Šinčó júša: Kono júša ga ore Tueee kuse ni šinčó sugiru (2019) (seriál)

Bláznivé a občas veselé putovanie milej, naivnej ale neoblomnej bohyne a stoického, arogantného a paranoického hrdinu. Logicky dej do seba zapadá a kopíruje šablónu väčšiny hier prebojovanie sa k ultimátnemu bossovi. Predstava ale, že boh je zraniteľný je barlička aby to fungovalo. Všetky postavy sú preexponované a zaškatuľkované bez zaujímavejších zvratov. Jediná motivácia hlavných postáv je opozeraná už v mnohých iných anime. Vadilo mi aj násilie zo strany hrdinu voči spojencom až po zobrazovanie psychóz na zábavu.

Slime taošite 300 nen, širanai uči ni Level Max ni nattemašita. (2021) (seriál)

Milé a stále pozitívne jednoducho anime pre dobrý pocit. V popredí je rodina a interakcia postáv. Chýba tomu hĺbka a motivácia hlavnej postavy je síce chválitebná, ale celý koncept je až moc neuveriteľný. Neskôr mi začala chýbať aj mužská interakcia. 4* za dobrý pocit inak by to bolo za 2*.

Dungeon ni deai o motomeru no wa mačigatteiru no daró ka? (2015) (seriál)

Hlúpučké, Kawaii a nezvyklo na anime patetické. Veľa krát som sa musel pozastaviť nad už spomínanou hlúpučkosťou, ale nakoniec prevládla pohoda. pozeral som ďalej. Fantasy s gréckymi a i. bohmi po japonsky v MMORPG štýle a dungeone plnom monštier v pozadí temná postava, ktorá si s hlavnými postavami zahráva.

Docent (2023) (seriál)

Začalo to dobre. Nemleté postavy a zaujímavé iskrenie medzi nimi. Neskôr sa z toho vyklula opäť rovnaká škatulka posledných rokov ˝čím horšie tým lepšie˝. Posledný diel nepozeraný len sprostredkovaný.

Dragon Age: Rozhřešení (2022) (seriál)

Seriál na motívy úspešnej hry Dragon Age: Origins a jej posledného pokračovania Dragon Age: Inquisition. Intrigy, láska a moc to hýbalo prvou sériou. Reakcie postáv je ako z animáku pre deti a tak sa javia aj zaškatuľkované postavy. Snaha okoreniť príbeh zvratmi je na koniec moc prehľadná.

Legenda jménem Vox Machina (2022) (seriál)

Fantasy s drsnou rétorikou a sympatickými postavami, ktoré sa občas správajú neštandardne pre svoj stereotyp. Kde tu padne aj niečo poučného. O gore momenty nie je núdza. Tempo je vysoké. Postavy sa hrnú od jednej katastrofy k druhej. Príbeh je oproti jap.anime priamočiarejší a postavy menej šibnuté. Po Castlevania, Arcane: League of Legends a Invincible opäť pozerateľný animáč americkej tvorby. Pre občasné moralizovanie a fekál sú asi cielovka starší puboši, ale pobavilo aj straší ročník.

Ovládací panel
1 bod