Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi
  • Akční

Oblíbené filmy (10)

Lola běží o život

Lola běží o život (1998)

Kamera: Frank Griebe......To nejlepší, co jsem kdy viděl. Opravdu skvělé...

Fontána

Fontána (2006)

Kamera: Mathew Libatique ...... Palace Cinemas, třeste si s promítačkou jak chcete, ten film nezkazíte! Geniální dílo, naprostá exhibice všech zúčastněných - Hugha Jackman(ktery zde předvádí to nejlepší, co kdy zahrál), Rachel Weisz(jíž krátké vlasy taky seknou) a hlavně Darrena Aronofského a kamery MATHEW LIBATIQUE, jenž si svou libost v detailech užívá na sto procent. Chci to vidět v kině ještě jednou, hlavně bez třesu. To ticho, které se line sálem, když holohlavý poustevník uždibává z kůry stromu v bublině stojí za to prožít ještě jednou. Ještě jednou děkuji za tento film. Vyšplhal se na druhé místo v mém žebříčku(neboť jsem příliš tradiční na to, abych jej dal na první). Ještě nikdy se mi v kině nestalo, že bych byl do sedadla zaražen a ochrnut se díval do poloviny titulků. Musím to vidět ještě jednou!

Tajnosti a lži

Tajnosti a lži (1996)

Geniální - režie, herecké výkony, příběh. Celý film jsem sledoval jedním dechem.

Rok ďábla

Rok ďábla (2002)

Mám pro Zelenkovy filmy slabost, jeho mystifikace jsou opravdu povedené, lehce pochopitelné, přesto krásné. Navíc je mi (narozdíl od Mňágy nebo Visacího zámku) tato hudba blízká.

2001: Vesmírná odysea

2001: Vesmírná odysea (1968)

vidět tisíckrát a klidně ještě jednou, tohle je sousto, které opět poznamenalo můj zájem o film a režii stanleyho kubricka. Vesmírná odysea narozdíl od jiných, pozdějších, scifi řeší vztah člověk-vesmír, jak jsme velkým černým obeliskem ovlivňováni již od pradávna. Nejdokonalejší mi přijde scéna, kdy dojde ke konjunkci planet a následnému průletu prostorem a časem. Neuvěřitelné!

Věčný svit neposkvrněné mysli

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Charlie Kaufman posunul svoje řemeslo opět o něco dál, sklouben s režijním géniem Michela Gondryho vzniká geniální dílo. Dvojice Carrey a Winslet je přinejmenším zajímavá - Carrey dokázal, že umí zahrát i jiné role, než bláznivé a Winslet že má stále co nabídnout.

Amélie z Montmartru

Amélie z Montmartru (2001)

Kamera: Bruno Delbonnel - jeho práce s kamerou je naprosto dokonalá! Celý film je jeden velký zlatý řez. Práce se světlem a pohyby kamery(třeba jak amelie háže žabky na tom kanálu) jsou jedny z nejlepších v celé historii filmu. A k příběhu - Dokonalé, přitom tak obyčejné. Infantilní a naivní, ale - proč ne? Je to krásné. Důkaz, že každý z nás má své rituály a malé požitky, nad kterými se nepozastavujeme a nikomu neříkáme, přesto je děláme. Film, který mě ovlivnil, a to především v chování, smyslu uvažování. Film, na který nezapomenu a opět se k němu rád vracím.

Esther Kahn

Esther Kahn (2000)

krasny pribeh, jeden z prvnich "opravdovych" filmu, co jsem zhledl. A v tomto snimku je nejlepsi kombinace clovek - sklo, kdyz hlavni hrdinka sni sklenicku. Krasne:)

Pí

(1998)

Kamera: Mathew Libatique.......Arronofsky je inteligentní, originální. Jeho styl je nekonvenční, nejvíce oceňuji jeho cit pro detaily a symboly. Pi je hodina a pul toho (temer) nejdepresivnejsiho, co jsem kdy videl. A hudba zvolena k podbarveni snimku je vice nez vynikajici.

Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi (1982)

Kamera: Ron Fricke(ten později natočil podobný snímek - Baraka) tohle je geniální! A inspirativní... skvěle!

Ovládací panel
15 bodů

Reklama

Reklama