Klay

Martin Martin

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 9.1.2015  22:34

Prvních cca dvacet minut těžká pohoda, tváří se to skoro jako lehká satira, pak hned následuje těžký propad do předvídatelné romanticko komediální rutiny. V mezích koukatelného a nezávadného průměru to drží jenom moc dobří herci...ale Zoolander jen holt jenom jeden :-)

• 30.10.2014  00:29
    Godzilla (2014)

Těžko hodnotit... na jednu stranu je mi nová Godzilla sympatická snahou přijít s hodně svojským pojetím filmů o nevrlých přerostlých plazech. První půlka nemá chybu a z nástupu samotné titulní ještěrky příjemně mrazí, hned na to jde ale film do hajzlu, protože režisér se sice snažil o temnější, realističtější pojetí, které má blíže ke katastrofickému filmu klasického střihu, než k modernímu blockbusteru, ale to je mu hovno platné, když nemá k ruce scénář, který by jeho vizi rozumně podržel. V druhé půlce nemá Godzilla prakticky co nabídnout. Jediná postava, která mě zaujala, je Bryan Cranston, který ale zrovna moc prostoru nedostane. Elizabeth Olsen je tu úplně zbytečná... a to se mi v Old Boyovi hodně líbila a celkem jsem se na ní těšil i tady. Ken Watanabe celý film jenom valí oči a sem tam pronese něco úsečného a hodně dramatického, jakoby si každou chvíli potřeboval z placu před kamerou akutně odskočit na velkou. Problém je, že nikdo z herců tu nemá co hrát. Godzilla má zoufale nudné postavy a akci, která by to vyvážila, taky nenabízí. Takže je tu jenom to odvážné pojetí. Na jednu stranu Garethu Edwardsovi fandím, ale být producentem, tak mu zpřerážím hnáty, aby už nikdy nic za moje prachy nenatočil.

• 3.7.2014  19:03

20 minut zručně natočené, výplachové akce a hodina a půl poměrně nezáživného, klišoidního rodinného sbližování se. Výsledek je přesně mezi 2* a 3*, nahoru to táhne Kosťa, kterej je i po letech, co jsem ho neviděl v žádnej výraznější roli, překvapivě cool.

• 17.6.2014  01:54
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Tohle je prostě paráda. Seriál, u kterého člověk žere každou větu a každou postavu nějak prožívá. Buď se mu hnusí, nebo jí fandí anebo se nemůže rozhodnout. Po dokoukání 4. série nemám pochyb, že jde o naprostý vrchol televizních produkcí. Párkrát jsem si až říkal, jak je možné takhle velkolepě vypadající televizní podívanou zafinancovat. Po slabší třetí sérii čtyřka dorovnává jedničku a překvapuje počtem zvratů a nemilosrdným kosením hlavních postav. Už se nemůžu dočkat páté řady.

• 27.5.2014  14:35
    Mr. Pickles (TV seriál) (2013)

Pilot je výborný. Zpracováním to připomíná Ugly Americans, absurdním humorem vlastně taky, akorát se tu hodně tlačí na pilu všelijakejma úchylnostma. Už se těším až seriál odstartuje. Doufam, že tvůrcům nedojdou předčasně nápady.

• 23.4.2014  20:51

Konina. Svižná a zábavná. A ve správných momentech má i koule. Chci aby to Nova pustila jako štědrovečerní pohádku.

• 7.4.2014  16:07
    Kick-Ass 2 (2013)

Sice tomu chybí ten styl a lehkost s jakou točil jedničku Matthew Vaughn, ale pořád jde o příjemnou zábavu, kterou vydatně táhne kupředu nová várka bizarních postav. Vážnější vyznění tu není na škodu. Oproti mnoha dějově prázdným sequelům se tu navíc nevaří z vody. Rozvíjení příběhů postav z jedničky se mi líbilo a přišlo mi smysluplné.

• 13.10.2013  02:27
    Milo (2013)

Slzopudně krásný námět. Jak od Tromy...ale sere mi, že to není skoro vůbec vtipné. Trochu nahoru to táhne jen Peter Stormare. Jinak jde o docela nenápaditou vyvražďovačku, kterou ozvláštňuje jenom rektální původ ústřední potvory.

• 13.10.2013  02:16
    Trans (2013)

Ne úplně čisté čtyři. Skončit to o deset minut dřív, tak nemám co vytknout. Takhle je to nesmyslně překombinovaná ptákovina, ...ale taky mimořádně dobře natočená, zahraná a do takřka úplného konce napínavá ptákovina. Cassel je frajer a Rosario Dawson taky nehrajě špatně...zvlášť když odloží ty přebytečné vrstvy oblečení. 70%

• 29.3.2013  16:42
    Patrola (2012)

Policajtský filmy jsem měl vždycky rád, takže End of Watch jsem bral jako jistotu, film kterej se mi určitě bude líbit. A líbil. Dost. Ayer po ospalém Harsh Times potlačil sociální komentáře a psychologické dloubání se v narušených makovicích svých postav a už se Street Kings přehodil výhybku na adrenalinovou akční krimi. Patrola v tom směru pokračuje, ale nechává přece jen trochu víc prostoru postavam, aniž by to film nějak brzdilo. Naopak. Šikovně se tu střídají civilní a často hodně vtipné rozhovory ústřední dvojice s napínavými policejními zásahy, které často snímá Gyllenhaalova ruční kamera. Po Act of Valor další ukázka toho, jak moc akčnímu žánru sluší first person záběry. A kdyby to mělo silnější příběh, tak bych si neměl vůbec na co stěžovat.

• 26.3.2013  18:55
    Hon (2012)

Jednotlivý scény jsou super, Mikkelsen výbornej, ale je to tak přitažený za vlasy a celé to obvinění postrádá jakoukoliv logiku, že jsem si to nebyl schopnej nijak zvlášt užít. Vesměs jsem jenom přemýšlel nad tím, jestli je dánský venkov skutečně takový středověk s viditelně hodně úzkým genovým fondem...

• 18.3.2013  21:41
    Pan Bobr (2011)

Celkem dobrý, Mele. Sice si vlez do slaďárny, kterou úplně zbytečně sráží neobjevné podzápletky, ale ten film spolehlivě táhneš i s jediným prázdným výrazem v obličeji. A navíc jsi mistr boje s vlastní rukou. Nejlepší hned po Bruci Campbellovi, pochopitelně. 7/10

• 6.1.2013  23:32
    Jackass 3 (2010)

Platí sice každýmu, co jeho jest a podobný moudra, Jackass má očividně hodně fandů, hodně lidem se to líbí… A já prostě nejsem schopnej pochopit proč. Samotnej nápad, vezmeme partu šílenců bez zábran a ty budou dělat humory na kameru už snad hůř pojmout nejde. Tahle parta buranů si totiž pod humorem představuje blití, sraní a chcaní na sto způsobů, nejlíp ale jeden na druhýho. Záchodovej humor se prostě musí umět dělat a nesklouzávat jenom k nechutnostem. A to je hlavní problém Jackass 3D. Já tu i při nejlepší vůli nevidím moc čemu se smát…jedna scénka, liliputáni v baru, mi přišla hodně povedená. Ale to je jediný světlý okamžik v devadesáti minutách vyměšovacích radovánek. I tak za ní dam aspoň tu jednu hvězdu. Zbytek k zblití. Doufam, že až Knoxville, nebo ten degen Steve-O, pojde při jednom ze svých „kaskadérských“ kousků, na náhrobek jim napíšou něco jako „utonul ve vlastních hovnech“. Takoví mistři svého řemesla si zaslouží, aby na ně budoucí generace vzpomínaly pro jejich nejchrabřejší činy.

• 27.10.2011  00:50

Slovam milovníka filmového pravěku: dokonalý, napínavý thriller. Já: muheheheee...taková nefungující starožitnost. Prej napínavý...a jako kdy?...to když jsem zrovna usnul nudou? Co je tak povedeného na tom jednoduchym námětu? To by v klidu vystačilo na jeden díl Columba....a dyk ten Hitchcockojc je ve vší svej nepředvídatelnosti tak předvídatelnej...no vážně, kouknete na dva tři filmy a už Vás nic nepřekvapí...všechno hádáte v pohodě dopředu.Pro mě jedno z největších (nemilých) překvapení kinematografie.

• 27.10.2011  00:35

Hnusná, drsná romance x nevšední psycho-thriller....já sakra nevim jak to popsat, ale tenhle film je jak magnet - pustil jsem si ho někdy o půlnoci, jako kulisu ke spánku. Nakonec žádný spánek nebyl. Takové filmy Vám jednoduše zaměstnají mozek, ať chcete, nebo ne. Děj je sice (až příliš) jednoduchý, ale ty nejednoznačné(!) postavy se tak příjemně vymykají obvyklým stereotypům, že i totálně fádní situace působí jako něco nového. Rozhodně nejde o dokonalou záležitost, divadlo by takovému námětu slušelo víc (o původu vim hovno, třeba jde o divadelní/knižní adaptaci), i tak jsem spokojenej...neni moc filmů, které si z potenciálně velkého tématu ukousnou jen minimum - "zradí" diváka - a i tak jsou naprosto uspokojující.

• 13.10.2011  00:40
    Drive (2011)

Film, který se sám a úplně zbytečně shazuje - nejdřív je to ryze atmosférická záležitost. Všechno je jenom tak na půl vyřčeno a člověk může zapojit vlastní fantazii a utvářet si hlavního hrdinu po svém. Jednoduché a dokonalé. Plus kulervoucí hudba. Rovná se 5 hvězdic. Druhá část zabíjí všechno, co ta první s takovou přesností budovala. Máme tu (zbytečně) brutální gangsterku, ve které zaniká veškerá síla první půlky a zůstává jenom natahované kosení zloduchů - samostatně za 3 hvězdy...v daném kontextu spíš za 2.

• 2.3.2011  14:11

Famózní shit. Můj "oblíbený" Pterodaktyl byl překonán!

• 11.1.2011  14:56

Už dlouho jsem neviděl film, u kterého bych se cítil tak příjemně. Jak jinak se taky cítit u filmu, ve kterém září herecká komediální elita své doby. Vražda na večeři sice není film, u kterého bych se zalykal smíchy, ale úsměv mi z tváře nezmizel snad po celou stopáž. Některé hlášky jsou fakt vymazlené a Peter Sellers jako japonský detektiv Wang jednoznačně ruluje.

• 30.12.2010  15:28
    Skyline (2010)

Začnu tím pozitivním - ufouni. Už dlouho mě ve filmu tak nenadchnul design obludek a jejich udělátek. Líbilo se mi, že jich je hned několik druhů a že jsou tu hodně. U několika akčních scén jsem se fakt cítil jako děcko, které s nadšením sleduje svůj první scifáč a teprve objevuje krásu destruktivních emzáckých invazí. Fakt je, že za neskutečných 10 mil. USD (dle IMDB) nám kluci Strausojc naservírovali větší porci SFX a akčních scén než některé dvacetkrát dražší blockbustery. Vždyť je tu scéna kdy ufoun, velký jako rodinný domek, likviduje letící helikoptéru! To zavání spíš filmy, ve kterých to bouchá pod taktovkou Baye nebo Emmericha. Takže za efekty, leč ne uplně špičkové, klobouk dolů. A teď k tomu co se mi na Skyline nelíbilo - to je všechno, o čem jsem se zatím nezmínil. Začněme s herci - že hrajou jak polena bych u levné béčkové sci-fi odpustil, horší je, že jsou od pohledu nesympatičtí a jejich postavy jsou protivné úměrně k pořadí v titulcích. Další mínus je režie všech momentů, kde nic nebouchá. Strausové rozhodně nezapřou, že s efekty to umí (vždyť u nich začínali a mají vlastní společnost) a akční scény zvládají také obstojně. Vše ostatní je ale bída s nouzí. A ještě blbě sestříhaná. Od scénáře k podobnému projektu nemá smysl čekat zázraky. Kdo si myslí, že scénář bude postavám diktovat nesmyslné chování, házet jedno klišé na druhé a nudit patetickým žvatláním zaláskované ústřední dvojice, má třikrát pravdu. Nejvíc mi ale na Skyline mrzí, že skončí ve chvíli, kdy se rozjede. Nesmyslně useknutý závěr působí, jakože tvůrci vyčerpali rozpočet, tak to prostě zapíchli v bodě, kde zrovna byli. Hodnotím tedy za "poctivé" dvě hvězdy.

• 31.10.2010  18:10

Dobře natočené a místy vizuálně nápadité. McDowell/Bettany je opravdu psychouš k pohledání. Škoda, že dějově je Nejlepší gangster přinejlepším průměr a motivace postav s blížícím se koncem ztrácí smysl. Gangsterská jednohubka, která měla na víc.

• 28.10.2010  22:44

Žádná pohroma ani trapná křeč to není, ale když už jde o komedii, mohlo to být aspoň trochu vtipné.

• 9.10.2010  15:32
    Splice (2009)

Na Splice jsem se těšil hlavně proto, že za ním stojí Natali. Ne že bych jeho předchozí tvorbu nějak nekriticky zbožňoval, ale je to prostě chlapík se zajímavými nápady a schopností dívat se na ohraná témata trochu svojsky. A to beze zbytku dokazuje i u Splice. Navíc jsou tu dobří herci – Adrien Brody mi poslední dobou výběrem svých rolí vyloženě dělá radost a Sarah Polley patří k úzké skupině hereček na které se nejen příjemně dívá, ale umí i hrát. Tak co by se na tomhle projektu mohlo pokazit? Do půlky to v zásadě funguje bezvadně – vědci vědátorujou, jejich experiment je nejen zajímavý, ale i sympaticky zvrhlý a sem tam dojde k nějakej napínavější situaci. Ve chvíli kdy je plod jejich práce – člověkozvíře Dren – na světě se to ale tak nějak pokazí. Natali odmítá sklouznout k provařenému schématu schématu „experiment gone wrong“ a rozvíjí vztah postav Brodyho a Polley s jejich „dítkem“ Dren. Nic proti tomu nápadu, na rovinu je ale třeba říct, že zpracovanej mohl být mnooohem lépe. Když se film v druhej půli přesune z laboratoří do stodoly uprostřed přírody, kde se oba vědátoři pokoušejí Dren izolovat od lidí, film třičtvrtě hodiny vyloženě vaří z vody a divák stejně jenom čeká, až se to zvrhne do toho thrillerovýho schémátku, k čemuž dojde tak 5 minut před koncem. Velká škoda, že druhé půlce chybí intenzita a zajímavý vývoj té první. Celkově však Splice žádnou tragédií není. Rozhodně myslím, že si zaslouží víc než těch současných 52%, které má tady na CSFD.

• 7.10.2010  23:20
    The Horseman (2008)

Omlouvám se za lehce spoileroidní komentář, ono ale o nepředvídatelný děj plný zvratů v tomhle filmu beztak nejde. Jde tu o brutalitu, odpudivou atmsféru a drsnou pomstu. Mám ale zásadní problém s motivací hlavního hrdiny. Hned na začátku filmu se dozvíme, že jeho dcera zemřela, když sjetá točila porno. A její vyšinutej fotřík to nenechá jen tak, vezme kudlu a jde podřezat pár pornoproducentů. WTF??? Ano, hlavní hrdina zabíjí, protože jeho dcera dělala kariéru v oboru "zfetovaná šlapka". A zabíjí obyčejné lidi, z nichž někteří se smrtí jeho dcery mohou mít něco společného, ale to hlavní hrdina neví na jistotu, tak zřejmě z preventivních důvodu kosí každého, kdo se na péčku s jeho dceruškou podílel. Myslím, že vinit by za to měl sám sebe, když svou ratolest nechal klátit na kameru. Na závěr se sice i mezi pornoherci najde pár sadistickejch buranů, kteří krutou odplatu zaslouží, hlavní „hrdina“ se k nim ale prozabíjí skrz řadu lidí, kteří se provinili tak maximálně tím, že natočili a prodali nějaké to péčko. I nejlacinější a nejhloupější revenge filmy umí jednoznačně rozlišit postavy na ty dobré a špatné takovým způsobem, že dokážu pochopit ublížené/ho a fandit mu/jí na cestě za pomstou. Tak proč je tohle zrovna u řemeslně a herecky slušně zvládnutého The Horseman takový problém? Nedokázal jsem si to užít, protože postava, ke kterej jsem měl cítit sympatie, byl jenom vyšinutej vraždící hajzl. A to je u filmu tohoto typu zásadní problém. A jak tak koukám na okolní komentáře, vidím, že nejsem sám, kdo si to myslí.

• 5.10.2010  15:31
    Barvy (1988)

Poutavá a atmosférická záležitost. Dokonce ani nevadí, že tomu dlouhou dobu chybí skutečná zápletka. Výstřižky z každodenní práce ostříleného poldy Duvalla a horkohlavého zelenáče Penna jsou dostatečně zajímavý už jen díky hercům, nesourodým povahám jejich postav a dostatku akce. Škoda scénáristicky nezvládnuté poslední třetiny, kdy se pozornost přesouvá od ústřední dvojice k nezajímavým záporákům, film tak nějak ztrácí tempo a soudržnost, a já zároveň ztrácel zájem o dění v něm.

• 3.9.2010  16:22

Tahle série je bordel, který nespraví ani dobrý režisér. Hvězda za dynamickou akci v poslední třetině. Zbytek je jen prázdné romantické blábolení na úrovni jihoamerických telenovel bez špetky nadhledu. Alespoň že oproti předchozímu dílu už z toho netrčí ujetá pro-sebevražedná agitka.

• 5.7.2010  19:34

Čekal jsem, že Alvart dodá ohranému tématu potřebnou šťávu a s výsledkem budu spokojený stejně, jako v případě skvělého Orphan. Opak je však pravdou. Případ číslo 39 je po všech stránkách rutinní záležitost, která nevyděsí, nenapne, pouze se líně táhne skrz ty stokrát omleté žánrové kličky směrem k nevzrušivému finále. Pochvalu si zaslouží jen Ian McShane v roli detektiva. Zellwegerové jsem nikdy nemohl příliš přijít na jméno a nic se na tom nemění ani po tomto filmu.

• 5.7.2010  19:25
    Hon na kance (2008)

...a mně se to vlastně vcelku líbilo. Bizarní mix hororových subžánrů, od kterého je lepší klasický monster horror nečekat. Potom si lépe užijete vcelku povedenou atmosféru, krásné exteriéry a vlastně i ucházející režii. Isaac nikdy nenatočil hit, ale jeho (věřím, že vědomě špatný) majstrbrak Jason X mám vcelku rád. Tohle však není tak blbé až by to byla zábava. A to je problém, protože kde schází sranda, nastupuje nuda. Není jí příliš, přesto by film potřeboval hlavně v prostřední části trošku popohnat. S Mad-maxovským nájezdem buranů to ovšem nabírá na otáčkách, ke slovu se dostává fanatický kult, hromada nahých slečen a na úplný závěr i to lidožravé prase. Kdyby se tvůrci nezdráhali povolit uzdu fantazii a přidaly pořádnou dávku černého humoru, mohl to být vážně skvělý film. Případnému sequelu bych se však nebránil...a to je na poli současného amerického horroru co říct.

• 11.3.2010  17:25
    Apokalypsa (2006)

Kdysi jsem četl komiksové prequely, docela se mi líbily. Teď jsem konečně sebral odvahu na kritiky vysmívané, diváky na Cannes naprosto vypískané a těžce prodělečné pokračování. Musím říct, že i přes snahu vyjít filmu trochu vstříc a nebrat ohledy na jeho přestřelené ambice jsem došel k jedinému přesnému závěru - je to kopa sraček zalitá močí. Teď když prezidentuje Obama navíc i vypršela jakási spotřební doba filmu a půlka věcí, na které upozorňuje se stává neaktuálními. I kdyby ne, jde jen o Kellyho vyjádření k americké politice naroubované na nejednoznačný Donnie-Darkovský děj. Proč by mě sakra mělo něco takového zajímat? To se Kelly nemá s kym vykecat u piva, že natočí dvou a půl hodinový film, vyjadřující jeho názory, které mně, jako divákovi, můžou být ukradené?!? Asi nemá smysl se v tom rýpat. Hvězda za obsazení a pěkný vizuál.

• 1.12.2009  16:09

Film, kterej vyvolává tak protichůdný pocity, aby jeden pohledal. Skvělou filmařinu a herce tomu nikdo neodpáře. Co je to ale naplat, když jsou Veřejní nepřátelé tak chladní, prázdní a v podstatě neschopní vtáhnout do děje. Jedinou výjimkou budiž závěrečných cca 15 minut, kdy jsem měl jedinkrát pocit, že se něco děje a záleží mi na tom, jak se situace vyvine. Ináč 2+ hodiny filmu, o kterém po skončení nejsem schopný říct víc, než že se tam loupilo, střílelo a taky došlo na trochu romance. Vše podáváno ve výřezech bez začátku a bez konce, jako kdybych viděl jen kousky nějakého 5-ti hodinového eposu. ...A k tomu ten Mannův ošklivý digitál, který tak vytrvale zabíjí dobovou atmosféru. 50%

• 1.12.2009  16:05
    Saw 6 (2009)

Chtělo by to trochu víc odvahy ze strany scénáristů, přetnout už ty spousty zbytečných pojidel s předchozími díly (??je vůbec možné, aby tohle dávalo smysl u pátého sequelu??), a byl bych výrazně spokojenější. Dokud se bude v Saw sérii zarytě flashbackařit, nemůže z toho vzejít nic dobrého. Kevin Greutert je oproti Davidu Hacklovi skutečný Fellini, který by bez přísného producentského dozoru mohl nasměrovat sérii na novou, lehce černohumornou kolej (jak ukazuje v povedené úvodní scéně). A lehký nadhled je imho to jediné, co dokáže Saw spasit. 50%

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10