Ezis

Ezis

Marta Eva Běťáková

Česko

8 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 28.2.2015
  Проделки сорванца (TV film) (1985)

  Tato komedie pro děti převádí na filmové plátno knihy Astrid Lindgrenové o Emilovi z Lönnebergy. O Emilovi se povídá, že už natropil víc neplech, než má pes v kožichu blech. Ale to přece nemůže být pravda, protože blechy v psím kožichu ještě nikdo nikdy nespočítal. Navíc to nebyly neplechy - Emil (Māris Zonnenbergs-Zambergs) se snaží každému pomoci a může snad za to, že má velkou fantazii? Když děvečce Lině (Diāna Zande) v noci přes obličej přeběhne krysa, hned nastraží past. A když Linu bolí zub, vymyslí hned tři neobvyklé způsoby, jak jí ho vytrhnout. Co na tom, že při tom bude skákat ze střechy chléva, skončí přivázaná ke stromu a do pasti na krysy se nakonec chytí jeho vlastní tatínek (Uldis Dumpis). Ale někdy jeho pokus o pomoc dopadne ještě lépe, než čekal - to když pohostí zubožené obyvatele chudobince a navíc napraví jejich zlou správkyni (Vija Artmane).

  • 9.6.2012
  Rokenrols Baltija (1991)

  Rock'n'roll v Pobaltí je série hudebních klipů z Litvy, Lotyšska a Estonska, ale rock'n'roll tu zastupuje jen lotyšský zpěvák Pīts Andersons. Ostatní je folkrock, rock či heavy metal. V Lotyšsku byl tento film velkou událostí. Pochopíte proč, když se podíváte na datum vzniku. Lotyši využívali toho, že konečně mohou natáčet, co chtějí, a zároveň chtěli Západu ukázat, že i v Pobaltí existuje dobrá rocková muzika. Tady je seznam umělců a jejich písní:

  Tango (Olga Rajecka) - Entwine Hands (Lotyšsko)
  Pete Anderson & The Archives - Jump, Jive an' Wail (Lotyšsko)
  Rock Hotel - Lonesome Train (Estonsko)
  Foje - Winter (Litva)
  Just Knud Qvigstad - I'm Dancing Alone (Estonsko)
  Bix - Between Europe & Hong Kong (Litva)
  Röövel Ööbik - Outta myself (Estonsko)
  Ultima Thule - Fly Myself Free (Estonsko)
  New Moon - I'm Still Alive (Lotyšsko)
  Linga - How Painful (Lotyšsko)
  UTV - Cold of love (Litva)

  • 1.3.2012
  Monsieur Tauriņš (2011)

  Gunárs Taurinš je Lotyš středního věku, který ztratí rodinu i práci, a proto přijme nabídku jednoho bohatého lotyšského podnikatele, aby mu našel dům ve Francii. "Monsieur Taurins" však neumí francouzsky, a tak si na cestování po francouzských domech, sídlech a realitních kancelářích najme tlumočnici. Zapomene se ovšem zmínit, že potřebuje tlumočnici, která umí francouzsky... Film zobrazuje putování "Monsieura Taurinse" po Francii a zajímavá, někdy až dobrodružná setkání se zástupci různých národů. Zemi, ve které se zpočátku neorientuje a ke které nemá žádný vztah, si postupně oblíbí, z práce se stává koníček a pan Taurinš začne zapomínat, proč vlastně do Francie přijel...

  • 12.11.2011
  Čertova nevěsta (1973)

  Rockový muzikál "Čertova nevěsta" podle novely Kazyse Boruty "Baltaragio malūnas" (Baltaragisův mlýn), která poprvé vyšla v roce 1945 a byla přeložena i do češtiny. Odehrává se na litevské vesnici a reálné prostředí se tu prolíná s pohádkovým. Starý mládenec, mlynář Baltaragis má služku Uršulė, která se za něj chce provdat, ale on se zamiluje do mladé Marcelė a podepíše smlouvu s čertem Pinčukasem, který u něj slouží, že ji dostane za ženu. Tak se i stane: Marcelė s Baltaragisem se vezmou a mají dceru Jurgu. Ale Marcelė po roce zemře a Baltaragis dceru vychovává sám. Když Jurga vyroste v krásné, rozpustilé děvče, Pinčukas se do ní zamiluje a způsobí, že žádný povoz, ve kterém se do mlýna vydají namlouvači, nedojode k cíli. Ale pak se v kraji objeví Jurgis Girdvainis, který má nadevšecko rád své výborné koně, a prohlásí, že on do mlýna na námluvy dojede.

  • 11.9.2011
  Malá bankovní loupež (2009)

  Komedie pro děti, která se odehrává v současném Lotyšsku. Poté, co tatínek pětiletého Robise (Gustavs Vilsons) a sedmileté Luíze (Zane Leimane) ztratí práci, přestane splácet hypotéku a banka mu zabaví byt v Rize. Rodina se přestěhuje za prarodiči na venkov a tam malý Robis vymyslí plán. S Luíze si zahrají na Zorra mstitele, vezmou bohatým a dají chudým. Přesněji řečeno, vyloupí banku a peníze dají rodičům. Robisův plán vyjde, malým lupičům se za pomoci brýlí, kšiltovky a odpadkových košů podaří proniknout až do bankovního sejfu, ale tam si to rozmyslí - ať mají na banku sebevětší vztek, loupit nemohou, protože pak by se z nich stali zloději. Ale malý Robis si přece jen vezme několik bankovek. Když už jsou skoro venku z banky, ředitel (Karl Markovics) se strážci (Artúrs Skrastinš a Juris Žagars) je objeví na videozáznamu. A začíná honička.

  • 16.8.2011
  Deewana Mujh Sa Nahin (1990)

  Romantický film pojednává o modelce, do které se zamiluje její kolega fotograf z reklamní agentury. Ona ho ale nebere příliš vážně a tak se fotograf uchyluje k čím dál ztřeštěnějším a radikálnějším způsobům, jak ji přesvědčit o své lásce.