Noční směna (2014)

Nádhera, hororová rozkoš. Silent Hill meets Outlast, meets Evil within, meets Fear a neviem čo všetko. Všetko natočené správne, takto si predstavujem jeden z najvýraznejších a najlepších hororov 2010s dekády. Skvelo vystavaný príbeh a gradácia, neurobil by som nič inak v žiadnej minúte.

Ulice strachu – 3. část: 1666 (2021)

Dva diely budovania kultu čarodejnice, len aby sa ukázalo, že čarodejnicou nebola. O rozprávkovom konci sa pekne vyjadrovať nedá. Škoda, že čarodejku nehrala ta čiernovláska v teaseroch. Strata času.

1BR (2019)

Doctor Strange a jeho sekta vás získajú lacným bývaním. Príjemné Béčko.

The Monster (2016)

Ella Ballentine to tu dosť ťahá. Vôbec by mi nevadilo ak by šlo o drámu s vyústením ala Babadook, ale to sa tu nekoná. Vykreslenie vzťahu matka dcéra mi prišlo veľmi kvalitné, škoda, že keď príde hororová časť tak v príbehu vôbec nemá význam.

Tokio ghoul - Season 1 (2014) (série)

Povinnosť pre fanúšikov anime, hororu a brutality. Geniálna prvá séria.

Tokio ghoul - √A (2015) (série)

OBSAHUJE SPOILERY: Druhá séria je bohužiaľ omnoho slabšia než prvá. Najviac seriál ťahal v jednotke Kaneki a ten tu dostáva viacej priestoru a dialógov až na konci série. V prvej sérii bol práve pocit nebezpečia, sunáležitosť v Anteiku a prekonanie silných súperov - Ghúlov a ľudí, vyrovnanie sa so svojim stavom a svetom okolo. Niektoré diely a udalosti zostali absolútne nevysvetlené a zbytočné - napríklad prečo oslobodili brata Jasona, prečo sa nikdy nedozvedel, kto zabil jeho brata, alebo prečo vôbec bol útok na väznicu Ghúlov. Nevadí mi, že sa tu predstavujú neustále nové postavy, ale opäť zostávajú len na pozadí - nová vyšetrovacia jednotka na konci čo bojuje s Black Dog a Devil Monkey, alebo niektoré postavy v Aogiri (asi píšem zle). Škoda, opäť existenčné diálogy a monológy (čo tak ťahalo jednotku, spolu s noir hudbou) sa aspoň na konci dostavujú. Začal som pozerať aj tretiu sériu a to je už úplne iný seriál.... čakal som nejakú katarziu a aspoň diel, kde sa vyrovnáme s postavami čo zomreli - ani zmienka o tom mladom vyšetrovateľovi čo stále súperil s Madovou dcérou, a čo Amon? Záver zachránil štyri hviezdy. For the Anteiku.

Madam bbaengduk (2014)

Je to OK. Ale druhu projekciu by som uz nedal :) riadne prehnane a snazi sa to posobit velkolepo, avsak je to skor komorny film s totalnou destrukciou vsetkych postav. Pacil sa mi dost uvod, nez sa to rozbehlo.

Láska šílená (2014)

Utrpenie mladého Werte.... Heinricha. Ale hej, ak sa na film pozeráte ako písala pani dole ironickou opitkou tak sa párkrát krásne zasmejete. Obzvlášť pri dialógoch Heinricha, psychopata, ktorý ako čierna smrť vyčnieva v každom zábere a vo svojej egoistickej predstave, a vo svojom duševnom utrpení psychopata, kedy nie je schopný vnímať pocity kohokoľvek iného, hľadá niekoho, kto zapadne do jeho majetnického vzorca. Veľmi smutný pohľad o existencii v rámci historického Pruska. Manžel Vogel bol krásnou ukázkou čistej lásky. Pekné kostýmy a scenéria. Škoda scény vonku pri konci, mohla byť omnoho lepšie vybraná. Takto len 4 hviezdy.

matka! (2017)

Aronofsky fuckin did it. Epos, podobenstvo, alegória. Koľko sa toho zmestí do tak krátkej stopáže a tak malého domu. Ja tlieskam. Nechápem, ako je možné toto natočiť. Lawrence mega výkon hodný ocenenia. 10/10 Teším sa na druhú produkciu.

Šódžo šúmacu rjokó (2017) (seriál)

Apokalyptická sonda s presahom príjemne smerujúca k ťažkosti/ľahkosti bytia. Vždy som myslel, že hľadám v životě Yu, než som zistil, že ja sám som Yu. Chita kde si?