• Fantasy

Metanol (2018) (TV film)

Mám ve zvyku poslední dobou na filmy české produkce převážně nadávat, ale tohle mě teda dostalo. Velmi dobré a jak tady všichni chválí kameru, scénář, lokace, atd., já k tomu musim připojit hlavně hudbu, ta je opravdu výborná. Trochu jak kdyby se inspirovali Zimmerem v Sherlock Holmes (2009) Po shlédnutí druhé části, to sice není úplně na plný počet, kvůli občasné křečovitosti v policejních scénách, ale jinak velice dobře dotaženo do konce. ... Kvůli jednomu pitomému bazénu? =( 85%

Taboo (2017) (seriál)

Řádně ponurá atmosféra dokáže vtáhnout a nepustit, postavy nejsou plytké a minulost Jamese Delaneyho je pro mě dostatečnou záhadou na to aby si mě seriál udržel až dokonce. Stále nevím co od seriálu v závěru očekávat, přesto nenudí (naopak) a Hardy je excelentní 90%

OA (2016) (seriál)

Tento seriál byl pro mě jednoznačnou volbou kvůli výborné herečce Brit Marling, která rozhodně není typ herečky pro kasovní trháky a snad ani nechce - což je dobře. (Divím se, že ještě nehrála v nějakém filmu od Jarmushe) Seriál mi dal přesně to co jsem očekávala, tedy vynikající atmosféru s výbornými hereckými výkony a dávkou oduševnělých rozprav, kterých se mi ve většině seriálů poslední doby zoufale nedostává. Rozhodně to není odpočinkový seriál, neboť vás neustále nutí přemýšlet, takže ani nepostřehnete jak pomalu plyne, avšak myšlenky na téma vlastního bytí ve vás doznívají dlouho po skončení titulků.