Matrix (1999)

Pane Andersone?

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Dokonalý film! Teprve až u sledování těchto filmů si člověk uvědomí jak vše "originální" nakonec originální není. Temný film se skvělou Mizanscénou a naprosto dokonalým vyvrcholením nakonec uvtoří skvělý biják.

Memento (2000)

Bože jo! Zase další Nolanovka, která zaujala a byla skvěle odvyprávěna. Od tradičních chronologicky stavěných dějů se nám představuje Memento, film vyprávěn od zadu, po střýpkách. Skvělý děj, skvělý námět. Skvělé herecké výkony!

Spotlight (2015)

Je málo filmů, které na vás zapůsobí tak jako právě Spotlight. Tento film ve mě zanechal spoustu myšlenek, stejně tak jako film Most špionů či Počátek. Všechny tři řadím k nejlepším filmům co jsem viděl a jsem rád že Spotlight vyhrál oskara. Určitě za nejvíc kladnou věc pokládám myšlenku Thomase McCarthyho a Joshe Singera, díky jejichž filmu jsem se o skutečnosti kterou film vypráví dozvěděl. Dále herecké výkony, které byly až na hraně zvlášť co se týče Marka Ruffala, který mě opravdu dostával, ale nebyl to jen on, celé dílo je tvořeno fantastickými hereckými výkony a skvělým scénářem. Za mě 100% , opravdu děkuji, že tento film vznikl a já se mohl díky němu dozvědět o hrozném skandálu týkající se katolické církve, či chcete-li církve obecně.

Thor: Temný svět (2013)

Bylo to neuvěřitelné. Nechyběla akce, napětí, nenudil jsem se ani vteřinu, tak promakaný film.. Nechyběl ani nádech humoru. Od začátku až do konce jsem seděl s otevřenou pusou a musel s napětím sledovat co bude dál.. Od svých 10 let mám v hlavě podobnou myšlenku na seriál ( Myslím prostředí ne konkrétní postavy) a tenhle svět splňuje naprosto moje sny.. takže 100%

Dredd (2012)

Jsem rád, že to splňuje komixovou předlohu. Film Dredd si mě dostal skvělými efekty, nadupanými hláškami, a skvělou muzikou, která je skvěle vyvážená.. 93%

Temný rytíř (2008)

Tak tento film nadchl nejspíše ve všem. Trošku více štěstí než rozumu Nolana ,když na co sáhl se mu povedlo. Heath odvedl neuvěřitelnou práci a myslím si, že se vžil do své role snad více než čekal i ten největší optimista. Strašně mile jsem byl překvapen hláškami které tento film provázeli. V srdci zůstane " Why so serious "?.. Nolan se opírá o velmi silné začátky a to se mu vyplácí. I když tento film měl několik zvratů všechny byly naprosto nečekané a my můžeme být jen rádi, že tento film vznikl.. 97%

Znamení (2002)

Film je skvělý, napínavá podívaná se skvělou depresivní znělkou.. Trochu slabší závěr 97%

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Tak moje první parody, a jak povedená!Naštěstí v originále, páč s dabingem to můžete hodit z okna..100%

Sedm (1995)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl.Tento film si nezaslouží o nic míň než 97%