Fallout (2024) (seriál)

Musím říct, že na tohle jsem se těšil. Fallout je moje dětství a hrál jsem všechny díly krom poslední 76. Vizuální zpracování je fakt povedený a líbí se mi, že se touhle sérii inspirovali a ne jen špatně obšlehli. Vypráví si svoje příběhy z tohoto světa a to je na tom to dobré. Prolínají se tu vlastně 3 příběhy a nikterak to nekazí zážitek a člověk se v tom neztrácí. Takhle ať pokračují dál a servírují nám i více z pustiny, která byla trošku chudší. Rozhodně se jedná o parádní herní adaptaci, která má co nabídnout novým divákům a taky nikterak neurazí fanoušky her. Bere si to sice víc z dílů 3,4 a dál, ale není to nic špatného. Doporučuje 10 z 10 Vaulťáků. 95%

Gentlemani (2024) (seriál)

Guy Ritchie si natočil podle svého filmu i seriál, je to taková snobská gangsterka.Je to vtipný, svižný a Ritchiem to smrdí skoro v každém záběru a to já rád. Hlavní dvojice je sympatická a Susie Glassová je tu sexy a narovinu jsem herečku hned nepoznal. Doufám, že se dočkáme další série protože na tohle se fakt dobře kouká a tohle téma neomrzí, včetně toho humoru. 85%

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Hojer na český poměry velice nadprůměrná kriminálka s výborným hereckým obsazením a parádní dobovou stylizací. 85%

Duna: Část druhá (2024)

Mohl bych o tom napsat hrozně dlouhý texty, jak jento skvělý. Jenže tohle musíte vidět (nejlépe IMAX) protože je to, tak skvěle natočený, že si občas myslíte, že na tom Arrakisu jste. Scenérie jsou nádherný, hudba úchvatná a všechno okolo proroka a mythologie Duny je tak zajímavý, že vůbec nechcete přestat koukat a obdivovat to. Villeneue je v tomhle opravu skvělý a já mu smekam. Za prvý chci třetí díl hned teď a za druhý konečně musím přečíst ty knížky, když se mi na ně práší v polici. 95% (hlavně za ten zážitek).

Jack Reacher (2022) (seriál)

Po večerech, kdy všichni usnuli jsem rozjel seriál. A dlouho se mi nestalo, že bych měl za čtyři dny hotové obě série. Tenhle seriál mi opravdu chytl a nepustil. Reachera znám jen z filmů s Tomem Cruiserem, knihy ne. Seriál je akční, vtipný, svižný a hlavní představitel je neuvěřitelný sympaťák (Alan Ritchson). Každá série má jiný příběh a vždy scény, která si dobře zapamatujete. První má třeba čistku v domě, vězení a druhá souboj s motorkářským gangem, ale jejich mnohem vic. Už teď se těším na třetí sérii. Kdo má rád akční filmy, tak tohle doporučuji všemi deseti, už jen kvůli Reacherovi. 90%

Loki - Season 2 (2023) (série)

Druhá série působí více komplexněji a hlavně je fakt dobře udělaná. Líbí se mi finále a herecký výkon Lokiho. Dva díly sice slabší, ale jako celek je to super. Ze seriálového světa Marvelu určitě patří druhá série k tomuto nejlepšímu. A další věc co je škoda, je hlavní záporná postava a Victor Timely v jednom. Ten herec měl potenciál a mohl být v Marvelu fakt klasa. Včetně toho, že si mohl připsat jednoho z největších záporáků Marvelu. 85%

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Kate se rozhodla, že po potopení Titaniku se stane detektivem v menším městě v Americe. Řeší tu zmizelý holky a taky vraždu. Tahle detektivka má výhodu v tom, že nevodí diváka okolo horké kaše. A taky je to víc drama než ta kriminálka. Jsou to ovšem plusy seriálu protože se díky tomu víc sžijete s postavami, a že jich tam je. Je to tak dobře udělaný, že ani vraha neodhadnete a to jsem se fakt snažil. Úspěch se dostavil pouze jen z části. Troufám si říct, že je to Katin nejlepší herecký výkon a já jsem rád, že jsem se konečně k tomuhle dílu dostal. Je to parádních 7 dílů po hodince, takže pokud nemáte do čeho píchnout, tak tomu dejte šanci. 90%

Saw X (2023)

Série Saw není nic extra, ale je to takové moje guilty pleasure série. A tenhle díl byl jiný, takový uvědomělý. Kramer má prostě určitý charisma a docela mu fandíte a v tomhle díle to je znát úplně nejvíc. Gore je excelentní a hlavně furt nápaditý. Dvě hodiny jsem si chrochtal, jaká je to paráda. Takže dil, který převyšuje ty ostatní a dost po právu. 80%

Gran Turismo (2023)

Měl jsem na tom PlayStationu hrát líp. Příběh o tom, jak kluk od konzole zasedl za opravdový volant a začal být profesionálním závodníkem. Parádně natočeno, dobře zahráno a excelentně podáno. Ten příběh je prostě zajímavý a má něco do sebe. Hlavní tři představitelé jsou sympaťáci a to taky film táhne dopředu. Prostě to byla velká jízda a ikdyž filmy jako Le Mans nebo Rivalové jsou asi lepší, tak tenhle film jim zdárně šlape na paty. 80%

Oppenheimer (2023)

Nolan opět natočil opulentní, audiovizuální bombu. Musí se nechat, že je to opravdu Pan režisér. Celý film krásné graduje stejně, jako Oppenheimerův výbuch v Los Alamos. Navíc v tomhle hrála snad půlka Hollywoodu. Po hudební stránce je to opět nádhera. Některé scény, jak je u Nolana zvykem, dělá hudba něco víc než jsou. Tří hodinový životopisný snímek, povznesený zase na jinou úroveň. Je hromada krásných a dobrých snímků podle skutečné události, ale jen Nolan to umí vytáhnout zase o level víš. Cillian Murphy je herec, kterého bych přirovnal k brokolici. Myslím to tak, že jsem ho vůbec nemusel a teď mě hodně baví. Nolan je prostě zvíře a já doufám, že si udrží svojí laťku a bude natáčet další pecky. Pokud můžete, zajděte si do IMAXu, ten zvuk a styl, kamera kterou je to natočeno si tam užijete mnohem víc, než v obyčejném kině. Není to nejlepší Nolanův snímek, ale je opravdu precizní a velice povedený. 85%