Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Dobrodružný
  • Fantasy

Recenze (43)

plakát

Beethoven 2 (1993) 

Nechápu, proč mají tyto filmy tak nízké hodnocení. Byla to moje dětská léta a tyto filmy jsem úplně zbožňovala a ráda na ně koukám i dnes a furt se mi líbí jako tehdy. Jako malá jsem obdivovala ten americkej způsob života, kde mají nádhernej barák a zažívají stejné pocity a problémy jako naše rodina, když jsem si taky tajně pořídila pejska. Ten barák měli ale úžasnej. Barák jsem obdivovala např. i ve filmu Sám doma, který je taky z devadesátek. Ty starší rodinné komedie maji svoje kouzlo (např. 101 Dalmatinů, Hlava rodiny aj.), co dnešní filmy zkrátka nemají a nikdy mít nebudou. Beethoven skloubuje problémy jedné běžné rodiny s humorem při běžném kažododenním životě a ukazuje, jak zábavný život s rodinou je. A v tom to je, filmy by měly bavit a odreagoat od problémů a to přesně tento film splňuje. Kéž by bylo více takových filmů.

plakát

Mulan (2020) 

Nechápu některé negativní komentáře k tomuto filmu. Za mě je dost podařený. Ano, je to spíše pohádka, ale krásná hraná pohádka. Úžasné prostředí a příroda, za mě dost dobré i herecké provedení a zfilmování původní kreslené pohádky rovněž od Walta Disneyho "Legenda o Mulan" (1998). Zřejmě je teď v módě klasické kreslené disneyovky převádět do hrané podoby. Vloni to byl Lvi král, letos je to Mulan. Mě film nadchl, byla úžasná atmosféra i v kině, díky filmu jsem pronikla do asijské atmosféry do doby, která ještě panovala přibližně před 150 lety, kdy se ženy braly pouze jako stvoření, která jsou stvořena pro zachování rodiny, domácího poklidu, za plotnu, na úklid, vaření a praní. Jako nějaké křehké bytosti jako postavičky z porcelánu a rovnoprávnost byla ještě v plenkách. V tom filmu to všechno bylo a já tomu uvěřila. Konec nebudu prozrazovat ani děj, aby si to mohl každý porovnat se svou představou sám. Za mě 5*.

plakát

Sue Thomas: Agentka FBI (2002) (seriál) 

Je to seriál mého dětství a už tenkrát mě uhranul. Detektivka tak trošku jinak. I po té době (ca po 13 letech) jsem se na ní nedávno dívala na Nova Cinema a opět mě seriál dostal. Dnešní tvorba je jen o práci, extrémní odborné přesnosti, mnoho krve, nebo zvláštnímu typu humoru, kde bych potřebovala americký kompars (viz Teorie velkého třesku), abych vůbec věděla, čemu a kdy se mám smát. Škoda, že takových seriálů není víc. Starší seriály mají daleko větší koukatelnost. Ať už se jedná o kriminální žánr (Komisař Rex, Turbo, Sue Thomas) nebo o scifi (Hvězdná brána, Ztracený svět, Smalville) nebo i jiné seriály. Hlavní potenciál těchto starších seriálů vidím hlavně v tom, že mají i lidský faktor a to je to hlavní. Člověk se dívá na televizi, aby si odpočinul, nebo aby šel na další šichtu do práce, kde musí nadměrně zaměstnávat mozek. Chce vidět, jak dobro vítězí nad zlem (když ne ve skutečnosti, tak ať aspoň ve filmu to tak funguje) a ne aby měl ještě z televize depku. To je zkrátka můj názor. Tento seriál se mi právě líbí kvůli skoro rodinné atmosféře na oddělení. Emoce taktéž patří k rozhodování a ne pouze racionalita. A to se mi na tomto seriálu líbí, je zkrátka lidský, ale i přesto má každý díl nějakou pointu a něco nového se i dozvíte. A tak by to mělo být i ve skutečné práci. Když tam člověk má vydržet 40 let, měl by mít přátelský kolektiv, měl by mít svou práci rád a lidi tam brát jako druhou rodinu, jinak to celé nedává smysl.

plakát

V dobré společnosti (2004) 

Velice zajímavý film a i když je z roku 2004, téma je stále aktuální. Nevím, jestli bych to úplně nazvala komedií. Je to spíš takový film ze života, konfrontace 26letého mladíka a 49letého zkušeného muže. Nejprve se zdá, že jejich komunikace nebude možná, ale nakonec se každý od toho druhého něco naučí. Mladík se naučí pokory, že i muž středního věku není přítěží, dinosaurus a nepotřebný, jak ho ve škole a ve vedení jiné společnosti učili. Muž středního věku se zase od toho mladého naučí, že ne vždycky jsou nápady mladšího kolegy špatné. Osud si s nimi pohraje i v osobní rovině. Při tomto filmu se hluboce zamyslíte a myslím si, že každý si tam najde to své. Jsou tu i humorné scény, ale hlavně Vám tento film otevře oči a dojdete k zamyšlení. Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Nevím jak v Americe, ale pro nás stále dobové téma. Mladí manažeři by se nad svým počínáním ve firmách měli zamyslet. Osobně si myslím, že manažeřinu by se neměl obecně člověk učit ve škole, manažerem se musí stát v průběhu působení ve firmě, od zdola nahoru. Jedině tak může manažer vykonávat svou práci dobře a rozumět ji. Obecné poučky jsou k ničemu, každá firma potřebuje vlastní způsob a styl vedení a dobrý manažer musí rozumět práci jeho podřízených a znát je v osobní rovině. Jen tak může dobře rozhodovat.

plakát

Sněženky a machři po 25 letech (2008) 

Velice zajímavý film. Působil na mne melancholicky a depresivně, ale opravdově, uvěřila jsem. Nikdo již nemůže čas vrátit zpět a ani to, co buď udělal, nebo neudělal. Určitě je nutné vidět i první díl, jinak nemá smysl zhlédnout ani tento, protože nebudete vidět ty souvislosti a neporozumíte ani humoru v něm obsaženém. V celém filmu se střídají lehce humorné scény vypůjčené z prvního dílu a depresivní nálady, kdy si každej uvědomuje, že mu již ujel vlak, tak si aspoň infantilně připomíná onen lyžařský školní výcvik, aby vše mohl prožívat znovu. Opět se objevuje rivalita mezi hlavními postavami, u některých je rozebrán jejich soukromý život, tak je se udál po základní škole. Mně se film opravdu líbil, vyvolal ve mně vzpomínky z minulosti a zvláštní vzpomínkovou a melancholickou náladu na moje dětství a dospívání, mé dětské sny a touhy.

plakát

Pozdravy ze spermabanky (2013) 

Velice zajímavý film. Čekala jsem typickou americkou komedii, ale mělo to hlubokomyslný význam, etický aspekt, morálku a špetku humoru. Nápadité téma perfektně zpracované. Doporučuji.

plakát

Alexandr a jeho opravdu hodně špatný a příšerně blbý den (2014) 

Opravdu nevím, proč tato komedie dostala tak nízké hodnocení. Myslím si, že je dobře zpracovaný scénář i samotné herecké provedení. Téma špatného dne je myslím stále aktuální, takže každý divák se může vžít do malého Alexandra. Zároveň nalézáme v tomto filmu kromě humorné složky i zadostiučinění, morální složku a nakonec happy end na závěr. Mě komedie opravdu pobavila a nepovažuji ji za Bčkovej film, ale ráda si jej zkouknu znova.

plakát

Po čem muži touží (2018) 

Film se nám moc líbil. Herci hráli perfektně, komedie jak má být. Nasmálo se celé kino. Mladší i starší generace. Za mě 5*.

plakát

Zloději paměti (2004) 

Nevím, proč tu někteří film odsuzují, mně se velmi líbil. Jestil je i knížka, to nevím, nečetla jsem. Začátek je velmi zájimavý, divák si myslí, že žena, která je nám ukázána v úvodu, je blázen. Nakonec se ale ukazuje, že je to úplně jinak a mně vždy, když se na ten film koukám, leze mráz po zádech. Diváka vůbec pak na konci nenapadne, že nešlo o klasický únos dítěte, ale že je zkoušena matka, respektive mateřské pouto k dítěti. Podle mého názoru velice povedený thriller s dobrým koncem (jen je škoda, že si Ash (kamarád, který ji celou dobu pomáhal najít Sama i svou dcerku) nakonec nic nepamatuje, protože jakmile každého odnesou, vymažou mu paměť.

plakát

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017) 

Pěkné ztvárnění. Oceňuji návaznost na původní Jumanji (děti najdou hru na pláži, přesně tak končila i jednička, kdy Allan Perish vyhodil hru do řeky, odkud odplula, dostala se do moře a pak ji vlny vyplavily až na tamější pláž). Zároveň oceňuji, že původní deskovku aspoň před transformací do videohry ukázali. Jediné co nevím, je jak se hra z domu teenagera dostala až do skladu zdejší střední školy, když kluka vtáhla do hry. Na druhou stranu se mi líbila modernizace celého příběhu, bylo tam dost zábavných pasáží, zároveň i napětí a láska mezi teenagery, kterou si přinesli i do reálného světa po opuštění Jumanji. Ano, skvělý film doporučuji (byla jsem v kině 2x, jednou ve 2D a podruhé ve 4DX s 3D brýlemi).