Duna: Část druhá (2024)

Mohl bych o tom napsat hrozně dlouhý texty, jak jento skvělý. Jenže tohle musíte vidět (nejlépe IMAX) protože je to, tak skvěle natočený, že si občas myslíte, že na tom Arrakisu jste. Scenérie jsou nádherný, hudba úchvatná a všechno okolo proroka a mythologie Duny je tak zajímavý, že vůbec nechcete přestat koukat a obdivovat to. Villeneue je v tomhle opravu skvělý a já mu smekam. Za prvý chci třetí díl hned teď a za druhý konečně musím přečíst ty knížky, když se mi na ně práší v polici. 95% (hlavně za ten zážitek).

Echo (2024) (seriál)

Asi jsem čekal víc, vlastně jsem čekal víc akce a možná i napětí. No dostal jsem průměrný příběh o holce co bodla ďábla a teď se jede usmířit s rodinou. Koukat se na to dalo, ale dle mého to byl zbytečný seriál o vedlejší postavě. Přitom Marvel má tolik možností. 55%

Gentlemani (2024) (seriál)

Guy Ritchie si natočil podle svého filmu i seriál, je to taková snobská gangsterka.Je to vtipný, svižný a Ritchiem to smrdí skoro v každém záběru a to já rád. Hlavní dvojice je sympatická a Susie Glassová je tu sexy a narovinu jsem herečku hned nepoznal. Doufám, že se dočkáme další série protože na tohle se fakt dobře kouká a tohle téma neomrzí, včetně toho humoru. 85%

Hrozba smrti (2024)

Remake jak hovado. Velice příjemná podívaná na pátek, jak dělaná. Svaly, pot, hlášky, vtipy a pěsti na každém rohu. Tohle se hodně povedlo a Gyllenhaal je tu famózní a McGregor není o moc horší a to, to není herec. Ale hrát magory mu půjde. 75%

Madam Web (2024)

Whau, právě jsem viděl opravdový shit. Tohle byl fakt příšerný film a Sony by měl prodat práva na Spider-Mana a jeho vedlejší postavy zpět Marvelu. Akorát kazí dobré charaktery a natáčí jeden brak za druhým. Nejdřív to byl Venom, Morbius, teď Madam Pavučina a ještě bude Kraven. A kecy hereček, že svět není připraven na silné ženy je fakt k smíchu. Taková Ripleyová a Sarah Connorová by mohly vyprávět. Neztrácejte tímto filmem svůj drahocenný čas. Když se budete dívat 120 minut přímo do slunce bude to přínosnější. 10%

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Hojer na český poměry velice nadprůměrná kriminálka s výborným hereckým obsazením a parádní dobovou stylizací. 85%

Mladá dáma (2024)

Čekal jsem víc to survivora a větší odplatu na konci. Není to vyloženě špatný film, ale stačí Vám to vidět jednou a zabít tím jeden večer. Drak je udělaný docela hezky a příběh není špatný. Jen se to dalo udělat lepší a film se nemusel držet tolik zpátky. Škoda, ale žádný fantasy Rambo se nekoná. 55%

Neviditelné zlo (2024)

Další horor co nemá vlastně nic. Nápad není úplně k zahození, jenže film má přes 100 minut a ono se něco málo začne dít v 70té minutě? Tohle jsou horory, co jdou do kin? Žádná atmosféra, není tam cítit strach, napětí a vlastně tam není ani skoro žádné úmrtí či násilí. Co to sakra je? Proč? Je to dost smutný a tyhle filmy by se měly kinu vyhnout a nebo nejlépe netočit. 35%

Noční koupání (2024)

Máme tu nový rok a hororový start se nějak nepovedl. Nápad nebyl úplně blbý, ale realize úplně neproběhla podle očekávání. Je to takové drama s horor prvky a sem tam je něco ošklivého. Jenže díky tomu, jak to působí a vypadá je to jen další průměrný snímek, co brzo vyšumí. 50%

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

4. Série naplno nevyužila svůj potenciál a to, kde se seriál odehrává. Vlastně to nebyl ani moc temný případ. Čekal jsem asi mnohem víc, ještě když případ řeší někdo, kdo měl tu čest s nejznámějším kanibalem a vyřešil případ sériového vraha. Možná to věděli dopředu, že to nebude ono a tak tomu dali jen šest epizod. Že to je hodně silně ženský seriál mi fakt nevadí, ale to jak odflákli takovouhle příležitost a pořádně nevyužili prostředí, napětí a nějaký to mystično už mi vadí dost. 55%