PEZ

Peter Pedri

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 20.2.2018  00:04

Jerry Maguire completes me. Film ma dostal už na prvýkrát, niekedy na konci 90. rokov. Rád som si naň každý rok spomenul, ale až teraz som si ho po toľkých rokoch znova pozrel. Nestratil nič na svojej čarovnosti, je to moja srdcovka a Cameron Crowe aj keby už nič iné nenatočil - a pritom mal ďaľšie skvelé filmy - bol by mojim obľúbeným režisérom/scenáristom. Odhliadnúc od perfektného scenáru (nominácia na Oscara), bola radosť sledovať Toma Cruisa (Zlatý glóbus za hlavnú úlohu+nominácia na Oscara), Cuba Gooding Jr. (Oscar za vedľajšiu úlohu) a Renée Zellweger (jej breakthrough rola). Film získal ešte nomináciu za najlepší film v tom roku a aj nomináciu za strih. Dve scény sa stali kultovými a odkazy na ne sa ocitli v množstve filmov (naposledy The Lego Batman Movie :)). Niektoré filmy nestarnú a Jerry Maguire je jedným z nich. [#8/2018]

• 18.2.2018  23:57

Úplne iný film, aký by človek čakal po prečítaní obsahu, alebo pozretí traileru. Film zameraný vyslovene na predchádzajúci život hlavných troch hrdinov, popis udalostí, ktoré ich neplánovane doviedli k danému teroristickému útoku. Je to taká povinná jazda Clinta Eastwooda, ktorá neurazí, ale ani ničím neprekvapí, jediné čo stojí za zmienku je, že hlavné postavy hrajú skutoční hrdinovia daného incidentu - to je vec nevídaná. Miestami to bolo vidieť, ale našťastie iba občas a musím uznať, že ako neherci zahrali seba samých parádne. 7/10 [#7/2018]

• 18.2.2018  23:26

Prvý celovečerný film v histórii, ktorý je celý ručne nakreslený. Každý jeden filmový záber je jedno plátno nakreslené Van Goghovým šýlom. Kreslilo ho 100 umelcov. Forma je parádna a je skvelé, že sa striedajú farebné časti s čiernobielymi. Avšak obsah je dosť riedky, resp. "iba" v pohode a spolu s kľudným tempom má sedatívne účinky. Po dopozeraní som teda nebol sklamaný, ale okrem formy ma zároveň nič iné nijak zvlášť nezaujalo. Škoda toho, takto ostane film známy len kvôli experimentálnej forme. [#6/2018]

• 16.2.2018  17:33
    Šéfka (2016)

Ve všetkých smeroch zabudnuteľný film, akurát Melissa McCarthy ma toľko charizmy, že napriek tomu sa pri pozeraní divák až tak nenudí. Dopomohli k tomu aj "hosťovačky" takých es ako Kristen Bell, Peter Dinklage, či Kathy Bates. Film napísala samotná Melissa McCarthy so svojím mužom, ktorý film aj zrežíroval. Ako jednohubka fajn, ale Melissa by sa radšej mala sústrediť namiesto písania priemerných scenárov na hereckú dráhu, v ktorej vyniká (alebo ešte prípadne na jej stand-upy). Pár vtipov sa našlo, ale ku komédii roka je The Boss na míle ďaleko.

• 16.2.2018  17:02
    Spotlight (2015)

Mám rád takéto filmy založené na skutočných udalostiach. O to viac, keď sa jedná o tému novinárskej investigatívy. Boston Globe získal za popisovanú sériu článkov Pulitzerovu cenu, film Oscara za scenár a najlepší film roka. U mňa prevládlo nadšenie, zvažoval som plnú pálku. Druhé pozretie rozhodne, či pôjdem ešte o špuntík hore, ale film je výborne vystavaný a parádne zahraný (so skvelým obsadením) - naozaj som si ho užil. I keď téma je to vskutku smutná.

• 31.1.2018  00:16
    Pochyby (2008)

Prvé, čo mi udrelo do očí bola kamera. Vravím si - toto je špička, kto to točil? A hneď v úvodných titulkoch sa dozvedám, že Roger Deakins. Ako inak....čo záber, to obrázok, proste skvelé. Druhé, čo mi bachlo do očí je casting. Štvorica Streep, Hoffman, Adams a Davis sa predbiehajú, kto bude lepší. V tomto prípade neprekvapujúco, všetci štyria boli za tento film nominovaní na Oscara aj na Zlatý Glóbus - vec nevídaná! A k tomu aj režisér a scenárista v jednej osobe (John Patrick Shanley) za adaptovaný scenár. Avšak scenár si adaptoval podľa vlastnej divadelnej hry, za ktorú dostal v roku 2005 Pulitzerovu cenu! Nutno dodať, bravúrne napísaný scenár, plne vystihujúci názov filmu. Jo, táto konverzačka stála za to, film mám aj po pár dňoch stále v hlave a je vhodným kandidátom na diskusiu. [#5/2018]

• 30.1.2018  23:19
    Macbeth (2015)

Ťažký film, ale kvalitný a so silným záverom. Celým filmom sa tiahne temnota, ktorá Macbetha a s tým aj nás viac a viac obklopuje a vťahuje do priepasti, z ktorej niet úniku. Na záver je to ozajstná tragédia. Ale vygradovaná bravúrne, zahraná na dreň kosti a so skvelou kamerou. Fassbender, Cotillard a Harris parádni. Toto nie je film pre každého, ale tá osudovosť a atmosféra veľa cinefilov poteší. Moc a ješitnosť sú mocní čarodeji, no tak ako s ohňom, človek sa ľahko popáli. A nemusí byť ani králom.

• 30.1.2018  20:50

Pravdepodobne najlepší animák v roku 2016. Parádne nakreslený, s jednoduchým príbehom, ktorý ale obsahuje veľa aktuálnych narážok na intoleranciu a predsudky (v podstate jednotlivé zvieracie druhy predstavujú jednotlivé ľudské povahy) a ešte je miestami brutálne vtipný. Scéna s leňochodmi je jednoznačne komediálnou scénou roka, pri ktorej šlo celé kino do kolien (ľudia sa od smiechu doslova metali na stoličkách, my sme sa rehotali, až sme plakali :)). Ale našli sa aj iné dobré scény. Totálna spokojnosť. 9/10

• 28.1.2018  23:18

Nancy Meyers to proste vie. Píše, režíruje a produkuje kvalitné vzťahovky. Aj táto sa jej náramne vydarila. Pomohol tomu i dobrý casting. Diane Keaton dokonca za túto rolu získala Zlatý Glóbus (a nomináciu na Oscara). A veru nebolo to len za scénu, v ktorej sa ocitla na okamih komplet nahá. :) Skvelo napísané, skvelo zahraté. Dobrá romantická komédia a Nancy Meyers je vskutku ženskou verziou Woodyho Allena.

• 21.1.2018  18:40

Uh oh. Prvýkrát v kine to bolo neskutočné sklamanie. Najmä keď prvá polka bola na úrovni, mala dobrú temnú atmosféru a schyľovalo sa k veľkej a tragickej bitke medzi Batmanom a Supermanom. Avšak nastal "Martha efekt" a bolo po filme. Tá scéna je asi jeden z najhlúpejších momentov filmovej histórie. Hádam si Zack Snyder a spol. nemyslia, že sme až tak tupí. Či? Film sa každopádne v tomto momente rozpadol a záverečné digitálne peklo to už len umocnilo. Dôvod prečo teda dávam "až" 3* je Extended cut, ktorý som videl toť nedávno. Po prvé pridáva slušných 30 minút navyše, ktoré slúžia k o dosť lepšiemu vykresleniu postáv, po druhé už som vedel do čoho idem, tak som nebol až tak uzemnený ako na prvýkrát. Extended cut je omnoho lepší a treba uznať, že audio-vizuálne sa film vydaril. Atmosféra je tiež nekompromisne temná a časť kde ľudstvo pojednáva o Supermanovi je priam skvelá. A ešte jedna poznámka - po najnovšom Justice League je BvS priam artová záležitosť s úžasným príbehom. :) Takže nakoniec s odrenými ušami je Extended cut ako tak ok (ignorujúc Martha-scénu, tá ja stále strašná :)).

• 21.1.2018  18:26

Náhodou fajn. Má to svoje muchy, najmä nie moc vydarený záver, ale inak je to slušná kriminálka a na naše pomery nadpriemerná. Klobúk dole, ako sa tvorcom podarilo zachytiť starú Bratislavu, totálne som mal feeling 90. rokov a detaily ako staré autobusy, neopravený hrad, či niektoré ulice vskutku potešili. Takisto herci zahrali na úrovni, jediný kto mi nesedel bol predstaviteľ hlavnej úlohy, poliak Maciej Stuhr. Taký Geišberg ho totálne prevalcoval. Chápem, že poliaci požadovali svojho herca, keďže film produkovali, ale mohli nájsť aspoň niekoho lepšieho. Našťastie ostatní boli fajn. Ešte ma zaujali titulky na začiatku, s ními sa niekto dobre pohral. Ak by bol film o niečo kratší a mal premyslenejší koniec, nemal by som problém ísť aj na 4*. 6/10

• 21.1.2018  18:07
    Grimsby (2016)

Akože toto bolo fakt hodne, ale hodne over-the-top a až brutálne nechutné a neslušné. O čo horšie, nevediac o "kvalitách" tohto snímku, sme s bratom zobrali na to mamku. Uff, aj som rozmýšľal, či to zvládne až do konca. Prekvapivo zvládla a bolo fajn vidieť ako sa v kine uchechtáva. Ale na konci s úsmevom neveriacky krútila hlavou, že ako môže toto niekto natočiť a pustiť do kín. :) Takže pripravte sa na sexistické vtipy, galeje zvieracieho semena, nevhodné náražky, nadávky a všetko čo ma Sacha Baron Cohen rád. Doteraz nechápem ako ukecal Marka Stronga do tohto ísť, ale mňa potešilo ho tu vidieť. :) Ak nie ste úzkocitly a nevadia vám nechutné vtipy, budete sa baviť tak ako ja. A navyše je to miestami pekne akčné, dosť záberov je ako v first-person-shooter hre. U mňa vtipný úlet a guilty pleasure.

• 21.1.2018  00:38

Jedno sa musí Tarantinovi uznať. Točí iné filmy ako ostatní a točí ich parádne. Preto je radosť čakať na každý jeho ďaľší počin. Pri Hateful Eight je trošku na škodu, že posledný akt je omnoho silnejší ako prvé dva. Niežeby prvé dve tretiny boli zlé, ale tá posledná je proste krasojazda plná mŕtvol, krvi a nekompromisného násila, tak ako to pri Tarantinovi máme radi. Je ale fajn, že to všetko predtým pripravuje pôdu na šťavnatý záver a okrem skvelého hereckého obsadenia zážitku dopomáha perfektná kamera a hudba. Prvýkrát si Tarantino nielen požičal hudbu od Morriconeho, ale nechal si ju ním priamo pre tento film zložiť. A tá sa tak podarila, že si Morricone za soundtrack odniesol Oscara, Zlatý Glóbus, BAFTU a tonu ďaľších cien. Tarantino takisto netrocharil, keď film natočil na anamorfický 70 mm filmový pás, čím dosiahol formát 2.39:1 - týmto spôsobom bolo v histórii predtým natočených iba 10 filmov a Tarantino použil tento postup po 50 (!) rokoch (naposledy tak natočili Khartoum v roku 1966). Ja som si to v kine užil a budem potrebovať druhé pozretie na lepšie zhodnotenie tejto Maestrovej chuťovky.

• 20.1.2018  19:17
    Borg/McEnroe (2017)

Zásah do srdca. Nielen tenisového. Áno, tenis mám veľmi rád, každý Grandslam sledujem už veľa veľa rokov a keď sa vrátim do detstva, spomínam ako som už vtedy sledoval zápolenia Lendla, Beckera a Edberga. Následovne Samprasa a Agassiho. Éra Borga a McEnroea mi už ušla, no časom som o ich športovej rivalite a výnimočnosti neraz čítal, alebo videl kde tu dáky dokument. Ale mám pocit, že až tento film mi (nám) ukázal, čo borci prežívali mimo dvorcov (najmä Borg, keďže 3/4 filmu je venovaných jemu). A musím povedať, že Janus Metz natočil film naozaj s citom a so značnou odvahou, pretože okrem finálneho zápasu je tento film všetko, len nie hollywoodskym trhákom. Neskutočný výkon Sverrira Gudnasona a tiež výnimočná premena Shia LaBeoufa dopomohla tomu, že som filmu a jeho postavám úplne prepadol a pri wimbledonskom finále nedýchal. Celý film a aj jeho obsah je o srdci a nie o rozume. Tlieskam a mám chuť ihneď si dať repete! [#4/2018]

• 20.1.2018  18:08
    Viktorie (TV seriál) (2016)

Pôvodná mini-séria sa po obrovskom úspechu premenila na seriál, ktorý nedávno skončil druhou sériou a už tento rok sa môžeme tešiť na tretiu. Tvorcovia celkovo plánuju 5-6 sérii, takže je možné, že skôr či neskôr nahradí Jennu Coleman v roli Viktórie nejaká iná herečka. Tá odišla z Doctor Who len aby si mohla zahrať túto výnimočnú historickú postavu. Seriál vyniká parádnou kamerou a skvelými hercami. Spomínaná Jenna Coleman bola naozaj dobrou voľbou. V prvej sérii ešte hviezdil Rufus Sewell. Obidve série pojednávaju o určitých historických udalostiach, avšak gro je postavené na vzťahoch medzi hlavnými postavami. Seriál si udržuje úroveň a aj posledný celovečený vianočný špeciál potvrdil nasadenú laťku, takže rozhodne je dôvod počkať si na tretiu sériu. Uvidíme o koľko sa posunieme v čase dopredu. 8/10

• 20.1.2018  17:28

Táto poloha Lettermana mi sedí oveľa viac. Na rozdiel od šaškovania, ktoré bežne predvádzal vo svojej late night show, sa v novom Netflix programe rozpráva prevažné vážnym tónom s vybraným hosťom. Zatiaľ je isté, že séria bude mať 6 hostí (raz mesačne jeden) a hneď prvý diel bol s Barackom Obamom. Výborný rozhovor, kde dostal bývalý prezident USA dostatočný priestor na prezentovanie názorov na súčasný svet, ale aj na to, aké bolo byť prezidentom počas jednej z najväčších ekonomických kríz v histórii. Už teraz sa teším na pokračovanie s Georgeom Clooneym.

• 20.1.2018  17:13

Tak tu sme si s Woodym akosi nesadli. Bohužiaľ. Amazon sa najnovšie chopil produkcie Allenových počinov (zaplatili aj jeho 6-dielnú minisériu Crisis in Six Scenes), avšak nemôžem sa ubrániť pocitu, že Woody stratil iskru, akokeby natočil Wonder Wheel len aby splnil svoj harmonogram (1 film ročne), alebo aby naplnil kontrakt s Amazonom. Celkovo mi prišla réžia taká nejaká "opustená". Jednak timimg niektorých scén mi vôbec nesadol, niektoré časti boli očividne prehrávané (možno naschvál, možno nie), Kate Winslett a jej hysterická postava mala až príliš dlhé monológy (a bola na môj vkus priveľmi afektovaná) a celkovo ma akosi nič extra vo filme nechytilo. Nakoniec bol pre mňa nečakane najzaujímavejší Justin Timberlake, ktorý ostal najviac pri zemi, čo bolo len a len dobre. Do očí udrela digitálna kamera (Sony CineAlta), ktorá sa ale k štylizácii 50.rokov vôbec nehodila (keď už bolo všetko dobové, od kostýmov, správania, okolia, hudby, prečo nie aj pôvodná analógová kamera?). Keď tak nad tým rozmýšľam, je to z môjho pohľadu asi najslabší film od Woodyho a bolo nepríjemným prekvapením, že som sa dosť nudil. 6/10 [#3/2018]

• 20.1.2018  16:36

Pamätám sa, aký veľký hit Stargate bol. A ako sme v kine žasli nad trikmi, výpravou a samotnou cestou cez bránu. Je v tom asi aj kus nostalgie, ale stále tam je tá dobrodružná časť, vďaka ktorej je aj dnes film prudko pozerateľný. Napriek vskutku jednoduchému príbehu. Dopomáha tomu pekná kamera, exotické prostredie a James Spader a Kurt Russell, ktorí dokázali bez siahodlhlých dialógov vytvoriť postavy z mäsa a kostí. Veľkým plusom je hudba Davida Arnolda. Tá je na úrovni najväčších filmových klasík. Navyše film odštartoval neuveriteľne rozsiahlý príbehový svet, keďže v nasledujúcich dvoch dekádach vznikli až 3 nadväzujúce seriály s viac ako 300 dielmi. Roland Emmerich a Dean Devlin takto odštartovali svoju úspešnú kariéru plnú (finančne) úspešných blockbustrov. Extended cut prináša zhruba 10 minút navyše, ale sú to len mierne predĺžené scény a zopár dodatočných navyše, avšak žiadna z nich nie je kľúčová. Odporúčam Bluray, na ktorom aj dnes vyzerá film fantasticky. 8/10 [#2/2018]

• 7.1.2018  23:20
    Deadpool (2016)

Tak sa Ryan Reynolds dočkal. A rovno na všetkých frontoch - úspech u divákov (dvojka je na spadnutie), úspech u kritikov (jeho prvá nominácia na Zlatý Glóbus a zároveň aj nominácia celého filmu na najlepšiu komédiu roku - mimochodom toto sa stalo prvýkrát vrámci Marvel Cinematic Universe), masívny úspech aj po finančnej stránke (druhé najúspešnejšie R-ko na americkej pôde v histórii - chýbalo mu len 7 mil. USD na predbehnutie "Utrpenie Krista", celkovo 6. najzárobkovejší film čo sa týka kín v roku 2016!). A navyše s postavou, ktorú už dlho chcel použiť tak, ako si to podľa komiksu zaslúžila. Dokonca do natáčania vložil vlastné finančné prostriedky. Čo dodať, bola to jedná veľká jazda, brutálne vtipná a vtipne brutálna. Od začiatku až po samotný koniec. Originálny prístup, tona pop-kultúrnych odkazov, výsmechov (aj zo seba - viď Green Lantern), skvelá forma a naozaj využité R-ko. Pozitívne prekvapko roka a úprimné tešenie sa na dvojku. Ryanovi to prajem.

• 7.1.2018  18:56

Uff, tak toto bolo hodne zlé. Mal som tú možnosť čítať komiks, podľa ktorého bol film natočený a bohužiaľ už ten bol slabunký jak čaj. A toto je už odvar na druhú. Tupé ako útočiace vampíry v tomto filme. Definitívne najslabší film Josha Hartnetta a Bena Fostera (z tých čo som videl) a skutočne nechápem, ako môže byť tak zlý film v červených číslach. Nudné, tupé, pridlhé. Ledva som to dopozeral. Len tak tak za 2*.

• 7.1.2018  18:06

Tak toto bol pravý kinový zážitok. Neskutočná forma. Aj obsahovo je film výživný a miestami dosť drsný, no tá forma je odzbrojujúca. Najmä vďaka kamere Emmanuela Lubezkého. To čo dokáže tento chlapík je doslova neuveriteľné. Čo film, to malý vizuálny zázrak. Pri tomto filme bola prvýkrát plne využitá nová kamera 6.5k ARRI Alexa 65 a len jediná jedinučká scéna (tá v noci v lese pri ohni) bola natočená s pridaním umelého svetla - zvyšok filmu bol výhradne natočený pri prirodzenom svetle (je neuveriteľné, aký bol dosiahnutý výsledok). To že je Lubezki génius dokazuje aj fakt, že sa stal jediným kamermanom v histórii, ktorý vyhral Oscara za kameru tri roky po sebe (pred Revenantom za Birdmana a rok predtým za Gravity). Je dobré dodať, že okrem týchto 3 Oscarov bol v minulosti nominovaný na ďaľších 5 Oscarov - koľko takých kameramanov nájdete? Réžia Iňarrita takisto neuveriteľná a tiež sa mu podaril husársky kúsok - iba ako 3. režisér v histórii získal Oscara za réžiu 2 roky po sebe (rok dozadu za Birdmana). No a do tretice Caprio. Konečne sa dočkal a na piatýkrát aj on siahol na Oscara (a popritom získal ešte 32 ďaľších ocenení). Výkon podal skvelý, o tom niet pochýb, ale povedal by som, že bol ocenený aj za tie brutálne natáčacie podmienky, pretože v minulosti už zahral určite lepšie ako v Revenantovi - Oscara mal už dávno mať na poličke a za Revenanta by som ho viac doprial Tomovi Hardymu, ktorý bol v tomto filme najpresvedčivejší (nakoniec ostalo len pri nominácii). Úvodná prestrelka, scéna s medveďom, alebo tá s padajúcim koňom ostanú navždy zarezané v pamäti. Cinefilský zážitok par excellence!

• 6.1.2018  01:03
    Gunship - Tech Noir (hudební videoklip) (2015)

Krásna plastelínová pocta klasik prevažne zo 70. a 80. rokov. Kto má nasledované filmy z tohto obdobia, bude krochtať blahom. Strašne milé. Lee Hardcastle je klasik, ale musel sa s tým pekne narobiť!

• 4.1.2018  19:32
    Collateral (2004)

Veľmi dobré. Na malom priestore veľa dobrých vecí. Nerozumiem tomu, prečo mi tento film tak dlho unikal. Michael Mann natočil akčák, psychologický film a zároveň nás previedol nočným LA. Plus, Collateral je jeden z úplne prvých filmov natočených prevažne na digitálnu kameru (v klube sa v tom čase nedala ešte použiť kvôli silným svetlám). V tej dobe digitálne filmy vyzerali ako VHSka, takže klobúk dole, aký bol výsledok tu (Michael Mann si z Benátok odviedol cenu Future Film Festival Digital Award, film dostal aj cenu BAFTA za najlepšiu kameru). Potešili šteky Marka Ruffala a Javiera Bardema. Jada Pinkett Smith na minimálnom priestore zahrala extra dobre. Ale i tak hlavné hviezdy sú Jamie Foxx a Tom Cruise. Už sme si zvykli na ich dobré výkony, ale tu chalani fakt excelujú. Tom Cruise podal jeden zo svojich najlepších výkonov, iba druhý a posledný krát v kariére si zahral záporáka (prvou jeho negatívnou rolou bola 10 rokov dozadu tá v Interview s upírom) a Jamie Foxx zahral naivného dobráka snáď ešte lepšie (a bol za to nominovaný na Oscara, Zlatý Glóbus a Screen Actors Guild Award). Chémia napriek nerovnému vzťahu medzi protagonistami fungovala. Ako už mnoho krát predtým ma Michael Mann potešil - táto štýlová jazda skrz LA (v spojení so skvelým ozvučením) nebola pre postavy príjemná, no pre mňa ako diváka to bola jazda opojná a páčila sa mi. Thumbs up! [#1/2018]

• 3.1.2018  19:21

Vtipná čierno-humorná zbierka poviedok z Argentíny. Bál som sa nudy, ale nakoniec všetky poviedky stáli za to a boli zábavné. Niektoré vďaka vydarenému čiernemu humoru (redneck vs audi, alebo svadobná party), iné vďaka problémom, ktoré sa nám kľudne môžu stať (odtiahnutie auta pánovi bombičkovi či zrazenie tehotnej). Navyše aj dĺžka jednotlivých segmentov je tak akurát a zážitok dopĺňa dobrá kamera. Jediné, čo by sa dalo vytknúť je istá vypočítavosť scenáristu/režiséra - niektoré príbehy by sa udiali len veľmi ťažko (napr. hneď prvá poviedka). Ale tie dve hoďky ubehli ani neviem ako a zabavil som sa. Nominácia na Oscara na najlepší zahraničný film a na Zlatú Palmu v Cannes, cena BAFTA za najlepší jazykovo neanglický film a kopec diváckych cien z rôznych festivalov (námatkovo San Sebastian, Sarajevo, Sao Paulo, Oslo, atď). 8/10

• 3.1.2018  17:53
    Wind River (2017)

Jáj bodaj by bolo takto úprimne natočených viac filmov. Čistý zásah. Ono nie že by človeka daný príbeh posadil na zadok, ani forma nie je až tak špeciálna. Avšak dokopy ako celok všetko pekne do seba zapadá, film sa nebojí byť drsný a zároveň si ide svoje tempo. Jeremy Renner a Elizabeth Olsen excelentní, hudba, ktorú nahrali Nick Cave & Warren Ellis vytvára dobrú zádumčivú atmosféru, kamera kvalitná. A má to aj message, pretože naozaj sú zákony v Amerike značne obmedzené, keď sa jedná o vyšetrovanie zločinov v indiánskych rezerváciách. R-ko je citiť a dodáva správnu intenzitu celému snímku. Nie je to film roka, ale rozhodne jeden z tých čo hodne potešili. A Taylor Sheridan začína byť zárukou kvality. A teraz už aj režisérskej. Nakoniec Sheridan získal cenu za réžiu v sekcii Un Certain Regard v Cannes, film získal cenu divákov v Karlových Varoch a tam isto získal ocenenie aj Jeremy Renner za svoj parádny výkon. 9/10

• 3.1.2018  00:14

Úplný súhlas s tým, čo napísal Červenák - akoby mi z duše hovoril. :) Za seba dodám, že Mark Hamill príjemne prekvapil oduševneným výkonom a Daisy Ridley bola opäť výborná - škoda, že nedostala viac priestoru, napr. na úkor Finna, ktorý je totálne zbytočnou postavou. No a potom ešte Benicio Del Toro - páničku, mám ho rád už 20 rokov a aj tu si to všetko na malom priestore nenormálne vychutnal. :) Slušné Star Wars, akurát silné v ojedinelých momentoch, celkovo je to moc prepálené (najmä dĺžkou) a "postráda" cit JJ Abramsa. Ten sa však vráti ako režisér Episode IX, tak som zvedavý, ako sa nová trilógia zavŕši.

• 2.1.2018  00:33

Vsadím sa, že drvivú väčšinu ľudí by tento dokument nudil. Ale pre fanúšikov politiky je to nadštandartné nahliadnutie pod pokrývku. V tom čase priam nevídané. The War Room totiž zachytáva štáb Billa Clintona pred jeho historickým víťazstvom v prezidentských voľbách 1992. Je to nielen preto veľmi cenný dokument, cenný je aj tým ako zachytil neobvyklý team stratégov, ktorí tieto voľby de facto vyhrali. Dosť ťažká angličtina a obsahom iba pre fajnšmekrov, no jedná sa o (doslova) dokumentárny snímok s pridanou hodnotou. Film bol nominovaný na Oscara v roku 1994.

• 2.1.2018  00:12
    Dexter: Early Cuts (TV seriál) (2009)

Malý prídavok vo forme extra krátkych animovaných webisodes zverejnených na stránke Showtime. Myslel som si, že to bude o ničom, no na krátkom priestore sa podarilo zachovať feeling pôvodného seriálu a poodhaliť zopár ďaľších Dexterových "prípadov" z minulosti. Kresba tiež fajn, navyše postavu nahovoril samotný Michael C. Hall (a v jednej epizóde aj Jennifer Carpenter), takže mňa tento add-on bavil a pre fanúšikov nie je dôvod neodporučiť.

• 2.1.2018  00:04
    Dexter (TV seriál) (2006)

Jeden z najlepších seriálov v histórii. Až neskutočne vyrovnaný počas celých ôsmich sezón, s perfektne napísanými postavami. Je neuveriteľné ako dokázali tvorcovia skrz príbeh masového vraha prejednať azda všetky možné morálne aspekty života. Dexter neustále prekvapoval (aj postava, aj seriál), to je jedno plus, druhým je, že sa tvorcovia nebáli obetovať z času na čas kľúčové postavy a treťou a možno najväčšou devízou bola postava Deb Morgan. Brutálny vývoj a životný herecký výkon Jennifer Carpenter (ktorú som pred týmto seriálom pokladal za úplne priemernú herečku). Jedno veľké wow! Okrem nej mi k srdcu prirástol aj seržant Doakes - ten by si zaslúžil vlastný seriál. :) Bolo to parádnych 96 epizód a na rozdiel od mnohých tvrdím, že aj záver bol vydarený. Dexter mi chýba už teraz.

• 30.12.2017  21:22

Typický thriller 90. rokov. Je to prvý kinofilm dnes už skúseného scenáristu Daniela Pynea. Zaujímavý je nápadom, kedy prenajímateľ ťahá za kratší koniec oproti nájomcovi-podvodníkovi. V tomto film fungoval bravúrne, miestami to bol horror. Ku atmosfére dopomohli kvalitné herecké výkony Michaela Keatona, Melanie Griffith a Matthew Modina. Len to tempo a predvídateľný záver nedávajú možnosť hodnotiť vyššie.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32