chelsea17

chelsea17

Filip Danielka

okres Hradec Králové
Když moc lásky překoná lásku k moci, svět pozná mír.

Instagram: vegan_runner17

10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Alexander Veliký (2004)

  Velkolepé dílo. Alexander mě nikdy neomrzel a zřejmě ani neomrzí. Oliver Stone předvedl perfektní zpracování jednoho z nejlepších válečníků všech dob. Skvělé byly bitvy, politické intriky a korunu tomu nasadil soundtrack. Stal se jedním z mých nejoblíbenějších. Celkem mě mrzí, že není Alexander v červených procentech. Bohužel, každý nemůže být unešen tak jako já :-)

 • poster

  Prokletý ostrov (2010)

  Nezažil jsem u žádného filmu to, že by byla důležitá jeho poslední věta. U Prokletého ostrovu tomu tak je. Když tomu neporozumíte, tak vlastně vše ostatní ztrácí význam. Navíc opravdu musíte celý film bedlivě sledovat, tím pak krásně do sebe všechno zapadne v závěrečné části v majáku. Já byl úplně ohromený. Navíc hudba ještě podtrhuje už tak skvělou atmosféru a napínavost celého filmu. Prokletý ostrov je jeden z nejlepších filmů všech dob.

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Žádný jiný film co jsem kdy viděl si nezasloužil 5 hvězd víc, než trilogie Pána prstenů. Knihu jsem nečetl celou, takže nemohu nějak porovnávat. Natočeno je to impozantně. Vše tak krásně plyne svým tempem, ničím to nenudí, právě naopak. Pro mě osobně je tento film dokonalý. Viděl jsem každý díl bez přehánění aspoň 30x :-) Navíc mě příjemně potěšil krásný soundtrack od Howarda Shoreho. Tímhle dílem si mě Peter Jackson navždy získal ...

 • poster

  Schindlerův seznam (1993)

  Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů co sem kdy viděl. Natočeno je to opravdu impozantně a díky tomu, že to není barevný, to vypadá realističtěji. Mnohdy sem měl i slzy v očích ... Navíc tomu dost pomohla i němčina, jelikož se často ve filmech z 2. sv. války objevují němci, kteří mluví anglicky, což se vůbec nehodí a ztrácí to kouzlo. Takhle to vypadá o moc líp. Hudba dokonalá ...

 • poster

  Saw: Hra o přežití (2004)

  Poprvé jsem viděl Saw 2 v kině. Po jeho shlédnutí jsem si říkal, sakra, jaktože mi unikla jednička a existuje vůbec? :-D Saw je velice originální mysteriozní thriller, který odbourává všechny známé klišé a jde si svou vlastní cestou. James Wan to natočil perfektně, s malým rozpočtem a neznámými herci dosáhl, dle mého, maxima. Rád se na to dívám znovu a znovu, nikdy to neomrzí. Myšlenka o vážení si života je celkem správná, většina lidí svůj život zahazuje, neváží si ho a bere ho jako samozřejmost. Ovšem metoda nápravy je příliš drsná, jenže jak jinak člověka napravit, než extrémem? ... Zasloužený plný počet!

 • poster

  50/50 (2011)

  Nejde to. Chtěl jsem začít hezky postupně, ale nemohu si pomoct. TOHLE je přesně dramatický film dle mého gusta, který splňuje všechny moje požadavky. Výborní herci, skvělý scénář, trocha té nezbytné romantiky. Prostě naprostý luxus ! Roztomilá Anna Kendrick ( scéna v autě to jen podtrhne) a nádherná Bryce Dallas Howard tomu dodávají vše potřebné :-) Vše doplňuje, jak jinak, dobrá hudba. 50/50 nikdy neomrzí a dohledné době se na něj budu muset podívat. Protože pokud mám doporučit film s prvky vážnosti, romantiky a komedie, je toto přesně ono.

 • poster

  Nedotknutelní (2011)

  To zase byl jednou zážitek. Čekal jsem parádu, takovou tu komediální stísněnost, jaká by se asi i k popisu hodila a dostal jsem přesně tohle. Začátek velmi povedený, hned jsem si to užíval a to přetrvalo až do konce. Žádná hluchá místa, vše promyšlený, nenucený, krásně plynoucí. Hudba se rovněž povedla, těším se až ji uslyším znovu. Prostě nádherné filmové dílo.

 • poster

  Interstellar (2014)

  Miluju vesmír a jsem nesmírně potěšený, že vznikl takový film jako je Interstellar. Nolan je naprostá špička v režisérském křesle, tak i ve psaní scénářů. Tenhle snímek má všechno co si můžu přát. Poutavý a emotivní příběh, který sice trochu balancuje na hranici klišé, ale moc mě to baví. Hudbu jsem chtěl připomenout nějak na závěr, ale musím ted, protože to je další věc, která je mistrně zvládnutá... co taky čekat od Hanse. A co mám dodat k samotnému ztvárnění cizích planet, časové nesouměrnosti se Zemí a tak dále. Geniální. Na tohle téma člověk moc nenarazí, tedy o to mín někde ve filmu... proto mě to hrozně potěšilo, že se tímto začal někdo i zabývat, jelikož si myslím, že to je možné. Není to žádný tuctový film o vesmíru, kde je možné všechno protože to je prostě vesmír. Ne. Je to dost reálně zpracované, a proto se mi to moc líbí. Byl jsem po velmi dlouhé době v kině a tohle byl zážitek, který stojí za to si vícekrát zopakovat.

 • poster

  Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

  Původně jsem si myslel, že sleduji 1. díl, ale to se nestalo. Naštěstí to k tomu nebylo potřeba. Nečekal jsem tak výborný film, který mě doslova přišpendlil k sedačce. Nejdřív mě napadlo, že to asi bude o dealerech z vězení, nakonec to bylo o nejzákeřnějším zločinu dnešní doby, korupci. Byla zobrazena opravdu skvěle. Nejlepší část filmu? Vytáhnutí prasete z auta a jeho následná likvidace :-) Akční stránka výborná, někdy mi to připomínalo film Město bohů, i když je to trochu rozdílný. Vězeňská část v úvodu filmu nemá chybu a často si pustím právě tu. Vezmu to tedy opačným směrem a zanedlouho se podívám i na první díl.

 • poster

  Halloween (2018)

  Druhá návštěva kina mě utvrdila v tom, že by klidně mohla následovat třetí. Halloween, můj nejoblíbenější horor a nejlepší negativní postava. Čisté zlo Michael Myers. Konečně pokračování, které je hodné počátečním dílům. Drží s nimi krok a jsem moc rád, že si někdo dal tu práci a připravil tak skvělou atmosféru a herce. Dlouho se mi nestalo, že by mi nikdo nevadil a třeba taková vnučka Laurie byla skvělá. Michael se v zabíjení nijak nevyžívá, jen je prostě popraví a hotovo. Žádné emoce, lítost, nic. Atmosféra se dá místy opravdu krájet a je to krása sledovat. Hudba se vrací ke kořenům, ale má své nové prvky a tím to posouvá ještě výš. Jsem naprosto spokojený a dávám nakonec plný počet. Počet hodnocení: 1 622

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace