Bivoy

studentka

1 2 3 4 následující >>
    • 28.7.2011  11:50
    Občan Kane (1941)

Od tak kultovního snímku jsem asi čekala něco víc, než jen příběh sobeckého člověka, který chce být všemi milován, přestože sám nikoho nemiluje. To, na co Kane myslel před smrtí, mě bohužel nijak neohromilo ani nedojalo. Jako závěrečná pointa to bylo jaksi málo. Kane zkrátka nejen, že žádným svým počínáním nezískal moje sympatie, ale nezískal ani mé pochopení. Vlastně jsem mu jeho osud přála – zdál se mi naprosto spravedlivý. Ale pokud jsem neměla důvod soucítit s hlavní postavou, komu jsem tady měla fandit? Kdo mě měl udržet u filmu až do konce? Čtyři hvězdičky tak dávám za formu, která tady – zdá se mi – značně převažuje nad obsahem. I jako filmový nevzdělanec jsem totiž ocenila práci s kamerou - především Kaneův palác se všemi svými rozlehlými prostorami vypadá ve filmu působivě. I když to dnes již nevypadá nijak originálně, ocenila jsem i postavení příběhu jako pátrání médií po detailech z Kaneova života, které je prokládáno právě různými zprávami a reportážemi.

• 28.7.2011  11:46

I přes všechny pochvalné komentáře, které jsem si tu přečetla, jsem nevěřila, že by mě tento stařičký snímek mohl tak nadchnout. Jak je možné, že tomu nic nechybí? Je to srozumitelné, napínavé, má to zápletku a odehrává se to v různých prostředích včetně vagónů jedoucího vlaku. Zvuk tady jaksi není ani potřeba. Přehrála jsem si celý ten filmeček několikrát dokola a pořád jsem měla chuť se na něj dívat znovu a znovu. U kolika dnešních filmů se to člověku stane?

• 24.8.2011  17:30

Snad první opravdu hraný film. A stále stejně vtipný jako před sto lety!

1 2 3 4 následující >>