Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Bohuzel kvalita serialu jde radu od rady rapidne dolu, Barney se uz davno vyhlaskoval a tim padem nemaji na cem stavet. Jen z nostalgie nechavam ctyri, ale spis bych to videla na tri.

Láska je láska (2012)

Aaaa, cervena knihovna. Nastesti jsem byla na tu limonadu zrovna spravne naladena, takze me to naramne bavilo. Zdarily pokus namontovat k lovestory i otazky slepoty, homosexuality, narodnostnich mensin, pristehovalectvi, obavanych chorob a uzivani omamnych latek. Navic s notnou davkou vtipu. Vsichni herci byli vytecni, hlavne ma milovana Stasova, ktera utvorila s Vetchym nezapomenutelnou dvojici. I mladi to zvladli slusne, ackoli vydavat Macieje za Cikana bylo trochu moc a zpev by mel jeste pilovat. Vsechno dobre dopadlo a kodrcani se do Modranskeho biografu ani trochu nelituju.

Velká vánoční jízda (2011)

Pribeh o nicem, animace nudna, hudba nicotna, vtip nulovy, vanocni atmosfera zadna = ztrata casu a velke zklamani.

Dluh (2010)

Necekala bych, ze me bude bavit film o agentech Mossadu, ale strhl me svym stylem vypraveni (stridani casovych linii je skvele a vyusti v necekane rozuzleni, pokud jako ja ignorujete uzvaneny oficialni text distributora), akci, vybornou hudbou a hereckymi vykony mladych predstavitelu. Jedine, co mi vadilo, je absolutni nepodobnost starsich hercu svym predloham. Zvlast Worthington/Hinds. Jedina Mirren byla trochu uveritelna, ackoli herecky me bohuzel neoslovila ani ona. K samotnemu zaveru mam taky vyhrady, akci nuzky bych predelala, ale jinak jsem byla spokojena. Opravdu mi ty temer dve hodiny utekly jako mrknuti oka. Jsou to spis lepsi ctyri, ale za ten prijemny sok z toho, ze si me dokazal ziskat i takovy film, zaokrouhluju nahoru.

Navždy spolu (2012)

Z preromantizovaneho zacatku mi bylo az trapne a vsechny ty radoby zalaskovane proslovy byly az nechutne. Pak to zacalo byt trochu zajimave, kdyz se objevila rodina, kterou Paige z nejakeho zahadneho duvodu odstrihla. Jen ze zvedavosti jsem se vydrzela divat dal. A jake bylo me prekvapeni, kdyz rozlusteni teto zahady bylo uplne nicotne a ubohe. Tohle je ukazkovy pripad toho, jak zpackat vcelku slusny namet. A to, ze je podle skutecne udalosti, me opravdu neobmekci. Plus - Tatum pro me neni zadny herec.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Rozhodla jsem se, ze tenhle film nechci videt, dokud si neprectu knihu. Chtela jsem si hlavni postavy predstavovat a ne hned automaticky videt obliceje hercu, ktere pro ne vybrali. A ted musim rict, ze s vyberem moc nesouhlasim. Tedy krome Noomi Rapace v roli Lisbeth, ta je uzasna... a taky jako jedina predvadi nejaky herecky vykon. Nejvic me zklamal Michael Nyqvist, ktery nejen ze vypada jako trouba, ale i hraje jako trouba. Knizni Blomkvist je sice trochu suchar, ale ma byt inteligentni a pohledny. Koukat se na Nyqvista bylo pro me utrpeni. Co se deje tyce, zmeny mi az tak nevadily (zvlaste souhlasim s vyrazenim nepodstatnych milostnych romanku), protoze nacpat tam prehrsle informaci, na ktere si Larsson potrpel, a ktere davkoval opravdu velmi pozvolna, je nemozne. I tak je film az moc dlouhy, ale navic zkratka nema jiskru (ackoli svedstina pro me byla zajimavym ozivenim). Misto nazornych ukazek vrazd, ktere byly zbytecne, se mohli vic zamerit na psychologii postav, aby vetsina nepusobila jako roboti. Bohuzel jsem z nich necitila zhola nic, skoda. Jsem zvedava, jak se s tim poprali Americani.

Žena v černém (2012)

Ponura sediva atmosfera je fajn, ale jinak je film strasne jednoduchy a predvidatelny. Tedy az na samotny konec, to klobouk dolu! Na lekacky a ducharinky si moc nepotrpim, vlastne me hlavne zajimalo, jak si s tim Radciffe poradil. Sice porad vypada jako skolak, ale dokazal, ze umi zahrat i bez jizvy na cele a bryli na nose. Jen tak dal.

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Neni to tak strhujici jako treba Survivor, ale je zajimave podivat se do vsemoznych koutu sveta a bavit se pri tom spatnym orientacnim smyslem soutezicich a napaditymi disciplinami. Co me nebavi, je moderator a vecne opakovani pravidel. Jako u vsech soutezi zalezi na vyberu ucinkujicich, takze jsou nektere rady lepsi nez jine, ale celkove je to moc pekna a originalni zalezitost.

Bludičky (2010) (TV film)

Na tohle me privedla chut videt Filipa Cila i v jine roli nez na tanecnim parketu a vyplatilo se. Filip je uzasny a celkove je to moc pekny pocin. Na matku alkoholicku, jejiho slizkeho amanta a sestru slapku se moc lehce nekoukalo, ale jinak je to film plny lasky a nadeje. Necekala bych, ze se v detskem domove k sobe muzou chovat tak hezky a mit tak silne vztahy. Ovsem neprijde mi moc realne, ze by mimo detsky domov narazili na tolik hodnych lidi (Simona Stasova je ucineny andel, Jan Zadrazil ma byt princ z pohadky, Stanislav Zindulka zas stedry dedecek apod.), ale aspon to neni tak depresivni, jak jsem cekala. Jana Pidrmanova rovnez prekvapila a jsem zvedava, jak si spolu s Filipem zahraji ve filmu Posledni z Aporveru :).

První krok (2009) (seriál)

Uprimne nechapu zdejsi hodnoceni! Mne to prijde uzasne. Nic podobneho jsem u nas nevidela, coz je plus samo o sobe. Navic je to plne skvele hudby a jeste lepsiho tance, je to vtipne a je to sexy. Herci, kteri museli zvladnout modernu i balet, si to tezce vydreli. Na to, jak jsou mladi, zvladaji sve role vyborne i mimo tanecni parket. Dokonce musim rict, ze me bavi vic nez jejich starsi kolegove, ackoli duo Kriz - Kavalcik jim slape na paty. Dokonce mi nevadi ani Zilkova, kterou jinak nemusim. Nejvic me ale kazdopadne zaujal Filip Cil, ktereho jsem zaregistrovala uz v Kanadske noci. Podle me je to velky talent a doufam, ze o nem jeste uslysime. Tenhle serial je zkratka tak krasne pozitivni a energicky, ze me vzdycky nabudi a rozveseli. A to uz davno nejsem pubertak... coz mi ovsem nebrani v tom, abych se kochala pohledem na hezke polonahe kluky :). Objektivne bych dala 4 hvezdy, protoze serial je nedodelany (predloha ma 6 rad a my se zmohli jen na jednu, coz me dost zklamalo), ale kvuli neskutecnemu podhodnoceni, ktereho se tady serialu dostalo, pridavam patou.