Rooz

Rooz

Jiří Dvořák

okres Mělník
pomatenec


9 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 1.4.2019  00:47
  Mladí a hladoví (TV seriál) (2014)
  **

  "Nééé, ono to žijééé, nééé..." :-D

  • 12.8.2018  01:38

  Na tento film jsem se musel podívat dvakrát, abych naplno ocenil jeho genialitu. Jistě se na něj dá dívat vícero způsoby a každý si najde jistě ten svůj, ať už se mu film líbil nebo ne nebo i z jiných důvodů ... Ale pokud ho někdo připodobňuje například k filmům jako Hvězdný prach či Kletbě bratří Grimmů, tak já osobně bych ho rozhodně připodobnil spíše například k filmu Most do země Terabithia ...

  • 7.7.2018  12:45
  Ztraceni ve vesmíru (TV seriál) (2018)
  **

  Seriál pro děti s naprosto nelogicky se chovajícími postavami. I když těch absurdit se tam najde hodně i mimo chování. Ve scénách, které mají vyvolat nějakou emoci se někdy jen musíte usmívat (šklebit), jak absurdní to je.

  • 2.7.2018  16:35
  Cesta do hlubin mozku (TV seriál) (2015)
  *****

  Naprosto fantastický dokument, asi to vůbec nejlepší, co jsem kdy na obrazovce viděl. Rozhodně doporučuji! Nejvíc se mi líbil čtvrtý díl, ale jinak jsou fascinující všechny.

  • 1.9.2017  16:50
  Signál (2012)
  ****

  Nevím proč, ale vždycky jsem si myslel, že to bude břitká česká komedie (asi proto sem to tak dlouho odkládal) neaspirující na nic víc a ono je to přitom výborné drama s komedií spojované bůh ví proč. A navíc s nejkrásnější českou herečkou ever (Eva Josefíková). Velké a příjemné překvapení!

  • 31.12.2015  00:03
  Lásky čas (2013)
  ***

  Škoda je jen ta, že si film neudržel ony mantinely, jimiž si stanovil pravidla, na kterých byl založen, protože v tom případě to nevyznívá tak krásně, jak by mohlo. Druhá věc je, že je to poměrně zkratkovité u některých scén - změním jednu věc a holka mi leží u nohou. No realita by byla asi kompletně složitější... Ale i tak je to poměrně sympatické a u lidí, co se nezabývají detaily to bude jistě krásné.

  • 14.8.2015  11:45
  Rozvedený se závazky (TV seriál) (2010)
  *****

  Nepředvídatelný, originální, precizní, absurdní, dokonalý. Takový je tenhle TV seriál. Pokud hledáte uměle vytvořený humor, který nabízí tradiční sitcomy, hledejte dál. Tady nejde primárně o zábavu, ale o odhalování absurdit v lidském konání. Ze seriálu číší melancholie, nadhled, ironie, schopnost uvědomovat si, co je v životě skutečně důležité, schopnost vnímat všechnu krásu i bizarnosti kolem nás. Seriál je tvořen krátkými i dlouhými epizodami, vše přesně nadávkované, aby to nikdy nezačalo nudit, velmi často s výbornou pointou. Všechny herecké výkony jsou vynikající včetně dětských hrdinek. Dokonalá práce s kamerou a v neposlední řadě i zajímavé celebrity, které se seriálem mihnou (David Lynch, Robin Williams) tvoří z tohoto díla skvost.