Druhá šance (2016) (seriál)

Tak polovinu sezony mi přišlo, že ani tvůrcům nebylo příliš jasné, co by tak s novodobou variací na Frankensteina vlastně mohli dělat. I možnost pohrát s příležitostí old school policajta v mladém super těle byla promarněná, a tak se nelze ratingům divit. Přitom škoda, postupem času se hlavní linie stane docela zajímavou, s několika twisty, a ve finále mi bylo skoro líto, že je konec. Tak alespoň, že příběh se relativně smysluplně uzavře, ne každé zrušené tv show se tohle poštěstí...

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Příběh tak nudný, až vás donutí k pláči, s akčními scénami tak trapnými, že bych snad radši šel usnout na nějaké pokračování Transformers. Navíc spolu oba ve skutečnosti vůbec nebojují (kromě jedné scény). Závěrečné monstrum by nebylo originální ani na Playstation 1 před spoustou let (a nevypadalo by tam o moc lépe), což se dá vlastně říct i o většině dalších digitálních scén, zběsile nastříhaných tak, aby divák nepoznal, že se nudili i herci při natáčení. Jediné, co si budu po pár týdnech pamatovat, je jeden povedený vtípek paní Clarkové, a taky to, že Affleck byl vlastně v roli Batmana docela v pohodě. Jo, a taky si budu pamatovat, že až někdy bude žebříček nejhorších Alfredů v dějinách Batmanů, tak budu zuřivě kroužkovat Jeremyho Ironse na první místo.

Na straně zákona (2015) (seriál)

Krutopřísná anglická detektivka, kde všechny hlavní role hrají ženy. A přestože tady nikdo nestřílí, nepere se, ani nedělá jiné věci, které jsou normální u mužských policajtů, není to proto o nic méně drsné. A to finále, mňam. Jen nechápu to řazení mezi komedie, sice především velitelka hláškuje jako o život, ale rozhodně jsem se ani chvíli nesmál.

Očista: Anarchie (2014)

Námět pořád dobrý. Dekadentní výběr zabijáků na začátku slibný. Ale zase nesmyslná dějová linie s bandou fňuken, co se na konci rozplyzne do takovýho slaďáku, že se mi skoro chtělo zvracet. Tak takhle by to asi nešlo, fuj.

Očista (2013)

Na rozdíl od ostatních si myslím, že by to mohlo fungovat, a že by to bylo veskrze prospěšné. V Čechách tuplem. Nicméně coby film je to bohužel málo uvěřitelné nikoliv pro nápad samotný, ale pro způsob, jakým postavy v hlavní rodině neskutečně vyměknou, přestože musejí mít za sebou už množství Očist, a především jejich mediálního pokrytí. Škoda, nevěrohodné vzorce chování to srážejí do průměru.

V.I.P. vraždy (2016) (seriál)

Pilot. Pokud to byl pokus o českého Castle, tak opravdu nevyšel.

Fool's Day (2013)

Bylo by to dobrý i kdyby byl konec po pár vteřinách a prvním "vtípku", protože takhle bylo úplně jasný, co bude ten poslední, a čekalo se na něj trochu dlouho... ale jinak dobrý.

Na návštěvě (2015)

Použití FF považuju za zbytečné, a ten příběh by fungoval i bez toho (a měl bych ho radši). Ale i přesto nejlepší horror posledního roku, mimořádně působivé.

Lesapán (2015) (studentský film)

Bylo to přesně tak dobrý, jak jsem od Pavla Soukupa čekal - naprosto profesionální po všech technických stránkách, zahambující veškerou současnou českou produkci. A určitě by si to jednou zasloužilo rozvést do většího formátu.

S čerty nejsou žerty (1984)

Jedna z nej československých pohádek. Nejlepší čert v pohádce. Super hlášky, co zlidověly. To se prostě neokouká. Je to rebel!