ondrech

ondrech

oblíbenější než POMO

1 3 5 6 7 8 9 následující >>
    • 8.2.2007  21:17

Kamera: Bruno Delbonnel - jeho práce s kamerou je naprosto dokonalá! Celý film je jeden velký zlatý řez. Práce se světlem a pohyby kamery(třeba jak amelie háže žabky na tom kanálu) jsou jedny z nejlepších v celé historii filmu. A k příběhu - Dokonalé, přitom tak obyčejné. Infantilní a naivní, ale - proč ne? Je to krásné. Důkaz, že každý z nás má své rituály a malé požitky, nad kterými se nepozastavujeme a nikomu neříkáme, přesto je děláme. Film, který mě ovlivnil, a to především v chování, smyslu uvažování. Film, na který nezapomenu a opět se k němu rád vracím.

• 8.2.2007  21:13

vidět tisíckrát a klidně ještě jednou, tohle je sousto, které opět poznamenalo můj zájem o film a režii stanleyho kubricka. Vesmírná odysea narozdíl od jiných, pozdějších, scifi řeší vztah člověk-vesmír, jak jsme velkým černým obeliskem ovlivňováni již od pradávna. Nejdokonalejší mi přijde scéna, kdy dojde ke konjunkci planet a následnému průletu prostorem a časem. Neuvěřitelné!

• 8.2.2007  21:08

Charlie Kaufman posunul svoje řemeslo opět o něco dál, sklouben s režijním géniem Michela Gondryho vzniká geniální dílo. Dvojice Carrey a Winslet je přinejmenším zajímavá - Carrey dokázal, že umí zahrát i jiné role, než bláznivé a Winslet že má stále co nabídnout.

• 8.2.2007  21:04
    Rok ďábla (2002)

Mám pro Zelenkovy filmy slabost, jeho mystifikace jsou opravdu povedené, lehce pochopitelné, přesto krásné. Navíc je mi (narozdíl od Mňágy nebo Visacího zámku) tato hudba blízká.

• 8.2.2007  21:02

Geniální - režie, herecké výkony, příběh. Celý film jsem sledoval jedním dechem.

• 8.2.2007  21:01
    Él (1953)

velmi povedený snímek, škoda jen, ze nebyl nikde v čr promítán.

• 8.2.2007  20:59

Kamera: Frank Griebe......To nejlepší, co jsem kdy viděl. Opravdu skvělé...

1 3 5 6 7 8 9 následující >>