ondrech

ondrech

oblíbenější než POMO

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 28.1.2008  21:46

Kamera: Phedon Papamichael ... dementni csfd se opet vyznamenala. Jeden z nejlepsich filmu jaky jsem videl, a sice proto, ze ta kamera, scenar, herecke vykony a rezie jsou proste skvele a nechapu, proc to ma opet male hodnoceni, ale to je jedno. Muj nazor je naprosto odlisny.

• 23.12.2007  13:02

Kamera: David Lynch... Jupiii, to je konecne dilo... fakt nemam slov, nema cenu v tom hledat vubec nic... jsou to takove male stripky beze smyslu a dalsi vtip Davida Lynche, aby si v nem intelektualove csfd hledali ty svoje vyznamy:-) tuuudlee..

• 15.11.2007  19:57

Kamera: Gero Steffen ... je to k nevire, opet dalsi petka, ale u tohohle filmu to proste jinak nejde. Krome vynikajicich vykonu hlavnich i vedlejsich roli(Moritz Bleibtreu je opravdu dokonaly herec) jsem hlavne uzival tu DOKONALOU kameru. A prestoze to nekdy bylo hodne jednoduche, nakonec jsem preci jenom upadl do nadseni, ktere me presvedcilo, ze nemecke filmy jsou opravdu nejlepsi. A navic jeden z prvnich filmu, ktere jsem videl v nemcine bez titulku. A jeste jedna hlaska - Operace uz probehla? Ano, jsi v nebi, toto je svaty petr. Salam alejkum. fakt lol.

• 12.11.2007  22:04
    Ben Hur (1959)

Kamera: Robert L. Surtees ... mam rad dlouha dila, protoze je to poradny kus umeni a je hodne tezke udrzet divakovu pozornost. Ben Hur je na hranici - nektere pasaze byly prilis natahovane. Ale je to film s nejdokonalejsi vypravou, co jsem kdy videl a kamera je proste prenadherna, krasne barvy, anamorfni obraz(2,70:1 je opravdu jedinecny pomer) a herecke vykony uspokojive(treba sejk je vynikajici, ale nekdy jsem mel problem s hlavni roli). Zase pet hvezd, asi bych se mel krotit a byt trochu prisnejsi.

• 12.11.2007  21:38
    The Wall: Live in Berlin (koncert) (1990)

Jsem fanouskem pink floyd a nejradsi mam album Animals a The Wall, ale jinak jsem presne opacneho nazoru co paascha - solovou drahu Rogera Waterse neprozivam a nevyhledavam, ale tohle se mu opravdu povedlo, byl jsem nadsen z provedeni(treba maly pokoj v nejakem patre zdi nema chybu), ale nesouhlasim s tvrzenim v guinessove knize, ze se jedna o nejvetsi koncert vsech dob. Jean Michel Jarre ma vsechny koncerty minimalne takove - ale zna ho nekdo?

• 11.11.2007  15:08

Nejsem fanousek Beatles, ale jsem velky milovnik naprostych psycharen. A tohle je drsne, naprosto barevne animace, ktere jsou trosku podobne tem z Monty Pythonu, trosku podobne animacim z prvnich Basniku. A hudba Beatles je fajn, bavil jsem se paradne a fantazie tvurcu(mam diru v kapse) se mi proste zamlouvala totalne, az tedy na posledni zaber, kdy jsou vsichni v realu, uz nemaj takovej smrnc... ale i tak pet hvezd.

• 11.11.2007  00:28
    Naboso (2005)

Kamera: Christof Wahl ... miluji nemecke filmy, protoze se chytaji klasickych trapnych temat jako jsou romanticke komedie a delaji z nich psycholoogicke, emocne plne snimky, ktere me vzdy usadi. Jmeno Til Schweiger mi nic nerikalo, ale po dokonceni jsem sedel v kresle a vedel, ze to je jeden z nejlepsich filmu co jsem kdy videl, mozna v kategorii romantickych ten nejlepsi, mozna... Skvele herecke vykony, DOKONALA KAMERA!!! a vynikajici rezie me naprosto presvedcily o mem hodnoceni.

• 5.11.2007  15:10
    Nashville (1975)

Kamera: Paul Lohmann ... altman je skvely reziser a timto podhodnocenym filmem to jen dokazuje. Ten sled vseho bych prirovnal k Fellinimu Rimu. Cele je to roztazene do vsech stran spojeno jedinou dodavkou jezdici po statech a rikajici politicka hesla. Nesnasim country, ale pri tomhle filmu jsem prestal vnimat cas a rikal si, jestli se mi to jen zda, nebo je to skutecnost. Takze urcite pet hvezd.

• 31.10.2007  17:33

Kamera: Freddie Francis ... neuveritelny poeticky pribeh, ktery chytne za srdce. skvela kamera a hudba a vykony, nemam jedine vyhrady, takze urcite pet hvezdicek. A nejsilnejsi scena ze vsechn lynchovych filmu - zena, ktera ma jeleny rada:-)

• 29.10.2007  13:55
    Casablanca (1942)

Kamera: Arthur Edeson ... prestoze jsem nebyl uplne mimo a nerikal jsem si, jestli je to jen sen anebo skutecnost jak u jinych filmu, presto pro me prestal plynout cas a dejova linie me chytla totalne. Kamera je proste skvela a vyprava taky. A plynuti pribehu neuveritelne. Vykony hercu Bogarta a Viktora Lazsla nebo cernocha jsou skvele. Ingrid je trosku slabsi. Ale presto jsem se bavil a ani jednou se nepodival na hodinky, tedy pet hvezd.

• 4.9.2007  20:40
    Persona (1966)

Kamera: Sven Nykvist ... OMG!!!! Největší Bergmanovo psycho. Proč se řeší sedmá pečeť, jenž je lehce pochopitelná a radši nikdo pořádně nevysvětlí, co má znamenat tady toto?

• 2.9.2007  21:59
    Pingu (TV seriál) (1986)

To je prostě paráda, přestože jsem si myslel, že je to trapné, nyní na to nedám dopustit, zvuky nenapodobitelné, řekl bych že vhodné pro všechny věkové a společenské kategorie(pro huliče základním filmovým kamenem)...Pingu rulez

• 2.9.2007  21:57
    Zvětšenina (1966)

Kamera: Carlo Di Palma ... nadčasové, skvělé dílo, které ve mě zanechalo velkou rýhu a inspirovalo a nadchlo k dalšímu počínání. Parádní režie, kamera, výprava a scénář. Nemám slov a vzdávám hold Antonionimu a celému všemu světu.

• 19.8.2007  12:30
    Osm a půl (1963)

Kamera: Gianni Di Venanzo ... úžas! Nadšení! Nemám slov! Sladký život je oproti osm a půl tichým filmem. Množství slov, postav, scén, všeho, mistrovské Felliniho dílko.!

• 28.6.2007  21:26
    Trhák (1980)

Kamera: Ivan Šlapeta ... to je totální úlet. U tohoto filmu jsem se jako u jedineho smal od zacátku až do konce, všechno, co vypustí postavy z úst je prostě hláška. A je to znamená, že je to kultvní film a ne že ne... "Paní Hurychová, já, a to je moje zvláštonst, si maltu vždycky míchám sám." "Jak je ten film blbej, tak je drahej!" a miliony dalších

• 14.6.2007  19:16

mnohem lepší než cokoliv jiného a hlavně blíže než tolik opěvovaný shrek - tento film vyniká animačně, scénáristicky, novátorsky hudebně, prostě sranda od začátku do konce...

• 13.6.2007  23:16
    Banditi (2001)

Kamera: Dante Spinotti ... opět skvělá režie a kamera a dvojice hlavních herců. Spinotti nestojí hloupě za kamerou, ale kombinuje amatérskou a profesionální, jež je ve zlatém řezu. naprosto nedoceněné dílo, které stojí za to zhlédnout. PŘIŠLI JSME TI VYKRÁST BANKU. Po druhém zhlédnutí - režijně, scénáristicky a kamerově dokonalé! TO je prostě super!!!!!! Celou dobu jsem se výtečně bavil. A měním na pět.

• 13.6.2007  23:13
    Vrtěti psem (1997)

Kamera: Robert Richardson ... opět tvrdím, že rain man není nejlepší Levinsonův film. Tady se kloubí skvělá režie, scénář, výkony všech herců(de niro a hoffman by měli hrát dohromady více) a taktéž Richardsonova kamera je dokonalá. Oceňuji na něm nejvíce originalitu snímaných záběrů(skrze vodu v bazénu, stín, když hraje sqaush). A ta hudba, to je taky klenot - We all protect the American borders... we were right to vote for democracy... a taky je to prošpikováno spoustou hlášek - JEZDÍ V DŽÍPU SE PSEM A BROKOVNICÍ! HAHA! nebo JIM BELUSHI JE ALBÁNEC? KOČKU DODĚLÁME DIGITÁLNĚ. THIS IS NOTHING THIS IS NOTHING, HAVE YOU EVER FILMED IN ITALY? THIS IS NOTHING. nebo GRACE! YES WHAT! THE TEASER! ne, tento film je propracovaný po všech stránkách a je nedoceněný, podobně jako banditi.

• 13.6.2007  21:33

Kamera: Caleb Deschanel ... přesně u takovýchto filmů si říkám, jestli se mi to jen zdá, nebo je to skutečné. Protože celý tento epos je naprosto vybočující z řady všech ostatních filmů. Kamera, Masky, Zvuk, Hudba jsou dokonalé, jméno Deschanel jsem nikdy předtím neslyšel, ale díky němu získává film opět o jednu hvězdu navíc.

• 4.6.2007  18:04
    Alfred Hitchcock uvádí (TV seriál) (1985)

hitchcock je nenapodobitelný

• 4.6.2007  17:54

Kamera: Andrew Lesnie ... po zhlednuti prodlouzene verze jen konstatuji, ze LOTR je nejdokonalejsich deset hodin filmoveho materialu, ktery byl kdy stvoren, a pri posledni pulhodine jsem po prvni projekci malem bracel(coz zas tak casto nedelam) a myslim, ze se tam uplne hodi(prece jenom ten pomer deseti hodin, k pulhodine, stoji za to). Bitva byla myslim nejlepsi ve dvojce, ale treti battle po nastupu olyfantu nema chybu.

• 2.6.2007  23:24
    Hale and Pace (TV seriál) (1988)

geniální vtípky zalozene na maximalni absurdite

• 24.5.2007  22:24
    Casino (1995)

Kamera: Robert Richardson ... po technické stránce dokonalý film. herecké výkony více než vynikající. Spád kterým film začal mírně spadl, ale i tak jsem se celou dobu bavil při sledování tohoto tříhodinového opusu o životech lidí a o tom, jak za vším hledat ženu.

• 20.5.2007  16:07
    Happy Feet (2006)

Nejprve jsem byl naštvanej, proč nějakej Happy Feet vyhrál oscara a ne skvělá Auta, ale jakmile jsem se začal dívat, i hned jsem pochopil, že letošní souboj animovaných filmů o oscary byl opravdu drsný. Auta mají skvělý příběh, zpracování, animaci a jsou originální. Ale zpracování happy feetu je o několik úrovní výš - co se animace týče, záběrů, průletů kamer, scenérií. Oběma filmům dávám za pět, protože každý vyniká v něčem jiném. Happy feet mají slabší scénář, ale třeba kombinace skutečného světa a animovaného, je velice povedená. A přestože muzikály nesnáším, tak hudba vybraná k tomuto snímku, doplněna vlnícími se tučňáky, je prostě dokonalá.

• 20.5.2007  13:08

Kamera: Stephen Blackman ... velice zvláštní příběh, ale hlavně mě dostal konec. Takhle nečekaně utlý příběh(asi to bylo tím, že na obalu dvd bylo napsáno 101 minut) jsem nikdy nezažil. Z herců bych chtěl hlavně vyzdvihnout Charlotte Gainsbourg, ale i ostatní dětské role jsou zahrány dokonale.

• 20.5.2007  01:48

Ou máj, ta kamera je užasná.

• 18.5.2007  21:44

Josef ČAPEK!

• 17.5.2007  21:48

Kamera: Luigi Falorni .... nááádhera, neuvěřitelná krása prostupuje celý film, který je čistý jak nové zrcadlo. Opravdu nemám výhrad, snad jen k dialogum, bez nich by to bylo jeste zajimavejsi. Opet nechapu, proc je tento film tak nizko hodnoceny...

• 12.5.2007  22:30
    Donnie Darko (2001)

Kamera: Steven Poster ... jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem kdy viděl. Mírně podobný Butterfly efektu, co se zajímavosti týče. Práce s kamerou je skvělá, hlavně její otáčení, zrychlování, zpomalování a vynikající jsou také plynulé pohyby - na chodbě školy, na halloweenské oslavě. Herecké výkony jsou taktéž více než dobré - třeba Patrick Schwayze dokazal, ze nepatri do stareho zeleza. Jsem nadsen a urcite zhlednu jeste jednou.

• 11.5.2007  22:58
    Bílá nemoc (1937)

Kamera: Otto Heller... tohle mi vyrazilo dech. Stare ceske komedie mam velice rad, ale tohle je vazne tema, ktere napsal Karel Capek velice vytecne a kdyz se dostalo do rukou Hugo Haasovi, ktery nejen ze hral hlavni roli doktora Gallena a reziroval, ale i napsal scenar, vzniklo neuveritelne silne dilo, ktere nema v nasi kinematografii obdoby. Na svou dobu se muze smele radit ke vsem tzv. klasikam z te doby.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9