PEZ

Peter Pedri

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 20.1.2019  22:47

Z nejakého dôvodu som zabudol okomentovať tento filmík, keď som ho videl svojho času v kine. Tak hor sa napraviť to! :) Sledovanie v kine bola jazda ako hrom. Navyše umocnené sedením na sedadlách D-Box! HH je priam ideálny film na využitie vibračných sedadiel. Fakt to bol vynikajúci vizuálno-senzorický zážitok. Na začiatku som sa obával, či dokáže režisér pri takomto koncepte udržať pozornosť viac ako 90 minút, ale podarilo sa - akcia bola umne nadávkovná tak, že som si to celé užil tak akurát. Potešila menšia rola Tima Rotha, ale najmä (ako vždy) úžasný Shartlo Copley - je to proste pán. :) Celkovo, super nápad, kvalitne prevedený na veľké plátno a mať doma D-Box sedadlá, rovno idem znova do toho. Prípadne ešte by to mohlo byť vymakané pozrieť si to s VR helmou! Ale asi by som potreboval mať pri sebe pohotovostný kyblík. :) 8/10

• 7.1.2019  01:26

Tentokrát ma Shane Black fakt sklamal. Tak som sa kvôli nemu na nového Predátora tešil a takú zlátaninu sme nakoniec dostali! Je síce milé, že si Black vydupal R-kový rating, ale čo z toho keď okrem pár zabavných hlášok nemá príbeh hlavu ani pätu. Najsmutnejšie je, že mi boli všetky postavy totálne ukradnuté. A ešte horšie je, že občas tam závan toho nahláškovaného Blacka cítiť je a keď už má človek pocit, že sa dostaví očakávaná kvalita, bum ho späť do šedého b-čkového priemeru. Je mi jasné, že filmu muselo hodne uškodiť prerábanie celého tretieho aktu na popud screeningov a štúdia, ale čo z toho - výsledkom je ďaľšia predátorovská zlátanina. Pozerateľná, ale na režisérovo meno fakt slabunká. S prižmúrením oboch očí ledva 3*. [#43/2018]

• 7.1.2019  00:39

Výborná buddy komédia, aké sa už dnes bohužiaľ netočia. Ale máme tu ešte naštastie Shane Blacka, ktorý z času na čas opráši svoje skvelé nápady a pripomenie filmy ako Posledný skaut, či Kiss Kiss Bang Bang. Tentokrát natočil vtipnú fresku z LA 70. rokov a vďaka dobrému scenáru, skvelej kamere, dobre vybranej hudbe a skvelým hercom vznikla zábavná komédia. Najmä Ryan Gosling si to schuti užil a my vďaka nemu tiež. Popriňom zahviezdila podobným spôsobom jeho "dcéra" Angourie Rice. Zaujímavosťou je, že soundtrack pre film nahral Slovak National Symphony Orchestra. Film, ktorý nie je úplne výrazný, ani nebude v koncoročnej top 10, avšak je naozaj zábavný a napriek thrillerovým prvkom sa jedná o feel-good movie. 8/10 [#42/2018]

• 16.12.2018  12:43
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Tomáša Baldýnského som spoznal zhruba 10 rokov dozadu, kedy pomáhal ako šéfredaktor viesť českú mutáciu celosvetovo známeho filmového mesačníku Premiere. Ten časopis bol skvelý, bolo vidieť, že ho robia filmový nadšenci a vyhovoval mi neformálny prístup redaktorov. Medzičasom sa stal Baldýnský regulérnym scenáristom a pri KOSMO ukázal, že písať vie. Pripraviť a napísať komediálny seriál je extrémne ťažké. Jednak človek musí mať veľa nápadov, druhak pri humore je to 2x tak komplikované ako pri iných žánroch, keďže pre každého diváka je vtipné niečo iné. Kosmo sa nevyhlo pár hluchým miestam a aj občasným trápnym vtipom, ale celkovo je to v našich končinách nadmieru podarený počin, politická satira priam číši z plátna a herci tomu dávajú ešte väčší dôraz. Casting sa naozaj nadmieru vydaril. Nakoniec som sa rozhodol po chvíľkovom váhani dať 3 hviezdičky, ale je dosť škoda, že vzniklo len 5 dielov. Kľudne by som ich zniesol aj raz toľko. Tož kto má rád nadsázku, kľudne nech skúsi, dočká sa aj referencií na Slovensko. :)

• 9.12.2018  11:47

Oficiálne prvý (hraný) film od Netflix-u. A treba uznať, že kvalitný. Cary Joji Fukunaga pracoval na príprave filmu mnoho rokov a nakoniec sa chopil réžie, scenáru, ale aj kamery po tom, ako pôvodný kameraman vypadol z hry tesne pred natáčaním. A práve kamera je najsilnejším artiklom tejto vojnovej drámy. Neskutočné zábery z ghanskej džungle, fenomenálna je sýtosť farieb, ktoré si špeciálne namiešal sám Fukunaga, tak aby sa priblížil farbám filmového pásu zo 70 rokov. Filmu pomohlo, že do "detskej" armády zobral neznáme tváre (a pred kamerou sa ocitli aj bývalí detskí vojaci zo skutočného afrického konfliktu). Vlastne jediným známym hercom je Idris Elba, ktorý ako vždy odviedol 100-percentný výkon (získal za svoj výkon nomináciu na Zlatý Glóbus aj BAFTA a dokonca vyhral Screen Actors Guild Award). Beasts of No Nation je film pomalý, ale so silným záverom a aj odkazom, ktorý poukazuje na to, ako nám je na západe dobre, ale že existujú na Zemi stále miesta, kde ľudské práva nehrajú žiadnú rolu. [#41/2018]

• 18.11.2018  20:32
    Pomáda (1978)

Tak som si aj ja konečne pozrel túto klasiku. A musím uznať, že film daroval svetu naozaj veľa chytľavých hitov. Niektoré som ani nevedel, že sa prvýkrát objavili práve v Pomáde. Na druhú stranu našli sa vo filme aj slabšie fláky, ale jednoznačne sa jedná o nadpriemerný muzikál. Z hudobného hľadiska. Už horšie je to čo sa týka príbehu. Ten je tak jednoduchý, že nebyť Olivie Newton-John a Johna Travoltu, bolo by to dosť ťažké pozeranie. Takto sa to dalo, i keď film patrí už tej predošlej generácii. Pre tú dnešnú je tu La la land. ;) [#40/2018]

• 23.9.2018  19:38

Spike Lee vie jak na to. Tentokrát sice natočil odľahčenú takmer komédiu s pár dramatickými scénami, avšak nie je to len také plácanie po povrchu. Už úvod s Alecom Baldwinom a jeho fanatickým Trump-like prejavom veľa napovie, avšak úplny záver dá filmu naozaj silnú a vážnu bodku, ktorá nikoho nemôže nechať chladným - hrá sa tu totiž naozaj o veľa. Inak perfektný výkon Johna Davida Washingtona, jeho talent je do neba volajúci, očividne ho zdedil po tatkovi, ktorým nie je nikto iný ako Denzel Washington. :) A som ešte rád, že sa Spike Lee vrátil po 4 rokoch k natáčaniu na film - dobre sa na to pozeralo. Je vážne vtipné a smutné zároveň vedieť, že až na pár rozdielov sa daný príbeh skutočne stal. Film získal Hlavnú cenu poroty ako aj cenu Ekunemickej rady na festivale v Cannes. [#39/2018]

• 16.9.2018  21:28

Prvýkrát som videl tento film niekedy v polke 90. rokov, takže som si už všetky detaily nepamätal, ale pri terajšom opätovnom sledovaní sa mi pár scénok vybavilo. Film má dodnes svoje kvality, najmä silnú postavu v podobe presvedčivého a nekompromisného Clinta Eastwooda. Plusom je, že sa film točil v skutočnom Alcatraze (a preto museli producenti investovať nemalé peniaze na jeho obnovu). Celý film je o to zaujímavejší, že sa zakladá na reálnom príbehu a dodnes sa nepodarilo nájsť daných páchateľov (sú rôzne teórie a indície aj v ich prospech a aj naopak). Divák sa musí sám rozhodnúť, čomu bude veriť, ale film je dobrý aj dnes - po takmer 40 rokoch! Pikoška na záver - svoj filmový debut si tu odbyl Danny Glover. :) [#38/2018]

• 18.8.2018  22:34

Neskutočná akčná nálož, Tom Cruise (aj príbeh) pokračuje tam kde skončil v predošlom dieli a je fakt neuveriteľné, aké kúsky stvára (aj) v tomto pokračovaní. To, že všetky stunts robil sám bez kaskadérov je na úrovni šialenstva. Obdivujem. Zatiaľ videné 3x a zakaždým som pri niektorých scénach nedýchal. Kinové must-see. [#36/2018]

• 12.8.2018  16:36

Aj v tomto prípade sa tu zišla celá herecká elita, tentokrát ženská. Akurát Gary Ross nie je Steven Soderbergh. Chýba tomu šmrnc a moment prekvapenia. A zároveň aj tento posledný prídavok v sérii trpí nezáživnou prvou polovicou, kým sa team dáva dokopy a plánuje celú akciu. Práve nemastná-neslaná réžia ma sklamala. Vizuálne film neprináša nič nové, formálne mi to prišlo na úrovni televízneho filmu. Zachraňujú to čiastočne baby, najmä Anne Hathaway - tá jednoznačne vytŕčala v každej scéne. A rovnako si to užil aj James Corden v roli vyšetrovateľa. Druhá polka bola už fajn, daný heist pobavil, takže celkovo sa jedná o hollywoodsky priemer s hviezdným obsadením. [#34/2018]

• 11.8.2018  18:29

Štýlom návrat k jednotke. Al Pacino si vychutnal rolu hajzlíka a hlavného záporáka. Celá partia je späť a je to celé fajn, akurát sa prvú polovicu nič nedeje a iba nezáživne kecá. Je to škoda, lebo dvojka bola podobná, ale vtipná. Trojka je dosť nudná, až dokým nenastane samotné finále. To je natočené fajnovo a všetko šlape ako hodinky, herci, kamera, hudba, len už nemá čo diváka prekvapiť. Preto aj hodnotím tento diel kritickejšie. Avšak minimálne jedno pozretie neuškodí. Navyše je to posledný film od Soderbergha, ktorý natočil výhradne na film. [#33/2018]

• 10.8.2018  23:58

Je zaujímavé vidieť ten posun. Jednak v tom, ako poňal toto pokračovanie Steven Soderbergh a aj v tom, ako som ho vnímal dekádu dozadu oproti dnešku. Keď som videl O12 prvýkrát, nehorázne ma sklamala. Prišlo mi to dlhé, nezáživné, bez príbehu a trápne. Usudzujem, že som bol príliš mladý na pochopenie súvislostí, narážok a insiderkých hollywoodskych vtipov a zároveň som očakával niečo podobné jednotke. Dnes po druhom pozretí to vidím presne opačne. Zaprvé, som nesmierne rád, že Soderbergh išiel inou cestou, film vie aspoň prekvapiť, ale hlavne je nesmierne vtipný (ako príklad vyberám túto skvelú scénu), opäť dáva priestor na hviezdenie hercov a rovnako si užíva hru s kamerou a do toho pulzujúcou parádnou hudbou, od koho iného, než od Davida Holmesa. A nakoniec musím uznať, že má aj slušný, iba trošku zamotaný, príbeh. Dvojka je iná, plná nadsázky a som za to fakt rád. [#32/2018]

• 9.8.2018  23:22

Remake, ktorý je omnoho lepší ako originál. Steve Soderbergh zohnal neskutočnú zostavu hviezd, no ešte podstatnejšie je, že natočil film s veľkou dávkou nadšenia a hravosťou. A navyše aj scenár sa podaril. Nedá mi nespomenúť geniálnu hudbu Davida Holmesa (práve skrz tento film som spoznal jeho fantastickú tvorbu). Jediné, čo mi nesedelo a dodnes tak trošku nechápem je účasť akrobata Shaoba Quina. Nikdy predtým, ani potom (nerátajúc pokračovania) už o ňom nebolo počuť. Každopádne výborná oddychovka aj po 17 rokoch (áno, je to už toľko!). [#31/2018]

• 8.8.2018  10:48

Bol som zvedavý, aký je originál Dannyho parťákov. Vedel som, že nemôžem čakať vysoké tempo, ale myslel som si, že film bude mať ozaj dobré nápady, ako obísť bezpečnostné opatrenia kasín. No musím konštatovať, že film je ukážkou doby, najmä tým, že je vidieť, ako sme sa veľmi posunuli. Vtedajšia doba počiatku 60. rokov bola ešte pekne naivná. Takisto dĺžka je prepálená, prvú hodinu sa toho príliš nedeje. Priznávam, že ma tento originál trošku sklamal, dokonca váham, či neubrať jednu hviezdu. Ono, je to pohodová oddychovka, je tam celý Rat Pack (čo mňa necháva chladným, keďže som už generačne inde), ale takmer žiadne nápady a obyčajné dialógy ma nijak neohúrili. Akurát malé, no vynikajúce cameo opitej Shirley MacLaine pobavilo, ako aj koniec, ktorý som nečakal. Takže táto stará Dannyho jedenástka je už vskutku obstaróžna a je slabšia ako jej mladší, nápaditejší a hviezdami nabitý remake. [#30/2018]

• 4.8.2018  23:50
    Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

Stargate Atlantis umne nadviazal na pôvodný seriál s novými postavami (plus s jednou menej významnou z SG-1) a vytvorili kompletne nové prostredie. Prvá séria začala bežať počas 8. série SG-1, takže tri roky tvorili dvojitý tandem. Väčšinu času na seba príliš nenadväzovali, ale občas sa isté previazanie, alebo náražky na jeden druhého našli. Prvá séria bola ešte dosť priemerná, ale postupom času išla kvalita hore a najmä sa viac a viac rozvíjali season arcy a aj prepojenia jednotlivých postáv medzi oboma seriálmi. Od tretej série už bola Atlantis vysoko návyková a normálne mi bolo ľúto, že tá piata je posledná. No seriál sa dostal na métu 100 častí, čo sa máloktorému podarí, takže vďaka tomu sa sága Hviezdnej brány rozrástla fakt parádne. A to nás ešte mala čakať Stargate Universe. Mimochodom, veľmi dobrú rolu tu našiel Jason Momoa, ktorý neskôr zasvietil ako nový Barbar Conan a onedlho bude hviezdiť ako Aquaman.

• 30.7.2018  00:01

Je fajn, že scenár napísal rovnako ako v jednotke talentovaný Taylor Sheridan. Rovnako potešila účasť "parťákov" z jednotky - Matta (Josh Brolin) a Alejandra (Benicio Del Toro). Príbeh a herecké výkony boli aj tu fajn. Nie je ale ľahké nahradiť Denisa Villeneueva na režisérskej stoličke a Rogera Deakinsa za kamerou (a povedzme si pravdu - ani nedávno zosnulého Jóhanna Jóhannssona pri tvorbe hudby). Réžia dvojky je "iba" fajn, obraz a kompozícia jednoznačne zaostáva. Hudba sa snaží ísť v stopách originálu, ale až Jóhannssonov pôvodný motív ("The Beast") prepoužitý na záver ukazuje, že márne. Napriek slušnému príbehu neponúka film príliš veľa scén na zapamätanie (ale aby som nekrivdil, minimálne jedna scéna vám určite v pamäti ostane - nebudem ju tu ale spoilovať). Nedá sa povedať, že by som bol sklamaný, film je to dobrý (napriek spomínaným výčitkam), o to viac, že sa jedná o pokračovanie, ale jednotka príliš vytŕčala na to, aby sa jej vedel tento sequel vyrovnať. Každopádne Benicio del Toro opäť geniálny. [#29/2018]

• 15.7.2018  14:52
    Deadpool 2 (2018)

Deadpool 2 si ide svoje, presne ako to bolo aj v jednotke. Tona popkultúrnych narážok, aj do vlastných radov, neuveriteľné vtipy, drsné scény hodné R-ka, tajné camea (Matt Damon (!) a Brad Pitt (!) a nepoužité zábery zo starého Wolverina!) a ešte aj slušný príbeh. Ryan Reynolds opäť best - tentokrát si zahral aj ďaľšiu postavu - záporáka Juggernauta. A k tomu skvelá hra s klišé. Bavili sme sa v kine brutálne, takže veľká spokojnosť a kľudne si radi počkáme na trojku alebo na teamovku X-Force. [#27/2018]

• 16.6.2018  11:30
    Debut (2018)

Forma je fajn, taký dnešný štandard, režisér má cit pre kompozíciu a strih, ale forma podania hlavnej myšlienky je naozaj triviálna, až detská. Účel splnilo (témou bolo #EUandME), len na väčšom priestore by bolo aj sklamanie väčšie.

• 29.5.2018  21:28

Druhý Stargate TV film, zároveň posledný spoločný príbeh SG-1 (samozrejme nerátajúc následné šteky jednotlivých hrdinov v SG:Atlantis a SG:Universe). Som rád, že bol natočený ešte jeden film, v ktorom sa mohol objaviť O`Neill, o tom niet pochýb. A tiež vidieť znova Baala malo niečo do seba. Ale tentokrát hrátky s časom boli už trošku prisilné a až tak mi to nesadlo. V podstate by sa dal tento film pokladať za jeden z tých priemernejších dielov. Škoda, že scenáristi nevymysleli niečo zaujímavejšie, tie posuny v čase boli skôr takou barličkou. I tak, ako fanúšik seriálu som rád videl dokopy a naposledy mojich obľúbených vesmírnych hrdinov. :) 7/10 [#25/2018]

• 29.5.2018  21:18

Trošku nadhodnocujem ako fanúšik seriálu, ale som nesmierne rád, že hlavnú líniu s Orimi sa podarilo zakončiť týmto TV filmom. Je to presne v duchu poslednej série, so všetkými známymi postavami a i keď sa nekoná žiadné veľké prekvapenie, je to obstojný záver celého seriálu. Potešilo, ako aj čakanie na ešte jeden a to úplne posledný Stargate film - Continuum. [#24/2018]

• 19.5.2018  15:15
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Čo dodať, 10 sérií, 214 epizód, dva TV filmy (nerátam pilot), dva seriálové spin-offy. Neskutočná sága, na úrovni Star Treku. Ani samotní tvorcovia nemohli tušiť aký rozsiahlý svet nakoniec vytvoria. Po dopozeraní všetkých dielov, sa vôbec nedivím, že sa seriál stal takým kultom. Najmä prvé štyri série boli naozaj veľkou sci-fi lahôdkou. Neskoršie série sa už viac zameriavali na jednotlivé season arcy a na rozširovanie daného univerza (čo tiež nebolo zlé, len iné). Potešilo, že seriál počas takmer celého behu zachoval pôvodných hercov a postavy (v podstate s výminkou R.D. Andersona ku koncu, keďže chcel tráviť viac času so svojou jedinou a v tom čase malou dcérou). Áno, našli sa aj slabšie diely a áno, celkovo sa jednalo o ľahší typ seriálu, no skvelé sci-fi nápady (posledná časť Unending!), skvelé alienské rasy (Replikátori, Oriovia!), neuveriteľná rozvetvenosť a zároven previazanosť, narážky na pozemské povesti a mytologické postavy, nehovoriac o skvelých postavách ako takých, to všetko viedlo k jednému z najlepších sci-fi seriálov ever. A navyše svojho času najdlhšie vysielanému. Neskôr tento rekord prekonal iba Supernatural. Bolo super ocitnúť sa vo svete SG-1 a s postavami som sa tak zžil, že mi budú normálne chýbať. :)

• 19.5.2018  14:20

V podstate úvodné dva diely seriálu, ktorý priamo nadviazal na veľký hollywodsky film. Pilot trpí očividne malým, televíznym rozpočtom, no na druhú stranu prekvapuje nahotou v jednej scéne, ako aj dobrým výberom hercov. Neveril som, že Richard Dean Anderson by zvládol nahradiť Kurta Russella (predsalen MacGyver bola úplne iná úloha), ale čudujsasvete, podarilo sa mu to. Slušný vstup do seriálu, ale to najlepšie nás ešte len malo čakať. Nikto ešte vtedy nemohol tušiť, aká veľká sága započala a že sa seriál bude točiť neuveriteľných 10 rokov. 7/10

• 17.5.2018  22:35

Nakoniec je to rodinný film. :) V pohode, len o trošku menej hororový ako som čakal. Čo nie je nevyhnutne na škodu. Tiché scény boli fajn, pripomenulo mi to staršie filmy. Herci fajn, monštrá priemer, zážitok mierný nadpriemer. "Pôrodná" scéna bola chrumkavá, ešte aj tá s vodou v dome. Škoda, že takých nebolo viac. Taká dobrá jednohubka, akurát ku koncu sa už nakopilo dosť nelogizmov. Celkovo fajn, aspoň trochu iný film ako 90% ostatných. 7/10 PS: John Krasinski a Emily Blunt sú manželmi aj v skutočnosti a majú spolu dve deti. :) [#23/2018]

• 14.5.2018  00:27

Úžasný film ešte aj dnes. Najmä pre tých, ktorým nie je politika cudzia a nie je im jedno, čo sa deje v spoločnosti. Ukážka, ako média pomáhajú udržiavať politikov bažiacich po moci aspoň trochu na uzde. Na konci dňa je to ale všetko o jednotlivcoch. Aféra Watergate bola veľká vec. Všetci prezidentovi muži sú natočení podľa rovnomennej non-fiction knihy, ktorú napísali práve Woodward a Bernstein, redaktori Washington Post, ktorí túto kauzu odhalili a spracovali. Robert Redford kúpil práva na jej filmové spracovanie hneď ďaľší rok za vtedy enormných 500 000 USD a ani nie dva roky po jej vydaní bol na svete film. Skvelo napísané, skvelo zahrané a nedivím sa, že ešte aj dnes sa tento film premieta nadejným novinárskym nováčikom. Ako vo všetkom, aj tu detaily rozhodujú. Jason Robards za vedľajšiu úlohu a William Goldman za scenár, obaja si Oscara za svoje výkony zaslúžili. 9/10 [#22/2018]

• 11.5.2018  23:45

Tentokrát sa s tým Marvel nepáral. Neveril som, ale Thanos je naozaj konečne poriadny záporák a navyše - a to nerád priznávam - s charizmou. Aj napriek pokrivenej mysli. SPOILER ALERT: Po takej genocíde hrdinov, čo tu nastala som naozaj zvedavý na pokračovanie o rok. KONIEC SPOILERU Každopádne vôbec nebolo cítiť, že je to vôbec najdlhší film vrámci MCU a bratom Russovcom sa podarilo takmer nemožné - každá postava dostala vyvážene veľa priestoru. Je to 18. film v sérii a bavil ma počas celých 150 minút, čo je pri takomto type filmu malý zázrak (po už toľkých predkračovaniach). Marvel dokázal chytiť druhý dych, stemnieť a o rok sa nám zakončí jedna veľká éra. Áno, aj takéto blockbustre točiť konštantne na úrovni je umenie. 8/10 [#21/2018]

• 8.5.2018  15:12

Bonusový kraťas, ktorý sa nachádza na DVD/Bluray disku Avengers. Je to taká blbina, ale slušne natočená a má peknú referenciu na seriál S.H.I.E.L.D., v ktorom sa neskôr objavil Agent Blake. Účinkuje tu aj agent Sitwell.

• 2.5.2018  22:28
    Posedlá (2009)

Štandardne odvedený thriller. Náhodou tá Ali Larter bola pekná (sic) psychopatka. :) Úplne verím tomu, že pár chudákov má smolu a natrafí na takéto "marhy". ;) Anyway, film sa prvé dva akty pozerá dobre, je to de facto mentálny súboj medzi Idrisom a Ali, avšak herecky je to prevažne one-man show spomínaného Idrisa (ten nevie sklamať). Beyoncé prvýkrát dostala rolu v celovečeráku, ale je tu ozaj iba do počtu a jej "hranie" je dosť toporné. Škoda, že posledný akt je už preplnený klišé, ale opäť, čakať viac by bolo iluzórne. Celkovo ok, proste thrillerová oddychovka, ktorá ukazuje ako vám môžu magori zamotať hlavu. [#18/2018]

• 1.5.2018  15:13

Zaujímavý ázijský mix thrilleru, artu a sociálnej drámy. O láske, o predsudkoch a trpení menšín a o vášni, ktorá hraničí so šialenosťou. Toto keby natočil zručnejší režisér, tak by to mohla byť bomba ako svojho času Oldboy. Fajn filmík, akurát chýba mu niečo navyše, čo by zarezonovalo trvalejšie. (Cinematik 2017)

• 1.5.2018  15:07
    Kalvárie (2004)

Prekvapivo vtipný film. Teda miestami. Väčšinou je to kruté sledovanie beznádeje hlavnej postavy. Dobré herecké výkony (Jackie Berroyer a Laurent Lucas) a fakt hnusné vidlácke prostredie. Ja by som ale kľudne pridal ešte viac gore. :) Tanečná scéna v lokálnej krčme bola best. :) Akosi mám ale pocit, že film od svojho vzniku predsalen troška (formálne) zostarol, prijal by som remake s dnešnou drsnosťou a vizuálnou vypiplanosťou. Inak fajn, kvílenie prasaťa počujem doteraz. :) (Cinematik 2017)

• 1.5.2018  14:58
    Nemilovaní (2017)

Kvalita vo všetkých smeroch. A hlavne nekompromisná výpoveď o stave spoločnosti. Zvjagincev tne do živého a ukazuje nie moc peknú stránku strednej triedy v Rusku. Táto novodobá tragédia má špičkovú kameru, dobrý hudobný doprovod, ale hlavne pevnú režisérsku ruku. "Bez lásky" mi vyryla jasnú stopu v mojej filmárskej duši a tak skoro odtiaľ neodíde. Silná záležitosť. Cena poroty v Cannes, nominácie na Oscara, Zlatý glóbus a BAFTA za naj zahraničný film. (Cinematik 2017)

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34