Setanta

okres Brno

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 4.12.2015  14:57
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Zpočátku mě to moc nebralo. Ale asi se čtvrtým dílem se to začíná parádně rozjíždět, lidé umírají, brutalita se stupňuje a já chci víc, víc, víc. Zamrzí absence většího naturalismu, občas bych uvítal více logiky. Potěší perfektně splněná Čechovova puška (co vejde do hry, v ní také zůstane a bude mít svoji klíčovou roli) a způsob, jakým scénáristé zachází se svými postavami (nemilosrdně). Na 5* to není, hlavně kvůli začátku, ale kdybych dal 4*, mám pocit, že bych podhodnotil.

• 21.11.2015  12:51
    Prospect (2014)

Luxus! Ten filmeček není bez chyb (první polovina by si zasloužil prokrátit), ale dojem, který ve mě zanechal... LUXUS! Kamera, která působí profesionálně, jednoduchý děj, který si vystačí s náznaky, fungující vztah otce a dcery, uvěřitelné herecké výkony, perfektní atmosféra, a když se věci začnou komplikovat, já se nakláním v sedačce čím dál blíž k filmovému plátnu a držím té holčině palce. LUXUS!

• 21.11.2015  12:35

Jednoduché, milé, za mě perfektní.

• 29.7.2015  21:25
    V hlavě (2015)

Fakt nevím, jak tenhle filmek zkousnou malé děti - ale tohle je první animák a čtvrtý film, který mě dokázal dojmout k slzám. Chci pubertální dvojku.

• 21.6.2015  22:01
    Daredevil (TV seriál) (2015)

PARÁDA! Jeden z mála seriálů/filmů, kde jsem měl o hrdiny skutečně strach, nebo věřil, že mohou zemřít. Děj se rozvíjí jako květina a až na jedno-dvě hloupá klišé směřuje k epickému konci. Na seriálové poměry skvěle zpracovaná akce (jejíž vrchol bohužel přichází už ve druhém dílu, kdy zcela nepokrytě vykrádá Oldboye, ale vykrádá ho s grácií). Na filozofické rovině se drží jediného tématu (má se zlu bránit zlem?), které omílá do nekonečna, až mě to v půli začalo nudit. S druhou půlí jsem ale ocenil snahu o propracování tématu do hloubky. A nejvíc ze všeho mě potěšil docela civilní kostým (škoda té směšné maškarády, kterou na sebe Murdock obleče v závěru). Chci druhou sérii! Rychle!

• 15.3.2015  10:39
    Babadook (2014)

Jeden z nejlepších hororů, jaký jsem měl to štěstí vidět. Všem "geniálním" komentátorům, kteří si stěžují na nedotaženost monstra, doporučuji zamyslet se nad ním jenom jako nad metaforou nad matčiným psychickým stavem. Skvělý herci, geniální zvuk, úžasně budované napětí. Love it!

• 8.2.2015  11:29

I fucking love it! Není to dokonalé, ale ten pocit, který jsem si z toho überpatetického závěru přesně podle anime odnášel - k nezaplacení, sakra, já měl slzy v očích! Anime se mi líbilo, ale nijak zvlášť ho nežeru, ani jsem ho nedokoukal. Tady jsem ale čučel jak puk, jak dobře dokázali převést patetickou a místy přepálenou animaci do hrané podoby, aniž by to (až na některé úlety) vypadalo trapně. Vtípky příjemné a umírněné, bojová estetika cool a místy dokonce uvěřitelná, perfektní hudba, kamera je místy skvělá a místy nudná, herecké výkony nehodnotím, páč asijci jsou stejně afektovaní jak operetní sebevražda, ale extrémně mě potěšila civilnost některých melodramatických scén. Prostě 5 hvězd si to objektivně nezaslouží, ale subjektivně je to tak na patnáct.

• 30.12.2013  00:03

A co když je to jinak? Co když není potřeba vnímat svět v zažitých společenských škatulkách? Co když neexistuje dobro, zlo, ani morálka? Co když, co když, co když... A ne, není to porno. Sex a Lucia je porno, Adelin svět je porno, Deník nymfomanky je porno. Tohle je - tohle je prostě jiné. Touhle jsou dlouhé poetické záběry, které nenudí, geniální kompozice, spojování prvků, které k sobě nepatří a spousta převrácených definic, pohledů a realit. Věci tu nejsou krásné. Sex zbavený hollywoodského pozlátka, série čůráků a poezie každodennosti. P.S.: Teď jsem se vrátil z kina, nemám nezkreslený pohled. Závěrečná minuta mi přinesla katarzi. Chci zbytek.

• 1.1.2013  23:51
    Kenpú denki Berserk (TV seriál) (1997)

Ono to není dokonalý. Souboje jsou dělaný tak, že se mává kusem železa nahoru dolů a občas se vystřelí z kanónu. Závěr anime je těžce neuspokojivý (tak neuspokojivý, že mě donutil přečíst si mangu, a vůbec toho nelituju, protože je to jedna z nejlepších věcí, které se mi kdy dostali pod ruku). Ale svět je tak temný, příběh krásně propletený, postavy k pomilování a zpracování při své statičnosti tak akční, že mi jeho neohrabané souboje připadají stokrát lepší než vystajlované battly moderních filmů. Jedno z nejlepších anime, jaké se mi kdy dostalo pod ruku. Btw, nadhodnota? Nula. Jen super zážitek.

• 8.8.2012  14:33

Žánrová jednohubka. Jednoduché, perfektně zpracované a s myšlenkou, byť veskrze primitivní. Mnohem efektnější než všichni tři celovečerní Punisheři.

• 5.7.2012  19:29
    Video Game High School (TV seriál) (2012)

Omg. Tupý, neoriginální příběh složený z tlupy klišé nahromaděných na sobě. Hlavní hrdina musí být roztomilý nemehlo. Potřebuje svýho Rona, Hermionu i Draca Malfoye. A samozřejmě nedostupnou lásku. Posere to, ale ne proto, že by byl špatný, jenom rozhozený. Pak se vrátí. Big finále. Stupidita nakvadrát, ale ZÁBAVNÁ a jedno každé klišé funguje na VÝBORNOU! A jedno každé z těch klišé je tak čisté a na nic si nehraje, že jsem se do něj zamiloval. Btw, jak každý tady říká, na to, že je to webseriál, má perfektní technické zpracování (i když všichni Ti "živí" hráči se chovají jako počítačem řízení enemy, hlavně aby si hero/antihero zastříleli). Těch 5* si to nezaslouží, ale přesně takový mám pocit po dokoukání poslední epizody.

• 1.6.2012  14:03

Klasická dobrodružka v líbivém sci-fi hávu. Je to vtipné, je to hravé, je to cheeze, je to akční, zábavné a stupidní, pořád se něco děje, postrádá to vyšší ambice. Vypněte mozek. Vemte si popcorn. Nic neočekávejte. Bavte se. Já chcu dvojku!

• 19.5.2012  02:34

Vtipné, byť ne třeskutě, ulítlé, byť ne příliš, místy mírně nevyrovnané tempo, hlavně však dokonale absurdní, inteligentní satira kritizující současný konzumní (nenajdu lépe se hodící slovo) svět a jeho zvrácenou představu společenské morálky. K dokonalosti tomu něco chybí, ale zatím je to ve mě tak silné, že jasná 5ka. P.S.: Neviděl jsem Volný pád, tak možná adoruju špatný film.

• 27.3.2016  11:19

Občas sklouzává k přiblblým vtípkům (za to tu hvězdu dolů), právě proto je silný hlavně v momentech, kdy hraje navážno. A ne, možná by to nebyl tak dobrý snímek, kdyby polovina záběrů nebyla autentických, natáčených na ulici mezi živými lidmi. Kniha doslovná nebyla, snímek ano, a poprvé mám pocit, že je tomu dobře. Protože věřím že to tady může být zase - a mnoha lidem by to nevadilo.

• 5.3.2016  13:09
    Frankensteinova kronika (TV seriál) (2015)

Atmosferické, povedené, se zajímavým příběhem. Jediné mi ušlo, totiž chování hlavního záporáka, a k tomu černému detektivovy by se jistojistě chovali mnohem hůř. Žádná z postav není vyložený klaďas, což mám setsakramentsky rád, a rozpačitý detektiv Sean je prostě sympaťák.

• 26.12.2015  22:25

Vlastně to není originální, šokující, ani kdovíjak odvážné. Je to jenom kvalitně zpracovaný zajímavý nápad. Ale kvůli té poslední větě dávám o hvězdičku víc, neboť je pro mě hrozně důležitá: "Pověz mi, co by měl v takové chvíli říct dospělý člověk dítěti?"

• 21.11.2015  12:59
    The Landing (2013)

Herci nedokážou sehrát tu velkotonážní nálož emocí, která se tu po nich chce, uvěřitelně. Ale snaží se. Příběh i způsob, jakým je vyprávěn, je parádní. Motivace postav místy pochybná, leč odpusťme jim, a pointa rozhodně stojí za to. Záběr na kluka, který se v krvavém západu přibližuje k vesmírné kouli, mi ještě dlouho bude trčet v kebuli.

• 21.11.2015  12:56

Vtipná absurdní jednohubka. Typ humoru, jaký známe z American Pie (o kozách, ale v tomto případě bez koz), příběh pracující s lidskou stupiditou rozhodnutou lovit ryby granátem.

• 21.11.2015  12:41
    R´ha (amatérský film) (2012)

Solidní animace, dobře předaný příběh, úderná, leč předem snadno odhadnutelná pointa.

• 6.11.2015  22:55
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

1. série: **** Pěknej náběh, super gore momenty, zcela nesympatičtí hrdinové, které jsem si časem zamiloval. Mírně repetetivní akce, zajímavej příběh. Hodně fajn pojetí upírské legendy, takhle to mám rád. 2. série: *** Dostavuje se rozplizlost (hlavně v druhé polovině série), stupidita i nelogičnost, ale příběh se vyvíjí, pomalu, ale vyvíjí. Od scénáristů jsem čekal víc. Atmosféru si to udrželo dobrou, některé díly jsou hodně super a já si nemůžu pomoci, než se těšit na třetí řadu.

• 22.8.2015  22:32
    Muž odnikud (2010)

O tolik lepší než stupidní John Wick, který zapomněl svojí přímočarou tupost vykompenzovat humorem, nebo emocemi. Tohle taky není vtipné, ale aspoň efektně syrové a asijsky procítěné (což někoho sere a někdo - já - to má rád).

• 21.6.2015  22:04

Kéž by to byl 10-dílný seriál. Skutečně oceňuji tu snahu dostat se každé postavě pod kůži. Jenomže ve 2 hodinách na to prostě není místo. Zbývá akce. Třeskutá akce. Nezáživná akce. Patetická akce. Aspoň že ty hlášky prší jako meteory na Millennium Falcon.

• 21.6.2015  22:02

Přesně ten druh nadhledu, který u filmů miluji. Třeskutá zábava to není, ale k pomilování to je. Snad jediný Marvelácký snímek, na který se s chutí podívám podruhé, potřetí, po desáté.

• 4.4.2015  17:57

Tohle dílko vnímám v jasném kontrastu k tolik populárnímu Kigsmanovi, který ze zabíjení dělá zábavný lunapark. Tady je zabíjení vážné a bolí. Matty přirovnává styl vyprávění příběhu videoherní estetice. Nevím, možná, mě to nepřišlo. Ale možná bych si přál více podobných videoher... kde zabíjení nebude bráno na lehkou váhu.

• 29.11.2014  10:39

Filmy sice nekonzistentní, ale sršící tak úžasnými nápady, že mu rád všechno odpustím. Za mě stokrát lepší než americké "hurónské" animáky.

• 22.2.2014  21:55

Díky té zuřivé béčkovosti a očividnému "take it ease, bro" - taky protože jsem to sledoval v letadle s 30hodinovým spacím deficitem, mizerným zvukem, na malé obrazovce a nic lepšího nebylo k dispozici - se mi to líbilo mnohem víc než jednička. Střeva a vrtulník rulez. Těším se na trojku a to jsem dvojku vůbec nechtěl vidět. A Rodrigueze je magor. Už chápu, že se mají s Tarantinem rádi.

• 22.2.2014  21:51

Spíše roztomilé než vtipné, v rámci animáků originální, hoooodně písniček (lepších i horších). Má to pár chvilek, které mě úplně netěší, ale má to i severské trolly a ty mě těší dvojnásobně. Na vlásku v bledě modrém, ale protože Na vlásku bylo super, těším se na další podobné kousky.

• 12.1.2014  00:38

Druhý díl Nymfomanky je paradoxní. Je kratší, má větší spád, uteče rychleji. Když končil, připadal jsem si ochuzený. "To ještě nemůže být konec, já chci další povídku." Ale ta už nemá přijít. Stejně tak když přichází konec, říkám si "Tohle je levný, já nechci takový konec" A pak přijde skutečný konec a ten mě zmrazí ještě víc. Já nechci tenhle konec, chci radši ten předcházející! Navíc při dodatečném pohledu tomu konci nevěřím: z její strany je to příliš přehnaná reakce. Ale Trier nám řekl, co chtěl, já si to v tom našel, i když ostatní nemusí. Druhý díl není tak zábavný, nemá tolik překvapivých pohledů na věc, ale v mnoha chvílích se mi dostává pod kůži víc než první, vyvolal reakce, které první nedokázal. Konec konců, tohle nemá být rozdělený film, ten se má koukat v kuse, a tak bych ho měl i posuzovat. Já chci Trierovu verzi a chci ji celou a potom budu moci vynést konečný soud. Mám-li totiž hodnotit tento film jako samostatný, tak je výrazně slabší a mnohem méně uspokojivý než předchozí díl. Možná je to tím, že je mnohem krutější.

• 30.6.2013  13:44

Po dokoukání filmu tradičně nerozumím ničemu, ale zůstává ve mně Pocit. Stejný pocit, jaký mám po každém Evangelionu, nedefinovatelné cosi, kvůli kterému to sleduju. Je to nepříjemné, ale je to super. Doporučuje 11 magorů ze 12.

• 31.5.2013  10:35

Typický Luhrmann. Opulentní, surrealistický, nablýskaný, barvičkovský, přestylizovaný, plýtvající vším, čím je možné plýtvat. Ach, jak já Tě za to miluji, Luzi, znovu jsi mě tím dostal a jenom za to máš tu 4*. Tentokrát ale taky nezvykle odosobněný, neemocionální, s nevyrovnaným příběhem, který se táhne jako hodně fajnová žvejkačka. Aspoň že to má tak parádní soundtrack.

<< předchozí 1 2 3 4