Chiedimi se sono felice (2000)

Momenty, které vás nutí k výbuchu smíchu, "intelektuálně umělecké prostředí" =), hezké zpracování kamery, hudby, to vše společně s osvědčenou trojicí ve svých klasických rolích je záruka příjemně stráveného času.

Středozemí (1991)

Další z výborných prací Gabrielle Salvatores. Snímek zasazený do období 2. světové války a prostředí řeckého ostrova Megisti (Kastellorizo), který spíše než válku popisuje mezilidské a mezikulturní vztahy. Rota italských vojáků umístěná na tento ostrov jako výsadek na tomto ostrově velice rychle zdomácní. Postupně se začínají dál a dál vzdalovat armádě a válce. Jediným prvkem, který drží vojenskou atmosféru a disciplínu je Diego Abbantuono, který v tomto filmu stejně jako ostatní herci sehál svou roli velice kvalitně. Velice dobrý výběr prostředí a protagonistů, kterým role opravdu sedly. Soundtrack v podobě výborné relaxační hudby všem doporučuji. Je však možné, že bez znalostí italské nátury, humoru, historie a reálií si tento snímek neužijete naplno.

L'uomo di vetro (2007)

Dá se říct, že zdařilý snímek, podle skutečné události, který velice zajímavým způsobem ukazuje jak je mafie samozřejmou a skrytou součástí jihoitalského života. Vyobrazeno skrz příběh mladého věřícího Itala, který žije svůj spokojený, klidný život ze kterého nikdo nepozná, že se jedná o člena místní mafie a to až do chvíle, kdy se jí sám musí začít obávat a v důsledku toho dospěje k morálnímu zvratu. Tématika klasická pro filmy zabývající se mafií, ale vystupuje z řady specifickým příběhem, kde je větší část filmu, mafie skryta ve vedlejší linii.

Tři muži a noha (1997)

Road movie, Aldo, Giovanni, Giacomo,jejich klasický humor, pohoda, itálie, slunce, co víc chtít...

Caravaggio (2007) (TV film)

Velice hodnotný film, sice místy vleklý, ale v porovnání s knižním životopisem nevynechali téměř nic a dali divákovi možnost prožít kousek historie. Jinak výborná výprava a obsazení. Hlavní hrdina vypadá opravdu jako Caravaggio na svém portrétu.

Puerto escondido (1992)

Diego Abbantuono podává kvalitní herecký výkon, který odpovídá dané roli stereotypního italského bankovního úředníka, který je nucen bojovat s novou realitou jeho každodenního života. Tento film je zajímavý hlavně náhlým střídáním prostředí a situací, ale jeho stěžejním bodem je kontrast italské stereotypní blahobytné společnosti a reality oproti realitě jižní Ameriky.

Olověná vesta (1987)

Film pro mě nebyl o bojových scénách, o příběhu, ani o Vietnamu...byl o američanech o jejich mentální úrovni, to já tuze nerad...

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Velice zajímavá tvorba to rozhodně, herecké výkony výborné, ale člověk se musí přemáhat, aby dokoukal do konce a zjistil co chtěl básník říci.