Alois Nebel (2011)

Pribeh je rozpacity a tak nejak nevi, co chce vlastne rict. Ale animace je vic nez zajimava a herci vynikajici, zvlast Krobot. PS: Sledovani Popelky na Vanoce pobavilo :).

Rodina je základ státu (2011)

Komu se libila Pravidla lzi, bude s timhle filmem spokojeny. Je v nem totiz hodne patrny stejny rukopis Roberta Sedlacka, ktery si vybira opravdu zajimava temata. Dokonce opet obsadil Evu Vrbkovou a Igora Chmelu, za coz jsem moc rada. Atmosfera je misty hodne stisnena (zvlast scena se psem je drsna), misty se ale prekvapive nasmejete. Dialogy pusobi lehce zpomalenym a jednoduchym dojmem, ale libi se mi na nich ta prirozenost a uprimnost, coz byl nezpochyby ucel. Oproti Pravidlum se tohle zda vic akcni (objevi se i honicka s policii) a vtipnejsi (zvlast navsteva byvalych spoluzaku, duo policistu Taclik/Budar), ale zanecha to ve vas velmi podobne pocity.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Musim rict, ze me druhy dil knihy bavil vic nez ten prvni, ale to bude spis tim, ze se ke mne vubec nedostaly informace o tom, co se v nem bude dit nebo jak skonci. U prvniho dilu jsem bohuzel znala konec predem, coz sice nemeni nic na tom, ze je to skvela kniha, ale tady jsem si mohla vsechny prekvapive zvraty a postupne sestavovani kusu skladacky uzit naplno. Film bohuzel vsechny kvality knihy opet pohrbil - s vyberem hercu jsou zase uplne mimo a herecke vykony nejen ze se nezlepsily, jsou snad jeste horsi, pokud je to vubec mozne. Dokonce i Noomi je tu nejaka nemastna neslana. Tvurci se snazi vypichnout jen dulezite momenty, ale tim se ztraci kouzlo tapani a podezirani. Larsson to se samotnym koncem dost prehnal, takze jsem trochu doufala, ze by to ve filmu mohli poupravit, aby to nebylo tak moc pritazene za vlasy, lec nestalo se. Jsem zvedava, co s timhle nametem provedou Americani. Verim, ze se toho za par let dockame a ze se mi to bude libit vic nez tohle.

Stud (2011)

Nulovy dej, jen nahota a sex. Videt takove porno v kine musel byt vazne zazitek!

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Ze srovnani se svedskou verzi vychazi tahle rozhodne lepe. Skvele typove vybrani herci, kteri i predvadeji slusne herecke vykony. Dej se mnohem detailneji drzi predlohy (a dokonce prekvapive nabizi i informace z druheho dilu), coz kvituji s velkym povdekem. Nektere aspekty jsou ale predkladany az prilis polopaticky a brzy je poukazano i na veci, ktere Larsson rozpleta az na konci, oboji asi se zamerem napomoci i tupemu divakovi domyslet si hned, kdo je pachatel. Kdyby to nahodou nestacilo, pachatel se pro jistotu uz od zacatku tvari jako silenec. Takze divakovi nezustava vubec zadny prostor pro vlastni uvazovani (coz neni pro Ameriku az tak netypicke, ze). Jedina velka zmena oproti predloze - Harriet - neni uplne vychytana, protoze neverim, ze by tahle verze u rodiny prosla. Ale je asi schudnejsi a vcelku mi nevadi. Na knihu tenhle film sice nema, ovsem s tim se jako u vetsiny dalo pocitat. Takze spokojenost.

Diktátor (2012)

Nevidela jsem Borata ani Bruna, nebot jsem byla varovana pred prilisnou nechutnosti, zvrhlosti a vulgarnosti (kterezto opravdu nevyhledavam, trebaze zabalene do havu humoru). Tenhle trailer me ale zaujal natolik, ze jsem to riskla. A vyplatilo se. Kdyby se Cohen udrzel zpatky a nezkazil si to scenou s porodem, lizanim podpazi a spicatym exkrementem, sla bych na pet. Ale i tak jsem se bavila naramne a nekterym scenam se budu smat jeste dlouho. A jelikoz je to podle vseho nejslusnejsi, nejvtipnejsi a nejinteligentnejsi Cohen, jsem vlastne nadmiru spokojena.

Zrůda (2003)

Dej nezazivny a dialogy o nicem. Nebyt te hruzostrasne masky na Charlizine tvari (ktera by mohla z fleku prejit do hororu nebo dokumentu o opicich), asi bych usla nudou. Jeji sileny vyraz, ceneni zubu a mastne vlasy me udrzely pri zivote, ale sama na dobry film nestaci.

Sněhurka (2012)

Zrcadlo, zrcadlo aneb jak zprasit pohadku. Snehurka s obocim jako Breznev, trpaslici na chudach a mdla kralovna (Julie, Julie, na tebe jsem spolehala nejvic a zklamala jsi na cele care). To nezachrani ani polonahy princ. Nejvetsi faux pas je ovsem zaverecny Bollywood, podejte mi prosim nekdo zvraceci pytlik!

Avengers (2012)

Ocekavala jsem 2D s titulkami a byla jsem tudiz nemile prekvapena, kdyz nam rozdali bryle a ozval se dabing - zvlast u Downeyho je to vzdycky hrozna tragedie. Ackoli efekty byly pekne, 3D bych je mit nemusela. Kdyz pominu tuhle stranku, pribeh samotny me az tak nezaujal, ale jednotlive postavy byly skvele. Samozrejme Starkuv humor vedl, co hlaska to perla, ten nikdy nezklame. Bavil i Thor a Hulk (pamatuju si dve sceny, kdy jsem se jeho zasluhou smala opravdu od srdce a nahlas; navic je Ruffalo lepsi Banner nez Bana s Nortonem dohromady), na Cernou vdovu se krasne koukalo, ale spolu s "Legolasem" byli dost upozadeni. Potesila i minirole Robin Scherbatske. Celkove by si to zaslouzilo jeste vic humoru a mene moralizovani a patosu, ale musim vyzdvihnout vybornou hudbu, tudiz podtrzeno secteno - jsou z toho ctyri.

Máj (2008)

Davam dve hlavne za Mateje a hudbu. Pribeh je jalovy a bez znalosti predlohy ne zcela pochopitelny. Kamera taky zklamala, aspon tu bych cekala na urovni. Zabery mraku nebo poprsi ji vsak rozhodne nenabizi. Chudak Macha.