Professor Marston & the Wonder Women (2017)

Dominantný, Iniciatíva, Stabilný, Svedomitý. Profesor, ktorý bol spoločnosťou donútený nájsť si iné zamestnanie a stvoril pre svoje posolstvo superhrdinku. Herecky síce nie najkvalitnejšie, ale snaha je vidieť. Čo sa týka scenára tak ten je tak na hrane zábavnosti a informovanosti. Napriek tomu sa dostavil dobrý pocit. Bolo to aj poučné nakoľko som o Marstonových nič nevedel.

Ztracené město (2022)

Je to pozerateľné pekná inscenácia v pralese a tak trochu Lara Croftoidné. S mestskými typmi čo prežijú džungľu a iné nebezpečia. Ako vždy pri dobro pocitových filmoch sa vysekajú zo všetkého. Áno je to celkom vtipné aj keď väčšinou opakované vtipy ak človek pozná Bullockovej komédie.

Moonfall (2022) odpad!

Nedopozerané. Aj keď to môže byť niekoho tajná neresť tak toto je len zlé so zlými posolstvami ak o niečom takom v Emmerichovom film môžeme dúfať. Ak nie tak to je len hromada nerealistických čudností. Samozrejme nechýba reklama pre svojich mecenášov.

Shirley Valentinová (1989)

Pani zo strednej vrstvy nespokojná so svojim životom sa rozpráva so svojou stenou a búra štvrtú stenu. Dobre zahraté aj zinscenované komorná dráma milej štyridsiatničky s happyendom.

Gremlini (1984)

Dobre natočená rozprávka pre dospievajúcich s primeraným príbehom a štúdiovým vzhľadom. Komédia to nie je ale ani horor skôr taká rozprávka s fantasy prvkami.

Stillwater (2021)

Reálne pôsobiaci film o jednoduchom mužovi amerického vidieka. Snažiaceho zachrániť svoju dcéru z vazenia v cudzej krajine. Nie pre nedočkavích a ludí so silným cítením spravodlovosti. Niektoré veci som, ale nebral. Napriek stopáži to odsýpalo.

Perfektní den (2015)

Vojna je hnus či z jednej alebo druhej strany a opatrnosť je spôsob prežitia. Je tu všetko čo konflikt poskytuje hlavne utrpenie civilného obyvateľstva ktoré hyenizuje svoje okolie. K tomu na odľahčenie jednoduchá zápletka s trochou čierneho humoru hlavne od bielozubého Robbinsa a vzťahových problémov dobre zahrané del Torom. Bol by to priemer, ale nakoľko ma presvedčilo aj filmárske umenie tak pridávam.

Planeta Krull (1983)

Rozprávka so sci-fi prvkami a s peknými kulisami a spracovaním. Čo trochu pokrivkáva je príbeh a herecké výkony.