• Krátkometrážní

Babovřesky 2 (2014) odpad!

Režisér sa troška zbláznil. V trilógii Slunce, seno sa mu podarilo zachytiť život a živelnosť. V Babovřeskoch 2 život úspešne zabíja. Vtipné situácie boli v celom filme asi dve, aj to som sa len jemne pousmial. Okrem toho celý film vizuálne pôsobí ako reklama na prací prášok.

Funny Games Ghost (2012)

...to sa najprv vezme rakúska a americká verzia filmu, a potom sa obidve prekryjú, až vznikne film "dva v jednom". Spočiatku je to sranda, neskôr začne byť Duch Funny Games bezduchý.

Chappie (2015)

Trošku Číslo 5 žije, trošku Robocop. Občas hlúpy scenár a zopár kúlbedgajmadafaka postáv. Príjemný návrat do kyber osemdesiatych rokov.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Akčná počítačová nuda súčasného Hollywoodu. Kde je dobrodružstvo, hĺbka a romantika Jurského parku? Vytlačili ich jednoduchosť a politická korektnosť.

Neznámé známé (2013)

Film som pred mesiacom videl v harvardskom filmovom archíve v Cambridgi. Prišiel aj Errol Morris v oranžovej vetrovke a porozprával zážitky z nakrúcania. Je to mimoriadne zábavný chlapík, mimochodom. The Unknown Known je portrét Donalda Rumsfelda, ktorý pracoval ako americký minister obrany v rokoch 2001 - 2006. Rumsfeld si viedol zápisky o všetkom, k čomu sa potreboval vyjadriť. Niečo ako grafomanský denníček, na ktorom je celý dokument postavený. Samozrejme, že film nie je nekritickým sledovaním jeho politickej dráhy. Errol Morris si mohol dovoliť pomerne veľa. Ako povedal na premietaní: "Rumsfeld je človek, ktorému chýba akýkoľvek zmysel pre iróniu. Vynašiel som pre to aj názov - 'irony deficit disorder'. Napriek tomu, že som o ňom nakrútil veľmi ironický film, jediné čo Rumsfeldovi po premietaní vadilo, bola farba jeho kravaty."

Poslední výkřik (2012) odpad!

Dlhé chodby, zamknuté dvere a umelá krv. Nefalšovaný hnoj. Napísať viac je zbytočné. Vlastne ešte niečo: Miro Šmajda.

Rock'n Roll (2017)

V máloktorom dobre rozbehnutom filme nájdete tak zlý záver ako v Rock’n Rolle. Koniec v podstate vygumoval všetko, čo ste dovtedy videli - žiadne zaujímavé vyvrcholenie v ňom nečakajte. Guillaume Canet sa film snažili vygradovať do ešte väčšieho absurdna a napichal ho botulotoxínom tak, až celý vybuchol. Pritom prvé dve tretiny sú naozaj srandovné!

Šestiraňák (2004)

Príjemná zmes anglického humoru, cestovania vlakom a parádnych dialógov. Six Shooter je ukážkou výborného vedenia a spájania filmových motívov v krátkometrážnom priestore.

The River (2012)

Skoro až dadaistické spojenie výjavov zo života dvoch kamarátov, ich mesta a miestnych flákačov. Rieka je po dlhom čase jedným z mála experimentálnejších filmov, ktoré ma pobavili.