Kedi (2016)

Dokument pěkný, ale bylo mi z něj spíš smutno. Je pěkné, že se najdou lidi, co se o toulavé kočky starají, ale ani nikdo z nich nezmíní kastraci jako řešení - i pán, co vykládá kolik peněz dají za léčení jejich kocoura - bojovníka. A za každou bednou roztomilých koťat si tak spíš představím spoustu těch mrtvých, které takové prostředí nevyhnutelně přináší...

Hladová řeka (2017) (amatérský film)

IMHO by to fungovalo lépe úplně bez těch dvou postav s papírovým pytlikem na hlavě - tj. vystřihnout všechny tři scény, kde jsou vidět. Pointa by pak byla, když se vynoří v té "alternativní" řece, a můžou následovat titulky. Protože ta příliš polopatická mysterioznost působí rušivě, a přitom není strašidelná, ani nepřináší nic jiného navíc...

Dark Angel (2016) (seriál)

Normálně z britských show nebývám zklamaný, ale tohle byla tragédie. Respektive vlastně bohužel nebyla - ze všeho nejvíc to připomínalo zfilmovanou stránku o Mary Ann Cotton na Wikipedii. Křečovitá snaha připísknout jí i historicky sporné oběti ve spojení s vyhrazeným časem tak vede k nudnému skákáni v čase od mrtvoly k mrtvole, Škoda.

Iron Fist (2017) (seriál) odpad!

Urážka všech dobrých marial arts filmů vyvrcholila pokusem o drunken kungfu. Fakt jsem se styděl se na to dívat, jak se asi museli cítit ti, kdo to natočili? :-(

Život (2017)

Potvora kompletně digitální, a přesto nejlepší mimika z celého castu.

Santa Clarita Diet (2017) (seriál)

Je sice teprve únor, ale imho zatím nejvtipnější komedie roku - což si můžu dovolit říct proto, že na rozdíl od ostatních komentujících jsem viděl celou sezonu. Možná by tomu neuškodilo malé zhuštění do dvacetiminutových episod s méně dialogy, ale jinak to mělo přesně tu úroveň cheesy nadsázky a občasného gore, abych se u každé episody aspoň párkrát zasmál.

Smrtonosná zbraň (2016) (seriál)

Nevěřil jsem ani trochu, že by to mohlo fungovat - ale nebojím se přiznat chybu. Tohle je o moc lepší Riggs, než kdy byl Mel Gibson, a skoro každá episoda má akcí nabitý scénář, který nechává vyniknout ostře vtipné chemii mezi hlavními postavami.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Až na trochu do ztracena konec je to parádní komorní jízda pro dva herce a jednoho umrlce. Nepřišlo mi to zase tak strašidelné, jak se neslo předem fandomem, a spíš jsem ocenil originalitu příběhu. André je prostě borec.

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

S01: Začátek série slušné, ale postupně se to rozplyzne v nejuplakanějšího hrdinu ever. Hrozná nuda v posledních episodách pak vrcholí závěrečným soubojem, který jsem měl sto chutí vypnout. 2/5S02: Tak to už bylo jiné kafe, parádní temná jízda se skvělou hudbou (hlavně ten jazz v první půlce sezony). 5/5

Podfukáři (2013)

Hvězda navíc za ty kouzelnické bojové scény, to byla skvostná choreografie.