Bivoy

okres Domažlice
studentka

<< předchozí 1 2 3 4
    • 9.2.2018  09:26

Po dlouhé době film, který mě nepřestával překvapovat a který se úspěšně vyhýbá předvídatelným filmovým klišé. Frances McDormand dokáže u diváka vzbudit sympatie ke své postavě, která vlastně není moc obdivuhodná - pije, mluví sprostě, jako matka dost selhává a jen málokdy je schopná projevit vůči ostatním trochu empatie. I tak jí ale fandíme a doufáme, že to s ní nedopadne úplně špatně. Film jako takový je neskutečně zábavný, plný absurdního humoru a podkreslený skvělou hudbou.

• 4.8.2016  23:04
    Komorná (2016)

Plakát je lepší než film. Vlastně, když o tom tak přemýšlím, tak na tom plakátu je celý film nakreslený. Čekala jsem trochu víc... Místy krásné poetické záběry střídají scény, u kterých není jasné, jestli jsou (trapně) vtipné schválně.

• 11.4.2016  14:19
    Teorie tygra (2016)

Ve své kategorii vydařený film postavený na výborném hereckém obsazení a rolích, které tu většině herců padnou jak ulité. Výborná byla Iva Janžurová, u které byla ta zásada malého dvorku a dlouhého biče zastávaná vůči manželovi o něco více uvěřitelná než u Elišky Balzerové. Sice evidentně nejsem cílová skupina, ale i tak jsem si film užila (když jsem přimhouřila oči nad některými přepjatými stereotypy chlapy vs. ženský, které ale asi patří k věci).

• 23.1.2016  22:42

Zklamání.. Scény, které měly pravděpodobně působit vášnivě nebo dramaticky, vyvolávaly v celém kině smích. Ve filmu je řada klišé a co se týče kvality, je hodně nevyvážený. Začátek vypadal ještě slibně, ale pak to šlo spíš z kopce.

• 24.8.2015  22:11

Odlehčená verze Zločinů a poklesků. Škoda, že se Allen v posledních filmech (snad až na Jasmíniny slzy) vzdal snahy jít do hloubky. V Iracionálním muži jsem měla i při vážných scénách pocit, jako by všechno byla jen hra... Nicméně Joaquin Phoenix si s postavou Allenovského typu poradil výborně... ty deprese jsem mu docela věřila.

• 22.2.2015  03:01

Nechápu ty pochvalné komentáře... Je to sice milý, slušně natočený film, ale jinak nic zvláštního, prostě klasický romanťák pro pohodový večer s vaší polovičkou. Když nebudete čekat víc, nebudete zklamáni.

• 22.2.2015  02:52
    Divočina (2014)

"Into the wild" for beginners :-) Nasazování batohu v začátcích cesty mě opravdu rozesmálo a soucítila jsem s Reese pro ty špatné boty... Vlastně to všechno bylo dost věrohodné včetně těch jejích podlitin a odřenin od batohu (jen si holka mohla v tom hicu vzít nějakou čepici, aby nedostala úpal). Když se k tomu přičte krásná krajina, skvělý střih a píseň El Condor Pasa, která je mimochodem přesně v rytmu kroků unaveného poutníka, je z toho dokonalý film pro ty, co mají rádi filmy a chození po kopečcích...

• 1.4.2014  21:25
    Jeden den (2011)

Na rozdíl od úžasné komedie Příští rok ve stejnou dobu v tomhle filmu ten podobný nápad tak dobře nefunguje. Kolísá to mezi trapně teenagerskou komedií a přeslazeným romanťákem s rádoby hořkosladkým koncem. Pár vtipných momentů zachraňuje celý film.

• 24.3.2014  17:53

Nejsem si jistá, jestli mohl být film ještě zběsilejší a jestli tam tvůrci mohli nacpat ještě více z požitkářského života, ale asi ne. Možná, kdyby slevili z těch tří hodin, mohl by film upoutat. Takhle je spíš únavný. Ale nedá se říct, že bych se nebavila.

• 24.3.2014  17:43
    Philomena (2013)

Naprosto přirozená Judi Dench v roli, která jako by jí byla šitá na míru. A vedle ní Steve Coogan, který svým vtipem a charismatem dodává filmu šmrnc. Na to, jak je ten příběh jednoduchý, až banální, jsem se ani chvilku nenudila... vlastně jsem se výborně bavila.

• 24.3.2014  17:30
    Ona (2013)

Chytré a vtipné... ale proč jsem měla na konci pocit, jako by nápady docházely?

• 7.11.2013  08:53
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

Mohl by snad být Bukowsky ještě větší sympaťák? Bylo by vůbec možné mu fandit víc, když se tak chudák protlouká všemi těmi trabli? Začátek rozhodně vypadá velice nadějně, tak uvidíme, jak se to rozvine dál.

• 4.11.2013  09:32
    České století (TV seriál) (2013)

Bezesporu odvážný počin. V prvním dílu Huba krásně odkoukal pohyby a gesta našeho tatíčka Masaryka. V tom druhém oceňuji především to, jak autoři poukázali na řadu protichůdných názorů a faktorů, které hrály roli v událostech kolem Mnichova. Místy je seriál trošku utahaný a nudný a nechápu především proč je tak špatně ozvučený - lidem je někdy opravdu špatně rozumět. Uvidíme, co přinesou další díly. Zatím 70%

• 12.6.2013  15:04

Film plný skvělých efektů, akčních scén, nudných vyznání přátelství, lásky nebo cti a velice povrchního děje, který se za více než dvě hodiny téměř nikam neposune, takže všechny postavy zůstanou hezky na svých místech, kde mají být, aby se mohly objevit v dalším trháku. Zisků lačné producenty i řadu fanoušků to určitě potěší, ale je to trochu škoda, protože celý film je pak jen nataženou epizodou seriálu v poněkud hezčím provedení.

• 10.6.2013  01:41
    Star Trek (2009)

Naprosto chápu, že tenhle film je určen jen pro vyvolené - fanoušky Star Treku, kteří viděli vše od prvních seriálových dílů, přes všechny ty filmy až po tenhle - a já jsem se jim jaksi vkradla do jejich svatyně a nemohla jsem, než se vysmívat jejich bohům. Jenže co může nezasvěcený dělat jiného, když už si ten film - možná jaksi omylem - pustí a má pocit, že je většina replik pronesena s ironií či sarkasmem a celý film je spíše fraškou než vážným dramatem, kterým by přece vesmírný boj měl být? Dějová linie filmu je navíc velice chatrná. Ono "náhodné" setkání na jakési ledové planetě, které bylo vlastně klíčovým momentem celého filmu, bylo - alespoň z pohledu neobeznámeného diváka - úplně nepravděpodobné a velice uměle vykonstruované. Herecké výkony pod těmi maskami moc nedokážu zhodnotit :-D ovšem vizuální efekty špičikové. Výsledné hodnocení *** Možná se jednou odhodlám shlédnout více startrekovských filmů a přehodnotím to.

• 7.6.2013  00:23

Film, který se vám neustále snaží namluvit, že je něčím víc než je, tedy kýčovitým slaďákem toho nejpředvídatelnějšího rázu: jak vyřešit klasický trojúhelník chudý muž-bohatá dívka-bohatý muž, je nad slunce jasnější. Způsob vyprávění má pravděpodobně za cíl zastřít kýčovitost tohoto hlavního příběhu, ale samotné zobrazení idylického sanatoria i Alliiny nemoci je rovněž naprosto naivní a na konci má člověk skoro chuť nad tou banalitou zaplakat. Ale pořád zbývá možnost prostě sledovat Goslinga, který tu dostal roli zamilovaného sympaťáka, nebo - v případě mužského publika - celkem půvabnou McAdams s retro lokýnkami. Na dvě hodiny je to ovšem trochu málo.

• 3.4.2013  15:10

Richard Gere coby Robert Miller je tu jako druhý Gordon Gekko (Wall Street), ovšem s větší přetvářkou a také mazanější, takže si na něj jen tak nepřijdou. Poměrně tuctový film, ale Gere tu hraje v roli, která mu - jak již několikrát prokázal - velmi dobře sedí. Čtvrtá hvězdička je výhradně za Gera (kvůli kterému jsem se obtěžovala na ten film vůbec jít ;-)).

• 21.3.2013  12:34
    Zabíjení (1956)

Propracovaná zápletka a vygradované napětí - po všech stránkách výborné, jen ten konec člověka naštve. Proč si probohoa člověk, co vymyslel geniální zločin, nezvládne koupit pořádný kufr? :-D Pátá hvězdička je tu za skvělý výkon Coleen Gray coby největší mrchy pod sluncem.

• 20.1.2013  23:41
    Atlas mraků (2012)

Tak se nemůžu rozhodnout, jestli jsem právě viděla výjimečný, komplikovaný film nebo jestli šlo jen o jeden velký kýč plný filmařských klišé. Zatím se přikláním k tomu prvnímu, ale bude to chtít další zhlédnutí. Už teď jsem si ale jistá, že jde o jeden z nejodvážnějších filmových počinů, co jsem v poslední době viděla.

• 19.1.2013  12:02
    Argo (2012)

Skvělá zápletka je tu jen umocněna tím, že je vlastně založena na skutečnosti. Affleck pracuje výborně s napětím, které se v určitých momentech stupňuje až téměř k nesnesitelnosti. Bezvadný střih, kamera mírně rozostřená, v davech šíleně poskakující, obličeje často přesvícené nebo naopak snímané v pološeru, dobové oblečení, velké brýle a dlouhé vlasy, to vše přispívá k větší autenticitě, až se téměř zdá, že jde o dokumentární film. Pěkně je zpracovaný i úvod, ve kterém je velice srozumitelně nastíněno pozadí konfliktu v Íránu.

• 19.1.2013  11:43

Skvělý film, na který mám po prvním zhlédnutí chuť se dívat znovu a znovu. Výborné je, že se Formanovi daří diváky překvapovat stejně jako se to nejspíš dařilo samotnému Kaufmanovi. Naprosto z rovnováhy mě vyvedla poslední scéna. Umřel Kaufman nebo to byla jen jeho nejlepší mystifikace a on žije dál mezi námi? :-)

• 19.1.2013  11:38

Měla jsem pocit, jako by se Allen pokoušel zopakovat to, co se mu podařilo v Annie Hallové, kde vystupoval z filmu a narušoval jeho děj různými vsuvkami a poznámkami. Velice jemně tak nutil diváka uvažovat o tom, co je ještě reálné a kde vlastně končí samotný film. Takového zpochybnění filmové reality se nám od Woody Allena dostalo např. i v jeho filmu "Sex noci svatojánské" nebo v magické "Půlnoci v Paříži". Ve všech těchto filmech ale bylo to zpochybnění velice jemné a poetické. Naopak při sledování "Říma" má člověk pocit, jako by jeho snaha filmu uvěřit, pochopit ho, nechat se do něj vtáhnout byla neustále násilně zpřetrhávána - tedy minimálně v dějových liniích se zpěvem ve sprše a s obyčejným člověkem pronásledovaným médii. Nejzajímavější a nejzáhadnější postava filmu: architekt ztvárněný Baldwinem.

• 13.1.2013  15:02
    Ucho (1970)

Výborný film, ve kterém naprosto exceluje Bohdalová coby manželka odposlouchávaného funkcionáře. Její dialogy s Brzobohatým jsou na jednu stránu vážné, ale na druhou plné vtipu, takže slovo "drama" tak úplně nevystihuje žánr filmu, který má chvílemi blízko k tragikomedii až komedii a chvílemi se podobá spíš thrilleru. Ze scény, ve které Bohdalová do jisté míry vtipně "zakazuje" Uchu poslouchat v určitých místnostech, člověku až mrazí v zádech, když si uvědomí, že vlastně jde o (dosti zoufalé) gesto odporu. Atmosféru filmu silně umocňuje zajímavá kamera a neustálé návraty do minulosti, ve které manželé hledají náznaky toho, zda a kvůli čemu upadli v nemilost režimu.

• 13.1.2013  14:49
    Jonesovi (2009)

Nápaditý film, který se ve druhé polovině snaží jít i trochu do hloubky a ukázat odvrácenou tvář života Jonesových, jejich vlivu na sousedy a potažmo i celé konzumní společnosti, kde je hodnota člověka stanovována podle ceny a značky jeho domu, auta, bot nebo třeba golfové hole. Škoda jen toho naprosto předvídatelného tuctového závěru.

• 28.12.2012  14:09
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Pár vtipných komentářů, několik dobrých nápadů a jako vždy bodující Trojan, jenže to na poutavou pohádku nestačí! Jednotlivé linie se do sebe jen pomalu a těžkopádně zaplétají, takže divák dlouho dopředu ví, jak se to vše rozmotá. Snad kdyby to celé místo hodiny a půl trvalo jen hodinu a mělo větší spád, člověk by děj sledoval s větším zájmem. Velkým plusem pro mě byla animovaná část (cesta kolem světa), minusem pak až telenovelové, "srdceryvné" repliky Štěstěniny dcery Haničky.

• 25.9.2012  15:38
    Ve stínu (2012)

Na film Ve stínu se lze dívat přinejmenším dvěma způsoby: buď jako na výpověď o české společnosti 50. let a o zrůdnosti komunistického systému, nebo jako na detektivku. Jako svědectví o době 50. let film dost pokulhává. Ačkoliv jsou reálie z 50. let krásně vykresleny - několikrát uvidíme naskakování do tramvaje, detektivové pobíhají po Praze v dobových oblecích a kloboucích, Haklův syn tráví volný čas kopáním si s koženým míčem na dvorku atd., neustálý strách z měnové reformy je zde připomínán dosti prvoplánově a Haklova vzpoura proti lživému systému se zdá naprosto nereálná. Pokud se ale na "Ve stínu" člověk dívá jako na detektivku poměrně zdařile zasazenou do kulisy 50. let, pak nebude zklamaný, ačkoliv se vlastně nedočká žádného vybočení ze zavedených kolejí žánru. Už na začátku ale potěší scéna odehrávající se v deštivé noci, následuje kapitán Hakl, který na již prohledaném místě činu objeví důležité stopy a následně si počíná jako ohař jdoucí za kořistí. Nikdo a nic ho nemůže zastavit. Neštítí se prohledávání mrtvol ležících v kalužích krve, nebojí se poprat a sám se vydává do nebezpečných míst. Přestože bychom mohli jméno vraha od počátku tušit, jsme vždy novými důkazy přesvědčování o tom, že by to mohli být jiní a jiní lidé. A když pak děj konečně vygraduje a my končeně uvidíme tvář viníka zabíraného do té doby jen po ramena, jsme přesto docela překvapeni. Protože se nejedná o nějaký akční trhák, ale o klasickou detektivku, nelze čekat zběsilé tempo. Nové komplikace a nová fakta jsou ale až jaksi rytmicky dávkována, čímž je divák stále udržován v napětí. Jediné, co tedy lze vytknout, je poněkud předvídatelná zápletka a závěrečné (nadbytečné) věnování.

• 24.5.2012  19:06
    Van Gogh (1991)

Van Gogh byl nesmírně pilný malíř a v Auvers maloval více než jeden obraz za každý den. Z tohoto filmu mám ale pocit, že Vincent jen chodil za ženskýma a pil. Malování, jímž by mělo být prodchnuto vše, zde nějak ustupuje do pozadí. Kromě toho bohužel Jacques Dutronc nevypadá tak, jak se Vincent zachytil na autoportrétech - chybí mu ono vangoghovské čelo. Filmová adaptace Žízně po životě tak z mého pohledu i nadále zůstává nepřekonána.

• 20.5.2012  13:53

Netušila jsem, že Lynch točí, kromě známých oblíbených psycháren i patetické sentimentální ucourané filmy. Za každým "moudrým tvrzením" Alvina Straighta jsem čekala něco, co je zesměšní, vyvrátí, nějak shodí... Ta moudra tu zkrátka vyznívala do prázdna a především při scéně se vzpomínkami na válku jsem se neubránila srovnání s Gran Torinem Clinta Eastwooda. Oč uvěřitelnější byl jeho hlavní hrdina!!

• 18.5.2012  11:28

Nejlepší road movie, co jsem kdy viděla! Všechny další road movie porovnávám s tímhle filmem, protože si myslím, že skvěle vystihuje ten žánr: Před hlavního hrdinu je postaven nějaký problém nebo výzva, kterou je možno vyřešit jen cestou. Na této cestě hlavní hrdina zažije mnoho nečekaných situací a potká různé zajímavé lidi, v důsledku čehož se změní a přehodností svoje sny a ideály.

• 9.5.2012  14:56
    Ples upírů (1967)

Kruté, vtipné, geniální! Profesor Abronsius skákající po hradbách a uvíznutý v okénku neměl chybu!

<< předchozí 1 2 3 4