• Pohádka

Zločiny Velké Prahy - U zdi (2021) (epizoda)

Ani herecká elita nemá šanci si poradit s tak mizerným scénářem a velmi špatnou režií. Zachycení ducha doby (včetně jazyka) za nula bodů.

Hlava Medúzy - Královny krásy (2021) (epizoda)

Dost příznačně jsou jediné dvě postavy, které na mě působí jakžtakž autenticky, pacienty psychiatrie. Superdramatické útěky a potácení se krasavic a Karininy twinpeaksovské „vize“ na hotelové chodbě podbarvené naprosto nevhodnou hudbou pobavily. Aspoň něco!

Zločiny Velké Prahy - Loutkohra (2021) (epizoda)

Neobratně napsané, i mně byl vrah jasný od první minuty. Románek podřízeného s dcerkou nadřízeného už byl v Četnických humoreskách, ne? Co takhle vymyslet něco originálnějšího?

Zločiny Velké Prahy - Dáma v studni (2021) (epizoda)

Kde není opravdu dobrý a nápaditý scénář, ani čert nebere, i kdyby se výprava a herci mohli přetrhnout a kamera kouzlila jako šílená.Dobrý casting, naprosto nevhodná hudba. Třeba bude v dalších dílech líp (?)

Hlava Medúzy - Smrt na zámku (2021) (epizoda)

Nepochybně zatím nejlepší díl, pro mne ale stále nepřijatelné, nelíbí se mi ani herecké výkony. Jedna hvězda navíc za Kunštát.

Božena (2021) (seriál)

Minisérii hodnotím spíše kladně, i když to určitě mohlo být lepší, nejvíc mě zaráží, jak málo jsme se dozvěděli o Boženě-autorce. Životní peripetie jsou samozřejmě vždycky zajímavé, ale zdá se mi to hrozně málo. Čím byla jako spisovatelka tak výjimečná? Jakým způsobem tvořila? Něco málo je naznačeno jen u Babičky (spíš ale toporně, viz flashbacky z raného Barbořina mládí), je tam i trocha veršování. Hm. Spousta biografických filmů o umělcích tohle zvládá mnohem líp. Vadila mi přemíra až otravné hudby a ze všeho nejvíc si odnáším čtyři herecké výkony: Kameníková, Geislerová, Melník a – hlavně – Hájek. Škoda, že svůj projekt o BN nemohla uskutečnit Věra Chytilová.

Hlava Medúzy - Vykročení do života (2021) (epizoda)

Jestli to sleduje nějaký kriminalista, psychiatr, vězeňský psycholog nebo na slovo vzatý scenárista, nepochybuju o tom, že se královsky baví. Anebo mu vstávají chlupy hrůzou po celém těle. Často nevhodně použitá hudba (která mi navíc přijde dost laciná, Doyle jr. má k otci tedy hodně daleko) mě vrací někam do 80. let. Je to záměr? To, jak kamera zabírá herce, je pro ně často velmi nelichotivé a v HD je to ještě horší.

Božena - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Geislerová podle očekávání výborná. Použití hudby opět na palici. Sama o sobě možná není špatná (i když mi až podezřele připomíná Rachmaninova), ale nemusí snad znít pořád do úplného zblbnutí! Proč? * * * ** Update. 4 Brtniik. Díky za vysvětlení. Věřím, že je to tak. Bohužel.

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

Jestli to bude takhle pokračovat, vzdám to. Výborní herci, špatná režie. Výsledek asi nemohl dopadnout dobře. Je to ještě horší než Místo zločinu Plzeň, kde se mi laťka kvality zdála být proklatě nízko. Pozlatit Stracha, Tauše a ty, kteří opravdu umějí.