Gechitka

Amaia X

okres Plzeň

<< předchozí 1 2
    • 2.10.2018  14:32

Opravdu nevím, proč tato komedie dostala tak nízké hodnocení. Myslím si, že je dobře zpracovaný scénář i samotné herecké provedení. Téma špatného dne je myslím stále aktuální, takže každý divák se může vžít do malého Alexandra. Zároveň nalézáme v tomto filmu kromě humorné složky i zadostiučinění, morální složku a nakonec happy end na závěr. Mě komedie opravdu pobavila a nepovažuji ji za Bčkovej film, ale ráda si jej zkouknu znova.

• 27.9.2018  22:48

Film se nám moc líbil. Herci hráli perfektně, komedie jak má být. Nasmálo se celé kino. Mladší i starší generace. Za mě 5*.

• 29.3.2018  15:17
    Tales of the South Seas (TV seriál) (1998)

Ahojky. Seriál dávali u vás na slovenské televizi nebo jste na něj koukali na netu v angličtině? Pokud je někde i ve slovenštině, pošlete mi odkaz na email amaia@email.cz. Nebo pokud by i byly titulky. Já jsem se koukala, ale nic jsem nenašla. Díky moc.

• 1.3.2018  14:13
    Ztracený svět (TV seriál) (1999)

To já taky, milovala jsem tento seriál a miluji ho dodnes. Všichni co chtějí pokračování, tak to dejte vědět přes tenhle odkaz (je nutné mít facebook): https://www.facebook.com/thelostworldfans/. Zde je připnutý příspěvek na zdi, kde se ptají, zda chceme pokračování (je z 8/2017). Když nás bude dost, tak budou uvažovat o natáčení 4. série. Dívala jsem se i na fotky herců a i po 16 letech vypadají stále dobře, takže bych v tom časovém rozdílu neviděla důvod, otázka je, jestli i herci budou chtít pokračovat. Kdyby měl někdo zároveň zájem o přeložený scénář na dosud nenatočenou 4. řadu, tak ho mohu poslat emailem. Stačí mi napsat na email amaia@email.cz. Hezký den všem, nepolevme a neztrácejme víru, 4. série se určitě brzy natočí. Teď jsou dinosauři zase IN, dokazuje to nové ztvárnění filmu Jurský svět (2015), které letos (2018) bude mít pokračování. Nyní se už rozjela nová petice pro obnovu tohoto seriálu. Přihlásit se můžete zde: https://www.change.org/p/coote-hayes-productions-bring-back-the-lost-world-tlw-reunion-9487128a-e9f2-40b0-8737-79903d1c360b

• 13.2.2018  14:19

Nevím, proč tu někteří film odsuzují, mně se velmi líbil. Jestil je i knížka, to nevím, nečetla jsem. Začátek je velmi zájimavý, divák si myslí, že žena, která je nám ukázána v úvodu, je blázen. Nakonec se ale ukazuje, že je to úplně jinak a mně vždy, když se na ten film koukám, leze mráz po zádech. Diváka vůbec pak na konci nenapadne, že nešlo o klasický únos dítěte, ale že je zkoušena matka, respektive mateřské pouto k dítěti. Podle mého názoru velice povedený thriller s dobrým koncem (jen je škoda, že si Ash (kamarád, který ji celou dobu pomáhal najít Sama i svou dcerku) nakonec nic nepamatuje, protože jakmile každého odnesou, vymažou mu paměť.

• 13.2.2018  14:13

Pěkné ztvárnění. Oceňuji návaznost na původní Jumanji (děti najdou hru na pláži, přesně tak končila i jednička, kdy Allan Perish vyhodil hru do řeky, odkud odplula, dostala se do moře a pak ji vlny vyplavily až na tamější pláž). Zároveň oceňuji, že původní deskovku aspoň před transformací do videohry ukázali. Jediné co nevím, je jak se hra z domu teenagera dostala až do skladu zdejší střední školy, když kluka vtáhla do hry. Na druhou stranu se mi líbila modernizace celého příběhu, bylo tam dost zábavných pasáží, zároveň i napětí a láska mezi teenagery, kterou si přinesli i do reálného světa po opuštění Jumanji. Ano, skvělý film doporučuji (byla jsem v kině 2x, jednou ve 2D a podruhé ve 4DX s 3D brýlemi).

• 13.2.2018  14:07

Mně se filmové zpracování této knižní předlohy líbil. Jen byla škoda, že nedodrželi retrospektivní formu filmu, jak byla napsaná i kniha (o svatbě jsme se dozvídali až zpětně pomocí vzpomínek Any), ta začala vlastně svatební cestou, kde Ana na samotnou svatbu vzpomínala. Vůbec tam nezfilmovali to, jak napřed Anu podezřívali ze zlatokopství (apelovali na předmanželskou smlouvu, což Christian odmítal). Mohlo být více scén ze svatební cesty (navštívili více míst, tam by se daly natočit krásné záběry, do toho by mohla znít rytmická hudba). Vynechali taktéž scénu z vodního skútru, kterým se Ana sama dopravila na břeh, bez Christianova povolení (taktéž zajímavá honička). Urychlili Anino těhotenství (v knížce říkala malému dítěti tečka, což mi přišlo roztomilé, mohli to taktéž do filmového ztvárnění přidat). Jinak se mi ale ztvárnění líbilo, myslím, že postihli to hlavní. Též oceňuji na konci retrospekci, kdy si Ana přemítala celkový vztah s Christianem a na diváka to působilo takovým ucelujícím dojmem. Happy end v podobě odstupu s malým kloučkem a těhotnou Anastasií byl třešničkou na dortu. Za mě rozhodně ano, povedené zfilmování, 5*.

• 3.2.2017  09:36

Moc zajímavej film s hlubokým příběhem. Nebudu prozrazovat děj, to si musí shlédnout každý sám. Pokud sledujete bedlivěji, přijdete na to, že tu nejde pouze o psa, ale že scénárista a režisér spíše prostřednictvím psa ukazují účel nás všech. Ukazují mnoho verzí, jak pejsek žil, což opět přibližuje lidský styl života. Jednou jsme nahoře, podruhé dole. Zajímavý náhled na psí reinkarnaci. Opravdu mě snímek moc dojal a několikrát jsem si v kině pobrečela (i já mám staršího psa, tak asi proto ta obava z toho, až mi jednoho dne odejde). Dabing je perfektní, ale dětem bych to moc nedoporučovala, protože je ten film hodně rozesmutní. Ovšem potěšil mě aspoň relativně šťastný konec. Za mě rozhodně 5 hvězdiček, dlouho jsem takhle hlubokomyslný příběh neviděla.

• 10.12.2015  01:32

Opravdu krásný romantický film. Ta příroda je nádherná. Ano, je tam každodenní boj o přežití, ale ráda bych někdy jungli v Sarawaku navštívila. Ten film přesně popisuje moje touhy. Touhy utéct s přítelem někam hluboko do pralesa, přidat se k místnímu kmeni, zbavit se hmotných potřeb a žít uprostřed přírody spolu. V dnešním světě sice člověk nebojuje o přežití v pravém slova smyslu, ale bojuje o přežití, co se týče finanční stránky. Kdyby to jen šlo, tak bych se hned tohoto majetnického života vzdala a byla s přítelem mimo tuhle civilizaci, uvnitř přírody, bez majetků, s oranžovočerveným sluncem za zády, lehkýho závanu ranního větříčku i neutuchajícího deště, který dodává pralesu tolik potřebnou vláhu. Tento film mě pomůže alespoň na chvíli splnit si tento sen. Nekonečná láska až za hrob, krásná příroda, vodopád, ranní probuzení zdejším ptactvem...

• 7.12.2015  11:08

Film je opravdu hlubokomyslný. Někdo možná správně nepochopil obsah. Ve filmu jde o to, že lidé při objevení DNA přistoupili na klonování lidí za účelem odebrání jejich orgánů proto, aby je mohli darovat podle nich "skutečným" lidem. V tomto filmu se rozlišuje mezi klony (které jsou považovány spíše jako stroje) a lidmi. Klony jsou vychovávány odděleně v internátních školách, zde se konkrétně hovoří o Hailsham. Prakticky do svých 18 let běžný svět kromě přilehlých pozemků školy nenavštěvují. V 18 letech opustí tuto školu a jdou pracovat. Dožijí se ovšem pouze mladého věku, protože dárcovství orgánů začíná kolem 20. roku. Hlavní otázkou ale je, je tohle eticky správné, aby člověk vytvořil jiného člověka, a navíc za tímto účelem? V čem se klony odlišují od lidí? V průběhu celého filmu vidíme, že jsou úplně stejní jako lidé, mají stejné tělo i duši. Zamilovaný pár se ovšem požadovaného odkladu, i když se vzájemně milují, nedočká a příběh skončí smutně dokonáním obou. Film má 2 dabingy a já preferuji spíše ten, který jsem slyšela v TV, než ten co je na DVD. V TV dabingu se u klonů hovoří o dokonání, ne o smrti a ne o matce klonu, ale o jeho předloze. Tato slova mě donutila při sledování filmu k zamyšlení, o co tam vlastně jde, protože se tam úplně přímo neříká, že jde o klony, musí to člověk vypozorovat během filmu. Bohužel se obávám, že to není až takové scifi, jako si mnozí myslí. Někteří lidé by kvůli prodloužení svého života udělali cokoli, klidně i zabili jiného člověka. Jediným štěstím pro nás je, že klonování ovečky Dolly nedopadlo tak dobře, jak se předpokládalo. Ovšem na klonování se dále pracuje. Podle mě člověk nemá právo klonovat jiné lidi, natož pak ještě je zabíjet pro vlastní užitek.

• 31.7.2015  09:10

Tak tuto je film, který mě fakt dostal. Řekla bych, že je ještě lepší než série Kill Bill. Nechybí humor, romance ani brutální krvavé scény. Já osobně nemám co vytknout.

• 24.3.2015  16:53

Tento film nebyl až tak špatnej, jak to tady někdo popisuje. Má to zvraty i vtip. Za mě 3 *

• 24.3.2015  16:46
    Vybíjená (2015)

Film nebyl zas tak špatnej, ale nečekejte žádnou komedii. Je to takovej vzpomínkovej film na mládí a školní léta. O tom je celej film, žádný extra zlomy, ani živej děj. Říkám předem, abyste pak nebyli zklamaní, když se na něj rozhodnete jít do kina.

• 13.2.2015  09:05

Já teda nevím, ale film se mi líbil. Je jasné, že nemůžeme očekávat věrné a 100% zfilmování knížky, protože to by bylo časově náročné, ale toto zpracování není špatné. Byl tam humor, erotika i výborné hudební zpracování. Jak tady někdo podotkl, že tam je málo erotiky? Je tam erotika, jenže mnozí si pletou erotiku a porno! Herecké obsazení také dobré. Jen mě trošku zamrzelo, že začátek knížky jako úvod do děje téměř vynechali, respektive zkrátili na první 3 minuty a mohlo tam být víc konverzací, protože ty tomu dávaly v knížce takový humorný nádech, ale to je subjektivní pocit. Za mě teda dobré zpracování.

• 12.2.2015  15:04

Film se mi líbil, možná byl i lepší než jednička. Víceméně je to stejný typ humoru jako v prvním díle. Je to takový odlehčený večerní komediální film, ideální pro odreagování. Za mě dobrý.

• 29.1.2014  23:58
    Turbo (TV seriál) (2000)

Jako zas tak špatný to není. Já na to koukala, když jsem byla ještě kuře a líbilo se mi to. Na Rexe to samozřejmě nemá, ale furt lepší jak některý jiný stupidní seriály jako Hvězdná brána, JAG, MASH a jiný sračky.

• 29.1.2014  23:41

Koukám, že dnešní úroveň diváku klesla na 0. Ten, kdo dal minimální hodnocení, tak upozorňuje akorát na svoji nízkou inteligenci. Lima, tady nebylo cílem přiblížit myšlení a mluvu dnešní mládeži. Nevím, jestli jste všichni tak debilní a neuvědomujete si o čem film měl být, tak je mi vás upřímně líto. Takže za A ve filmu se mluví "jinak", protože drogový vypatlanci takto hovoří, má to přidat na reálnosti tohoto snímku. Za B herecké výkony jsou obdivuhodné a opravdu ukazují, jak se chová a přemýšlí člověk, kterej si šlehne. A za C ten konec je luxusní, i když je smutnej. Má moralizovat společnost, ne ji zasvěcovat do drog. Má ukazovat, kam může drogová závislost vést...

• 28.1.2014  15:57
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

Trapní jste tak akorát vy! Že by se film bez psa obešel a nemá zde žádnou roli? A kdo asi hledá stopy a pronásleduje pachatele? Ten pes je možná chytřejši jak vy všichni dohromady. Koukala jsem na dokument o natáčení a Rex je bezkonkurenční herec. Tento seriál mám ráda, vyrůstala jsem na něm. Nepostrádá humor, akci, zápletku ani rozuzlení. Je jasné, že takhle jednoduché to u policie není, ale je to film pane bože! Film na odreagování a relax, rodinný film. Když chcete film, kterej připomíná realitu, tak čumte na dokumenty a ne na seriály! Nechápu ty dnešní lidi a jejich smysl pro humor, smějsou se každý pí*ovině, ale to co je opravdu vtipné, nechápou.

• 8.12.2013  19:52
    Rozkoš (2013)

Film je dějově spíše podprůměrný. Téma zajímavé, ale velmi špatně zpracované. Kamera a střih na jedničku, ale scénář vše hyzdil. Film měl přespřílíš vedlejších scén, které se tématu moc netýkaly, zápletky téměř nulové, k zamyšlení jen pár scén, humorná scéna snad jen jedna. Rozhodně jsem čekala od toho víc.

• 30.9.2013  00:07
    Donšajni (2013)

Mně se tedy film moc nelíbil, Nezáživný (téměř žádný děj), humor jen okrajový, pointa žádná, snad jen herecké obsazení ušlo. Vše se točí kolem opery, tak pokud operu moc nemusíte, tak nedoporučuju! I tak nechápu, za co mohl tento film dostat tolik ocenění.

• 19.5.2013  21:14

Mě teda film opravdu nadchl. Je tam dost akce, dobrodružství, bomba animace a ani příběh nepokulhává. Určitě doporučuju!!!

• 12.5.2013  19:05
    Zambezia (2012)

Fakt mě to bavilo, bezva hudba, animace, efekty i scénář. Ani humor nescházel a člověk se fakt pobavil. Doporučuju!

• 12.5.2013  00:42
    Nestyda (2008)

Mně se film líbil. Takovej odlehčenej, vhodnej na večer, když je člověk doma sám, nemusí nad ním přemýšlet a myslím si, že věrně kopíruje nejeden životní příběh. Taková pohodička.

• 11.5.2013  22:32

Není to špatné, ale na jedničku ani dvojku to nemá a Rachel Weisz je Rachel Weisz, chyběla mi tam.

• 20.3.2013  21:02

Fakt bomba film. Dlouho už jsem neviděla takovej krásnej animák, nechybí humor, napětí, akce ani animace, příběh dává logiku, nakonec trochu romance a happy end. Doporučuji!

• 11.3.2013  22:55

Hodně dobrej film. Proto jsem mu dala takové vysoké hodnocení. Nízké hodnocení může dát tomuhle filmu jen omezenej člověk, kterej ho není schopen pochopit.

• 17.2.2013  23:49
    Babovřesky (2013)

Já tedy nevím, proč se film nelíbil. Dneska jsem na tom byla s přítelem v kině a nehorázně nás film pobavil. Něco na styl Slunce, seno a Kameňák, zkrátka nasmějete se až do konce filmu. Chtěla bych vidět, jak si představují zdejší lidé, kteří hlasovali * nebo odpad. Jinak pokud byste chtěli podotknout můj věk, tak mi je 23 let. Zřejmě Kalousek zkazil lidem i humor a lidé se neumějí ani pobavit u večerního filmu.

• 12.2.2013  20:17
    Věřte nevěřte (TV seriál) (1997)

Velice působivý seriál, který má několik řad. Baví mě hádat, která ze scén je skutečná a která je vymyšlená. Zároveň člověk vidí, že skutečně je něco mezi nebem a zemí, co se vědou vysvětlit nedá. Mně už se stalo mnoho zvláštních nevysvětlitelných věcí, takže tomu věřím.

• 12.2.2013  20:14
    Co je Andy? (TV seriál) (2001)

Mně se seriál líbí, i když často postrádá logiku a gravitační zákony, zajisté pobaví a potěší každého milovníka vtipu. Scénář je docela propracovaný a vtípky se mi líbí.

• 26.7.2012  22:35
    Velkolepé století (TV seriál) (2011)

Koukám, že tady hodnotí samí chlapi, které podobné seriály nebaví. Mně se seriál líbí a koukám na něj pravidelně. Koukala jsem i na Borgiu, když dávali u nás první sérii. Já hlavně nechápu, proč (když se vám to nelíbí a když o tom víte kulový) dáváte samé negativní hodnocení. Já taky nefandím nějaké Startreku, Jak jsem poznal vaši matku, Partičce a podobným pořadům, ale rozhodně jim, jen proto, že se mi nelíbí, nedávám negativní hodnocení. To může jen opravdový ubožák. Chodí sem asi samí děti nebo nevyzrálí jedinci. Prostě demence. Nevím, proč se vám nelíbí kamera, hudba je tam klasická (uměřená tomu, že se má jednat o seriál ze 16.stol.), kostýmy jsou úchvatné, dialogy občas přihlouplé, to souhlasím, ale herci hrát umí. Vždyť herečka, co hraje Hürem, je vážně dobrá (perfektní práce s obličejem a chování hraje též velmi působivě). Válečné tažení bylo celkem dobře nahráno, možná to mohlo být více krutější, ale co na plat. Titulky mne zaujali animací a stylem hned (i když jsou zbytečně moc dlouhé). Jenže, když to holt není někoho žánr, chybu si vždy najde. Přesně jak se říkává: "Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde." Že?'

<< předchozí 1 2