PEZ

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 19.4.2020  23:14
    Vyvolený (2000)

Unbreakable som si zamiloval už naprvýkrát pred 20 (!!!) rokmi. Dodnes som presvedčený, že je to najlepší Shyamalanov film. A aj preňho samotného (a dokonca aj Tarantina) je to obľúbený kus. Dôvodom je sústredená réžia, štýl, scenár, herecké výkony, skvelá kamer a hudba. Proste všetko tu do seba zapadlo a aj dnes, po opätovnom pozretí, platí to isté čo dve dekády dozadu. Radosť pozerať. Akurát mi to nostalgicky pripomína Bruceove (bohužiaľ už zašlé) najlepšie roky. Mno a v tom čase by som neviem čo dal za to, aby vzniklo pokračovanie. Ale po viac ako 10 rokoch som už prestal dúfať. A pozrime sa, je rok 2020 a z Unbreakable sa stala trilógia. Síce obe pokračovania sú fajn, ale na prvý diel sa nechytajú - ten ostal naozaj výnimočným. A v tejto trilógii vyvoleným. 10/10

• 18.4.2020  20:57
    RocknRolla (2008)

Tak som si po desiatich rokoch zopakoval túto miestami vtipnú gangsterku. Priznávam, tým že ma v minulosti mierne film sklamal, tak dnes po mnohých rokoch som si ho užil o to viac a kvôli dvom-trom scénam som dokonca chvíľu uvažoval aj nad štvrtou hviezdou. Dôvod prečo ju ani tentokrát nepridám je chýbajúci silnejší záver, ktorý by dal buď filmu väčší zmysel, alebo by viac prekvapil. Takto ide "iba" o vtipnú gangsterskú jednohubku s nadpriemerným castingom, s pár vydarenými scénami, ale s podpriemerným príbehom. Nebudem to už musieť vidieť znova, ale pár scénok si rád dakedy zopaknem. 7/10

• 18.4.2020  19:59

Prvý diel slávnej trilógie, ktorý zároveň zadefinoval pojem "spaghetti western". Prvá spolupráca Segia Leoneho a Clinta Eastwooda. Prvá spolupráca Leoneho a Morriconeho. A hneď trefa do čierneho. Síce to ešte nie je tak dokonalé, ako následné nepriame pokračovania, ale stále je to úžasný film a zrod legendy. Videné po rokoch v kine Lumiére. :)

• 11.4.2020  11:20

Tento kraťas ukazuje talent Dana Trachtenberga, ktorý na tak malom priestore, s minmálnym príbehom dokáže diváka zaujať a vtiahnuť ho do deja. A ukazuje aj kam sa posunula digitálna kamera, pretože obraz RED ONE kamery je fakt pekný (a to je tomu pritom už 9 rokov). Inu, ten kto hral hru si tento mini-prídavok užije, ja by som normálne prijal aj nejaké pokračko. Inu, Trachtenberg zaujal, lebo odvtedy už stihol režírovať 10 Cloverfield Lane, či niektoré diely seriálov Black Mirror a The Boys.

• 16.2.2020  20:30

Tak na to, že sa jedná len o fan film, vyzerá to úplne parádne. Zahraté dobre, triky obstojné a navyše tento krátky film vyvolá aj emócie. A pritom to celé bolo natočené iba za 4 dni. Wow. A druhé wow je, že za prvých 24 hodín mal tento krátky filmík na konte viac ako milión zhliadnutí na youtube. Som zvedavý, čo daný režisér natočí v budúcnosti. 8/10

• 16.2.2020  20:04
    Osama (2003)

Prvý afgánský film od pádu Talibanu, po tom, ako tam nabehli po 9/11 američania. Natočený iba s amatérskými hercami a s finančnou podporou jedného úspešného iránského režiséra. Je to taká typická fesitvalovka - tempo je pomalé, ale film sa nevyhýba ťažkej téme a ukazuje naozaj krutý život žien v spomínanej krajine. Bohužiaľ z filmárského hľadiska nič nového a ani zaujiímavého neprináša, ani neponúka žiadne riešenie. "Iba" poukazuje na daný problém. Takže na jedno pozretie ok, ale od filmu, ktorý vyhral cenu za najlepší zahraničný film na Zlatých glóboch 2004, 3 ceny v Cannes a kopec ďaľších cien po celom svete na rôznych festivaloch (dokonca aj na IFF Bratislava), by som čakal predsalen o čosi viac. Čím nechcem zmenšovať význam odkazu, ktorý tento film prináša. 6/10 [#5/2019]

• 3.12.2019  21:05
    Předělávači (TV pořad) (2018)

Tak tomuto ja vravím občianský prístup. Niekto by to nazval rebéliou. Ale jedná sa o aktivizmus v pozitívnom zmysle, kedy totálne nevyužitý a chátrajúci priestor je dobrým nápadom a dobrovoľným pričinením sa zmenený na niečo pekné, na niečo (pop)kultúrne a na niečo, čo okoloidúcich prinúti sa (po)zastaviť a zamyslieť sa (minimálne nad tým, kto a prečo niekto dané miesto takto pomenil/okrášlil). Super inšpirujúce.

• 3.12.2019  21:00

Andrew Niccol skvelo napísal, skvelo obsadil a rovnako skvelo zrežíroval. Výživné dve hodinky plné zbraní, cynismu, násilia, smrti a nadávok. A k tomu fakt dobrí Nicolas Cage a Jared Leto. Ako, Cage točí kopec hovadín, ale keď sa dostane k dobrému filmu, je to krasojazda. Tak ako tu. Veľa som o tomto filme predtým počul, ale až teraz som ho pozrel a neľutujem. Vidieť to svojho času v kine, úplne by som krochkal blahom (preboha, nie tým Blahom, riešime tu filmy a nie politiku!). Je to o to celé lepšie, že film je do značnej miery inšpirovaný skutočnými ľuďmi a udalosťami. Dobrá vec, akčná, štýlovo natočená a aj na zamyslenie. A tak trochu depresívna. Silných 8/10. [#4/2019]

• 1.12.2019  21:46

V jednoduchosti je sila. Ale natočiť tak dobrý, napínavý, zábavný a aj prekvapivý snímok s de facto jedným hercom a dvoma miestnosťami, to je veľký kumšt. Základom je samozrejme skvelý scenár a perfektný herecký výkon Jakoba Cedegrena. U mňa nadšenie, ale očividne nielen mne sa film páčil - cena divákov v Sundance, v Rotterdame, v Turíne, v Thessalonikách, v Montclairi a na Stony Brook Film festivale v New Yorku. [#3/2019]

• 1.12.2019  21:28
    Aquaman (2018)

Nakoniec príjemné prekvapenie, čo sa týka komiksoviek (najmä tých od DC). Bolo to pekne rozprávkové, dobrodružné, miestami akčné a v IMAXe naozaj dobre vyzerajúce. Už klasicky by som finálnu bitku skrátil asi o polhodinu, ale inak v rámci žánru šlo o prekvapivo dobre zvládnuté remeslo. Samozrejme mozog trebalo vypnúť, inak by bolo zle. :) 7/10 [#2/2019]

• 11.11.2019  13:53

Veľa pozitív aj negatív. Rozhodoval som sa medzi 3* a 4*, zatiaľ mi to vyšlo po prvom pozretí na silné 3*. Začnem pozitívami - konečne je tu viac-menej regulérny nástupca pôvodného Terminátorovského konceptu, je vidieť, že sa späť vrátil ako producent James Cameron a dosť pomohlo, že sú s ním opäť na palube aj Arnie a Linda. Potešili rôzne nápadíky, celkový koncept a aj silné ženské postavy. Avšak trošku sa tu recykluje už raz videný formát a zamrzia nie úplné vydarené dialógy. Takže story concept imho fajn, dialógy sklamanie. Najmä pri niektorých scénach to už dosť bolelo, navyše keď to bolo znásobené zlým hraním Natalie Ryes. Práve tá je pre mňa najväčším sklamaním filmu, pretože som ani trochu neuveril jej prerod do nového "Johna Connora". Toto považujem za castingový fail. Naopak, na rozdiel od trailerov ma veľmi potešil výkon Mackenzie Davis, ktorá to dala na jedničku. Arnie bol parádny ako vždy a Linda aj po toľkých rokoch vrátila späť životom poznačnú Sarah Connor. Potešilo R-ko, ale ja by som na mieste Tima Millera kľudne ešte pritlačil na pílu. :) Čo ma ešte zarazilo boli triky, ktoré v niektorých scénach boli vymakané a v iných úplne zlé. Neviem, či na tom robili iné teamy, ale niekedy to CGI bolo ako z počitačovej hry z 90. rokov. :) Celkovo ani veľké nadšenie, ale ani sklamanie. T:DF otvára novú kapitolu, ktorá je pozerateľná a kľudne by som prijal ďaľší diel, ale zamrzia detailíky, ktorých nebyť, mohla to byť úplná bomba. Každopádne v kinách to až taký veľký hit nie je, čo je troška škoda, lebo je otázne, či vôbec dáke pokračovanie bude. 7/10

• 27.10.2019  09:45

Presne medzi 3* a 4*. Gregory Hoblit natočil viac-menej štandardný procedurálny film, ktorý stavia na "mega-inteligentnom" a "prefíkanom" záporákovi a jednom dobrom nápade. Tempo je kľudné, miestami by som povedal až príliš pomalé, a síce hudba a kamera ťahajú film vpred, réžia je tentokrát až príliš všedná. Veľkým dielom pomáhajú filmu Anthony Hopkins a Ryan Gosling - nebyť ich dvoch, tak by to bol ozaj tuctový film (ale aj Rosamunda Pike si tu svoju menšiu rolu užíva, len škoda že jej postava nedostala väčší priestor). Výsledok teda troška zamrzí, lebo taký David Fincher by z tohto materiálu spravil úplne topkový film. Každopádne za jedno pozretie tento kus stojí, minimálne kvôli spomínaným hereckým výkonom hlavných dvoch hviezd.

• 23.10.2019  21:28

Originálne, ale zároveň trocha preplácané. Zábavný mix Evil Dead, Truman Show a ku koncu aj trocha Battle Royale (pre mladších Hunger Games). Bola by to úplna pecka, keby to nebolo práve až príliš zábavné. Whedon a Goddard sa umne hrajú s klišé, pridali k tomu tonu popkultúrnych odkazov, avšak skrz humor a nadsázku prišli úplne o napätie, resp. neumožnili sa báť o jednotlivé postavy. Škoda toho, lebo keby to točil napr. Nolan, asi by to bol film roka. Ale na to, že celý film napísali borci behom jedného weekendu, to vôbec nebolo zlé. :) 7/10

• 25.7.2019  18:45
    Beyond Stranger Things (TV pořad) (2017)

Beyond Stranger Things je 7 krátkych posedení moderátora Jima Rasha s tvorcami seriálu bratmi Dufferovcami a ostatnými hercami tohto sci-fi fenoménu. Každé posedko trvá niečo medzi 15-25 minút a tým, že ide zväčša o mladých hercov, debaty sú uvoľnené a miestami aj vtipné. A človek sa dozvie niečo navyše z natáčania, napr. koľko sa na pľaci improvizovalo a prečo tvorcovia použili takú, či onakú scénu. Pre fanúšikov fajn, pre ostatných skip. PS: Je dobré si dané rozhovory pozrieť po dopozeraní 2. série, lebo sa tu nachádza plno spoilerov a veľa sa debatuje aj o príbehu jednotlivých dielov.

• 16.7.2019  21:42
    Vdovy (2018)

Ukážka ženskej sily. Fajn heist film, ktorý baví hereckými výkonmi, dobrým castingom a aj zaujimavým zvratom na záver. Avšak najviac do popredia idú ženské výkony, nielen čo sa týka herečiek, ale aj postáv. V dnešnom Hollywoode stále neobvyklé a musím povedať, že sa mi dobre na to pozeralo. Baby boli skvelé, najmä Viola Davis a Elizabeth Debicki. Avšak v kontexte predošlých filmov od Steve McQueena ide o najslabší jeho počin, pretože nemá okrem kinovej zábavy žiadne vyššie ambície. V podstate ide o jeho zatiaľ najrutinnejší réžijný počin. Škoda no, trošku som predsalen čakal od neho po predošlých filmoch viac. 8/10 [#1/2019]

• 8.7.2019  23:38
    Černobyl (TV seriál) (2019)

HBO zase raz ukazuje svoje kvality. Parádna forma, žiadny balast, takmer úplne realistické vykreslenie skutočných tragických udalostí najväčšej jadrovej havárie v histórii. Casting sa vydaril na jednotku, natáčanie v Litve prinieslo ten správny komunistický nádych predošlého režimu a kamera, správna réžia a dobrá dramaturgia to len umocnili. Herci boli rovnako vynikajúci, najmä Jared Harris a Stellan Skarsgård. Je skvelé, že sa s tým v HBO nepárali a natočili to len v piatich dieloch. Žiadné zbytočné naťahovačky. Tým, že sa celá táto udalosť skutočne stala, miestami to bol fakt desivý horror. Seriál, ktorý prišiel bez nejakej veľkej reklamy, no behom mesiaca o ňom vedeli všetci. Word of mouth v tomto prípade zaúčinkovalo neuveriteľne. A právom. Veľká spokojnosť.

• 6.7.2019  16:25
    Alias (TV seriál) (2001)

Neuveriteľne rozporuplný seriál. Zaprvé level LOSTu to nedosahuje ani zďaleka, jediné čo majú tieto dva seriály spoločné, je ich tvorca JJ Abrams. Zadruhé, bol som šokovaný ako blbý respektíve prehnaný Alias je. Nechápem ako toto mohol byť hit, ale asi v roku 2001 vnímali tento druh seriálu ľudia inak ako dnes. Je nutné povedať, že seriál je určený pre teenagerov, lebo ani moja tolerancia voči seriálovým zjednodušeniam nedokázala odolať skratkám a naivite pravidelne raziacu z tohto seriálu. Pozitívnym prekvapením bola však pre mňa častá účasť známych hereckých tvári počas celých prvých dvoch sérii. V epizódnych roliach sa ukázali hviezdy ako Quentin Tarantino, David Cronenberg, Peter Berg, David Carradine, Angella Bassett, Faye Dunaway, Ricki Gervais, Rutger Hauer, Ethan Hawke, Roger Moore, Christian Slater, Danny Trejo a to som vymenoval iba tých najznámejších. A navyše ako stálu vedľajšiu postavu počas prvých 3 sezón sme mali možnosť vidieť vtedy ešte neznámeho Bradleyho Coopera. :) Zaujímavé je avšak sledovať daný seriál zo scenáristického hľadiska, pretože tvorcovia dokázali pracovať s asi 6 postavami tak, že pravidelne menili ich pozíciu - striedavo sa menili z pozitívnych postáv na negatívne a naopak. A keď už človek pristúpil na dané pravidlá a odpustil šialené nelogickosti a zjednodušenia, dokázal sa pri seriály zabaviť. Postupne sa tvorcom podarilo vytvoriť pekné season arcy a 4. (predposledná) séria bola fakt dobrá. Tá piata už trpela únavou, navyše hranie Jennifer Garner bolo obmedzené tehotenstvom, takže nie je sa čo diviť, že 17. dielom daný seriál skončil. Svetu dal Jennifer Garner a JJ Abramsa, avšak seriál môžem odporúčiť iba veľmi nenáročnému divákovi a seriálovým všehožrútom. Kvôli 3. a 4. sérii dávam 3*, inak by to bolo za dve.

• 30.6.2019  20:19

Stargate Universe prekopal celý Stargate "universe". :) To nie je že iný pohľad na vec, to je úplne nový koncept. Na jednej strane ma to tešilo, pretože vždy je fajn dostať niečo nové, avšak tu bola zmena tak veľká, že mi chviľu trvalo si zvyknúť. Navyše keď mi chýbali pôvodné Stargate seriály. Totižto Stagate Universe zmenil jednak miesto diania celého príbehu (odohráva sa na vesmírnej lodi) a aj koncept - každá časť nadväzuje na tú predošlú. Zrovna tak som si musel zvyknúť na nové postavy a pri prvej sérii som mal pocit, že aj tvorcovia sa ešte len hľadajú. Ale podarilo sa a od druhej série som bol poriadne chytený a práve keď kvalita gradovala prišiel koniec. Druhá séria skončila takým cliffhangerom, že by som štúdio zabil za to, že nespravili ešte aspoň jednú, uzatvárajúcu časť. NAŠŤASTIE príbeh následne pokračoval v comicse, ktorý všetkým fanúšikom odporúčam. Dozvedia sa tam, čo sa po skončení seriálu dialo ďalej. :) Celkovo mierne nadhodnocujem, najmä kvôli tomu, že kvalita šla postupne hore a fakt je veľká škoda, že sa seriál nedočkal tretej série. PS: Som rád, že sa v pár dieloch na pár minút objavili aj staré známe postavy zo SG-1.

• 17.6.2019  22:15
    Creed II (2018)

Nerád to hovorím, ale Creed II je najslabši diel celej ROCKY série. Raz to muselo prísť a je zázrak, že únava materiálu je cítiť až pri ôsmom dieli! Film je ako celok v pohode a obsahuje aj pekné referencie na predošlé diely, najmä na ROCKY IV, samozrejme kvôli Ivanovi Dragovi. Je super, že sa vrátil na scénu Dolph Lundgren, ako aj Brigitte Nielsen. Avšak okrem toho a ešte pár narážok na Apola Creeda nemá film nič navyše, niečo čo by výraznejšie zanechalo stopu. Všetko to sme už videli v predošlých dieloch a lepšie. V tomto smere sa nedivím Stallonemu, že toto bol posledný film, v ktorom hral Rockyho. Myslím, že už aj on vycítil, že stačilo. Stále je to ale neuveriteľná a ojedinelá filmová séria, resp. masívna sága, ktorá nemá obdobu. Veľká VĎAKA Stallonemu za ňu! [#49/2018]

• 15.6.2019  10:24

Čo na tom, že film neodzrkadluje reálne udalosti, tak ako sa stali - niektoré su vynechané, iné boli zasadené do inej časovej súslednosti. Nie je to dokument, takže podstatné je, či sa podarila zachovať esencia Freddyho a jeho kapely. A to veru áno! A to aj napriek tomu, že Mercuryho nakoniec nehral Sasha Baron Cohen (večná to škoda, dovolím si tvrdiť, že by to bol nadpozemský výkon - Sasha bol ideálny typ na to, nielen kvôli výzoru!), i fyzický značne odlišný Remi Malek to nakoniec aj s pomocou maskérov dal. A dal to fakt perfektne. Za svoj výkon získal OSCARa, ZLATÝ GLÓBUS, BAFTA Award a aj Screen actors award. A mňa osobne veľmi milo prekvapil. No to najpodstatnejšie sú emócie a tie u mňa šlapali naplno. Priznávam, mám odmalička slabost pre Queen, resp. pre Freddieho Mercuryho, pretože jeho genialita vyčnievala tak mocne, že je naozaj tragické ako skoro musel odísť z tohto sveta. A dodnes si pamätám ten deň, kedy sa tak stalo a ako to dávali v správach (a to som bol vtedy ešte krpec). Takže u mňa maximálna spokojnoť, na konci som bol naozaj dojatý a v IMAXe mali všetky pesničky ozaj grády. Live aid koncert bol akokeby naživo! :) Pekná a zaslúžená pocta Mercurymu. Nikto taký pred ním a ani po ňom už nebude. [#48/2018]

• 23.5.2019  22:10

Ja by som to tarantinovkou nenazýval. Aj keď rozumiem, prečo viacerí píšu podobné prirovnania. Áno, bolo to pulpové, drsné, miestami pekne krvavé vďaka R-kovému ratingu. Tiež sú vo filme vo veľkej miere neobvyklé postavy. Avšak na rozdiel od skutočnej tarantinovky dialógy nemajú takú šťavu, respektíve nie sú tak originálne a pamätihodné a ani samotné vyústenie filmu, respektíve film ako taký neobsahuje toľko silných momentov, aby som mal chuť si ho pozrieť znovu. To je vlastne jeho najväčší problém - film má úžasnú atmosféru, peknú kameru, dobrých hercov a aj obskúrne postavy, stále láka diváka tým, že nevie, kam sa celý príbeh pohne, avšak po dopozeraní nemá človek chuť pustiť si film znova. Čo je vlastne škoda. Pre mňa to boli dobre strávené dve (a niečo) hodinky, ale raz mi vidieť stačilo. Niektoré scénky ale pobavili nadpriemerne. 7/10 [#47/2018]

• 22.5.2019  19:06

Kvalitný film, ale zároveň prvý od Damiena Chazella, ktorý ma ponechal chladným. Filmársky, aj herecky som sa bavil, ale oproti Whiplash, či La la land mi chýbalo viac emócii. Možno je to samontou postavou Neila Armstronga, ktorý sa v podaní mĺkveho Ryana Goslinga správal celý čas dosť chladne. Páčili sa mi ale veľmi scény v raketoplánoch a vesmírnych moduloch. Tá surovosť mi dala pocit ohrozenia a lability daných zariadení, akokeby som v nich sedel. Klobúk dole za to. Asi potrebujem ešte jedno pozretie na lepšie odhodnotenie, ale momentálne mi prišiel First Man ako dobrý film, no doteraz najslabší od Damiena. A možno to má súvis aj s tým, že je to prvý film, ktorý režíroval bez toho aby si k nemu napísal scenár. 8/10 [#46/2018]

• 20.5.2019  14:45

Parádny režisérsky debut Bradleyho Coopera. Až sa nechce veriť, že doteraz ešte nerežíroval. K tomu odvážna hlavná úloha zverená Lady Gaga. A tá baba to pritom zvládla na jednotku, pričom jej skutočná kariéra mala presne opačné príznaky (cielene si išla od mlada za svojim snom). Skvelé, uveriteľné dialógy a k tomu fakt fakt dobrá hudba (Oscar, Zlatý Glóbus a Grammy za "Shalow" hovorí za všetko). Navyše odspievaná naživo hlavnými účinkujúcimi. Inu, klobúk dole, bol som milo prekvapený. Jediné, čo ma vyrušilo bol samotný záver, s ktorým mám osobný problém, ale to je vec individuálna ako pri každom jednom filme. Každopádne výborný film a na režisérskej scéne sa doslova "zrodila hviezda" a už teraz sa teším na nový film od Bradleyho Coopera. [#45/2018]

• 6.5.2019  01:40
    Venom (2018)

Asi to bude tým, že som po katastrofálnych recenziach mal takmer nulové očakávania, ale prekvapivo som sa na Venomovi zabavil. I keď treba objektívne povedať, že je to film slabučký. Jednak má neskutočne jednoduchý príbeh, druhak nemá takmer žiadný moment prekvapenia a v podstate je to trošku bezpohlavná záležitosť pre teenagerov (rating PG-13 hovorí za všetko). A i keď Tom Hardy ako vždy navýbornú, kľudne by ho mohol nahradiť nejaký neznámy herec. Filmu ale dopomáhajú vtipné hlášky - niektoré sa fakt vydarili. A takisto tempo nie je zlé a ani dĺžka filmu. Dokonca som bol na konci prekvapený ako rýchlo film skončil, kľudne by som ešte 15 minút zvládol. Takže dvojku si pozrieť pôjdem, prečo aj nie, ale keby nikdy žiadne pokračovanie nevzniklo, určite by som kvôli tomu nešiel na námestia. I tak ma ale fascinuje, ako mohol takýto v podstate priemerný film zarobiť celosvetovo 855 mil. USD. 6/10 [#44/2018]

• 20.1.2019  22:47

Z nejakého dôvodu som zabudol okomentovať tento filmík, keď som ho videl svojho času v kine. Tak hor sa napraviť to! :) Sledovanie v kine bola jazda ako hrom. Navyše umocnené sedením na sedadlách D-Box! HH je priam ideálny film na využitie vibračných sedadiel. Fakt to bol vynikajúci vizuálno-senzorický zážitok. Na začiatku som sa obával, či dokáže režisér pri takomto koncepte udržať pozornosť viac ako 90 minút, ale podarilo sa - akcia bola umne nadávkovná tak, že som si to celé užil tak akurát. Potešila menšia rola Tima Rotha, ale najmä (ako vždy) úžasný Shartlo Copley - je to proste pán. :) Celkovo, super nápad, kvalitne prevedený na veľké plátno a mať doma D-Box sedadlá, rovno idem znova do toho. Prípadne ešte by to mohlo byť vymakané pozrieť si to s VR helmou! Ale asi by som potreboval mať pri sebe pohotovostný kyblík. :) 8/10

• 7.1.2019  01:26

Tentokrát ma Shane Black fakt sklamal. Tak som sa kvôli nemu na nového Predátora tešil a takú zlátaninu sme nakoniec dostali! Je síce milé, že si Black vydupal R-kový rating, ale čo z toho keď okrem pár zabavných hlášok nemá príbeh hlavu ani pätu. Najsmutnejšie je, že mi boli všetky postavy totálne ukradnuté. A ešte horšie je, že občas tam závan toho nahláškovaného Blacka cítiť je a keď už má človek pocit, že sa dostaví očakávaná kvalita, bum ho späť do šedého b-čkového priemeru. Je mi jasné, že filmu muselo hodne uškodiť prerábanie celého tretieho aktu na popud screeningov a štúdia, ale čo z toho - výsledkom je ďaľšia predátorovská zlátanina. Pozerateľná, ale na režisérovo meno fakt slabunká. S prižmúrením oboch očí ledva 3*. [#43/2018]

• 7.1.2019  00:39

Výborná buddy komédia, aké sa už dnes bohužiaľ netočia. Ale máme tu ešte naštastie Shane Blacka, ktorý z času na čas opráši svoje skvelé nápady a pripomenie filmy ako Posledný skaut, či Kiss Kiss Bang Bang. Tentokrát natočil vtipnú fresku z LA 70. rokov a vďaka dobrému scenáru, skvelej kamere, dobre vybranej hudbe a skvelým hercom vznikla zábavná komédia. Najmä Ryan Gosling si to schuti užil a my vďaka nemu tiež. Popriňom zahviezdila podobným spôsobom jeho "dcéra" Angourie Rice. Zaujímavosťou je, že soundtrack pre film nahral Slovak National Symphony Orchestra. Film, ktorý nie je úplne výrazný, ani nebude v koncoročnej top 10, avšak je naozaj zábavný a napriek thrillerovým prvkom sa jedná o feel-good movie. 8/10 [#42/2018]

• 16.12.2018  12:43
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Tomáša Baldýnského som spoznal zhruba 10 rokov dozadu, kedy pomáhal ako šéfredaktor viesť českú mutáciu celosvetovo známeho filmového mesačníku Premiere. Ten časopis bol skvelý, bolo vidieť, že ho robia filmový nadšenci a vyhovoval mi neformálny prístup redaktorov. Medzičasom sa stal Baldýnský regulérnym scenáristom a pri KOSMO ukázal, že písať vie. Pripraviť a napísať komediálny seriál je extrémne ťažké. Jednak človek musí mať veľa nápadov, druhak pri humore je to 2x tak komplikované ako pri iných žánroch, keďže pre každého diváka je vtipné niečo iné. Kosmo sa nevyhlo pár hluchým miestam a aj občasným trápnym vtipom, ale celkovo je to v našich končinách nadmieru podarený počin, politická satira priam číši z plátna a herci tomu dávajú ešte väčší dôraz. Casting sa naozaj nadmieru vydaril. Nakoniec som sa rozhodol po chvíľkovom váhani dať 3 hviezdičky, ale je dosť škoda, že vzniklo len 5 dielov. Kľudne by som ich zniesol aj raz toľko. Tož kto má rád nadsázku, kľudne nech skúsi, dočká sa aj referencií na Slovensko. :)

• 9.12.2018  11:47

Oficiálne prvý (hraný) film od Netflix-u. A treba uznať, že kvalitný. Cary Joji Fukunaga pracoval na príprave filmu mnoho rokov a nakoniec sa chopil réžie, scenáru, ale aj kamery po tom, ako pôvodný kameraman vypadol z hry tesne pred natáčaním. A práve kamera je najsilnejším artiklom tejto vojnovej drámy. Neskutočné zábery z ghanskej džungle, fenomenálna je sýtosť farieb, ktoré si špeciálne namiešal sám Fukunaga, tak aby sa priblížil farbám filmového pásu zo 70 rokov. Filmu pomohlo, že do "detskej" armády zobral neznáme tváre (a pred kamerou sa ocitli aj bývalí detskí vojaci zo skutočného afrického konfliktu). Vlastne jediným známym hercom je Idris Elba, ktorý ako vždy odviedol 100-percentný výkon (získal za svoj výkon nomináciu na Zlatý Glóbus aj BAFTA a dokonca vyhral Screen Actors Guild Award). Beasts of No Nation je film pomalý, ale so silným záverom a aj odkazom, ktorý poukazuje na to, ako nám je na západe dobre, ale že existujú na Zemi stále miesta, kde ľudské práva nehrajú žiadnú rolu. [#41/2018]

• 18.11.2018  20:32
    Pomáda (1978)

Tak som si aj ja konečne pozrel túto klasiku. A musím uznať, že film daroval svetu naozaj veľa chytľavých hitov. Niektoré som ani nevedel, že sa prvýkrát objavili práve v Pomáde. Na druhú stranu našli sa vo filme aj slabšie fláky, ale jednoznačne sa jedná o nadpriemerný muzikál. Z hudobného hľadiska. Už horšie je to čo sa týka príbehu. Ten je tak jednoduchý, že nebyť Olivie Newton-John a Johna Travoltu, bolo by to dosť ťažké pozeranie. Takto sa to dalo, i keď film patrí už tej predošlej generácii. Pre tú dnešnú je tu La la land. ;) [#40/2018]

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35