quixote

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 17.8.2018  07:08
    Enid (TV film) (2009)

Dost netradiční životopis jedné manipulativní megery. Nevím, kolik si autoři vymysleli, ale tak jako tak je to natočené skvěle, ani chvíli to nenudí. Bonham Carterová – úžasný výkon, její nejlepší, kam mi paměť sahá.

• 8.8.2018  06:51

Film mě zaujal svou nepodbízivou střízlivostí, ale současně i dost nudil svou odtažitostí a hodně pomalým tempem. Hlavní konflikt měl přijít mnohem dřív.

• 1.8.2018  06:50
    Na psí knížku (TV film) (2002)

Nebylo to špatné, herci dobře obsazení, zajímavé téma. Scénář byl začátečnicky neučesaný a nevyvážený. Např. scéna s Holubovou (byť mě bavila nejvíc) byla zbytečně dlouhá a dohromady nic nového o hlavní hrdince nesdělila.

• 28.7.2018  17:13
    Domácí víno (TV film) (1963)

Ani velcí herci nedokázali toto špatně napsané (a občas problematicky zrežírované) dílko nejasného žánru povznést nad průměr. Celou dobu se pohybuje v prapodivné křeči, nucenosti, která přerůstá až v hysterii. Věc, která právem zapadla.

• 16.7.2018  07:07

Viděno po x letech. Zklamání, nelíbila se mi hudba ani dětské výkony. Sovák se ve své roli očividně necítil dobře. Připojuju se k těm, kteří nechápou, co je na tomto dílku tak skvělé. Bylo natočeno mnoho daleko povedenějších dětských filmů.

• 15.6.2018  06:32
    Modrá nota (1991)

Jedno je jisté: není to jeden z tuctových životopisných filmů o skladatelích. On to vlastně ani není životopis a hudba, která ve filmu zní neustále, nutně po čase leze na nervy. Obdivuhodně vedení a sehraní herci, vizuálně úžasné, ale... nevím, jestli ta dávka afektu není až příliš velká. Pauz, kdy si od ní divák odpočine, je ve filmu pomálu. Spíš divadlo než film.

• 30.5.2018  06:40

Nebylo to ani drama ani dokudrama. Herci výborní, dělali, co mohli, ale nemohlo to pořádně fungovat, když dialogy tak šíleně šustily papírem. Přepálená stopáž, spousta zbytečností. Myslím, že i volba některých výrazů byla hodně diskutabilní, ale anachronický jazyk je v poslední době bohužel spíše norma. Shrnuto: divák se sice něco dozvěděl o J.P., ale pochybuji, že se díky tomu pro jeho osobu nadchnul a začal se o ni blíž zajímat. Je to docela škoda.

• 3.5.2018  06:37
    Inspektor Max (TV seriál) (2018)

Seriál se mi hodně líbil, jen mi trochu vadily ostré střihy z komediální polohy do krutého násilí, které se nevyhnulo ani nejbližším Zoliho. Kukura a Hájek byli skvělá a zábavná dvojka, bavil mě i Bareš a Brodská. No, a teraz si hádam pôjdem pustiť toho Duchoňa...a pekne ho počouvat!

• 29.4.2018  15:26

Zajímavý film, který se sice neobešel bez podbízivých vějiček (Marx v nedbalkách), ale jinak to mělo atmosféru a poutavý scénář. Vyloženě mi vadil jen neumělý překlad, v němž se objevilo několik slov a frází, které v polovině 19. století nemají absolutně co dělat. Za to ale tvůrci filmu nemůžou. Rozhodně film, který stojí za vidění.

• 16.4.2018  17:08
    Trojí život (TV film) (2018)

Když herec píše pro herce a umí to, obvykle to dobře dopadne. Tohle je ten případ. Opravdu vtipná komedie v americkém duchu držela zvolenou nadsázku až do úplného konce (nechápu, jak to někdo mohl brát vážně a pohoršovat se, že je zápletka nemorální) a herci ve svých rolích očividně cítili dobře. Režie invenční a suverénně bezchybná. Vzniklo svěží dílko, za který se žádný ze zúčastněných nemusí stydět. Možná by to dokonce sneslo i velké plátno – na rozdíl od mnoha neuvěřitelných srágor z posledních let (mluvím o českých „filmových komediích“).

• 8.4.2018  19:20

Hezký vizuál, zajímaví herci a děsivá hudba s anglickými (proč?) texty. Je mi jasné, že to byl záměr, ale hlavní hrdina působí až příliš současně.

• 5.4.2018  07:42

Zatím nejsilnější díl, kterému nemám co vytknout.

• 28.3.2018  08:23
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Seriál, který bohužel nesplnil má očekávání, ale nemohu ho hodnotit jako průměrný. Myslím, že děj by se dal smrsknout tak do 6 dílů, takhle neměly některé žádný tah na branku a zbytečně se táhly.

• 22.3.2018  08:08

Dobrý díl s několika velmi zábavnými momenty. Stále si těžko zvykám na titulkový song, ale snad se to časem poddá.

• 20.3.2018  07:56

Tak nám nastala destrukce, naštěstí bez úmrtí, požárů a explozí. Myšička a Melíšková to pěkně rozbalili. I tak si ale myslím, že je dobře, že seriál finišuje, táhne se a je "ode zdi ke zdi" - a všeho moc časem škodí.

• 13.3.2018  08:00

Myslím, že pro názornou ukázku dabování braku se dalo použít něco zábavnějšího než ten fekální humor. Fuj, úplně mi z toho zhořkly současně pojídané chipsy. Téma "kabelkářka" a hra s divákem (dialog z "Na dotek") se mi naopak moc líbily, mimo jiné to konečně vneslo do poněkud nudného a rozpačitého děje trochu vzruchu . Herecky bezchybné.

• 8.3.2018  07:58

Docela fajn nekorektní krimi, která pobaví a u které se nemusí (a možná ani nemá) moc přemýšlet. Povedený díl s neokoukanými herci. Kukura ve své kreaci a la stárnoucí Belmondo naprosto v pohodě.

• 6.3.2018  07:20

Konečně se trochu vyvíjejí vztahy mezi postavami. Trochu pozdě, ale díky i za to. Také za usmrcení kpt.Filcky.

• 5.3.2018  08:03
    Masaryk (2016)

S uznáním hodnotím herecké výkony, hudbu, kameru... vlastně skoro všechno až na scénář, ale nemůžu si pomoct: tento film mě spíš uspal než oslovil a nevím, jestli se na něj v budoucnu ještě někdy podívám.

• 4.3.2018  07:22

V rámci žánru špička bez viditelných chyb na kráse. Svěží film, který pěkně odsýpá.

• 3.3.2018  17:47
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Povedený kousek.

• 3.3.2018  17:46
    Byli jednou dva písaři (TV seriál) (1972)

Nestárnoucí klasika, kde se mi líbí i Sovák, který jinak nepatřií k mým oblíbencům.

• 1.3.2018  07:34

Zvolená nadsázka mi nevadí, aspoň se to něčím odlišuje od tuctových krimiseriálů. Nezávazná, nevázaná oddechovka, která má spád a která mě chvílemi i pobavila.

• 27.2.2018  06:46

Konečně výživný a opravdu vtipný díl. Nápad s médiem - paní Květou - a vyvolávání ducha FF je k nezaplacení.

• 20.2.2018  12:23

Kapitán Filcka mě opravdu, ale opravdu nebaví.

• 19.2.2018  08:48
    Učitelka (2016)

Skvělé, Mauréry a Bebjak úžasní.

• 13.2.2018  12:40

Nevím, ale ty jazykové hrátky mi tak vtipné nepřišly. A výstup Cibulkové bohužel taky neměl extra grády, jaké by se od něj daly čekat.

• 12.2.2018  07:15
    Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)

Poctivě natočené i zahrané, ale až příliš předvídatelné, tudíž bez překvapení. Chvílemi mi to připadalo dost rozvleklé a kupodivu i "ploché", bez emocí. Obávám se, že z filmu si odnesu jen velmi málo, nejvíc asi záběry na stylovou chatu u zatopeného lomu.

• 6.2.2018  07:57

Nějak to vázne na mělčině... Na druhou stranu oceňuji, že tento díl má chvílemi i hlubší podtón, není to žádná prvoplánová bžunda.

• 4.2.2018  07:32

Na sobotní večer dobrá oddychovka, některé herecké výkony poněkud strnulé.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14