Rooz

Jiří Dvořák

okres Mělník
pomatenec

• 12.1.2021  22:49

Je to tři roky, co jsem četl literární předlohu a to, že vznikla filmová adaptace jsem zjistil náhodou. Vzhledem k tomu, že kniha se mi vůbec nelíbila, neměl jsem žádná zvláštní očekávání. O to větší bylo překvapení, že je to jeden z těch vzácných případů, kdy je film mnohem lepší než kniha. Sice nejsem milovníkem starých špatných "lekacích scén" a film by skvěle fungoval i s jejich jemnější verzí, přesto musím říct, že zde byla odvedena skvělá práce při přepracování příběhu do této podoby.

• 6.8.2020  00:01

No, klobouk dolů. A to ani ne kvůli tomu výkonu, kterýžto je nadmíru parádní. Ne každý dokáže kvůli svým nejhlubším potřebám takovýchto obětí, obětí ve formě docela drsného náhledu do soukromí a myšlení. Člověk riskuje úplně všechno v každém směru - ztráta života, rodiny, sebe sama a spousty dalšího. Přesto musí jít tou cestou, u které cítí, že je to správně. Nedá se svítit. Mohl bych to rozebrat mnohem delším textem, ale není to potřeba. Většina lidí asi stejně neporozumí nejen touze, co tam vlastně člověka žene, ale ani té krásné toleranci těch lidí v okolí, kteří ač neradi, tu duši musí nechat jít, protože ta duše je svobodná. A kdyby nebyla, bude jen zlomkem toho, čím by mohla být.

• 1.4.2019  00:47
    Mladí a hladoví (TV seriál) (2014)

"Nééé, ono to žijééé, nééé..." :-D

• 12.8.2018  01:38

Na tento film jsem se musel podívat dvakrát, abych naplno ocenil jeho genialitu. Jistě se na něj dá dívat vícero způsoby a každý si najde jistě ten svůj, ať už se mu film líbil nebo ne nebo i z jiných důvodů ... Ale pokud ho někdo připodobňuje například k filmům jako Hvězdný prach či Kletbě bratří Grimmů, tak já osobně bych ho rozhodně připodobnil spíše například k filmu Most do země Terabithia ...

• 7.7.2018  12:45
    Ztraceni ve vesmíru (TV seriál) (2018)

Seriál pro děti s naprosto nelogicky se chovajícími postavami. I když těch absurdit se tam najde hodně i mimo chování. Ve scénách, které mají vyvolat nějakou emoci se někdy jen musíte usmívat (šklebit), jak absurdní to je.

• 2.7.2018  16:35
    Cesta do hlubin mozku (TV seriál) (2015)

Naprosto fantastický dokument, asi to vůbec nejlepší, co jsem kdy na obrazovce viděl. Rozhodně doporučuji! Nejvíc se mi líbil čtvrtý díl, ale jinak jsou fascinující všechny.

• 1.9.2017  16:50
    Signál (2012)

Nevím proč, ale vždycky jsem si myslel, že to bude břitká česká komedie (asi proto sem to tak dlouho odkládal) neaspirující na nic víc a ono je to přitom výborné drama s komedií spojované bůh ví proč. A navíc s nejkrásnější českou herečkou ever (Eva Josefíková). Velké a příjemné překvapení!

• 31.12.2015  00:03
    Lásky čas (2013)

Škoda je jen ta, že si film neudržel ony mantinely, jimiž si stanovil pravidla, na kterých byl založen, protože v tom případě to nevyznívá tak krásně, jak by mohlo. Druhá věc je, že je to poměrně zkratkovité u některých scén - změním jednu věc a holka mi leží u nohou. No realita by byla asi kompletně složitější... Ale i tak je to poměrně sympatické a u lidí, co se nezabývají detaily to bude jistě krásné.

• 14.8.2015  11:45
    Rozvedený se závazky (TV seriál) (2010)

Nepředvídatelný, originální, precizní, absurdní, dokonalý. Takový je tenhle TV seriál. Pokud hledáte uměle vytvořený humor, který nabízí tradiční sitcomy, hledejte dál. Tady nejde primárně o zábavu, ale o odhalování absurdit v lidském konání. Ze seriálu číší melancholie, nadhled, ironie, schopnost uvědomovat si, co je v životě skutečně důležité, schopnost vnímat všechnu krásu i bizarnosti kolem nás. Seriál je tvořen krátkými i dlouhými epizodami, vše přesně nadávkované, aby to nikdy nezačalo nudit, velmi často s výbornou pointou. Všechny herecké výkony jsou vynikající včetně dětských hrdinek. Dokonalá práce s kamerou a v neposlední řadě i zajímavé celebrity, které se seriálem mihnou (David Lynch, Robin Williams) tvoří z tohoto díla skvost.