quixote

FX Brandejs

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 18.9.2018  07:44
    Vévodkyně a kuchařka (divadelní záznam) (2018)

Sedět u Vévodkyně na hostině v Redutě byl velký a hodně nevšední zážitek. Jako zázrakem se toho hodně podařilo přenést i na záznam; přibyla navíc i řada detailů, které divák od stolu vidět nemůže. Díky za něj, díky za to, jak byl nasnímán. Samotná inscenace je zcela výjimečná. Náročná, to ano, ale hodí se pro ni jen superlativy, a to pro všechny zúčastněné. Jde to opravdu až na dřeň a dokonale souzní s bizarním Fuksovým světem - vlastně vesmírem, který je zelený...

• 15.9.2018  16:27

Divný, dost málo pravděpodobný příběh, červená knihovna jako vyšitá, škoda že se pro takové herce nenašel lepší scénář. Vesměs jsou moc dobří. Také vzhledem k době vzniku a výpravě nemůžu dát horší hodnocení.

• 10.9.2018  17:10
    Milenky (TV seriál) (2018)

Baví mě to, nejvíc obdivuji kameru a naprostou přirozenost herců.

• 10.9.2018  11:46
    Milenky - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2018)

Potěšila mě česká písnička Já chci být volná, kterou si hrdinky zpívají v autě. Dobrý díl.

• 6.9.2018  13:39

Upřímně: nevím. Začalo to zajímavě, ale zdá se mi, že autoři vykrádají sami sebe a jedou v příliš vyježděných kolejích. Také už se mi začínají plést herci a postavy z jednotlivých sérií a z dalších Strachových filmů.

• 2.9.2018  10:23

Do červených čísel to může poslat jen někdo, kdo nesloužil v naší armádě za socialismu. Propaganda jako řemen. Vadí mi tu skoro všechno, včetně otravné Hapkovy disco - hudby. Plusové body můžu dát za výkony některých herců (určitě Roden a Langoš) a za to, že film má aspoň docela spád.

• 30.8.2018  10:22
    Diana, naše matka (TV film) (2017)

Jedním slovem: skvělé.

• 27.8.2018  09:05

Dětinský humor, kde Italové mluví spíš česky než italsky, taková besídka, která působí narychlo spíchnutým dojmem. Přesto je tam pár míst, která mě vždy spolehlivě pobaví. Za tragikomickou poslední scénu na dvorku musím přidat jednu hvězdu.

• 26.8.2018  19:15
    Hotel - Série 1 (série) (2018)

Seriál mě bavil, netlačil na pilu, fajn herecké výkony.

• 26.8.2018  07:14

Nejvíc ze všeho mě bavila práce kamery a Janáčkova hudba, ostatní mě víceméně nudilo. Stopáž na hranici únosnosti, dobrá půlhodina mohla jít pryč a nic by se nestalo. Shrnutí: žádný zázrak se nekonal, ale film za vidění rozhodně stojí.

• 22.8.2018  07:40
    Dubček (2018)

Film mě zklamal, bylo to zpracováno velmi nezajímavě, scény z politických jednání připomínaly pimprlové divadlo. Jastraban se na roli hodil, ale scénář mu nedovolit ji pořádně rozehrát.

• 19.8.2018  07:05

První hodinu nahé zadky, teprve zbytek filmu se trochu rozjede. Mělo to být naopak. Jen Zeiler a Novotný měli trochu větší prostor na hraní, ostatní se moc nepředvedli.

• 18.8.2018  07:32

Vtipné, zábavné, příjemné pokoukání a dobrá chemie mezi Stoneovou a Firthem.

• 17.8.2018  18:47
    Sweeney Todd (TV film) (1982)

Jeden z milníků hudebního divadla. Nejlepší inscenace tohoto muzikálu.

• 17.8.2018  07:08
    Enid (TV film) (2009)

Dost netradiční životopis jedné manipulativní megery. Nevím, kolik si autoři vymysleli, ale tak jako tak je to natočené skvěle, ani chvíli to nenudí. Bonham Carterová – úžasný výkon, její nejlepší, kam mi paměť sahá.

• 8.8.2018  06:51

Film mě zaujal svou nepodbízivou střízlivostí, ale současně i dost nudil svou odtažitostí a hodně pomalým tempem. Hlavní konflikt měl přijít mnohem dřív.

• 1.8.2018  06:50
    Na psí knížku (TV film) (2002)

Nebylo to špatné, herci dobře obsazení, zajímavé téma. Scénář byl začátečnicky neučesaný a nevyvážený. Např. scéna s Holubovou (byť mě bavila nejvíc) byla zbytečně dlouhá a dohromady nic nového o hlavní hrdince nesdělila.

• 28.7.2018  17:13
    Domácí víno (TV film) (1963)

Ani velcí herci nedokázali toto špatně napsané (a občas problematicky zrežírované) dílko nejasného žánru povznést nad průměr. Celou dobu se pohybuje v prapodivné křeči, nucenosti, která přerůstá až v hysterii. Věc, která právem zapadla.

• 16.7.2018  07:07

Viděno po x letech. Zklamání, nelíbila se mi hudba ani dětské výkony. Sovák se ve své roli očividně necítil dobře. Připojuju se k těm, kteří nechápou, co je na tomto dílku tak skvělé. Bylo natočeno mnoho daleko povedenějších dětských filmů.

• 15.6.2018  06:32
    Modrá nota (1991)

Jedno je jisté: není to jeden z tuctových životopisných filmů o skladatelích. On to vlastně ani není životopis a hudba, která ve filmu zní neustále, nutně po čase leze na nervy. Obdivuhodně vedení a sehraní herci, vizuálně úžasné, ale... nevím, jestli ta dávka afektu není až příliš velká. Pauz, kdy si od ní divák odpočine, je ve filmu pomálu. Spíš divadlo než film.

• 30.5.2018  06:40

Nebylo to ani drama ani dokudrama. Herci výborní, dělali, co mohli, ale nemohlo to pořádně fungovat, když dialogy tak šíleně šustily papírem. Přepálená stopáž, spousta zbytečností. Myslím, že i volba některých výrazů byla hodně diskutabilní, ale anachronický jazyk je v poslední době bohužel spíše norma. Shrnuto: divák se sice něco dozvěděl o J.P., ale pochybuji, že se díky tomu pro jeho osobu nadchnul a začal se o ni blíž zajímat. Je to docela škoda.

• 3.5.2018  06:37
    Inspektor Max (TV seriál) (2018)

Seriál se mi hodně líbil, jen mi trochu vadily ostré střihy z komediální polohy do krutého násilí, které se nevyhnulo ani nejbližším Zoliho. Kukura a Hájek byli skvělá a zábavná dvojka, bavil mě i Bareš a Brodská. No, a teraz si hádam pôjdem pustiť toho Duchoňa...a pekne ho počouvat!

• 29.4.2018  15:26

Zajímavý film, který se sice neobešel bez podbízivých vějiček (Marx v nedbalkách), ale jinak to mělo atmosféru a poutavý scénář. Vyloženě mi vadil jen neumělý překlad, v němž se objevilo několik slov a frází, které v polovině 19. století nemají absolutně co dělat. Za to ale tvůrci filmu nemůžou. Rozhodně film, který stojí za vidění.

• 16.4.2018  17:08
    Trojí život (TV film) (2018)

Když herec píše pro herce a umí to, obvykle to dobře dopadne. Tohle je ten případ. Opravdu vtipná komedie v americkém duchu držela zvolenou nadsázku až do úplného konce (nechápu, jak to někdo mohl brát vážně a pohoršovat se, že je zápletka nemorální) a herci ve svých rolích očividně cítili dobře. Režie invenční a suverénně bezchybná. Vzniklo svěží dílko, za který se žádný ze zúčastněných nemusí stydět. Možná by to dokonce sneslo i velké plátno – na rozdíl od mnoha neuvěřitelných srágor z posledních let (mluvím o českých „filmových komediích“).

• 8.4.2018  19:20

Hezký vizuál, zajímaví herci a děsivá hudba s anglickými (proč?) texty. Je mi jasné, že to byl záměr, ale hlavní hrdina působí až příliš současně.

• 5.4.2018  07:42

Zatím nejsilnější díl, kterému nemám co vytknout.

• 28.3.2018  08:23
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Seriál, který bohužel nesplnil má očekávání, ale nemohu ho hodnotit jako průměrný. Myslím, že děj by se dal smrsknout tak do 6 dílů, takhle neměly některé žádný tah na branku a zbytečně se táhly.

• 22.3.2018  08:08

Dobrý díl s několika velmi zábavnými momenty. Stále si těžko zvykám na titulkový song, ale snad se to časem poddá.

• 20.3.2018  07:56

Tak nám nastala destrukce, naštěstí bez úmrtí, požárů a explozí. Myšička a Melíšková to pěkně rozbalili. I tak si ale myslím, že je dobře, že seriál finišuje, táhne se a je "ode zdi ke zdi" - a všeho moc časem škodí.

• 13.3.2018  08:00

Myslím, že pro názornou ukázku dabování braku se dalo použít něco zábavnějšího než ten fekální humor. Fuj, úplně mi z toho zhořkly současně pojídané chipsy. Téma "kabelkářka" a hra s divákem (dialog z "Na dotek") se mi naopak moc líbily, mimo jiné to konečně vneslo do poněkud nudného a rozpačitého děje trochu vzruchu . Herecky bezchybné.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15