Muž jménem Otto (2022)

Švédský originál neznám a předlohu jsem nečetl. Film je to pěkný a docela předvídatelný, nevím jestli je to díky Hanksovi, ale díky jeho hraní je to i dojemný. Na nedělní večer, jak dělaný. 75%

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Není to tak špatný, jak všude čtu nebo slyším. Jasně, jedná se o vykrádačku snad 10 filmů a taky si moc nezískáte náklonnost postav protože každých 10 minut přibude nová, ale nenudil jsem se. Dokonce je tam i pár scén, co mi fakt bavily. Vizuální stránka je občas nepěkná a ty věčný zpomalovačky. Audiovizuální stránka není nejhorší. Uvidíme co přinese directors cut a druhý díl v dubnu. Zatím 45%

Nech svět světem (2023)

Super atmosféra, celý film nevíte co se vlastně děje. Super herecké obsazení a dokonce i ty dvě a čtvrt hodiny, utekly hrozně rychle. Bavila mi kamera a prostřihy nebo přechody mezi jednotlivými scénami. Konec super a tak jak jsem čekal. 75%

Ďábelský Santa (2005)

Našel jsem vánoční poklad v podobě slasher trashe. Santa už nemusí být hodný protože uplynulo 1000 let a tak se rozhodne všem pomstít a demoluje město. Film má krásnou stopáž a neustále se něco děje. Další kultovní snímek na Vánoce. 55%

Dcera divočiny (2023)

Čekal jsem víc survival akci a spíš je to drama. Uteklo to pěkně a nápad byl zajímavý. Takže jako jednohubka se hodí. 55%

Stvořitel (2023)

Příběh sice ohraný zato pěkně udělaný. Dobře se na to kouká a i po hudební stránce je to super. Je to mix hromady filmů, sice jsem si u traileru chrochtal víc než u konečného filmu, ale to nic nemění na tom, že to byla zábava. Majstrštyk to není, ale o vyložený průšvih se taky nejedná. 70%

Zabiják (2023)

Nevěděl, že to je podle komiksu a taky jsem nečekal, že mi to sedne. Je to pomalý, surový a od Fassbendera bravurně zahraný, opravdu bez emocí. Otázka zní, zda to není na škodu protože to některé lidí může odradit. Mě to naopak chytlo a dost mi to i uteklo. 75%

Marvels (2023)

Tohle je taková typická komiskovka, která jen rozšiřuje příběh jedné postavy. Něco jako, kdyby jste si přečetli další sešit s hlavní postavou. Do příběhu přidali další dvě kámošky, co mají podobný schopnosti a na chvilku z nich udělali tým. Chemie mezi holkama funguje dobře, akce je taky povedená. Jen se prostě jedná o horší režii, scénář taky nedal moc zabrat. Humor je tu příjemný, žádná křeč jako u posledního Thora. Soundtrack sedí, efekty horší a záporná postava je přesně taková, jak se na jeden menší příběh sluší a patří, čti slabší s mesiášským komplexem, co dopředu ví, že prohraje. Marvels rozhodně nejsou tou lepší marvelovkou na kterou jsme zvyklí, ale taky to není, tak zlý jak se většinou píše. 70%

V/H/S/85 (2023)

První díly VHS byly docela super, teď už je to takový slabší a z x epizod ve filmu, jsou dvě dobré. Občas i styl, kterým je to natočený je už docela ošklivý a moc se nedá poznat co se tam děje. Upřímně jsem se chvilkama nudil. 40%

Pět nocí u Freddyho (2023)

Hororová hra dostává svůj film ( ten s Nicolasem Cagem nepočítám 😀). Ze začátku se to tváří docela přísně, ale časem je to zase jako pohádka a pak ke konci se zase přidá na plynu, akorát už je pozdě a film končí. Film mě rozhodně nijak neurazil a kouká se na to dobře, jen jsem asi čekal víc. 55%