chezush

okres Most

homepage

• 27.6.2012  15:11
    Candy (2006)

'' When you can stop, you don't want to. When you want to stop, you can't. '' Mám ráda filmy o drogách, ale Candy mi ze všech filmů co jsem na toto téma viděla, připadal nejslabší. Je to sice smutný a tragický příběh, ale po zhlédnutí ve mně nezanechal žádné silné pocity a nepřesvědčil mě, i přes vynikající výkon Ledgera a Cornish. Jedinou výjimkou je scéna s dítětem, která je opravdu silná, ale z jedné silné scény se dobrý film neudělá, bohužel..

• 26.6.2012  21:29
    Bestie (2011)

Když se z lásky stane posedlost, není to nic neobvyklého. Ale tahle posedlost, je tak trochu jiná.. Bruno, hlavní hrdina, jehož stále trvající, ale destruktivní láska k jeho ženě Marine, ho změní na krvežíznivou bestii, která pociťuje jak psychické tak i fyzické změny, netouží po ničem jiném, než aby jeho žena byla v něm.. doslova. Film měl velký potenciál, ale bohužel toho nedokázal využít, už od začátku si nezískal mou pozornost a tak jsem se těšila aspoň na konec, který mě bohužel také zklamal. Jediné, co mohu pochválit jsou herecké výkony, obzvláště Bruna, ze kterého jsem měla husí kůži a vizuální styl, který se mi opravdu líbil.

• 26.6.2012  18:29
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Už jako malá, jsem na tenhle seriál měla alergii a pokaždé, když na něj narazím v televizi tak ho okamžitě přepínám, protože tolik nudy a nezáživnosti jsem snad v seriálu ještě nezažila.

• 25.6.2012  17:09

Take the best orgasm you've ever had, multiply it by a thousand and you're still nowhere near it... Mám slabost pro drogovou tématiku ve filmech, a tak Trainspotting můžu zařadit mezi své nejoblíbenější filmy. Už při úvodní scéně, kdy Renton a Spud utíkají před policií za doprovodu Iggyho Popa - Lust For Life s monologem Zvol si život jsem věděla, že to bude stát za to. Většina filmů o drogách poukazuje jen na tu špatnou stránku braní drog a jejich následcích, ale neodpoví Vám na otázku ''Jsou-li drogy tak špatné, proč je lidé berou?'' Trainspotting na to odpovídá svým vlastním způsobem a některé scény jsou šokující, vážné, depresivní a nechutně realistické - například scéna s dítětem. Ale se správnou kombinací humoru a ironie to do sebe skvěle zapadá. To vše doprovází hudba, která je skvělá, nostalgická a funguje výborně v každé scéně. Film má mnoho předností, jako jsou herci (mimochodem Ewan McGregor je v roli Rentona boží), dialogy, ta doba ve které se film odehrává a scéna Perfect Day mi nadobro zůstane v hlavě. Abych to shrnula, Trainspotting je film, který nestačí vidět jen jednou a i kdybych si ho pouštěla celé dny, tak to nebude nikdy dost. Srdcovka jak sviň. ♥

• 20.6.2012  19:45
    Abeceda (studentský film) (1969)

''A,B,C..'' Mám pocit, jako bych dokoukala kazetu z Kruhu a nyní mi zbývalo jen 7 dní života. Jeden z nejlepších krátkometrážních filmů od Lynche, díky kterému jednou skončím v blázinci..

• 19.6.2012  22:50

'' In heaven, everything is fine...'' Mé první seznámení s Davidem Lynchem, který se mi s Eraserhead okamžitě dostal pod kůži. Dlouhou dobu jsem nevěděla, jak tento snímek ohodnotit a jak ho mám okomentovat, protože... takové pocity po zhlédnutí filmu, jsem neměla nikdy v životě. Cítila jsem se psychicky vyčerpaná, totální zdevastování mozku, pocit úzkosti, deprese, zmatenosti, zoufalství, měla jsem pocit že ten emoční nápor neunesu, jako bych se vevnitř rozpadala a ve mně nezůstalo nic.. jen prázdnota. Večer jsem nemohla spát, protože jsem se obávala toho, že se probudím v alternativní realitě s mrtvými kuřaty a předčasně narozeným zmutovaným '' děťátkem. '' Ale přesto všechno, je Eraserhead znepokojivě krásný a troufnu si i říct, že je vrcholem surrealistické filmové tvorby a ztělesněním surrealistického umění. Plno lidí dá tomuto snímku odpad s tím, že ho nepochopili a že neví co znamená, ale víte co? Ono to neznamená nic. Nesnažte se ho pochopit, protože ho nikdy nepochopíte. David Lynch to nikdy neprozradí, protože by to ztratilo své kouzlo a tajemství. On převedl jen své noční můry, podvědomí a obavy na plátno a je úžasné, jak je schopný udělat obyčejné věci z každodenního života tak, že vypadají děsivě a hrozně. Není to film, který bych chtěla vidět znovu, ale přesto všechno vím, že ho znovu uvidím. Plný počet a místo v mé TOP 10 filmů si zaslouží oprávněně, protože jak už jsem psala, takové pocity ve mně film vyvolal úplně poprvé.

• 14.6.2012  23:47
    Dahmer (2002)

Mohl to být fascinující pohled na život jednoho z nejznámějších amerických sériových vrahů, ale bohužel... Kde je ve filmu popsáno jeho dětství? Vztah s rodiči? Jeho pocity zanedbání, když se narodil jeho bratr? Jak je to s jeho fascinací hmyzu a mrtvých zvířat? Kde byl vývoj jeho postavy? A co více se zaměřit na jeho kanibalismus? To vše jsou věci, které by měly být zahrnuty ve filmu. Místo toho jsem viděla film z jedné, nebo dvou nocí jeho života, kombinovaný s řadou flashbacků, které byly úplně zbytečné, protože to nebyly nijak významné události. V jeho životě se stalo tolik zajímavých událostí, které ve filmu bohužel nenajdete... Zbytečný film, raději si o Jeffreym přečtěte knihu.

• 12.6.2012  13:52
    V pasti (2005)

Ani ta kastrace nemůže být tolik bolestivá, jako sledování tohoto filmu. A to ten začátek vypadal slibně.. Po celou dobu filmu jsem očekávala nějaký zvrat, kdy se postavy začnou rozvíjet, nebo alespoň nějaké vysvětlení - motiv Hayley, zabil Jeff opravdu tu dívku, co se vůbec stalo, .. nic z toho jsem se nedozvěděla a opravdu nechápu smysl tohoto filmu. S Hayley by měl divák asi soucítit a vžít se do její role, ale ona byla po celou dobu filmu jak osina v zadku, vážně. Dokonce mi bylo více líto Jeffa, přála jsem si, aby se dostal z provazů a zabil Hayley, nebo jí alespoň vytrhl jazyk, aby byla zticha... Film měl být šokující, ale já si z toho odnesla jen nudný zážitek. 2* za Patricka Wilsona.

• 10.6.2012  21:34

Takový Texaský masakr motorovou pilou s nacistickými kanibaly. Nic originálního, film čerpal z mnoha dalších hororových filmů, pořád ten samý vzorec dokola - Dejte do filmů pár lidí, šoupněte tam nějaký magory, kteří je umučí a zabijou, ale někoho nechte přežít. Celkově je to tak nezáživné a nudné, že jsem si chtěla vytrhnout svojí vlastní kůži a mučit sama sebe, jen abych ten film udělala trošku zajímavějším.

• 8.6.2012  18:56
    Projekt X (2012)

Lidi, vážně? Dát odpad s komentářem, že tenhle film je bez děje, bez myšlenky, bez hloubky.... Co jste čekali? Nějaké drama, které bude nominováno na Oscara? Poject X nemá v podstatě žádný děj, 3 kluci pořádají párty, která se tak ''trochu'' vymkne kontrole a tak Vás ani nemůže překvapit létající pes, auto v bazénu, nebo šílenec, který se to snaží celý podpálit. Takhle dopadnout moje párty, tak se nejspíš zabiju sama, protože jinak by to udělali moje rodiče. Je to prostě celé šílené, bláznivé, vtipné a chaotické včetně drog, alkoholu a sexu. Takže jestli hledáte nějaký bezmyšlenkový film, u kterého chcete vypnout a nepřemýšlet, doporučuji.

• 8.6.2012  00:10

Obrovské zklamání. Měla jsem vysoké očekávání - už jen díky traileru, který mi toho dost nasliboval a když tak na to koukám zpětně, tak je samotný trailer lepší než celý film. Žádné zvraty, překvapení, příběh, slabý dialog a nejhorší ze všeho je snad ten konec. Dvě hlavní postavy je nudné sledovat, pořád čekáte až se něco stane a ve finále se vlastně nestane vůbec nic. Prostředí, kde se film odehrává je sice pěkné, ale co z toho? když zbytek filmu je nuda. Škoda, škoda..

• 7.6.2012  21:12
    Lůno (2010)

No.. velice těžko se mi hodnotí tento film. Ani vlastně nevím, jak ho mám ohodnotit, protože jsem z toho celkem rozrušená. Možná to byl záměr režiséra, nevím.. ale jestli ano, tak se mu to povedlo. Celý film se odehrává u pobřeží, v deštivém, chladném počasí, kde je krajina sice krásná, ale osamělá a izolovaná. Pocit, že bych měla žít někde sama, se svým špatným (nebo dobrým? každý to vnímá jinak) rozhodnutím, mě děsí. To vše si ale dobrovolně vybrala Eva Green - matka, která se vzdala svého dosavadního života, aby vrátila na svět osobu, kterou tak moc milovala. Vidíme zákeřnou povahu společnosti, její péči o klon Tommyho, chce být skutečně dobrou matkou a za každou cenu se snaží udržet své city v roli matky, ale je zřejmé, že začíná žárlit, když přichází žena do Tommyho života. Film odhaluje svůj příběh ve velmi pomalém tempu a zřejmě tím chtěl režisér vytvořit atmosféru, ale jako celek to působí až moc.. no utahaně. Je to film na jedno zhlédnutí a konec filmu nebudu ani komentovat, protože jen ta myšlenka na to, se mi hnusí a nemám pro to žádné pochopení.

• 6.6.2012  16:51
    Diktátor (2012)

'' You're a very nice man. What the fuck did you call me? '' Satira na politiku, diktaturu a na svět, ve kterém žijeme. Šílené, rasistické, urážlivé, nevkusné, sexistické, vtipné,.. prostě vše, co mám na Cohenovi ráda. Čekala jsem něco jiného, ale žádné velké zklamání to není, v podstatě mi film dal přesně to, co sliboval trailer. I když se našlo pár hluchých míst a scény, které vtipné nejsou, přesto jsem se bavila. A nechápu, jak většina z Vás může Diktátora srovnávat s Boratem, nebo očekávat, že to bude na stejné úrovni. Diktátor je film, který se drží podle scénáře, kdežto Borat je natočený jako dokument a je v něm plno neplánovaných událostí. Takže pro ty, kteří očekávají a doufají v něco podobného jako je Borat, může být tento film zklamáním. '' Aladeen! ''

• 5.6.2012  00:55
    2012 MTV Movie Awards (TV pořad) (2012)

Twilight, Hunger Games, Twilight, Hunger Games, .. že mě to ani nepřekvapuje. Russell si podal pár celebrit včetně sebe, Johnny ukázal, že není jen vynikající herec, ale že umí hrát i na kytaru a Charlie Sheen se přiznal, že film Project X zachycuje vše, co se děje v jeho hlavě 24 hodin denně. Takže až na ty výsledky, to takový průšvih nebyl.

• 3.6.2012  21:32
    Jack Black: Spider-Man (TV film) (2002)

Jacka Blacka můžu a tyhle krátké parodie mi nevadí vůbec, jen už jsem od něho viděla i lepší kousky.

• 3.6.2012  03:01
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Winter is Coming .. Před nějakým tím rokem jsem tu psala, že jsem nečetla knihy a můj názor je založen čistě na tomto seriálu. Mezitím rokem jsem se ale zabořila do knih a z Game of Thrones se stala srdeční záležitost (♥). Nebudu knihy porovnávat se seriálem, ale jakožto čtenář musím říci, že jsem spokojená a můj názor na seriál se nezměnil, ba naopak. Když jsem před roky viděla 1. epizodu, byla jsem sice trošku skeptická a kritická, protože nejsem fanouškem tohoto žánru, ale každou další epizodou jsem se více propadávala do světa fantasy, plných neočekávaných zvratů, intrik, válek a komplikovaných lidských vztahů. Nyní je každá epizoda pro mě mistrovské dílo a herecké obsazení je strhující, vše je tak propracované do detailů - zbraně, kostýmy, charaktery. Každý si zde najde něco jiného, ať už to je láska, chamtivost, zrada, vraždy, silné charaktery, násilí a nebo vulgarita. Game of Thrones nejde nemilovat. Děkuji HBO, víc takových seriálů!

• 2.6.2012  02:23

Vtipné by to bylo možná až tehdy, kdyby ten vypravěč opravdu opilý byl. 1* za Goslinga .. '' ''His bowl... full of.. s-jelly? ''

• 1.6.2012  14:15

Čekala jsem komedii, ale vyklubal se z toho depresivní film a s tím mám trošku problém... Nějak jsem se do toho filmu nemohla dostat, vžít a chvilkami jsem se i přistihla jak se u toho nudím. Další problém je ten, že jsem nemohla přijít na to, co se děje s Larsem. Neexistuje žádný náznak toho, proč je Lars takový jaký je a nějak jsem očekávala, že to v průběhu filmu bude odhaleno. Tím nechci říct, že je to špatný film, to vůbec ne, Ryan Gosling v roli plachého, osamoceného a nespolečenského mladíka předvedl neuvěřitelný herecký výkon a to, jak se mu lidé snažili pomoct se mi také líbilo... Jen je to film, který stačí vidět jednou.

• 25.5.2012  23:28
    The Divide (2011)

Tento post-apokalyptický psychologický thriller, ukazuje lidskou povahu v celé své kráse... aneb, co všechno bychom byli ochotní udělat pro přežití. Zapomeňte na nějaký soucit, rozum a lásku.. nic takového tu neexistuje. The Divide je znepokojující, šokující, násilný,depresivní a i když je tam pár nesrovnalostí, tak mu dávám plný počet. / Jinak nechápu, jak ho pár uživatelů mohlo označit za turtore porno - asi neví, jak takový žánr vypadá.

• 25.5.2012  11:30
    Daughter (2002)

Všude spousta krve... a to já ráda.

• 25.5.2012  01:35

'' It's dark now.. '' Perfect Sense je epická připomínka toho, co nás dělá lidmi. Dva milující se lidé a 5 smyslů. Co se asi stane, když o ně postupem času přijdou? Výborný apokalyptický příběh lásky, který bohužel není pro všechny, protože někomu můžou připadat divné a hloupé příznaky, které předcházejí ztrátě každého smyslu.

• 22.5.2012  15:59

Tenhle horor je špatný v mnoha směrech. Slabý scénář, otřesné herecké výkony a těch 90 minut pro mě bylo nekonečných. Celkově mi to přišlo jako parodie na horor.. jednoduše tu nenajdete nic originálního.

• 21.5.2012  00:10
    Donnie Darko (2001)

Donnie Darko je jedním z těch filmů, na které nikdy nezapomenete. Neočekávejte, že ještě někdy uvidíte jiný film stejného druhu. Donnie je jediný svého druhu a proto je to má srdcovka. Je směsí různorodých prvků jako pocit úzkosti, deprese, šílenství, komedie i tragédie. Pravděpodobně ho většina lidí na první zhlédnutí nepochopí, ale na podruhé, když ho budete pečlivě sledovat pochopíte, jak velký a hluboký film to je. Jen to holt není pro lidi, kteří jsou líní přemýšlet a mají raději jednoduché filmy bez větší hloubky...

• 19.5.2012  21:53
    Iluzionista (2006)

Sakra.. jakto, že jsem se o Iluzionistovi dozvěděla až teď? Napjatý, tajemný a smutný příběh o magii, zradě a lásce. To vše je v přesně správném poměru a má vše, co správný film potřebuje - brilantní obsazení, dobrý scénář a dobrého režiséra. Je to také milostný a kriminální příběh, u kterého si myslíte, že jste ho vyřešili během prvních 30 minut, ale pak Vám film a hlavně konec ukáže víc.. :) Má také dost zvratů, které Vás nutí přemýšlet, co je pravda a co je jen iluze. Princ představuje zlo a je to tyran, policie je zkorumpovaná, Sofie je krásná, připravená a odhodlána strávit život s mužem, kterého miluje, i když to pro ní znamená vlastní zničení. A hlavní hrdina Eisenheim je hrdinou epické proporce. Herecký výkon Edwarda Nortona byl tak fascinující, že jsem byla doslova zhypnotizována, jeho zničující pohledy mě dostávaly opravdu do kolen. Celkově je Iluzionista dobře režírovaný a natočený film, který je bezesporu jedním nejlepších z roku 2006, ale i přesto dám raději přednost Dokonalému triku, který je mému srdci blíž.

• 17.5.2012  14:33
    Kostka (1997)

Film má zajímavou myšlenku a dobrý námět, ale mohl být natočen mnohem lepším způsobem, takže ve finále je výsledek zklamáním. Možná za to může ten mizerný výkon herců, nebo scénář, nevím. Film se snaží být chytrý, ale prostě není a příběh nemá začátek ani konec. Když to všechno shrnu, tak je to průměrný film, který stačí vidět jen jednou.

• 15.5.2012  17:31

Na začátek se musím přiznat, že jsem nečetla knihu a ani neviděla švédskou verzi z roku 2009, takže nemůžu srovnávat. O filmu jsem nevěděla nic, byl mi jen doporučen pár přáteli a tak jsem si řekla, proč ne, byl i dobře hodnocený a skoro všude se psalo o Rooney Mara, co všechno musela kvůli filmu podstoupit. Díky úvodním titulkům - ze kterých jsem měla husí kůži a byly jedny z nejlepších, které jsem ve filmu viděla - mě film hned navnadil. Hned od začátku je to divoká jízda, Fincher vytvořil zneklidňující, znepokojující a napínavou atmosféru a prostě celkově je to velkolepé, vše natočil tak realisticky - perverznosti, násilí, brutalitu, .. Herecké výkony - naprosto strhující. Nemám co dodat, tenhle film se mi dostal pod kůži a zaslouženě mu patří plný počet.

• 14.5.2012  13:27
    Futurama (TV seriál) (1999)

Asi jsem prostě jedna z mála, která nikdy nepřišla na chuť tomuhle nudnému a nezáživnému animáku..

• 12.5.2012  20:12

Jako malá jsem tenhle film zbožňovala a vždycky jsem si představovala, že mám někde skryté dvojče, které jednoho dne objevím. :)

• 12.5.2012  13:32
    Panic je nanic (2006)

Proč?

• 10.5.2012  22:57

Do Temných stínů jsem šla trochu s nejistotou a obavou, protože rok jsem žila v domnění, že se bude jednat o horor. Temný Burtonovský horor. To vše mi ale vyvrátil trailer a tak jsem se trošku bála co z toho vznikne. Když jsem se vrátila z kina, nevěděla jsem pořádně co si o tom mám myslet a pořád mi to vrtalo hlavou. Když mi nějaký film zůstane v hlavě tak vím, že na mě zapůsobil a udělal dojem, což právě Burton udělal. Měl volnou ruku a bylo to vidět. Doslova si to užíval a vyřádil se. No a s tím já mám trošku problém, protože místy to přeháněl a plno věcí zkombinoval. Něco tomu chybělo a něco přebývalo, ale.. já mu to odpouštím. Jsem '' Burtoňák '' a hold je to má srdcovka a pořád mě baví. Když na to jdete do kina, tak od něj přece musíte očekávat nějaké podivnosti. Burton ví jak diváky zaujmout ať už to jsou kostýmy, kulisy, make-up, herecké obsazení, hudba nebo atmosféra. Tahle bláznivá hororová komedie se mu povedla a nemá nižší hodnocení kvůli tomu, že by to byl tak špatný film. Ale kvůli tomu, že všichni od Burtona čekali temný horor. A jak už někdo psal v diskuzi : To je jako vyčítat Forestu Gumpovi že to není akční film.