Coming Home in the Dark (2021)

Stopáž 1 hodina a 28 minut. Z toho 8 minut rodinný výlet a pak hutná, zlá atmosféra do konce filmu. Hodně zajímavý, násilný thriller z nového Zélandu. Nečekal jsem to takhle ostrý a to bylo dost často násilí mimo záběr. Nenudil jsem se ani minutu. Ale svoje chyby to určitě mělo. 70%

Arcane (2021) (seriál)

Opravdu super animace a to jakým stylem jsou udělaný souboje. Škoda, že ten příběh je jedno velký klišé a je to dost otřepaný. Lolíčko jsem hrál na začátku jeho vzniku, pak už ne. Býval jsem spíše fanda Doty, kterou vykradli. Takže jsem znal hodně málo postav a nevadilo mi to. 40 minut na díl je hodně dobré . Zkoukl jsem to prakticky za den. Je to jeden z lepších animovaných seriálů a ten steampunk feeling mu hodně přidává na kráse. Škoda jen toho příběhu. Jo a dal jsem to s dabingem na Netflixu a vůbec nebyl špatný, neměl jsem nějak náladu číst. 80%

Dva (2021)

Hele nečekal jsem nic a dostal jsem docela slušnej thriller s magorem na konci. Je to fakt krátký a děje se tam toho dost. Konec dost dobrej. Španělská psycho jízda. Jasně mají i lepší věci a to o dost, ale tohle nějakým způsobem zaujmulo. 70%

Poslední noc v Soho (2021)

Edgar Wright natočil mix hororu a dramatu, kde se hlavní hrdinka ve snech ocitá v 60. letech. Film je zajímavý, hravý a má pěknou stylizaci. Soundtrack je super a obě hlavní představitelky taky. Konec jsem nečekal, takže příjemné překvapení, dobrá jednohubka. 75%

Red Notice (2021)

Velká Netflixová blockbustetová jízda za 200 mega. Hlavní trojice je sympatická a baví. Závěrečný twist je super. Je to dobrá oddychovka na víkend. Má to svoje tempo a i když tu občas nefunguje fyzika, nemůžete to nikomu vyčítat protože je to zábava. 70%

Není čas zemřít (2021)

Špatně rozehraná Spectra má svůj konec.  Sice tu opět máme záporáka co není nic světoborného, ale postačilo to. Craig se s Bondem loučí ve velkém stylu a užívá si to. A já si to popravdě užil taky. Sice má film skoro 3 hodiny, ale dalo se to zvládnout. Na konci filmu ta slzička přeci jen ukápla. Léa Seydoux je mizerná bond girl, ale chápu, že tam musela být. Škoda, že Ana de Armas měla málo prostoru protože je to fakt kočka a její akční scény byly super. V celku má film i svoje slabší místa, ale díky začátku, Kubě, zamlženému lesu a finále se to v tom nějak ztratí. 80%

Tím tvrdší je pád (2021)

Ten film má šmrnc a taky skvělou kameru a akci. Soundtrack je povedený. Další Django to není, ale je to velice koukatelný. Každý herec tady je dost známý. Akorát proč to není aspoň o 25 minut kratší. 60%

The Deep House (2021)

Originální pojetí a místo. Po sakra dlouhé době horor s atmosférou, napětím a zvláštním pocitem. Tohle jsem si užil, už jen to místo navozuje tísňivou atmosféru. Jako celek to dobře drží a to je hlavní. 75%

Temné lesy (2020) (seriál)

Další povedená kriminálka a na Netflixu. Pouze šest dílů a zajímavý příběh. Na jedno nedělní odpoledne dostačující. 70%

Eternals (2021)

Marvel na to šel tentokrát jinak, jak bylo avizováno už od oznámení filmu. Musím říct, že se mi tenhle koncept dost líbí. Superhrdinské drama co má sice pár CGI bitek, ale v celku je to komornější film. Nové postavy se mi líbili a dokonce i herecké obsazení bylo fajn. Palec nahoru za to, že takové kvanta nových postav dostalo docela prostoru a hlavně i poselství postav, není tak nějak přehnané. Nad tímhle asi bude dost ofrňovat, ale tak to prostě je. Nejsou jen postavy jako Iron Man a Kapitán Amerika. Prostě se lusklo a dostanou prostor postavy a komiksy, které byly až nad druhé koleji ,ale rozhodně si svojí pozornost zaslouží. Za mě příjemná změna. 75%