MatchencoSouth

okres Kežmarok
Študent FTF VŠMU

homepage

• 12.3.2018  23:38

V máloktorom dobre rozbehnutom filme nájdete tak zlý záver ako v Rock’n Rolle. Koniec v podstate vygumoval všetko, čo ste dovtedy videli - žiadne zaujímavé vyvrcholenie v ňom nečakajte. Guillaume Canet sa film snažili vygradovať do ešte väčšieho absurdna a napichal ho botulotoxínom tak, až celý vybuchol. Pritom prvé dve tretiny sú naozaj srandovné!

• 6.1.2017  19:44
    Zlatá lýra (TV seriál) (2016)

Obsahovo nabitý, ale formálne veľmi slabo spracovaný seriál. Keď si režisér zvolil ten najjednoduchší koncept postavený na archívoch a rozhovoroch, nie je prehnané očakávať, že grafika a rozhovory budú, keď nie invenčne, tak aspoň dokonalo technicky a audio/vizuálne spracované. Nie sú. Naopak, veľmi dobré je zasadenie jednotlivých ročníkov Lýry do kontextu dobových udalostí.

• 21.3.2015  23:01
    Chappie (2015)

Trošku Číslo 5 žije, trošku Robocop. Občas hlúpy scenár a zopár kúlbedgajmadafaka postáv. Príjemný návrat do kyber osemdesiatych rokov.

• 18.1.2015  20:56
    Babovřesky 2 (2014)

Režisér sa troška zbláznil. V trilógii Slunce, seno sa mu podarilo zachytiť život a živelnosť. V Babovřeskoch 2 život úspešne zabíja. Vtipné situácie boli v celom filme asi dve, aj to som sa len jemne pousmial. Okrem toho celý film vizuálne pôsobí ako reklama na prací prášok.

• 19.1.2014  00:39
    Poslední výkřik (2012)

Dlhé chodby, zamknuté dvere a umelá krv. Nefalšovaný hnoj. Napísať viac je zbytočné. Vlastne ešte niečo: Miro Šmajda.

• 23.12.2013  12:54

Film som pred mesiacom videl v harvardskom filmovom archíve v Cambridgi. Prišiel aj Errol Morris v oranžovej vetrovke a porozprával zážitky z nakrúcania. Je to mimoriadne zábavný chlapík, mimochodom. The Unknown Known je portrét Donalda Rumsfelda, ktorý pracoval ako americký minister obrany v rokoch 2001 - 2006. Rumsfeld si viedol zápisky o všetkom, k čomu sa potreboval vyjadriť. Niečo ako grafomanský denníček, na ktorom je celý dokument postavený. Samozrejme, že film nie je nekritickým sledovaním jeho politickej dráhy. Errol Morris si mohol dovoliť pomerne veľa. Ako povedal na premietaní: "Rumsfeld je človek, ktorému chýba akýkoľvek zmysel pre iróniu. Vynašiel som pre to aj názov - 'irony deficit disorder'. Napriek tomu, že som o ňom nakrútil veľmi ironický film, jediné čo Rumsfeldovi po premietaní vadilo, bola farba jeho kravaty."

• 7.7.2013  23:43
    The River (2012)

Skoro až dadaistické spojenie výjavov zo života dvoch kamarátov, ich mesta a miestnych flákačov. Rieka je po dlhom čase jedným z mála experimentálnejších filmov, ktoré ma pobavili.

• 7.7.2013  23:41
    Zlatokopové (2010)

Pokus o pohľad do vnútra lákavo vyzerajúcej témy "vykorisťovaných Číňanov, ktorých kapitalistický západ donútil zarábať si na živobytie hraním priblblých hier". Veľmi rýchlo sa však ukáže, že téma je obyčajný konštrukt a s týmto zistením spadol aj môj pozitívny záujem o film. Zvyšných 25 minút som v kine už len pretrpel.

• 7.7.2013  23:40

Príjemná zmes anglického humoru, cestovania vlakom a parádnych dialógov. Six Shooter je ukážkou výborného vedenia a spájania filmových motívov v krátkometrážnom priestore.

• 7.7.2013  23:40

Zábavná smršť vysokoškolských zážitkov zhustená do príjemného filmu. Je síce jednoduchší, ako pôvodné Príšerky, ale okrem malých detí sa na ňom zasmejú aj študenti.

• 7.7.2013  23:39

...to sa najprv vezme rakúska a americká verzia filmu, a potom sa obidve prekryjú, až vznikne film "dva v jednom". Spočiatku je to sranda, neskôr začne byť Duch Funny Games bezduchý.