nebudou utíkat před nikým. Ano, máme tady krvavé momenty, béčkové propriety i všemožné lekačky, ale tvůrci se z toho všeho nebojí vystoupit a nabídnout mnohem víc. Rovinu psychologickou a společenskou. Na finále jsem možná očekával větší divočinu, ale celkově spokojenost. Čekal jsem možná až ukňučené volání, kterak to mají lidé jiné barvy pleti obtížné, ale je to nepříjemné, intenzivní a místy nečekaně drsné.

• 29.4.2021  07:59
    Oni - Covenant II (S01E09) (epizoda) (2021)

Jejich modlitby nejsou týdny vyslyšeny, ovšem ten černoch našel vodu na první pokus. A vesničané neposlechli Ježíšova slova, že kdo nepřivítá cizince, bude zatracen. Nicméně nad přesvědčivostí, s jakou téma o rasových poměrech tvůrci podávají a zasazují do žánrového schématu, klobouk dolů. Ačkoliv je tento černobílý díl tak trochu navíc a určitě nebudu sám, kdo si to myslí. Přesto jej jeho solidní technická stránka drží bezpečně nad vodou.

• 28.4.2021  07:53
    Oscar 2021 (TV pořad) (2021)

Loňská nabídka poměrně dietní, což se promítlo i do nejvýznamnějších filmových ocenění. Pobavila jihokorejská Yeo-jeong Yoon, a to nejen směrem k Bradu Pittovi. Asie promluvila i do ocenění za režii (za lidsky přívětivou, ale nijak výjimečnou Zemi nomádů). Navíc šlo o teprve druhou ženu, která sošku za hlavní tvůrčí kategorii dostala, a ještě šlo o vůbec první Asiatku. Všechny čtyři herecké sošky mohly poprvé v dějinách skončit v rukou umělců jiné než bílé pleti. Nestalo se. Za mě naštěstí. Jsem moc rád za Anthony Hopkinse, tak nějak napříč zapadlo, že Frances McDormand má třetího plešouna za hlavní roli (Meryl Streep má sice monstrózní počet nominací, ale ceny dvě za hlavní a jednu za vedlejší roli). Dlouhé čekání Glenn Close naopak pokračuje. V děkovačce právem emoční (skvělý filmař) Thomas Vinterberg. Přenos ale celkově bez jiskry, usedlý, utahaný, navíc se vytratila (prakticky) veškerá zábava. Obvyklé citové výlevy samozřejmě nechyběly. In memoriam nedůstojně kvapné!!

• 27.4.2021  12:32
    Ginny a Georgia (TV seriál) (2020)

Chlapi pro ni nikdy nebyli problém. Pokaždé věděla, co říct a jak se zachovat. Vždy šla nebojácně s kůží na trh. Informace z jejího dospívání jsou kusé. Ale dojem na své okolí umí udělat dokonale. Její otec sedí ve vězení za pokus o vraždu. Za katrem kvůli podvodu a zpronevěře je i otec jejího malého syna Austina. Dosud nepolíbenou dospívající dceru Ginny má zase s fotografem Zionem. A právě přišla o dalšího muže – movitého manžela, který zemřel při autonehodě. Je energická a soběstačná a dokonale přitahuje okolí. A vystupuje jako Georgia Miller, ač víme, že to nebude její pravé jméno. V časové ose jsou značné mezery, protože Georgia je pořád v pohybu. A minulost pochopitelně brzy začne klepat na dveře. První díly jsou fajn. Jízlivé, odlehčené, nabalující další zajímavá témata a linie. Ovšem někdy v polovině se z toho všeho stává trochu povrchní materiál, kdy nám to lehce spadne ke klábosení o životě, prvních láskách a dospívání. Zatímco energická a víno neustále usrkávající Brianne Howey je skvělá, na Antonii Gentry (Ginny) jsem si musel zvykat. A pak už jsem ani nechtěl. Postupně na ni totiž začíná sedět cejch nevděčného parchanta, který se tváří nejublíženěji z celého Wellsbury. Když se v jejím světě začne hrát na vážnější notu, hrozně se topíme v klišovitých vodách. Škoda.

• 27.4.2021  07:54

Malé ryby ho nezajímali, těch pochytal dost. Polda z protidrogového Blažek chce vyhrát za každou cenu, i kdyby neměl hrát tak docela podle standardních policejních pravidel. Jenže všechno dopadlo jinak a David je na seznamu podezřelých úplně nahoře. Musí se spolehnout na pomoc Blažkovy kolegyně Petry (Lenka Krobotová), která ví víc, než její kolegové z protidrogového. Mám za to, že první díly (jakéhokoliv) seriálu by se měly točit tak, aby diváka zaujaly a nutily ho sledovat dál. Zahraniční minisérie divák kolikrát zhltne za dva večery, ovšem tady se to začíná lehce táhnout. Mezi poměrně nudnými charaktery vyčnívá nejlepší kamarád René, který střídá barvu vlasů snad častěji než ponožky. A Miloslav Pecháček je v téhle ulítlé roli velmi dobrý.

• 26.4.2021  08:19

Být drogovým dealerem a zároveň policejním informátorem není zrovna záviděníhodná kombinace. Cyril Dobrý coby lehce arogantní mladík David z česko-vietnamské drogové party, který se ocitne mezi dvěma mlýnskými kameny, by o tom mohl vyprávět. Zatím teda spíš silácky mele do kamery, jak nemalý význam drogy mají, zatímco nám tvůrci postupně představují další hráče. Především ty z protidrogového oddělení, mezi kterými vyčnívá jistý Blažek, který nechce žádné pěšáky, ale samotné velké hlavy téhle dobře fungující mafie. Až nezdravě posedlý polda z týmu věří hlavně nezkušené analytičce (jedna z důležitých postav Dejvického divadla – Lenka Krobotová). Jenže se nejedna věc zvrtne. Troška toho novátorství a snahy pojmout to jinak, ovšem pilot by měl rozhodně vtáhnout víc. Uvidíme.

• 25.4.2021  08:57

Některé tuzemské filmy jsou moc fajn, jiné naprosto geniální. Asi netřeba vypisovat, kam patří tenhle Smoljakův a Svěrákův konzistentní klenot. Scéna za scénou baví, těší, nostalgicky vrací do let minulých, divák po letech vnímá detaily, které dřív třeba ani nezpozoroval, všímá si drobností, které ho vrací do dětství nebo dospívání. Scénář je vynikající, ač samotná zápletka spíš jednoduchá (a místy úsměvná), ovšem zatraceně účinná. Osudy fantoma českých pohostinství, v něhož se proměnil nenápadný knihkupec a nepoučitelný záletník Dalibor Vrána, vyvrcholí obří karlovarskou honičkou s pravými číšníky, což odkazuje ke známým honičkám hrdiny s policajty z němých grotesek. Do té doby zazní plno nezapomenutelných hlášek a vystřídá se plno skvělých herců. Josef Abrhám výtečný.

• 24.4.2021  15:23

„Jestli je krása zbraň, tak měla Georgia vždycky nabito a odjištěno!“ Pochází z Alabamy. Informace z jejího dospívání jsou kusé. Ale dojem na své okolí umí udělat dokonale. Její otec sedí ve vězení za pokus o vraždu. Za katrem kvůli podvodu a zpronevěře je i otec jejího malého syna Austina. Dosud nepolíbenou dospívající dceru Ginny má zase s fotografem Zionem. A právě přišla o dalšího muže – movitého manžela, který zemřel při autonehodě. Je energická a soběstačná a dokonale přitahuje okolí. A vystupuje jako Georgia Miller, ač víme, že to nebude její pravé jméno. V časové ose jsou značné mezery, protože Georgia je pořád v pohybu. A minulost zřejmě brzy začne klepat na dveře, protože Georgia evidentně nikdy neměla na růžích ustláno. Ani její děti, které se zase stěhují. První díly jsou fajn. Jízlivé, zajímavé, odlehčené, nabalující další témata a linie. Ovšem někdy v polovině se z toho všeho stává trochu povrchní materiál, kdy nám to lehce spadne ke klábosení o životě, prvních láskách a dospívání. Zatímco energická a víno neustále usrkávající Brianne Howey je skvělá, na Antonii Gentry (Ginny) jsem si musel zvykat. A pak už to nešlo. Postupně na ni totiž začíná sedět cejch nevděčného parchanta, který se tváří nejublíženěji z celého Wellsbury. A závěrem ji zatraceně rychle naroste sebevědomí. Když se v jejím světě začne hrát na vážnější notu, hrozně se topíme v klišovitých vodách. Finále otevírá mnohé pro druhou sérii.

• 23.4.2021  12:43

„Fotbal je kontaktní sport!“ Jeden z pilířů obrany v éře Karla Brücknera. Už během působení u „lvíčat“, následně v A-mužstvu, které největší úspěch zaznamenalo na EURU 2004 v Portugalsku. Dávno předtím už kolem něj kroužili skauti, ostatně do Hamburku šel poměrně mladý. A jak vidno, ve všech zahraničních angažmá ho fanoušci milovali. Na MS 2006 naopak těžko může vzpomínat v dobrém, vždyť při prohře s Ghanou dostal červenou a ve třetím zápase ve skupině tak nehrál. Při EURU 2008 (role kapitána) přišel kolaps s Tureckem, znovu konec v základní skupině a brzy i nechvalné rozloučení s reprezentací po bujarém večírku při následné kvalifikaci o MS. Ujfalušimu nejvíc vadil způsob, jakým výkonný výbor trestal. Já bych zase raději pár dalších informací, které by na sebe práskl namísto „pečících“ příběhů jeho bývalé manželky. Zase je to takové uskákané. Závěrečné strojené „díky“ a zasněný pohled na zelený pažit raději nechám úplně bez komentáře.

• 23.4.2021  11:22

V pohádkách má princezna vždycky jednoho prince. Potká ho, zamiluje se a tečka. Na celý život. Jenže tady jsme v úplně jiném žánru. Kolikrát se životním partnerem stane někdo, o kom by to dotyčný vůbec nepředpokládal. Obzvlášť když James Spader půvabnou Mädchen Amick polije vínem. Má po rozvodu, přátelé mu dohazují někoho, díky komu by zapomněl. Po nepříjemné situaci se ale tihle dva potkají v obchodě a chemie udělá své. Nebo je všechno tak trochu jinak? Průměrné drama, ve kterém Spader v závěru svým chováním nahrává tomu, aby se to na něj sypalo ještě víc. Chybí energie a zapamatovatelnější momenty, kolikrát se pereme s tempem. Ač byl její plán zvláštní (nechá si udělat děti?), Amick by podlehl kdekdo.

• 22.4.2021  14:08
    Oni - Day 9 (S01E08) (epizoda) (2021)

Obavy z nejhoršího se zhmotňují. Lucky je po posledních událostech v ústavu. Zatímco Henry ji chce vidět a podpořit, ředitelka zařízení tvrdí oběma něco jiného. Bude tam tak „dlouho, jak bude potřebovat!“ Betty měla jako jediná ze sousedství kuráž, ale teď se jí nedostává denního světla. A právě to rozpoutá akci několika sousedských primitivů. Bubácké scény jsou krapet na ústupu, atmosféra i bizarní detaily jsou přesto nadále skvostné. Očekávám, že se tenhle nadpřirozený minimalismus vrátí v plné parádě v poslední epizodě. Teď jsme ale těsně před finále, za mě asi nejlepší díl série. PS: Galerie k epizodám jsou jaksi „špatně“.

• 22.4.2021  07:31
    Oni - Day 7: Night (S01E07) (epizoda) (2021)

Henry si vyslechne příběh o šťavnatých broskvích, Livia sekerou rozsekne slečnu Veru, Ruby sáhne po bílé barvě a všichni postupně pochopí, že z tohohle místa musejí rychle pryč. Navíc se pánové ze sousedství odhodlávají k akci. Přitom ostatní rodiny zdaleka nejsou prospěšnější nebo civilizovanější než Emoryovi, které tyhle ataky nejen psychicky rozkládají. Sociální komentář pořád silný. Tyhle osudy by se zatraceně hodily do krámu současných aktivistů, my jsme ale v úplně jiné době. Naštěstí. Všechno podtrhuje solidní kamera a skvěle vybrané songy.

• 21.4.2021  10:22

Aneb jak se vzpurný floutek ve škole pro uchazeče na námořní piloty naučil disciplíně a ještě se u toho zabouchnul. Hlavním tahákem je vedle slušné atmosféry 80. let bezpochyby přesvědčivý Richard Gere, herecky ho nicméně zastiňuje velící důstojník a oscarový Louis Gossett, Jr. Třetí v řadě je pak solidní Debra Winger, nicméně ten přísun hereckých nominací úplně nechápu. Ve výsledku nás může těšit, že snímek, který po svém uvedení zaznamenal neobyčejný komerční úspěch, definitivně potvrdil slibnou budoucnost Richarda Gerea (ten chlap snad vůbec nestárne), celkově mu ale chybí zapamatovatelnější momenty, místy je strnulý, chybí mu energie i tempo.

• 20.4.2021  12:38

Hrabe tady už úplně všem. Diváka kromě jiného drží i touha po vysvětlení, co se to sakra děje. Každý se s danou situací vyrovnává po svém: Ruby se má přestat schovávat, Gracie by ráda slib věrnosti odříkala sama před tabulí, Henry si pokecá na gauči u televize a Livia se setká s rodinnou příbuznou. Mnohými uctívaný Jordan Peele je cítit. Ostatně starší dcera ztvárněná vynikající (a teprve patnáctiletou) Shahadi Wright Joseph (jak ta dokáže zahrát emoce) hrála v jeho thrilleru My, ve kterém se leccos odehrávalo na efekt. To tady neplatí. Měl jsem obavy, že si tvůrci ukousli příliš velké sousto, ale pořád to slušně šlape.

• 20.4.2021  12:26
    Oni - Covenant I (S01E05) (epizoda) (2021)

Tyhle osudy by se zatraceně hodily do krámu současných aktivistů, my jsme ale v úplně jiné době. Naštěstí. Jordan „hodně teď v kurzu“ Peele je cítit. Ten ve svých látkách stále žhavé téma rasových strachů povyšuje o zvláštně vtipný kabát a umně si hraje s žánry. Mnohé shrnující a vysvětlující díl. Pochopíme realitní taktiku, jak je to se stěhováním černochů do prominentních čtvrtí, zjistíme, jak má svůj „byznys“ podchycený makléřka Helen Koistra. A následně se vrátíme na venkov – k osudovému dni a události, která není pro slabé povahy. Hodně nepříjemná odbočka.

• 19.4.2021  14:17

Další z restů let devadesátých. První polovina je moc fajn. Student práv se nechal zaměstnat jako noční hlídač v márnici. Možná trochu děsivé místo, ale zase klidné, ideální pro studium posledního ročníku. Jenže tou dobou do márnice pár kusů zajistil i brutální vrah, který děsí veřejnost, podivínského detektiva a přitahuje i mladíkova morbidního kamaráda. Výsledkem je temný thriller s několika podezřelými, se silnou atmosférou daného místa, plný dlouhých opuštěných chodeb, na kterých problikávají zářivky a divák se děsí toho, co ukrývají další metry. Jenže druhá půlka by si zasloužila méně děravý scénář i silnější finále, u kterého tvůrcům došel dech a nápady. Naštěstí se Ole Bornedal brzy vrátil domů do Dánska, kde mu tvorba (Zbav nás od zlého, Tak trochu jiná love story) svědčí líp.

<< předchozí 1 2 3 4 50 100 149 198