quixote

FX Brandejs

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 4.5.2020  10:03
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Obávám se, že tohle bylo nad síly scénáristů a hlavně režiséra.

• 15.4.2020  07:50

Chudák Bětuše, to tam v tom až idylickém poklidu kuchyně vyváří pro celou hospodu a stíhá ještě udělovat rady všem, kteří mají problémy?

• 14.4.2020  10:45
    Lakomec (divadelní záznam) (2020)

Tohle se opravdu povedlo. Dvě a půl hodiny uběhlo jako voda.

• 29.3.2020  07:20
    Zjevení (2018)

Ač to tak původně může vypadat, není to antiklerikální film. Uspokojil má očekávání, hlavně to, že odpověď na to, jak to vlastně bylo, nechává na divákovi.

• 23.3.2020  08:02
    Zrádci - Den pravdy (E05) (epizoda) (2020)

Hú, to byla jízda! Zatím nejlepší díl, ze kterého mi bylo až fyzicky nevolno (ne kvůli kameře, ta mi vůbec nevadí) a který si pro sebe jednoznačně ukradly všechny vystupující herečky. Je to díl od dílu lepší.

• 15.3.2020  06:54
    Ach, ta láska nebeská... (TV film) (2020)

Stojí za to vidět kvůli pár písničkám, které zazpívá sama EP. Tradičně slušná je Monika Absolonová a vyšly i duety Havel+Cmuntová. Zbytek: nudná vata.

• 9.3.2020  14:54

Některé momenty v ději a ve způsobu snímání byly úžasné.

• 19.2.2020  07:16

Like it.

• 19.2.2020  05:57

Ó, hrůzo, přichází přízraky fotovoltaiky, statek je v ohrožení. Otvírají se strašlivé hlubiny minulosti a vydávají nemilosrdné svědectví. Věčně glosující profesor získává pravou tvář. Co bude dál? Zachrání to ženy svými zbraněmi, když jsou muži tak ukrutně zákeřní, prolhaní a neschopní? Ne, nemohu dospati v očekávání dalších dílů.

• 18.2.2020  07:14

Trochu nudná klasická detektivka, která víceméně fungovala a dokázala zaujmout. Lenka Vlasáková v nezvyklé roli a pár herců, kteří jsou zřejmě ve zbytku republiky úplně neznámí - je fajn, že se mohli objevit na obrazovce. Oceňuji, že členové mordparty neřeší žádné vlastní problémy s alkoholem, nezdárnými dětmi, manželkami atd., což jsme viděli v jiných kriminálkách x-krát.

• 17.2.2020  06:49
    Past (TV film) (2020)

Dost velké zklamání. Herci výborní, drama se konalo, ale ani trochu se mě to nedotklo

• 12.2.2020  06:08
    Slunečná - Krávy (E10) (epizoda) (2020)

Tak dnes za jednu hvězdu za chudáka krávu, kterou tam dotáhli a která si ji jako jediná za svůj výkon zaslouží.

• 12.2.2020  06:03

Dokonalé! Skvělý casting, režie, odsýpá to jako po másle. A britská angličtina jako bonus, s dabingem by to určitě nebylo ono.

• 11.2.2020  06:39

Pro mne zatím nejzajímavější díl. Vyšetřování mě nebavilo a bylo mi jedno, kdo vraždil, naopak se mi líbilo, že to konečně mělo pořádný kolorit včetně mísící se polštiny a češtiny. Snad se někdy do Těšína konečně vypravím, na obrazovce vypadal zajímavě. Jandák hrál vcelku dobře, v téhle bossovské poloze mě zaujal v Přáních k mání.

• 15.1.2020  06:59
    Slunečná - Splašení koně (E02) (epizoda) (2020)

Vzdávám to, něco tak strašného se jen tak nevidí. Je to horší než to nejhorší ochotnické divadlo /nic proti ochotníkům!/. Zajímavé je sledovat, že i ostřílení herci pod takovým vedením hrají mizerně. Scénárista si patrně myslí, že všichni diváci jsou padlí na hlavu a že mu všechno projde.

• 4.1.2020  07:18

Bad as hell. Tohle se vážně nedalo, i když z mé strany snaha byla. "Film", který raději neměl nikdy spatřit světlo světa. Jedna nedomrlá * za hezky kýčovité vánoční záběry Var, Chebu, Božáku atd.

• 4.1.2020  07:09
    Hamlet (1990)

Dokonalé. Skvělé, časem prověřené.

• 28.12.2019  06:41
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Zklamání. Mimózní fantasy.Viděl to nějaký dramaturg? Nějaká pozitiva by se sice našla (úchvatná příroda, královský pár z lesní říše, ústřední dvojice, Bydžovská), ale negativa převažují. Vadil mi odbytý CZ dabing, ten byl vážně otřesný (vzkaz pro pana Kňažka: imperativ od slovesa zmizet není zmizni! ale zmiz! – pro příště) a hlavně celkové nastavení příběhu, v němž se objevilo až moc úletů a nelogičností a pro děti nevhodné krutosti. Pobavil mě nažehlený „prostý lid“ a dřevorubci v bělostných košilích jako z reklamy na prací prášek. Víc než jednu * dát opravdu nemůžu.

• 26.12.2019  08:14
    Čertí brko (2018)

Potěšilo, pobavilo. Pohádka, která se dá vidět víckrát, při prvním zhlédnutí se snad ani nedají postřehnout všechny detaily a fórky.

• 25.12.2019  08:09

Janákovy pohádky se mi hodně líbí, ale tahle rozhodně nejmíň. Nápad dobrý, ale první polovina se táhla, opravdu vtipných momentů se našlo jen pár. Spíš než děj mě poutaly lokace, a to je asi špatně. Hlavní pár sympatický, Eben poněkud toporný a málo přesvědčivý, ovšem určitou nejistotu, následně vedoucí k přehráváním nebo využívání osvědčených šarží, bylo cítit i u jiných, ostřílených herců. Tentokrát mě bohužel zklamala i hudba.

• 16.12.2019  06:51

Podmanivé, tísnivé, uvěřitelné. Herci do jednoho skvělí a trochu i mimo zavedené škatulky, úžasná kamera a lokace. Člověk úplně cítil tu zimu v prázdných chatách a skalách. Líbilo se mi i to, že Karel zůstane do poslední chvíle záhadnou postavou; není přece potřeba všechno do mrtě vysvětlit.

• 2.12.2019  07:32

Skvělé! Non-stop lahůdka. Pobavila, potěšila, víc netřeba dodávat.

• 21.10.2019  06:57
    Policie Modrava (TV seriál) (2015)

Třetí série už mě nebavila. Působila nuceně až strojově, bez šťávy. Postavy se vůbec nevyvíjejí, na drsné Šumavě stále svítí sluníčko, všichni jsou buď praštění nebo bodří a všechny ty málo zajímavé kriminální zápletky jsou téměř jakoby navíc. Hodnotím výběr herců, hlavně neokoukaných tváří, lokací, hudbu, ale současně doufám, že 4.série už nebude.

• 9.10.2019  07:27

Je to vlastně modelový film na téma, které bylo zpracováno mnohokrát předtím. Rozhodně je to velmi působivé. Líbila se mi velká preciznost, s níž je to napsané a natočené. Tvůrci na CZ premiéře říkali, že „film robili s láskou“ a podle mě je to na tom skutečně vidět. Všechny herecké výkony jsou také přesné, z Fischerova „láskyplného“ faráře jde chvílemi až strach. Jediné, co mě rušilo, byly CZ titulky, proto se těším, až dílo uvidím znovu a bez nich.

• 8.10.2019  08:07
    Sever - Jenom vítr (E06) (epizoda) (2019)

Z konce jsem trochu v rozpacích, ne proto, že by byl nepravděpodobný, to spíš naopak, ale hlavně po sérii napínavých gradujících dílů přišlo něco, co ty grády nemá. I tak je podle mě Sever nejlepší věc za delší dobu /od Hřebejkova Redla/.

• 2.10.2019  07:16

Zajímavý pohled do míst, kam se člověk normálně nepodívá, i srovnání dvou různých zařízení a druhů práce. Nejvíc si asi budu pamatovat celkovou syrovost a záběry z dronu. Škoda, že jen zlomek času byl věnován tomu, jak to vnímají sami vězni.

• 24.9.2019  07:46

Mrazivé. Napětí se stále stupňuje, šrouby se utahují. Uvidíme, kdo bude ve finále silnější.

• 16.9.2019  08:59
    Hastrman (2018)

Má to své mouchy, ano, mohlo to být lepší a dotaženější – celkový výklad, režie, trochu mi vadil nadbytek lidovek, i když byly pěkné, a rušil mě i sotva patrný detail: všechny ty umělé kytky –, ale suma sumárum převažuje spokojenost. Koupím si i knihu, která mi snad objasní některé nejasnosti ve filmu.

• 28.7.2019  11:00
    Karel je Gott (TV seriál) (2019)

Dalo se to natočit zajímavěji, aby to bylo méně plytké.

• 6.6.2019  08:45
    Aladin (2019)

Pár výtek by se našlo (džin s moderním jazykem a slangem, trochu zmatené finále), ale jinak se mi to fakt líbilo. Pělné pokoukání, které si možná zopakuji.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17