eurika

• 1.8.2016  10:20

„I remember California“ je naj

• 6.2.2015  11:54
    Whiplash (2014)

Takže funguje to asi takto: Dobrý bubeník vždy hrá "rýchlo a zbesilo" a keď sedí za bicími, tak často a rád krváca. A dobrý učiteľ sa vždy správa ako zúrivá, stoličky hádzajúca postavička z kresleného filmu. Nereálne a na smiech. S jazzom to má pramálo spoločného.

• 13.7.2014  00:18
    Across the Universe (2007)

Skutoční fanúšikovia Beatles ktorí netrpia vážnymi poruchami sluchu, sa po takomto niečom musia cítiť urazení a dotknutí.

• 16.3.2014  12:26

Biedny scenár, slabé herecké výkony a nezmyselné dialógy. Existuje x zaujímavejších filmov na tému vzťahového trojuholníka. No dám Lynn Sheltonovej ešte jednu šancu. Naozaj pevne dúfam a verím, že jej tohtoročné "Laggies" bude aspoň za niečo stáť.

• 15.3.2014  11:40

Celkový dojem úplne pochoval hlúpy záver, ktorý mienil diváka samoúčelne šokovať svojou brutalitou. Napríklad aj taký The Brown Bunny bol pre mňa oveľa ľahšie stráviteľný ako toto.

• 9.3.2014  12:16
    Navždy spolu (2012)

Niečo ľahké pre nenáročných divákov typu Notebook 2. Channing Tatum je zlý herec, a je úplne jedno, koľko krát sa v ktorom filme vyzlečie.

• 17.2.2014  08:34

"PLEASE FEEL FREE TO PISS IN THE GARDEN". Dosť už bolo stupídnych upírskych ság a seriálov pre teenagerov. Prosím vstaňte, prichádzajú Tilda a Tom, spolu s luxusným soundtrackom v ktorom má prsty aj sám Jarmusch. A to doslova (SQÜRL).

• 29.1.2014  09:56

Už samotná kniha je veľmi mizerná, no tento film je ešte väčší nepodarok, odetý v sladkobôľnom hollywoodskom kabátiku. Spielberg nám tu strašne nemotorne a lacno brnká na city. A aj "čerešničky na torte" tu máme hneď dve - Whoopi a Oprah. Ach, môj Bože.

• 18.11.2013  09:41
    Pěna dní (2013)

Plagát lákajúci do kina patrí k tým vydarenejším a viacerí to prirovnávajú k Náuke o snoch. Hovorím si dobre, viem do čoho idem. Omyl. Už počas prvých minút tu slovo fantázia naberá nečakaný rozmer. Režisér neustále ženie celé herecké osadenstvo do bizarných situácií, ktorými sa to len tak hemží. No nehrajú tu len herci, ale aj kulisy ktoré ich obklopujú sú prekvapivo živé, farebné a hlučné. Všetko naokolo sa hýbe a žije si svojim vlastným surrealistickým životom. Film si vyžaduje trpezlivého diváka, lebo môže chvíľu trvať kým sa naladí na tú správnu vlnu, na ktorej sa príbeh vezie. Treba sa vedieť prispôsobiť tempu a nechať udalosti plynúť, veci žiť a ľudí hrať sa. Ideálne zvolená je tu ústredná dvojica Duris a Tautou. A nech už vystrájajú čokoľvek, veľmi dobre sa na nich pozerá. Vtipná je tiež postava Chicka, ktorého zaujíma len filozof Jean - Sol Partre (pseudo Sartre). Nie každý však musí byť úplne spokojný s tým čo videl, čo od Gondryho dostal. A že sa to celé môže zdať príliš naivné a absurdné (prečítajte si Vianovu knihu). No ako pri každom hodnotení, u mňa nakoniec aj tak zaváži pocit, aký si z filmu odnášam. A ten v tomto prípade vôbec nebol zlý. Práve naopak.

• 2.11.2013  12:53

Odhliadnuc od hudby, na videoklip výborné (Daniel Wolfe), rovnako ako ich staršia "America" (2010). A Jake je skvelý!

• 2.11.2013  12:48
    Alone Time (2013)

To ju v noci v tom lese určite cvakla Blair Witch.

• 13.9.2013  10:18

Netušila som, že Bobova "Cereal Song" z dielne The Bicycle Thief, je až tak brutálne pravdivá.

• 25.7.2013  13:37
    Girls (TV seriál) (2012)

V podobnom duchu ako Tiny Furniture. Lena je nezmar a je schopná všetkého. Adam Driver je zas herec s najkrajšími ušami. Rýchlo sem s treťou sériou.

• 28.6.2013  09:20

Poctivý americký a navyše skutočný príbeh zo života. Môže byť niečo "krajšie"?

• 28.6.2013  09:18

Mi casa es su casa Javi.

• 24.6.2013  12:22
    Stoker (2013)

Topánočky, škrupinky z vajíčok, pavúčik na nôžke, česanie vláskov, krvavé kvetinky... . Ešteže to mal pod palcom Chan-wook Park a jeho silný filmársky krasocit. To bolo však jediné pozitívne.

• 29.4.2013  13:19
    Mamma Mia! (2008)

Doslova a dopísmena bolelo to.

• 20.4.2013  09:33
    Crazy Clown Time (hudební videoklip) (2012)

Sám Lynch sa pri tomto celom zjavne dobre bavil. Ostatní sa už však nemusia.

• 10.4.2013  10:23
    Decasia (2002)

Tieseň, úzkosť. Mŕtve obrazy, tváre, výjavy. Démonická hudba stupňuje nepokoj a bezohľadne lezie pod kožu.

• 11.3.2013  09:10

Zo začiatku to aj chvíľku vyzeralo sľubne, ale čím viac sa to blížilo ku koncu, tým silnejšie to začalo zaváňať (či skôr smrdieť) odpadom. Až taká smutná tá balada nakoniec bola.

• 9.3.2013  10:39

Falošne sentimentálna a ufňukaná limonáda. Teda žiadne vreckovky som rozhodne nepotrebovala.

• 6.3.2013  09:06

Milé bolo hlavne to, keď Milla začala recitovať z knihy Sto rokov samoty od Márqueza, ako vtáci v neznesiteľnej horúčave trhali sieťky na oknách a umierali ľuďom v spálňach. Presne toto som si z tej knihy pamätala aj ja.

• 18.2.2013  09:13
    Pokoj (2003)

Žiadny najlepší najhorší film, žiadna zlatá malina, len čím skôr zabudnúť. Je priam zločin skloňovať slovo kultový v akejkoľvek súvislosti s týmto brakom.

• 4.2.2013  00:36
    Mistr (2012)

Už bolo načase Joaquin. Prešla už celá večnosť odkedy si sa vyparil z povrchu zemského. Ak nerátam recesistický úlet "I'm Still Here", načakali sme sa oveľa dlhšie ako by sa nám páčilo. No po takomto parádnom návrate je ti odpustené. Ešte teraz mám z toho zimomriavky Freddie.

• 29.1.2013  11:00

Šikovný je tento Xavier Dolan. Už v mladom veku má za sebou niekoľko vydarených režijných pokusov. Oba jeho skoršie filmy 'Zabil som svoju matku' aj 'Imaginárne lásky' sa mi páčili tiež. Ak to takto pôjde ďalej, máme sa od neho ešte na čo tešiť.

• 28.1.2013  13:11
    Milenci (2008)

Na rozdiel od väčšiny amerických romantických filmov, je tento úplne niečo iné. Sofistikovaný so staromódnym nádychom a navyše je neskutočne ľudský a úprimný, na nič sa nehrá. No a Joaquin s charizmou na rozdávanie je ako vždy bezchybný.

• 28.1.2013  11:33

Nepochybne jeden z najhorších "akože hudobných" filmov aké som kedy videla. Prihlúpla a smiešna sentimentálna rozprávka s nulovým dojmom. V jednej zahraničnej recenzii to bolo krásne zhrnuté do jednej vety: Na omdletie romantické a súčasne transcendentálne idiotské. To je presne ono. A ten malý jak mučil tú gitaru, na to sa nedalo pozerať. Nabudúce ak už niečo od Jonathana RM, tak jedine: "Somebody called me Sebastian".

• 19.1.2013  00:37
    Atlas mraků (2012)

Už niekde v prvej polovici som strácala akýkoľvek záujem aj chuť, takže mi dalo poriadne zabrať dopozerať to statočne naraz až do konca. Tykwera samotného môžem, no túto fúziu s Wachowskími nepovažujem za šťastnú.

• 26.12.2012  14:01

Jedno obrovské gýčovité a slaboduché nič, suché ako trojdňový rožok.

• 10.12.2012  13:58
    Holy Motors (2012)

Caraxov bizarný svet ma naplno pohltil. No a raz už muselo prísť aj to, že Monsieur Merde sa vráti späť! (kto videl Tokio!, dobre vie o čom hovorím). Je fakt smutné, ak niekto tvrdí, že jediná zaujímavá a dobrá vec na Holy Motors je Eva Mendes. (??). To snáď nie! A Lavant je potom asi celý čas neviditeľný. No nech si už hovorí kto chce, čo chce, Holy Motors (spolu s The Master a Post Tenebras Lux) jednoznačne patrí medzi tohtoročné naj. Kiež by bolo takých čo najviac.

<< předchozí 1 2 3 4