Lockwood a spol. (2023) (seriál)

Pred tromi rokmi som náhodou objavila knižnú predlohu tohto seriálu a bola to láska od prvej strany. Seriál podstúpil mierne zmeny oproti predlohe,  ale sú natoľko zanedbateľné, že mi neprekážajú. Atmosféra je vynikajúca aj vďaka hudbe, prostrediu Anglicka no najväčšiu zásluhu na tom, že netrpezlivo čakám (a dúfam, že sa dočkám) druhú sériu má hlavná trojica hrdinov. Efekty by mohli byť občas lepšie (to je asi jediný aspekt, kde je vidno menší rozpočet), ale ako atmosférická ducharina (nielen) pre YA publikum to ako celok funguje.

Duna (2021)

2,5 hodinový trailer na to všetko,čo nás čaká o dva roky. Stálo za to mať hlavybôľ z knižnej predlohy začiatkom roka a odsedieť si toto celé v kine.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Ako stará capa Studio Ghibli objavila časť 3/?. Kiki's Delivery Service je presne ten typ filmu, po ktorom siahnete,keď zdanlivo potrebujete vypnúť mozog. Kiki má pred sebou cestu do nového prímorského mesta s umňaukaným parťákom Jijim a tým,že je čarodejnica,je to všetko o čosi ťažšie. Decká si nevšimnú,že v tomto animáku sa riešia veci typu ako zapadnúť v novom meste, nájsť svoj potenciál a ako zvládnuť burn-out.  A decko žijúce vo mne si tento animák náležite užíva.

Král (2019)

Priznávam bez mučenia, hlavným dôvodom,prečo som si Kráľa pozrela prvýkrát, bol Chalamet. Ale ešte počas bitky s Hotspurom na poli nebolo dôležité,kto všetko tam hrá/nehrá.  A keď som si uvedomila,že som miestami dej sledovala s otvorenými ústami,tak nebolo pochýb o tom,že som našla nový obľúbený historický film. A koľko si to vzalo zo Shakespearovej Henryády vedia len tvorcovia sami.

Rebeka (2020)

Na celom filme,čo sa postáv týka,bola jednoznačne najlepšia Kristin Scott Thomas,bez debaty. Z tej ženskej sálal neskutočný strach. Ústredná dvojica? Keby to bol iný film a nie adaptácia Rebeccy,tak by to bolo oveľa lepšie. Takto to vyznelo dosť kostrbato (až na scénu v plážovom dome). Priemer,ktorý neprekvapí ani neurazí.

Howlův kráčející hrad (2004)

"She likes my spark!" Je treba niečo dodať? Knižnú predlohu filmu som čítala až neskôr a môžem povedať, že obe verzie sú skvelé. Škoda,že jeden z portálov vo filme neviedol do Howlovho rodného Walesu :).

Šepot srdce (1995)

Čím som staršia,tým viac uprednostňujem takéto oddychovečky. Nemusím dumať nad hlbším významom toho-ktorého obrazu a ako zarytej romantičke sa mi prvá láska zmiešaná s hľadaním potenciálu postáv ráta.

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Nie som si istá, či boli viac potešené moje oči alebo uši,pretože tento nezávislý animák je jednoducho audiovizuálny skvost. Prisahám, ak budem mať niekedy v budúcnosti bielu mačku, bude sa volať Pangur Bán. Fascinujúce od začiatku až do konca.

Někdo to rád hloupé (2010) (seriál)

Prišla som k tomu ako slepé kura k zrnu,ale nepamätám sa, kedy som sa naposledy tak kráľovsky bavila. A nie, okolo telenovely to ani neprešlo, má to švih a celkom uveriteľné vzťahy. P.S.:Počuť niekde Asereje nikdy nebude také ako predtým.

Má tlustá Valentýna (2002) (seriál)

Áno,samozrejme, tých latinskoamerických telenoviel tu bolo požehnane svojho času a boli celkom slušnou lobotómiou,to nepopieram. No myslím, že každý,kto tým prešiel počas detstva/puberty si našiel tú svoju, teda guilty pleasure. Pre niekoho to bol Divoký anjel a pre niekoho Valentína. A ja sa hrdo aj po vyše 15 rokoch hlásim do klubu - ak pre nič iné,tak pre tých dvoch hlavných schizofrenikov, ktorí cca 50% epizód nevedeli, kedy hovoria s tým druhým alebo s jeho/jej alter egom. A priznajme si, ktorá by nechcela podobného chlapa ako je Orestes?! No, smola,dámy,ideálni chlapi existujú len a len vo fikcii,takže sa vidíme znova pri ďalšej repríze tohto 178 dielneho venezuelského seriálu.