Setanta

okres Brno

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 21.9.2014  14:16

It was baaaad. it was ssoooo baaaad. Akce nudná, nebo počítačově nechutná, krev trapná, příběh tupý, hlavní hrdina nezáživný a ty uberpatetický kecy byly moc i na mě a to se mi líbil Pearl Harbor. Jediné, co na filmu stojí za to, je Eva Green.

• 16.10.2012  00:04

A tak vidličky zachránily národ. Na nic jsem se tolik netěšil s nadějí, že to bude guilty pleasure kokotina. Inu, tak je to jenom kokotina. Žádné charaktery, žádná logika, žádný příběh, jenom série více či méně nelogických, klišoidních a násilně kulervoucích obrazů poslepovaných dohromady, ale nic z toho by nevadilo, kdyby to mělo to, co dosud všechny Timurovy filmy: nadhled. Toho tu je ale asi tolik, jako v norském psychodramatu, ačkoliv místy se zdá, že by tam měl být, že to snad jen producenti ho všechen zametly pod koberec. Ale upřímně si myslím, že to Timur prostě zkopal. Jestli i ta knížka byla takhle debilní, tak nechápu, jak někoho napadlo udělat z ní film.

• 6.11.2015  22:55
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

1. série: **** Pěknej náběh, super gore momenty, zcela nesympatičtí hrdinové, které jsem si časem zamiloval. Mírně repetetivní akce, zajímavej příběh. Hodně fajn pojetí upírské legendy, takhle to mám rád. 2. série: *** Dostavuje se rozplizlost (hlavně v druhé polovině série), stupidita i nelogičnost, ale příběh se vyvíjí, pomalu, ale vyvíjí. Od scénáristů jsem čekal víc. Atmosféru si to udrželo dobrou, některé díly jsou hodně super a já si nemůžu pomoci, než se těšit na třetí řadu.

• 24.6.2012  21:06
    Akira (1988)

Původně jsem chtěl dát za 5, potom za 4 a ke konci zůstávám u 3 *. Zpočátku slibný začátek, dobrá akce, záporáci na pozici hrdinů (teroristé a náctiletí adolescenti) - charaktery sice hlouběji neprokreslené, ale člověk se do těch archetypů dobře vžije - spousta otázek, které napnou a připoutají. Jenomže s odpovědmi i s vývojem děje jako u Lost - je to neuspokojivé, zmatené, překombinované a samotný závěr je tak brutálně přepálený, až mi to film zkazilo. Zůstalo jen parádně animované scífko, se skvělou atmosférou a absentující myšlenkou (alespoň já jsem nenašel žádnou, snad kromě spidermanovského "velká moc vyžaduje velkou zodpovědnost"). Skoro mám chuť otevřít mangu, abych si v tom udělal pořádek, ale na to mě film dostatečně neoslovil. P.S.: Málem bych zapomněl, film má přece jen dva důležité klady. Jednak psychedelické výjevy při Tetsuově "růstu" jsou pastva a jednak zobrazená psychologie davu celkem sedla (až na výjimky).

• 21.5.2015  22:46

To-byla-pičovina! Po předešlých dvou dílech, které sice nejsou žádný skvost, ale mají úroveň, je tohle bezmála urážka, která nehraje na nic než na efekt (rozuměj, skvělá animace), rádoby drsné hlášky a elektronickou hudbu. Ale ten příběh - jednoduchá blbost, nelogičnost, dialogy nedávající smysl, laciná citová vykrádačka... ten film mě prostě nasral.

• 20.6.2012  00:42
    Aragami (2003)

Nejsou to čisté 4*, spíše obligátních 75%. Chybí tomu totiž nějaký větší význam - ten vtípek na závěr sice pobaví, ale film nevyzvedne. Zůstává čistě provedení, které ukazuje, že film, kde se 90% času jenom sedí a mluví - a to ani o ničem hlubokém, významném, velkém, nebo alespoň zajímavém pro normálního člověka - může fungovat. Protože každá věta je důležitá a každá někam posouvá příběh a vy se vlastně pořád dostáváte dál. Souboje jsou samozřejmě fajn, i když nenadchnou (a místy fakt bylo vidět, jak sekají do vzduchu, omg). Ze začátku poněkud hrozí nuda, prvních deset minut krizových. Pokud vydržíte, asi vás to chytne. Stojí to za to, ale zapamatování-hodný film to - bohužel - taky není.

• 27.8.2012  23:28

Film o snech a film o dospívání zobrazený v nádherné metafoře, která se ve své dokonalé kráse vyloupne až v samotném závěru. A pak i ten šílený prolog začne dávat smysl. Nádherná hudba. Perfektní herci. Chytrý příběh. Rozhodně to není film por každého. Musíte přistoupit na šílenství postav a absurdity v těsném waltzu s naprostou normalitou života. To je ten děsivý svět mezi dětstvím a dospělostí, o němž se tu mluví.

• 21.6.2015  22:04

Kéž by to byl 10-dílný seriál. Skutečně oceňuji tu snahu dostat se každé postavě pod kůži. Jenomže ve 2 hodinách na to prostě není místo. Zbývá akce. Třeskutá akce. Nezáživná akce. Patetická akce. Aspoň že ty hlášky prší jako meteory na Millennium Falcon.

• 15.3.2015  10:39
    Babadook (2014)

Jeden z nejlepších hororů, jaký jsem měl to štěstí vidět. Všem "geniálním" komentátorům, kteří si stěžují na nedotaženost monstra, doporučuji zamyslet se nad ním jenom jako nad metaforou nad matčiným psychickým stavem. Skvělý herci, geniální zvuk, úžasně budované napětí. Love it!

• 10.10.2012  20:02
    Baccano! (TV seriál) (2007)

Tvůrcům Baccana! se nedá upřít odvaha, protože nejenom že si pod sebou podřezávají větev už prvním dílem, kterému prostě nemáte šanci porozumět (poslední díl je totiž v podstatě závěrečným dílem, i když to není poznat), ale i celým způsobem vyprávění, který je často až zbytečně mozaikový, rozkouskovaný a zmatený. Ne, tvůrci divákovi skutečně nic neulehčí. Na druhou stranu dostanou příběh, v němž se příjemně mísí akce, gore, pro anime typicky švihlý humor a zajímavý příběh, krajně překombinovaný příběh, od kterého jsem přece jenom čekal víc. Postav je na 13 dílů skutečně přehršel a skoro každá by si zasloužila dvojnásobek prostoru, z čehož vyplývá, že nejsou skutečnými charaktery, spíše jakýmisi črtami, ale stejně si mezi nimi najdete své oblíbence. Ty postavy jsou totiž dokonale šílené! Rozhodně stojí za zhlédnutí, kvůli atmosféře, kvůli postavám a kvůli neortodoxnímu způsobu vyprávění.

• 26.12.2015  22:25

Vlastně to není originální, šokující, ani kdovíjak odvážné. Je to jenom kvalitně zpracovaný zajímavý nápad. Ale kvůli té poslední větě dávám o hvězdičku víc, neboť je pro mě hrozně důležitá: "Pověz mi, co by měl v takové chvíli říct dospělý člověk dítěti?"

• 20.6.2012  00:30

Ne! Prvotní dojmy po zkouknutí ryze negativní. Ne že by to bylo špatné, ale ve srovnání se seriálem (natož s perfektní mangou)... Film sází jenom na animaci. Ta je perfektní, poprvé, co jsem Gutse viděl skutečně šermovat a ne jen máchat mečem doleva doprava a půlit všechno, co je v cestě. Má pěknou hudbu - ale neumí s ní pracovat (alespoň takové základní věci, jako ztlumit ji ve správnou chvíli). Charaktery postav jsou tak zběžně načrtnuté, až mi to přijde odfláklé. A hlavně - dějové zrychlení. Věci nemají vlastní tempo, dějí se ráz na ráz, aniž by si autoři s jednotlivými situacemi pohráli. Výsledkem je, že ona primitivní animace seriálu pro mě měla mnohem větší atmosféru a emoce než tahle hypersuperskvělá pastva pro oči. Přesto nechci tenhle počin úplně odstřelit - když už pro nic jiného, tak proto, že úvodní titulky naznačovaly rozšíření seriálu o další události mangy. A na to já se těším jako děcko na Vánoce.

• 1.1.2013  23:41

Rozhodně lepší než první film. Vymizela sekvenčnost, film je složen z pevného, uceleného celku protkaného luxusními bitvami a famózním závěrem. Možná je to tím, že tahle část příběhu je složena ze skutečně silných momentů. CGIčko je na můj vkus moc barvený, nehodí se mi k temnému berserkovskému světu, ale to už su hnidopich. V reakci na Wysche, 100men-slayer-scene je podle mě délkou vcelku uměřená, Zoddův meč považuji za postradatelný motiv, jen ta Casčina přeměna byla skutečně dost rychlá.

• 29.6.2013  23:05

Teda, místama mi to dost připomínalo Evangelion :D Režisérsky se mi to zdá nezvládnuté, střídají se silné momenty se slabými, tempo je nevyrovnané, film místy nudí atd. Na druhou stranu, animace skvělá, temná, až kulervoucí - což ovšem není všechno. S láskou vzpomínám na seriál - a přesto tuhle filmovou trilogii vítám. Protože doufám, že bude mít úspěch a doufám, že otevře možnost zfilmování celé, nebo alespoň části mangy, která nabízí jeden z nejsilnějších příběhů, jaký znám. Vyserte se na Hru o trůnu. Berserk je stokrát lepší! (teda aspoň manga)

• 19.5.2012  02:34

Vtipné, byť ne třeskutě, ulítlé, byť ne příliš, místy mírně nevyrovnané tempo, hlavně však dokonale absurdní, inteligentní satira kritizující současný konzumní (nenajdu lépe se hodící slovo) svět a jeho zvrácenou představu společenské morálky. K dokonalosti tomu něco chybí, ale zatím je to ve mě tak silné, že jasná 5ka. P.S.: Neviděl jsem Volný pád, tak možná adoruju špatný film.

• 14.6.2012  15:19
    Camelot (TV seriál) (2011)

Já to nechápu. Co proti tomu seriálu všichni mají? Rozhodně je lepšíá než popcornový Spartakus. Možná že nemusí chytnout v prvních dílech (mě chytnul). Ale s každým dalším je lepší a lepší až k naprosto briliantnímu finále. Možná se Merlin chová poněkud neologicky, možná vás některé postavy budou štvát. Já je miluju všechny (kromě jeptišky). Perfektní výplň mezi Hrou ot ny. Podobná vizáž, podobný styl. Ne tak dobrý, ale rozhodně lepší než místních 50 %.

• 20.1.2013  00:02

Katarze. Ten film není dokonalý. Pořád mám pocit, že mi chybí hloubka (kterou bych asi našel v knížce), tempo je nevyrovnané a Emma Watson na můj vkus poněkud přehrává. Ale ta dokonalá lovestory o bandě loozerů, z nichž každý má nějakého kostlivce ve skříni, a přesto se nevzdávají a ruku v ruce se s tím rvou, mě naprosto dostávala, zas a znovu a znovu a znovu a finále bylo tím, co už jsem zmínil - katarzí.

• 21.2.2016  21:32
    Da Vinciho démoni (TV seriál) (2013)

Perfektní námět, který strašlivým způsobem dojíždí na scénáristickou stupiditu. První série, rozhodně ne dokonalá, ale přinejmenším zajímavá, je nakonec tím nejlepším z celého seriálu. Druhá se ztratí kdesi v hledání Ameriky, třetí zase doplácí na nezvládnutou snahu o epičnost a neúnosnou míru nelogičností. Lorenzova linka je od 2. série zcela zbytečná, neboť na vývoj čehokoliv, co se děje na plátně, nemá ve výsledku nejmenší vliv. Zrovna tak spoustu z toho, co dělá Leonardo, nemá žádný smysl a hrabě Riario, jakkoliv je to zajímavá postava, je natolik nestálý charakter, až se zdá, že si s ním scénáristé dělají, co se jim zrovna hodí. Velice pozitivně ale hodnotím vývoj vztahů mezi jednotlivými postavami, sympatickou brutalitu, která ovládá celou třetí sérii, humor, Vlada Draculu, který je k pomilování creepy, vrážení kudel do zad i celkovou atmosféru. Jen bych si přál, aby Leonardo nikdy neopustil Florencii (dobře, možná Florencii a Řím) a kdyby se místo epičnosti soustředili spíše na politiku, detektivku a hravost.

• 21.6.2015  22:01
    Daredevil (TV seriál) (2015)

PARÁDA! Jeden z mála seriálů/filmů, kde jsem měl o hrdiny skutečně strach, nebo věřil, že mohou zemřít. Děj se rozvíjí jako květina a až na jedno-dvě hloupá klišé směřuje k epickému konci. Na seriálové poměry skvěle zpracovaná akce (jejíž vrchol bohužel přichází už ve druhém dílu, kdy zcela nepokrytě vykrádá Oldboye, ale vykrádá ho s grácií). Na filozofické rovině se drží jediného tématu (má se zlu bránit zlem?), které omílá do nekonečna, až mě to v půli začalo nudit. S druhou půlí jsem ale ocenil snahu o propracování tématu do hloubky. A nejvíc ze všeho mě potěšil docela civilní kostým (škoda té směšné maškarády, kterou na sebe Murdock obleče v závěru). Chci druhou sérii! Rychle!

• 13.2.2016  21:59
    Deadpool (2016)

Od Deadpoola jsem si sliboval hlavně koule. Kouli má jen jednu a místy (např. při akčních scénách) poněkud olezlou, ale zachraňuje to tím, jakej je to kurňa sympaťák. Zkuste nemilovat někoho, kdo vám radí rozsekat vašeho soka v lásce na maličké kousky. Příběh je slaboučký, způsob vyprávění ne tak docela funkční (leč snaží se), režie neohromí a místy se film bere zbytečně vážně. Ale i tak jsem se bohovsky bavil. A vzhledem k tomu, jakou má film fanouškovskou podporu, věřím v jeho komerční úspěch, čili i filmovou dvojku, která si snad už koule udrží obě.

• 29.12.2013  23:58

Ve filmu jsem si našel důležitou myšlenku - život je jako spirála, pořád se vracíš do stejných kolejí, ale už nejsi stejný. Důležité je sebeuvědomění, důležité je definovat sebe sama a smířit se s tím. Kvůli tomu film nemůžu odsoudit. Mohl být ale udělán zajímavěji, poutavěji, jinak... Výsledek je to bohužel pouhá sekvence scén poslepovaná dohromady. Na film ale už rok nemůžu zapomenout a myslím, že ani nezapomenu.

• 10.2.2013  11:16
    Durarara!! (TV seriál) (2010)

Velké zklamání. Zdánlivě stejný přístup jako u Bacanna se brzy rozplizává do lineárního vyprávění, které se rádo cyklicky vrací, jenom aby stejný příběh vyprávělo z jiného úhlu pohledu, aby vždycky došlo ke stejnému bodu. Výsledkem je celá řada neskutečně nudných dílů. Seriálu by dost bodlo zhuštění do 15 dílů, všechno by mělo mnohem větší dynamiku. Množství nezodpovězených otázek, množství zbytečných, nevyužitých charakterů, prostě takové velké honění neviditelného králíka. Přesto se jedná o zajímavý počin. Začátek jsem přetrpěl stěží, u třetího dílu jsem se chytnul, do poloviny jsem jel jako děs. Pak se dostavuje nepříjemné rozmělnění děje a v závěru už člověk tuší, že to nebude to, v co doufal. Tvůrcům totiž chybí koule. Tvůrci nemají odvahu někoho oddělat, jako to udělali v Baccanu, tvůrci nemají odvahu nechat stříkat krev a postavit všechno do skutečně tragické roviny. Takhle i trápení hlavních hrdinů přijde spíše směšné. Celý seriál je sestaven ze série neuvěřitelných náhod, kdy jednotlivé postavy jsou náhodou na stejné místě, a tak se může něco stát, a obhajují to nevěrohodnou manipulací jedné z postav. Příběhy vyznívají do prázdna. Ale... Důvody, proč se na to má smysl podívat: 1) Je to něco jiného. 2) Perfektní charaktery (hlavně Celty a ten magor, co vším hází) a příjemný humor 3) Izac a Miria z Baccana. I když jen na chvilku.

• 24.6.2012  13:29
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

Je to gore. Je to akce. Je to porno (s přihlédnutím k dětským postavičkám v celku perverzní). Je to humor. Je to emoční žďímačka největšího stupně. Když se zamyslím nad dějem seriálu, musím přiznat, že je poněkud hloupý a zbytečný. Při sledování mi to ale nepřišlo. První díl mě nechytnul, ale další mě pohltily a já je hltal a jeden každý mě provedl extrémy nezastavitelný smích až absolutní smutek. Dokonale to reprezentuje polarizace hlavní postavy - roztomiloučká Nyu, kterou miluju, a strašlivá Lucy, kterou nenávidím už od okamžiku, co v úvodu odkrouhla onu roztomiloučkou a naprosto nevinnou sekretářku. Seriál může být pro někoho prázdná (gore) telenovala. Pro mě je to příběh o dobru a zlu, které se skrývají v každém člověku, o nezbytnosti přátelství a lásky i o bolesti zrady, o nebezpečí nesnášenlivosti k jinakosti i o zbytečné bolesti, kterou trpí jedni od druhých pro chyby třetích.

• 30.6.2013  13:44

Po dokoukání filmu tradičně nerozumím ničemu, ale zůstává ve mně Pocit. Stejný pocit, jaký mám po každém Evangelionu, nedefinovatelné cosi, kvůli kterému to sleduju. Je to nepříjemné, ale je to super. Doporučuje 11 magorů ze 12.

• 21.5.2012  10:09

Trochu míň líbivá, ale o to hravější animace, trochu divný, ale o to vtipnější svět :) Není to tak docela mainstream, ne každý to zkousne, ale je to nádherný a vtipný snímek. Jen by mě zajímalo, co by na něj řekly děti.

• 5.3.2016  13:09
    Frankensteinova kronika (TV seriál) (2015)

Atmosferické, povedené, se zajímavým příběhem. Jediné mi ušlo, totiž chování hlavního záporáka, a k tomu černému detektivovy by se jistojistě chovali mnohem hůř. Žádná z postav není vyložený klaďas, což mám setsakramentsky rád, a rozpačitý detektiv Sean je prostě sympaťák.

• 24.6.2015  22:32
    Furi Kuri (2000)

Lidi píšou že to nepochopili. Inu, ono taky není co chápat. Je to pičovina. Nemá to hloubku, jenom hodně zfetovanej humor. A to je celkem fajn.

• 12.8.2012  14:48

Bleach filmy jsou divný (ostatně i seriál šel do kytek a manga ho následuje), MoN je z nich však nejlepší. Na rozdíl od ostatních nabízí něco jako Love story, navíc velice smutnou a dojímavou (doporučuji si počkat na scénu po závěrečných titulcích, jinak probrečíte celou noc). Co se týče animace, je o úroveň výš než seriálová, ale všechny postavy v pozadí jsou strnulé. Jinak, ve filmu vystupuje příliš mnoho postav, záporáci jsou nedotažení, závěrečná bitva mi přišlá příliš barvičková a bez opravdových soubojů. Nejlepší stránkou prostě zůstává za romantická linka a příběhová poezie.

• 28.6.2012  15:09
    Glee (TV seriál) (2009)

Glee rovná se nadsázka. Charaktery musí být vyhrocené, situace musí být vyhrocené, chování musí vyhrocené. Je to skečovité, může to působit tupě, ale umožňuje to vyjádřit myšlenku každého dílu. A to je důvod, proč mám Glee rád. Ach, počkat - ono se tam vlastně i zpívá, že?

• 6.3.2016  21:51
    Hanna (2011)

Film, který mi nemá co nabídnout (snad kromě dlouhých záběrů bez střihu). Akční snímek, v němž mě bavila přibližně jeden a půl akční scény... Příběh tupý, prázdný, skoro neexistující. Přesah? Ale prosím vás. Nezábavnější to je, když je na scéně náctiletá píča a žvatlá kokotiny. Nejlepší scéna je při "sesterském paktu" pod peřinou a to jenom proto, že mě velké detaily a kamera klouzající po kouscích těla dávají pocit, jako bych pod peřinou skutečně ležel.

<< předchozí 1 2 3 4