ondrech

ondrech

oblíbenější než POMO

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 2.4.2008  21:49

Kamera: Ondrej A. Pecenka.... hodnotit sve vlastni dilko? To by byla posetilost. Tento film je mym zakladnim kamenem me kariery, pred timto snimkem to byly jen prapodivne pokusy, pri nataceni jsem ziskal mnoho zkusenosti jak pri praci ve meste, tak pri strihu a tak dale. Achje, to byly proste casy, kdy jsem vzal kameru, stativ a jel neco smolit do Brna za hudby Mikea Oldfielda:-)

• 28.1.2008  21:46

Kamera: Phedon Papamichael ... dementni csfd se opet vyznamenala. Jeden z nejlepsich filmu jaky jsem videl, a sice proto, ze ta kamera, scenar, herecke vykony a rezie jsou proste skvele a nechapu, proc to ma opet male hodnoceni, ale to je jedno. Muj nazor je naprosto odlisny.

• 7.1.2008  18:48
    Jackie Brown (1997)

Kamera: Guillermo Navarro ... tarantina moc neprozivam, ale jeho filmy se mi libi. Az na tento pamflet, u ktereho jsem celou dobu trpel, protoze je fakt spatnej. Spousta kecu, zbytecna delka a pritom jde o naprosty hovno(coz jsem si docela u tarantina zvykl, ale tohle je moc). Jedine, co je tam dobre, je ten soundtrack a herecke vykony, ale stejne bych radsi tento film nevidel.

• 7.1.2008  18:44

Kamera: Dante Spinotti .... no, dalsi film, ktery je tak vyzdvihnuty, ze se mi nelibi. Jo, uznavam, ma to spad, kamera je taky dobra(je to prece Dante Spinotti), ale cely ten napad mi prijde hrozne slabej, to by se vlezlo do jednoho dilu Columba, ne do vysokorozpoctoveho filmu se spoustou hvezd v hlavnich rolich. Ale kombinace Spacey a Crowe je dobra, meli by hrat spolu casteji.

• 7.1.2008  18:33
    Taxidermia (2006)

Kamera: Gergely Pohárnok .... skvelooost! Nikdy v zivote jsem nic takoveho hnusne krasneho nevidel. Bohuzel pribehy jsou znacne nevyrovnane, prvni nic moc, druhy parada a treti neco mezi tim.

• 23.12.2007  13:02

Kamera: David Lynch... Jupiii, to je konecne dilo... fakt nemam slov, nema cenu v tom hledat vubec nic... jsou to takove male stripky beze smyslu a dalsi vtip Davida Lynche, aby si v nem intelektualove csfd hledali ty svoje vyznamy:-) tuuudlee..

• 23.12.2007  12:31
    Sunshine (2007)

Kamera: Alwin H. Kuchler ... takze jsem to konecne videl. Nikdy by me nenapadlo srovnavat to s Fontanou, ale kdyz jsem slysel, ze Sunshine je mnohem lepsi, tak jsem to musel videt, prestoze mi bylo od zacatku jasne, ze mam viteze jasneho. Fontana vyhrava. Netvrdim, ze na cele care, ale je u me jasnym vitezem. Sunshine je pekne provedeny film, od ktereho jsem cekal trochu vic. Krasna, hladka kamera, obstojne herecke vykony a nadherne zobrazeny slunecni svit. Bohuzel ale tento film nema takove nadprirozene kouzlo jako milovana Fontana. A chybi mi tam vice souvislosti s tim, co se deje na zemi. A uz prosim nikdo nesrovnavejte Sunshine s Fontanou, mejte radi oba dva filmy.

• 23.12.2007  12:21
    Transformers (2007)

Kamera: Mitchell Amundsen ... akcni filmy mi muzou vite co. Ale obcas se objevi nejaky, ktery me chytne. A naposledy to bylo s Ostrovem(ktery povazuju stale za nejlepsi film Michaela Baye) a ted s Transformery. Protoze je to sranda a na film se divam vetsinou z technicke stranky. Hrozne mi vadila ta vyhubla, ignorantska drzka pritelkyne hlavniho hrdiny, proto hvezdu dolu. Ale prulety kamery(ktera je lepsi, nez v Ostrovu), letajici auta, to me vzdycky nadchne. A ta hudba-dokonalost.

• 3.12.2007  19:53
    Sedm (1995)

Kamera: Darius Khondji ... druhe setkani s Fincherem(prvni byla Hra, ktera se mi velmi libila) a jeste k tomu s jednim nejlepe hodnocenych filmu vsech dob. Prestoze jsem od toho moc necekal, tak nemohu hodnotit peti hvezdami, protoze - vykon Kevina Spaceyho prekonava oba dva slavne herce(i kdyz ti taky udelali kus prace) - scenar ponekud nedotazeny do konce, atmosfera me moc netizila, prestoze se mi na konci libilo to, ze jsem byl zmaten a docela necekal, tak musim nejak rict, ze to je cele bez stylu a kamera bez jakekoliv valne kvality...

• 15.11.2007  19:57

Kamera: Gero Steffen ... je to k nevire, opet dalsi petka, ale u tohohle filmu to proste jinak nejde. Krome vynikajicich vykonu hlavnich i vedlejsich roli(Moritz Bleibtreu je opravdu dokonaly herec) jsem hlavne uzival tu DOKONALOU kameru. A prestoze to nekdy bylo hodne jednoduche, nakonec jsem preci jenom upadl do nadseni, ktere me presvedcilo, ze nemecke filmy jsou opravdu nejlepsi. A navic jeden z prvnich filmu, ktere jsem videl v nemcine bez titulku. A jeste jedna hlaska - Operace uz probehla? Ano, jsi v nebi, toto je svaty petr. Salam alejkum. fakt lol.

• 12.11.2007  22:04
    Ben Hur (1959)

Kamera: Robert L. Surtees ... mam rad dlouha dila, protoze je to poradny kus umeni a je hodne tezke udrzet divakovu pozornost. Ben Hur je na hranici - nektere pasaze byly prilis natahovane. Ale je to film s nejdokonalejsi vypravou, co jsem kdy videl a kamera je proste prenadherna, krasne barvy, anamorfni obraz(2,70:1 je opravdu jedinecny pomer) a herecke vykony uspokojive(treba sejk je vynikajici, ale nekdy jsem mel problem s hlavni roli). Zase pet hvezd, asi bych se mel krotit a byt trochu prisnejsi.

• 12.11.2007  21:38
    The Wall: Live in Berlin (koncert) (1990)

Jsem fanouskem pink floyd a nejradsi mam album Animals a The Wall, ale jinak jsem presne opacneho nazoru co paascha - solovou drahu Rogera Waterse neprozivam a nevyhledavam, ale tohle se mu opravdu povedlo, byl jsem nadsen z provedeni(treba maly pokoj v nejakem patre zdi nema chybu), ale nesouhlasim s tvrzenim v guinessove knize, ze se jedna o nejvetsi koncert vsech dob. Jean Michel Jarre ma vsechny koncerty minimalne takove - ale zna ho nekdo?

• 11.11.2007  15:08

Nejsem fanousek Beatles, ale jsem velky milovnik naprostych psycharen. A tohle je drsne, naprosto barevne animace, ktere jsou trosku podobne tem z Monty Pythonu, trosku podobne animacim z prvnich Basniku. A hudba Beatles je fajn, bavil jsem se paradne a fantazie tvurcu(mam diru v kapse) se mi proste zamlouvala totalne, az tedy na posledni zaber, kdy jsou vsichni v realu, uz nemaj takovej smrnc... ale i tak pet hvezd.

• 11.11.2007  00:28
    Naboso (2005)

Kamera: Christof Wahl ... miluji nemecke filmy, protoze se chytaji klasickych trapnych temat jako jsou romanticke komedie a delaji z nich psycholoogicke, emocne plne snimky, ktere me vzdy usadi. Jmeno Til Schweiger mi nic nerikalo, ale po dokonceni jsem sedel v kresle a vedel, ze to je jeden z nejlepsich filmu co jsem kdy videl, mozna v kategorii romantickych ten nejlepsi, mozna... Skvele herecke vykony, DOKONALA KAMERA!!! a vynikajici rezie me naprosto presvedcily o mem hodnoceni.

• 11.11.2007  00:21

Kamera: Adam Biddle... ty jo, zacatek me posadil do zidle - takova dokonala kamera a strih, to jsem jen cumel. A melo to opravdu spad. Ale druha polovina se rozplyva v komedii a trapnosti, proto jednu hvezdu mene, jinak by to stalo mnohem za vic!

• 5.11.2007  15:14
    Chicago (2002)

Kamera: Dion Beebe... muzikaly nemam uprimne rad. Nejvice me irituji ty pohyby a vyrazy ve tvarich. Vydrzel jsem do poloviny a pak sel radsi delat neco poradneho, protoze toto byla ztrata casu, prestoze se to nekomu libi.

• 5.11.2007  15:10
    Nashville (1975)

Kamera: Paul Lohmann ... altman je skvely reziser a timto podhodnocenym filmem to jen dokazuje. Ten sled vseho bych prirovnal k Fellinimu Rimu. Cele je to roztazene do vsech stran spojeno jedinou dodavkou jezdici po statech a rikajici politicka hesla. Nesnasim country, ale pri tomhle filmu jsem prestal vnimat cas a rikal si, jestli se mi to jen zda, nebo je to skutecnost. Takze urcite pet hvezd.

• 5.11.2007  14:06

Kamera: Daniel Gottschalk... nejsem proti gayum, ale ani me nejak nenadchne pribeh, ve kterem vystupuji(treba Shortbus). Ale jak tohle muze mit 83 procent? Vzdyt je to pribeh jako kazdej jinej, predvidatelnej jak hruza. Tohle me dostalo vic, nez cely film. A ta kamera je proste o hovnu, velke nedotazeni, bez invence, zbytecne mnoho zaberu z ruky. Sice mam nemecke filmy rad, ale tohle je moc slabe. to uz radsi holky to chtej taky.

• 1.11.2007  17:08

Kamera: Maxime Alexandre ... co by se dalo cekat od francouzskeho filmu? Naprosto obycejna vec, kterou konec nezachrani. Osobne bych ocenil vetsi invenci scenare, protoze kdyz v poslednich peti minutach zjistite, ze je to vsechno vlastne pekne zakuklene, je to dost pozde.

• 1.11.2007  17:05

Kamera: Peter Sova... ty jo, pekne, velmi moc pekne. Scenar hodne dobre zamotany, herecke vykony nadprumerne a ta vyprava je proste drsna:-) Hlavne steny v hotelu.

• 31.10.2007  17:33

Kamera: Freddie Francis ... neuveritelny poeticky pribeh, ktery chytne za srdce. skvela kamera a hudba a vykony, nemam jedine vyhrady, takze urcite pet hvezdicek. A nejsilnejsi scena ze vsechn lynchovych filmu - zena, ktera ma jeleny rada:-)

• 29.10.2007  13:55
    Casablanca (1942)

Kamera: Arthur Edeson ... prestoze jsem nebyl uplne mimo a nerikal jsem si, jestli je to jen sen anebo skutecnost jak u jinych filmu, presto pro me prestal plynout cas a dejova linie me chytla totalne. Kamera je proste skvela a vyprava taky. A plynuti pribehu neuveritelne. Vykony hercu Bogarta a Viktora Lazsla nebo cernocha jsou skvele. Ingrid je trosku slabsi. Ale presto jsem se bavil a ani jednou se nepodival na hodinky, tedy pet hvezd.

• 19.10.2007  20:06
    Vertigo (1958)

Kamera: Robert Burks... druhy film, co jsem od hitchcocka videl(prvni byl psycho) a zjistil jsem, ze jeho filmy asi nebudou me oblibene. cele mi to prislo takove rozplizle, nevyvazene, ale za tu brilantni kameru, dokonalou vypravu(proc jsem se jen nenarodil o 40 let drive?) a barvicky si to 4 hvezdy urcite zaslouzi.

• 5.9.2007  23:43
    Hraběnky (TV seriál) (2007)

Po zhlédnutí prvního dílu jsem naprosto uklidněn - natočil jsem dva filmy, s nulovými náklady, a jejich kvalita je zhruba stejná jako tento seriál. A hraje se v prime timu v pondělí na čt1. Takže jsem vklidu, nemusím se snažit chodit na nějakou vysokou filmovou školu, aby se mé dílo dostalo do televize. Stačí jen trošku souvislý scénář, herecké obsazení(Abrhám, dlouhý, bydžovská, Krajčo) a je to... paráda.

• 4.9.2007  20:40
    Persona (1966)

Kamera: Sven Nykvist ... OMG!!!! Největší Bergmanovo psycho. Proč se řeší sedmá pečeť, jenž je lehce pochopitelná a radši nikdo pořádně nevysvětlí, co má znamenat tady toto?

• 2.9.2007  21:59
    Pingu (TV seriál) (1986)

To je prostě paráda, přestože jsem si myslel, že je to trapné, nyní na to nedám dopustit, zvuky nenapodobitelné, řekl bych že vhodné pro všechny věkové a společenské kategorie(pro huliče základním filmovým kamenem)...Pingu rulez

• 2.9.2007  21:57
    Zvětšenina (1966)

Kamera: Carlo Di Palma ... nadčasové, skvělé dílo, které ve mě zanechalo velkou rýhu a inspirovalo a nadchlo k dalšímu počínání. Parádní režie, kamera, výprava a scénář. Nemám slov a vzdávám hold Antonionimu a celému všemu světu.

• 19.8.2007  12:30
    Osm a půl (1963)

Kamera: Gianni Di Venanzo ... úžas! Nadšení! Nemám slov! Sladký život je oproti osm a půl tichým filmem. Množství slov, postav, scén, všeho, mistrovské Felliniho dílko.!

• 28.6.2007  21:26
    Trhák (1980)

Kamera: Ivan Šlapeta ... to je totální úlet. U tohoto filmu jsem se jako u jedineho smal od zacátku až do konce, všechno, co vypustí postavy z úst je prostě hláška. A je to znamená, že je to kultvní film a ne že ne... "Paní Hurychová, já, a to je moje zvláštonst, si maltu vždycky míchám sám." "Jak je ten film blbej, tak je drahej!" a miliony dalších

• 28.6.2007  20:19
    Vlasy (1979)

Kamera: Miroslav Ondříček ... ano, Miloš Forman si zkusil natočit muzikál a dopadlo to jak to dopadlo. Muzikály nesnáším a můžu z celého srdce říct, že toto byl ten nejlepší, co jsem viděl. Ondříčkova kamera nezklame v portretových záběrech, v autě apod... ale na středně velké davové scény je krátká. Ale velký dav je opět fajn. Musím ale něco poznamenat - je to nejhorší film od Formana,jaký jsem viděl... ale i tak jsem se celkem bavil... achjo, schýza,

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9