Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Dokumentární

Recenze (1 082)

plakát

White Lines (2020) (TV seriál)

Príjemný mix thrilleru, romanci, dobrej hudby, peknej kamery a príjemného letného prostredia Ibizy. Bol to pre mňa taký malý snový výlet plný dospeláckej "fantasy". Vražda, žúrky, drogy, sex, orgie, incest, kus zo všetkého. :) Treba to brať s nahľadom, zábava je potom zaručená. Čo ma však troška mrzí je nedotiahnutý záver. Neviem, či tvorcovia počítali aj s nejakým pokračovaním (skôr sa mi zdá, že ani nie), ale úplný koniec vyšumel tak trocha do stratena. Chýba tomu proste nejaký záverečný "message", či niečo čo by ostalo v pamäti. A presne tak tento miniserál treba aj brať - nehľadať v ňom niečo, čo v ňom nie je. U mňa spokojnosť, zabavilo ma to. 8/10

Follow Me (2018)

Neviem, či tvorca snímku len naschvál hral, že je taký blbý (resp. extrémne naivný), alebo takým aj naozaj bol. Jeho trápna snaha získať za každú cenu followerov, bez toho, aby mal nejaký cieľ, či ponúkal niečo s pridanou hodnotou prinášala recipientov jeho otázok k minimálne divným pohľadom, ale často aj k nervozite. Tak ako aj mňa. :) Z tohto pohľadu je vznik tohoto dokumentu len snaha dostať sa do povedomia, snaha dostať sa z davu priemeru niekam vyššie. Nakoniec autor to aj viackrát v samotnom dokumente spomenul. Avšak. Ak vydržíte celý dokument dopozerať, na tejto "nezmyselnej" ceste za poznaním nakoniec film "nepriamo" poskytne zaujímavý pohľad do svete sociálnych sietí, najmä vďaka tomu, že sa autorovi podarilo svojou naivitou dostať k niektorým úspešným "influencerom" prevažne na strednom východe a touto cestou nám dokument poodkrýva, ako generácia mladých teraz žije sociálnými sieťami a niektorí sa tým úspešne aj živia. A hlavne, akým veľkým biznisom sa svet Instagramu, FB, či Snapchatu stal.

plakát

The Falcon and the Winter Soldier (2021) (TV seriál)

Po obrovskom sklamaní z WandaVision som bol naopak príjemne prekvapený touto mini-sériou zo sveta MCU. Jednak bolo vidieť silné produkčné zázemie, ale hlavne sa mi páčilo, že sa konečne Marvel vybral smerom dramatizácie postáv a zameraním sa (aj) na ich civilný život a ich "problémy". Práve táto linka bola pre mňa OMNOHO zaujímavejšia, ako samotný season arc a súboje medzi "našimi" a "záporákmi". Tak ako som "neznášal" Falcona v predošlých filmoch, pretože vykreslenie jeho postavy bolo vždy megaplytké a len "do počtu", tak tu konečne dostal dostatočný priestor a aj Anthony Mackie mohol ukázať, že vie hrať. V podstate to isté platí aj pre Sebastiana Stana. U mňa spokojnosť a budem dosť rád, ak niekedy vznikne aj druhá séria. PS: Prvýkrát sa v MCU objavuje aj Bratislava. :D

El apóstata (2015)

Existenciálna kríza už v mladom veku, doprevádzaná chuťou opustiť svoju cirkev - čo nie je v mnohých prípadoch až tak ľahké. Film, ktorý aj vďaka svojej krátkosti sa dá jedenkrát pozrieť, ale neposkytuje ani silnú dramatizáciu a ani nejaký moment, ktorý by utkvel v pamäti. Ak máte chuť na typickú európsku produkciu, prečo nie, ale myslím, že sa dá aj lepšie využiť čas. Ale film samotný neurazil, pravdou je, že veľa mladých ľudí si prechádza podobnou krízou osobnosti a preto sa v ňom môžu niektorí "nájsť". 6/10

Night School (2018)

Prekvapivo pohodová a pozeratelná záležitosť. Dokonca som sa párkrát aj schuti zasmial alebo uchechtol. Je to samozrejme celé prehnané, ale často aj milo úprimné. A má to jednoduchý, ale stále platný message - že podvádzať sa neoplatí. Herecké výkony tiež fajn. A na to, že je to film len o dialógoch, je na ňom vidieť aj budget. U mňa slušné 3*.

plakát

People You May Know (2016)

Španielsko-americká "vzťahovka", ktorá ma potešila tým, ako bola úprimná. Dialógy ako aj postavy sú z mäsa a kostí a takmer každá má ďaleko k ideálu. V podstate všetci tu riešili svoje viac nefunkčné ako funkčné vzťahy, ale viaceré situácie mi boli povedomé a je preto jasné, že kopec z toho napísal sám život. Nenápadny film, ktorý nie je nijak špaciálne originálny, ale ako zrkadlo života mladých ľudí je to celé umne natočené a rozhodne som rád, že som si tento kúsok toho času na Netflixe pozrel.

Mamma Mia! (2008)

Tý brďo, veľký trapas. :O Akože toľko známych hercov a tak zlé herecké výkony. Ono je iné spraviť divadelné predstavenie a iné to preniesť na filmové plátno (režisérka stála za oboma verziami a očividne jej divadelná scéna sedí omnoho viac). To prvé som videl aj u nás v Bratislave (a so slovenským ansámblom a aj pesničkami) a bol to vynikajúci zážitok. Ale toto filmové prevedenie bolo fakt strašné. Ani vtipné, ani prekvapivé, prišlo mi to ako také nepodarené leporelo, kde príbeh slúži len na to, aby sme odohrali všetky songy. Filmová magic nikde a tak zle som Pierce Brosnana ešte hrať nevidel. Vlastne všetci herci akokeby boli duchom niekde úplne inde. No nič, toto bolo pre mňa "trápne útrpno" a aj kvoli tomu by ma fakt zaujímalo, ako vyzerá pokračovanie. Fuh, ako sa stal tento film blockbustrom je mi záhadou.

plakát

WandaVision (2021) (TV seriál)

Som doslova šokovaný, ako málo dnešným divákom stačí. WandaVision je jeden megaveľký prúser. Ono totiž z deviatich dielov stál za niečo až jeden - ten predposledný. Zvyšok je vata plná ničoho. Ten úvodný koncept bol ozaj zaujímavý a aj odvážny (každý diel ako pocta jednej televíznej dekáde), ale v rámci Marvel universe to bolo úplne mimo a navyše to vôbec nebolo vtipné! A keď nie je sitcom vtipný, tak sa stráca zmysel pre jeho existenciu. Holt, vidieť, že Marvel fans nekritický zjedia akúkoľvek kašu, ktorá je im nastavená, pretože po finále prvej série vieme približne toľko ako pred prvým dielom. Smutné, ale Marvel týmto iba dojí svoju výnosnú kravu. 4/10 za predposledný diel (ktorý bol fakt dobrý) a za Elizabeth Olsen, ktorá to ťahá, aj keď je to celé bez deja.

Otčím (2009)

Štandardný psycho-thriller, akurát tak slušne natočený, že nenudí. Výborne bol vybraný do hlavnej role Dylan Walsh. A samozrejme poteší mladučká Amber Heard, ktorá sa celý film promenáduje pri bazéne v plavkách. :) K lepšiemu zážitku dopomáha aj fakt, že film je natočený podľa skutočného vraha z New Jersey, ktorého chytili až po 18 rokoch a aj to len vďaka televíznemu programu America's Most Wanted (!). 6/10

El Alien y yo (2016)

Jednoduchý malý filmík o tom, ako byť tolerantný k ľuďom s Downovým syndrómom a o tom, že aj keď vyzerajú na prvý pohľad inak a možno pre niekoho "poškodene", ešte to nemusí znamenáť, že to majú aj v hlave pošahané a že nemajú na nič talent. Vpohode záležitosť, taká oddychovka. Plusom je dĺžka filmu. 7/10