gilmore_girl

Zdeňka S.

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 14.12.2014  16:42

Nemuzu se zbavit dojmu, ze z toho Peter omylem vytvoril parodii - velke zklamani.

• 23.11.2014  19:12

Teda to bylo blbe tak strasne divnym zpusobem, ze to neslo nedokoukat. Dej postaveny na stupidnich dialozich vsehovsudy peti postav, ale prekvapive rychle to uteklo - mozna tomu dopomohla ta notna davka vina, co jsem v sobe mela :).

• 7.11.2014  23:29
    Cashback (2006)

Ponekud jednostranny a chlapsky omezeny pohled na krasu, rekla bych. Malir, kteremu prijde "krasne" jen bujne poprsi a pozadi mladych zen, zatimco prdiciho starika by kreslit nechtel, neni umelec vyzdvihujici krasu v pravem slova smyslu. Vyobrazeni zen jen jako slicnych nahych tel (ktere navic umi jen hloupe rvat a hazet vecmi, aniz by si vas vyslechly) se mi dost pricilo, takze me starosti hlavniho hrdiny uplne minuly. Celkem zajimavy napad tak utonul v mori testosteronu, bohuzel.

• 7.11.2014  20:18
    Dárce (2014)

Libi se mi myslenka, ze cernobily zivot - zivot ve stinu - nema smysl. Ze potrebujeme barvy - svobodu se rozhodnout - a i kdyz se rozhodneme spatne, zaslouzime si druhou sanci rozhodnout se jinak a lepe. Ze dobro neni mozne bez zla a laska bez bolesti, protoze bychom si je jinak ani neuvedomovali a nedokazali si jich vazit. Neni to nic noveho ani objevneho, ale tohle pojeti me vtahlo a bavilo (ocenuju napad s prechodem od cernobileho k barevnemu a celkovou vypravu filmu), snad i diky starym dobrym hereckym hvezdam a snazivym novackum.

• 25.3.2014  00:29

Je hezke videt zase jednou film, ktery ma nadhled a dela si legraci sam ze sebe a veci smutnych. Opravdu jsem se zasmala, ne nicemu intelektualnimu, ale necemu prijemne oddychovemu a sympatickemu.

• 12.12.2013  23:30

Tak jo, bylo to docela fajn, jen snad jeste zdlouhavejsi nez prvni dil . A vzhledem k tomu, ze jde o premosteni mezi prvnim a poslednim dilem, v podstate se tam nic neudalo. Ovsem potesil me muj oblibenec Benedict, ktery uzasne nadaboval draka. Predstavte si to - mluvici drak - a mluvici jako Sherlock :).

• 12.12.2013  23:02

Tenhle film mi privodil sok, o ktery se musim podelit. Je to nejspis tim, ze jsem nevedela, co od nej cekat. A ani ted si nejsem jista, jestli se da vystizne popsat. Zda se malinko zdlouhavy, ale presto velmi jimavy a napinavy... Nejdriv vas nalaka na krasne obrazy, pak vas zaujme postavou skrytou za dvermi a svou chorobou... a vy celou dobu napjate cekate, jak to dopadne. Rikate si, ze je to sice nevsedni vyvoj udalosti - nejen kvuli vekovemu rozdilu obou postav - ale presto si ve skrytu duse malujete jakysi happy ending. A pak prijde neco, co od zakladu otrese vami tak pracne vytvorenou predstavou. A ten sok nerozdychate az do zaverecnych titulku. Proc? Protoze se tam ten konec tolik nehodi, az je to genialni. Protoze je to najednou uplne jiny zanr, trochu lacinejsi, ale o to vic necekany. Rekla bych, ze tenhle kousek je pekne umelecke dilo a vydrazil by se hodne vysoko. Geoffrey Rush je vynikajici, ale pata hvezda patri Praze :).

• 10.8.2012  21:21
    Tajemství Lesní země (TV film) (2006)

Houbovy tanec a usinani Vondracka alias Pana z pavucin je k popukani. Ustredni duo je vic nez sympaticke a ani zbytek osazenstva neurazi. Pribeh mi prisel celkem neotrely - mozna jsem byla jen extremne priznive naladena, ale kazdopadne jsem se bavila.

• 20.7.2012  17:14

Prvni pulka je krasne vtipna a spravne kousava, druha uz je bohuzel vicero sentimentalni, ale celkove film nabizi velmi svezi a novy zavan vetru, pekne prostredi, skvele herce a symbolicke pluti lososu proti proudu, ve kterem at si kazdy najde, co chce. Prijemne prekvapeni... kdo by to podle nazvu filmu cekal?

• 11.6.2012  21:32

Rosamunde Pilcher by byla pysna, brrr.

• 9.6.2012  21:42
    Alois Nebel (2011)

Pribeh je rozpacity a tak nejak nevi, co chce vlastne rict. Ale animace je vic nez zajimava a herci vynikajici, zvlast Krobot. PS: Sledovani Popelky na Vanoce pobavilo :).

• 9.6.2012  19:30

Komu se libila Pravidla lzi, bude s timhle filmem spokojeny. Je v nem totiz hodne patrny stejny rukopis Roberta Sedlacka, ktery si vybira opravdu zajimava temata. Dokonce opet obsadil Evu Vrbkovou a Igora Chmelu, za coz jsem moc rada. Atmosfera je misty hodne stisnena (zvlast scena se psem je drsna), misty se ale prekvapive nasmejete. Dialogy pusobi lehce zpomalenym a jednoduchym dojmem, ale libi se mi na nich ta prirozenost a uprimnost, coz byl nezpochyby ucel. Oproti Pravidlum se tohle zda vic akcni (objevi se i honicka s policii) a vtipnejsi (zvlast navsteva byvalych spoluzaku, duo policistu Taclik/Budar), ale zanecha to ve vas velmi podobne pocity.

• 9.6.2012  19:04

Musim rict, ze me druhy dil knihy bavil vic nez ten prvni, ale to bude spis tim, ze se ke mne vubec nedostaly informace o tom, co se v nem bude dit nebo jak skonci. U prvniho dilu jsem bohuzel znala konec predem, coz sice nemeni nic na tom, ze je to skvela kniha, ale tady jsem si mohla vsechny prekvapive zvraty a postupne sestavovani kusu skladacky uzit naplno. Film bohuzel vsechny kvality knihy opet pohrbil - s vyberem hercu jsou zase uplne mimo a herecke vykony nejen ze se nezlepsily, jsou snad jeste horsi, pokud je to vubec mozne. Dokonce i Noomi je tu nejaka nemastna neslana. Tvurci se snazi vypichnout jen dulezite momenty, ale tim se ztraci kouzlo tapani a podezirani. Larsson to se samotnym koncem dost prehnal, takze jsem trochu doufala, ze by to ve filmu mohli poupravit, aby to nebylo tak moc pritazene za vlasy, lec nestalo se. Jsem zvedava, co s timhle nametem provedou Americani. Verim, ze se toho za par let dockame a ze se mi to bude libit vic nez tohle.

• 3.6.2012  15:14
    Stud (2011)

Nulovy dej, jen nahota a sex. Videt takove porno v kine musel byt vazne zazitek!

• 1.6.2012  16:40

Ze srovnani se svedskou verzi vychazi tahle rozhodne lepe. Skvele typove vybrani herci, kteri i predvadeji slusne herecke vykony. Dej se mnohem detailneji drzi predlohy (a dokonce prekvapive nabizi i informace z druheho dilu), coz kvituji s velkym povdekem. Nektere aspekty jsou ale predkladany az prilis polopaticky a brzy je poukazano i na veci, ktere Larsson rozpleta az na konci, oboji asi se zamerem napomoci i tupemu divakovi domyslet si hned, kdo je pachatel. Kdyby to nahodou nestacilo, pachatel se pro jistotu uz od zacatku tvari jako silenec. Takze divakovi nezustava vubec zadny prostor pro vlastni uvazovani (coz neni pro Ameriku az tak netypicke, ze). Jedina velka zmena oproti predloze - Harriet - neni uplne vychytana, protoze neverim, ze by tahle verze u rodiny prosla. Ale je asi schudnejsi a vcelku mi nevadi. Na knihu tenhle film sice nema, ovsem s tim se jako u vetsiny dalo pocitat. Takze spokojenost.

• 31.5.2012  16:48
    Diktátor (2012)

Nevidela jsem Borata ani Bruna, nebot jsem byla varovana pred prilisnou nechutnosti, zvrhlosti a vulgarnosti (kterezto opravdu nevyhledavam, trebaze zabalene do havu humoru). Tenhle trailer me ale zaujal natolik, ze jsem to riskla. A vyplatilo se. Kdyby se Cohen udrzel zpatky a nezkazil si to scenou s porodem, lizanim podpazi a spicatym exkrementem, sla bych na pet. Ale i tak jsem se bavila naramne a nekterym scenam se budu smat jeste dlouho. A jelikoz je to podle vseho nejslusnejsi, nejvtipnejsi a nejinteligentnejsi Cohen, jsem vlastne nadmiru spokojena.

• 31.5.2012  16:35
    Zrůda (2003)

Dej nezazivny a dialogy o nicem. Nebyt te hruzostrasne masky na Charlizine tvari (ktera by mohla z fleku prejit do hororu nebo dokumentu o opicich), asi bych usla nudou. Jeji sileny vyraz, ceneni zubu a mastne vlasy me udrzely pri zivote, ale sama na dobry film nestaci.

• 31.5.2012  16:25
    Sněhurka (2012)

Zrcadlo, zrcadlo aneb jak zprasit pohadku. Snehurka s obocim jako Breznev, trpaslici na chudach a mdla kralovna (Julie, Julie, na tebe jsem spolehala nejvic a zklamala jsi na cele care). To nezachrani ani polonahy princ. Nejvetsi faux pas je ovsem zaverecny Bollywood, podejte mi prosim nekdo zvraceci pytlik!

• 3.5.2012  18:29
    Avengers (2012)

Ocekavala jsem 2D s titulkami a byla jsem tudiz nemile prekvapena, kdyz nam rozdali bryle a ozval se dabing - zvlast u Downeyho je to vzdycky hrozna tragedie. Ackoli efekty byly pekne, 3D bych je mit nemusela. Kdyz pominu tuhle stranku, pribeh samotny me az tak nezaujal, ale jednotlive postavy byly skvele. Samozrejme Starkuv humor vedl, co hlaska to perla, ten nikdy nezklame. Bavil i Thor a Hulk (pamatuju si dve sceny, kdy jsem se jeho zasluhou smala opravdu od srdce a nahlas; navic je Ruffalo lepsi Banner nez Bana s Nortonem dohromady), na Cernou vdovu se krasne koukalo, ale spolu s "Legolasem" byli dost upozadeni. Potesila i minirole Robin Scherbatske. Celkove by si to zaslouzilo jeste vic humoru a mene moralizovani a patosu, ale musim vyzdvihnout vybornou hudbu, tudiz podtrzeno secteno - jsou z toho ctyri.

• 2.5.2012  09:59
    Máj (2008)

Davam dve hlavne za Mateje a hudbu. Pribeh je jalovy a bez znalosti predlohy ne zcela pochopitelny. Kamera taky zklamala, aspon tu bych cekala na urovni. Zabery mraku nebo poprsi ji vsak rozhodne nenabizi. Chudak Macha.

• 25.4.2012  13:56
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Bohuzel kvalita serialu jde radu od rady rapidne dolu, Barney se uz davno vyhlaskoval a tim padem nemaji na cem stavet. Jen z nostalgie nechavam ctyri, ale spis bych to videla na tri.

• 25.4.2012  11:51

Aaaa, cervena knihovna. Nastesti jsem byla na tu limonadu zrovna spravne naladena, takze me to naramne bavilo. Zdarily pokus namontovat k lovestory i otazky slepoty, homosexuality, narodnostnich mensin, pristehovalectvi, obavanych chorob a uzivani omamnych latek. Navic s notnou davkou vtipu. Vsichni herci byli vytecni, hlavne ma milovana Stasova, ktera utvorila s Vetchym nezapomenutelnou dvojici. I mladi to zvladli slusne, ackoli vydavat Macieje za Cikana bylo trochu moc a zpev by mel jeste pilovat. Vsechno dobre dopadlo a kodrcani se do Modranskeho biografu ani trochu nelituju.

• 24.4.2012  09:58

Pribeh o nicem, animace nudna, hudba nicotna, vtip nulovy, vanocni atmosfera zadna = ztrata casu a velke zklamani.

• 24.4.2012  09:50
    Dluh (2010)

Necekala bych, ze me bude bavit film o agentech Mossadu, ale strhl me svym stylem vypraveni (stridani casovych linii je skvele a vyusti v necekane rozuzleni, pokud jako ja ignorujete uzvaneny oficialni text distributora), akci, vybornou hudbou a hereckymi vykony mladych predstavitelu. Jedine, co mi vadilo, je absolutni nepodobnost starsich hercu svym predloham. Zvlast Worthington/Hinds. Jedina Mirren byla trochu uveritelna, ackoli herecky me bohuzel neoslovila ani ona. K samotnemu zaveru mam taky vyhrady, akci nuzky bych predelala, ale jinak jsem byla spokojena. Opravdu mi ty temer dve hodiny utekly jako mrknuti oka. Jsou to spis lepsi ctyri, ale za ten prijemny sok z toho, ze si me dokazal ziskat i takovy film, zaokrouhluju nahoru.

• 18.4.2012  17:52

Z preromantizovaneho zacatku mi bylo az trapne a vsechny ty radoby zalaskovane proslovy byly az nechutne. Pak to zacalo byt trochu zajimave, kdyz se objevila rodina, kterou Paige z nejakeho zahadneho duvodu odstrihla. Jen ze zvedavosti jsem se vydrzela divat dal. A jake bylo me prekvapeni, kdyz rozlusteni teto zahady bylo uplne nicotne a ubohe. Tohle je ukazkovy pripad toho, jak zpackat vcelku slusny namet. A to, ze je podle skutecne udalosti, me opravdu neobmekci. Plus - Tatum pro me neni zadny herec.

• 18.4.2012  12:31

Rozhodla jsem se, ze tenhle film nechci videt, dokud si neprectu knihu. Chtela jsem si hlavni postavy predstavovat a ne hned automaticky videt obliceje hercu, ktere pro ne vybrali. A ted musim rict, ze s vyberem moc nesouhlasim. Tedy krome Noomi Rapace v roli Lisbeth, ta je uzasna... a taky jako jedina predvadi nejaky herecky vykon. Nejvic me zklamal Michael Nyqvist, ktery nejen ze vypada jako trouba, ale i hraje jako trouba. Knizni Blomkvist je sice trochu suchar, ale ma byt inteligentni a pohledny. Koukat se na Nyqvista bylo pro me utrpeni. Co se deje tyce, zmeny mi az tak nevadily (zvlaste souhlasim s vyrazenim nepodstatnych milostnych romanku), protoze nacpat tam prehrsle informaci, na ktere si Larsson potrpel, a ktere davkoval opravdu velmi pozvolna, je nemozne. I tak je film az moc dlouhy, ale navic zkratka nema jiskru (ackoli svedstina pro me byla zajimavym ozivenim). Misto nazornych ukazek vrazd, ktere byly zbytecne, se mohli vic zamerit na psychologii postav, aby vetsina nepusobila jako roboti. Bohuzel jsem z nich necitila zhola nic, skoda. Jsem zvedava, jak se s tim poprali Americani.

• 13.4.2012  18:32

Ponura sediva atmosfera je fajn, ale jinak je film strasne jednoduchy a predvidatelny. Tedy az na samotny konec, to klobouk dolu! Na lekacky a ducharinky si moc nepotrpim, vlastne me hlavne zajimalo, jak si s tim Radciffe poradil. Sice porad vypada jako skolak, ale dokazal, ze umi zahrat i bez jizvy na cele a bryli na nose. Jen tak dal.

• 14.3.2012  15:17

Neni to tak strhujici jako treba Survivor, ale je zajimave podivat se do vsemoznych koutu sveta a bavit se pri tom spatnym orientacnim smyslem soutezicich a napaditymi disciplinami. Co me nebavi, je moderator a vecne opakovani pravidel. Jako u vsech soutezi zalezi na vyberu ucinkujicich, takze jsou nektere rady lepsi nez jine, ale celkove je to moc pekna a originalni zalezitost.

• 14.3.2012  12:43
    Bludičky (TV film) (2010)

Na tohle me privedla chut videt Filipa Cila i v jine roli nez na tanecnim parketu a vyplatilo se. Filip je uzasny a celkove je to moc pekny pocin. Na matku alkoholicku, jejiho slizkeho amanta a sestru slapku se moc lehce nekoukalo, ale jinak je to film plny lasky a nadeje. Necekala bych, ze se v detskem domove k sobe muzou chovat tak hezky a mit tak silne vztahy. Ovsem neprijde mi moc realne, ze by mimo detsky domov narazili na tolik hodnych lidi (Simona Stasova je ucineny andel, Jan Zadrazil ma byt princ z pohadky, Stanislav Zindulka zas stedry dedecek apod.), ale aspon to neni tak depresivni, jak jsem cekala. Jana Pidrmanova rovnez prekvapila a jsem zvedava, jak si spolu s Filipem zahraji ve filmu Posledni z Aporveru :).

• 11.3.2012  13:32
    První krok (TV seriál) (2009)

Uprimne nechapu zdejsi hodnoceni! Mne to prijde uzasne. Nic podobneho jsem u nas nevidela, coz je plus samo o sobe. Navic je to plne skvele hudby a jeste lepsiho tance, je to vtipne a je to sexy. Herci, kteri museli zvladnout modernu i balet, si to tezce vydreli. Na to, jak jsou mladi, zvladaji sve role vyborne i mimo tanecni parket. Dokonce musim rict, ze me bavi vic nez jejich starsi kolegove, ackoli duo Kriz - Kavalcik jim slape na paty. Dokonce mi nevadi ani Zilkova, kterou jinak nemusim. Nejvic me ale kazdopadne zaujal Filip Cil, ktereho jsem zaregistrovala uz v Kanadske noci. Podle me je to velky talent a doufam, ze o nem jeste uslysime. Tenhle serial je zkratka tak krasne pozitivni a energicky, ze me vzdycky nabudi a rozveseli. A to uz davno nejsem pubertak... coz mi ovsem nebrani v tom, abych se kochala pohledem na hezke polonahe kluky :). Objektivne bych dala 4 hvezdy, protoze serial je nedodelany (predloha ma 6 rad a my se zmohli jen na jednu, coz me dost zklamalo), ale kvuli neskutecnemu podhodnoceni, ktereho se tady serialu dostalo, pridavam patou.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11