otaznick

otaznick

J. M.

kraj Hlavní město Praha

• 13.1.2020  07:14

V porovnáním s filmem Pat a Mat ve filmu jde kvalita výrazně dolu. Animace je místy strnulá, některé věci děti nechápou (fotopast, závěr filmu) a z šedesáti minut mám pocit, že autoři chtěli hlavně vydojit co nejvíc peněz. Znatelně chybí také hudba zesnulého Petra Skoumala. Přestože se najde pár vtipných momentů, tak má člověk pocit, že některé věci už viděl v jiných dílech (mytí auta, létání, sestavování nábytku) či přímo filmech (vaření palačinek). Malý capart ale při vysvětlení pár drobností snad nebude zklamán. Automyčka ****, Popcorn ***, Létající stroj **, Nábytek ***, Palačinky ****, Fotopast **, Sklizeň **, návaznost a titulky *

• 8.12.2015  21:22
    Mateřský pud u zvířat (TV film) (2010)

Zajimave sestrihane. Tema je sice nezne, ale jsou zde i drsne zabery, kde mali pavoucci poziraji svou matku nebo novy vudce smecky usmrcuje matkam mladata. Ocenuji, ze tvurci pojali tema komplexne a dokument muzu doporucit. Jen neni vhodny pro mensi deti.

• 1.11.2015  09:04

Po deseti letech je eurooptimismus pryč a rozpad EU se zdá nevyhnutelný. Nejzajímavější momenty dokumentu pro mě byli pohanské slavnosti a opatrnost některých dotazovaných v choulostivějších otázkách. Pestrost jednotlivých států lze vždy vnímat buď jako bohatství Evropy nebo její prokletí.

• 21.12.2014  10:00
    2012 (2009)

Zaslouží si hvězdičku za největší filmovou cunami.

• 20.11.2014  08:00
    Interstellar (2014)

Technicky moc pěkně udělané, hlavně vesmírné objekty. Samotný příběh má trochu mezery a konec mohl být víc nejednoznačný. Přesto si myslím, že Nolan neudělal žánru sci-fi ostudu.

• 27.10.2014  08:39

Začátek mi přišel jako až moc uhozená komedie a měl jsem to chuť v půlce vypnout. O to víc jsem rád, že jsem vydržel až do konce a mohl si vychutnat závěrečný zvrat.

• 13.9.2014  09:59

Dokument spíš rodinného typu, který zaujme mnoha neznámými druhy a akčností, která má za úkol spíš bavit než poučit. Raději se podívám přímo na vysvětlení vědců, jak k jednotlivým poznatkům dospěli. Největší úlet je ovšem vysvětlení největšího známého vymírání druhů na konci prvohor jen jako důsledek extrémního sucha (vymřelo i přes 90% mořských druhů).

• 21.8.2014  10:14
    Turbulence (TV pořad) (2011)

Zajímavě pojatý pořad o počasí po celém světě. V době probíhající klimatické změny mě existence tohoto pořadu příjemně překvapila. Škoda, že se vysílal jen do konce roku 2013.

• 30.4.2014  09:55

Voda vydělává, aneb jak soukromé korporace bohatnou na vodě...dokument o nekalých praktikách firmy Veolia. Všimněte si, že ani novináři se nikdy se zdražováním vody nezmíní o tom, co je hlavní důvod zdražování (nějak si na hypotéky musí vydělat...). Naštěstí jsme neprodali všechnu vodu a tak už je rozdíl mezi privatizovanými a obecními společnostmi dramaticky znát. Jsme bohužel dost pohodlní na to abychom následovali Francouze a podobné praktiky rázně ukončili. Kéž by tenhle snímek alespoň odvysílala ČT.

• 10.12.2013  10:25

Vizionáře v dnešní době potřebujeme jako sůl. Většina myšlenek pana Fresca je bohužel nereálná, přesto jsem rád, že se někdo s takovým zápalem věnuje idee lepšího světa. Budoucnost mají jednoduché aplikace. Proto taky např. vítězí v pohonu baterie nad palivovými články a projekty lokálních zdrojů elektřiny nad megalomanskými vizemi (v tuzemských podmínkách to bohužel bude cestou šroubovaných cen, kdy po solárních a jaderných tunelech bude výhodnější se odpojit od sítě).

• 4.9.2013  12:08
    Amazonský kód (TV film) (2012)

V tomto snímku je krásně vidět, jak je současná civilizace vykořeněná, když místo citlivého studia a ochrany zbytků původních kultur, ničí a snaží se vnutit to co se ukázalo jako nefunkční. Je nepochopitelné, jak i v lingvistice, která by měla otvírat obzory, jsou lidé natolik rigidní, že místo smysluplné diskuze a přehodnocování současných faktů, raději všemožně hatí snahu o širší vědecké poznání. A bohužel nejspíš přivodili rychlou zkázu vzácného kmene. Televizor je čistě barbarský dar a v tomto případě cesta z ráje přímo do pekla.

• 6.7.2013  10:20

Pokud jste jako malí hltali Ábíčko, četli knihy od Ransoma, nebo chodili do skautu, tak si film určitě užijete. Příjemný filmový výlet do dětství, kdy se dobrodružství skrývá za každým rohem.

• 23.6.2013  14:31

Zde uvedený obsah i obal DVD můžou zmást. Nejedná se o koncert, ale o klasický dokument proložený rozhovory se všemi členy kapely Genesis a krátkými záběry z koncertů a videoklipů.

• 29.4.2013  20:20

Myšlenka vzestupu alternativy z trosek průmyslové civilizace je mi sympatická, ale samotný dokument na mě působil dost roztříštěně (možná mi jen nesedne moderní "kulturně kreativní" přístup. Zvýrazňované elitářství mě spíš odpuzuje, přesto tento dokument stojí za shlédnutí, jelikož představuje několik šikovných lidí s pozitivním přístupem k aktuálním výzvám.

• 9.7.2012  16:19
    Zeď (2012)

Trochu jsem se obával náročné psychologické hry. Místo toho se přede mnou doširoka rozevřel příběh ženy uvězněné na relativně malém místě, která bojuje o holé přežití (ať už fyzické či psychické). Robinsonovský příběh se sympatickou herečkou v hlavní roli mě potěšil mimo jiné i dechberoucími záběry Alpské krajiny. Pro mě jednoznačně nejmilejší překvapení na 47™ Karlovarském filmovém festivalu.

• 27.4.2011  21:08
    Záhada hlavolamu (TV seriál) (1969)

Z českých seriálů mám tenhle nejraději. Skvěle vystihuje stínadelskou atmosféru a vůbec dělá výbornou reklamu foglarovkám.

• 7.11.2010  14:21

Původně jsem očekával nějaký sestřih Wallacových vynálezů, ale ve skutečnosti se jedná o nový populárně naučný pořad, ve kterém jsou Wallace s Gromitem průvodci. Naštěstí se s tímto formátem BBC popasovala celkem vkusně. Pokud se smíříte s tím, že animované sekvence nehrajou první housle, tak můžete očekávat hravý mix nových vynálezů a poznatků proložených skeči slavné dvojky.

• 25.10.2010  13:06
    LazyTown (TV seriál) (2004)

Rád bych dal i vyšší hodnocení, ale sterilní prostředí podle mě kazí jinak perfektní šou. Škoda, že i postavičky mají do Jůheláků dost daleko. Plusem jsou sympatické postavy Stephanie a Sportaka.

• 5.9.2010  13:39

Pán prstenů křížený s Vetřelci? No proč ne. Na tenhle film jsem narazil na jedné cizí satelitní stanici a viděl jsem jen cca poslední třetinu filmu a stálo to za to. Škoda, že už se v poslední době netočí víc podobně kvalitních béček.

• 29.3.2010  07:58

Konečně jsem se po letech čekání dočkal filmu, ve kterém vrchovatou měrou čaruje Dr. Gilliam a kde svojí fantazií a poetikou navazuje na Zloděje času či Dobrodružství Barona Prášila.

• 9.7.2009  19:44

To je frajer!

• 4.3.2008  12:47
    McLeodovy dcery (TV seriál) (2001)

Celkem příjemný oddechový seriál z rančerského prostředí. Popularita seriálu nejspíš způsobila paradox, že ve vyšších sériích se už hlavní postavy nevyskytují a název trochu ztrácí logiku.

• 14.11.2007  17:49

Tvůrci si zřejmě moc nelámali hlavu nad technickými detaily, ale i přesto mi to nepřišlo až tak tragické jak se tu podle hodnocení zdá.

• 5.3.2007  18:04
    Leák (1981)

Souhlasím s Adrianem, že úprk lidí z projekce byl výrazný. Trochu to kazilo soustředění na děj, ale jelikož jde skutečně o úchylný film s létajícími hlavami, tak chápu, že každý na to nemá žaludek.

• 18.2.2007  22:55
    Planeta života (TV seriál) (1993)

Tento devítidílný japonský dokument přitažlivou formou mapuje vývoj života od nejmenších mořských organismů až po člověka a jeho možné osídlení Marsu. V každém díle se autoři zaměřili na řešení konkrétního problému, který se váže k danému tématu a výklad doplňuje i na svou dobu zajímavá počítačová grafika. Za zmínku stojí i skvělý hudební doprovod.

• 9.1.2007  11:56

Výprava za ztraceným pokladem Ali Baby - Křišťálovým okem, která mladého diváka uchvátí nebezpečnými překážkami v tajemné jeskyni ze které není cesty zpět. Film nedosahuje takových kvalit jako Spielbergovský Indiana Jones, ale i tak by si zasloužil víc pozornosti.

• 28.9.2006  22:53
    Planety (TV seriál) (1999)

Krásně zpracovaný dokument, který přibližuje úpěnlivou snahu o prozkoumání cizích planet a odhaluje některá z jejich tajemství.

• 25.2.2006  16:14

Krásný a dojemný film s překvapivým koncem.

• 2.12.2005  09:59
    Unplugged: The Corrs (koncert) (2000)

Jedno z nejlepších koncertních vystoupení The Corrs. V komorním prostředí za doprovodu Irish Film Orchestra plně vynikne krása jejich poetických skladeb.