Setanta

vojta žák

okres Brno

2 body

• 20.1.2013  00:02

Katarze. Ten film není dokonalý. Pořád mám pocit, že mi chybí hloubka (kterou bych asi našel v knížce), tempo je nevyrovnané a Emma Watson na můj vkus poněkud přehrává. Ale ta dokonalá lovestory o bandě loozerů, z nichž každý má nějakého kostlivce ve skříni, a přesto se nevzdávají a ruku v ruce se s tím rvou, mě naprosto dostávala, zas a znovu a znovu a znovu a finále bylo tím, co už jsem zmínil - katarzí.

• 1.1.2013  23:41

Rozhodně lepší než první film. Vymizela sekvenčnost, film je složen z pevného, uceleného celku protkaného luxusními bitvami a famózním závěrem. Možná je to tím, že tahle část příběhu je složena ze skutečně silných momentů. CGIčko je na můj vkus moc barvený, nehodí se mi k temnému berserkovskému světu, ale to už su hnidopich. V reakci na Wysche, 100men-slayer-scene je podle mě délkou vcelku uměřená, Zoddův meč považuji za postradatelný motiv, jen ta Casčina přeměna byla skutečně dost rychlá.

• 22.12.2012  23:50

Ten film rozhodně není dokonalý. Má své mouchy, hlavně herecké výkony dětí a to, že povídky jsou ve své kostře v podstatě totožné, a tudíž na podruhé, třetí, čtvrté nudné a nudnější. Film má ale spoustu kladů. Jima Carreyho, perfektní dark, místy skoro steam punk vizuál, nádherně černý humor, jistou milou krutost, a v neposlední řadě perfektní poselství, které by si měli všichni, co kdy měli co do činění s výchovou dětí, připomínat zas a znova a znova. P.S.: Nezapomínejte kousat, přátelé.

• 13.11.2012  16:53

Mrazivé, atosferické, tajemné, dechberoucí... geniální kamera, geniální obrazy, geniální zkratky. Všechno to má jednu velkou chybu. Samoúčelnost. Jak Vás příběh vtahuje hlouběji a hlouběji a Vy čím dál tím víc chcete zát otázky, abyste nakonec zjistili, že je to podvod, že pointa udělala krok stranou a ačkoliv zodpoví hlavní otázku, připraví celý film o jeho smysl. Budiž, Svět je jen iluze, ale zapomněli jste nám říct, jak se zachovat, když si to konečně uvědomíme. Přesto se mi to moc líbilo, takže 4*

• 10.10.2012  20:02
    Baccano! (TV seriál) (2007)

Tvůrcům Baccana! se nedá upřít odvaha, protože nejenom že si pod sebou podřezávají větev už prvním dílem, kterému prostě nemáte šanci porozumět (poslední díl je totiž v podstatě závěrečným dílem, i když to není poznat), ale i celým způsobem vyprávění, který je často až zbytečně mozaikový, rozkouskovaný a zmatený. Ne, tvůrci divákovi skutečně nic neulehčí. Na druhou stranu dostanou příběh, v němž se příjemně mísí akce, gore, pro anime typicky švihlý humor a zajímavý příběh, krajně překombinovaný příběh, od kterého jsem přece jenom čekal víc. Postav je na 13 dílů skutečně přehršel a skoro každá by si zasloužila dvojnásobek prostoru, z čehož vyplývá, že nejsou skutečnými charaktery, spíše jakýmisi črtami, ale stejně si mezi nimi najdete své oblíbence. Ty postavy jsou totiž dokonale šílené! Rozhodně stojí za zhlédnutí, kvůli atmosféře, kvůli postavám a kvůli neortodoxnímu způsobu vyprávění.

• 4.9.2012  22:36

Steam-punkové guilty plesure. Btw, na motivy seriálu BBC z roku 1965-69 (104 epizod). Jinak co si budeme povídat, je to pi*ovina, prostě musíte očekávat šílenství, a pak se Vám to třeba bude líbit tolik jako mně.

• 4.9.2012  22:30

Pět hvězdiček nemůžu dát jenom proto, že se jedná o operu, a ty mi přece jenom nesednou. Režisérsky a vizuálně ovšem geniální podívaná (zeď z lidských tváří mě bude ve snech provázet ještě hodně dlouho).

• 27.8.2012  23:28

Film o snech a film o dospívání zobrazený v nádherné metafoře, která se ve své dokonalé kráse vyloupne až v samotném závěru. A pak i ten šílený prolog začne dávat smysl. Nádherná hudba. Perfektní herci. Chytrý příběh. Rozhodně to není film por každého. Musíte přistoupit na šílenství postav a absurdity v těsném waltzu s naprostou normalitou života. To je ten děsivý svět mezi dětstvím a dospělostí, o němž se tu mluví.

• 12.8.2012  14:48

Bleach filmy jsou divný (ostatně i seriál šel do kytek a manga ho následuje), MoN je z nich však nejlepší. Na rozdíl od ostatních nabízí něco jako Love story, navíc velice smutnou a dojímavou (doporučuji si počkat na scénu po závěrečných titulcích, jinak probrečíte celou noc). Co se týče animace, je o úroveň výš než seriálová, ale všechny postavy v pozadí jsou strnulé. Jinak, ve filmu vystupuje příliš mnoho postav, záporáci jsou nedotažení, závěrečná bitva mi přišlá příliš barvičková a bez opravdových soubojů. Nejlepší stránkou prostě zůstává za romantická linka a příběhová poezie.

• 2.8.2012  00:17

Úžasně atmosferické dílko s poněkud pomalejším tempem vyprávění, které může někoho umořit. Zajímavě zkombinovaný příběh a prostředí (ani na třetí a čtvrtý pohled mi spojení Finska a Číny nejde dohromady, ale v tom filmu to přesto zafungovalo). Pro mě je to poezie. Film není perla, ale rozhodně pěkná zlatá mince, která stojí za zkouknutí. A možná i za druhé.

• 31.7.2012  23:07

Tohle je přesně ten typ filmu, kterému odpustím skoro všechno. Proč? Protože se nebere vážně! Všechno cool, co hrdinové provedou, je okamžitě nějak shozeno! Maskami počínaje. Přitom to má šťávu. Hrdinové samozřejmě vydrží i atomovku do břicha, ale nádavkem stejně tolik vydrží i záporáci. Akce je super, i když tomu chybí něco opravdu bomba, příběh poněkud horší, ale dá se. Při srovnání s předchozími díly má týmovkou nejblíže k jednotce, bláznivostí akcí zase k Woově dvojce. Bird tomu ale hodil parádní nadhled, takže jsem se chlámal od začátku do konce. Ano, M:I se začíná stávat krásnou sebeparodií, ale mě ten vývoj docela vyhovuje.

• 2.7.2012  23:26
    Paprika (2006)

Vtipné, napínavé, místy akční, surrealistické, kouzelné. Ze začátku jsem čekal Freudovskou psychoanalýzu, dostal jsem ji v poněkud lite verzi, o to to ale bylo zábavnější. Finále bylo teda hodně wtf a skor bych si ho odpustil, stejně tak záporáky bych uvítal méně maniakální, ale celkový požitek mi to vážně zkazit nemohlo. Nemůžu tomu dát 5*, ale ten film můžu milovat.

• 28.6.2012  15:09
    Glee (TV seriál) (2009)

Glee rovná se nadsázka. Charaktery musí být vyhrocené, situace musí být vyhrocené, chování musí vyhrocené. Je to skečovité, může to působit tupě, ale umožňuje to vyjádřit myšlenku každého dílu. A to je důvod, proč mám Glee rád. Ach, počkat - ono se tam vlastně i zpívá, že?

• 24.6.2012  13:29
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

Je to gore. Je to akce. Je to porno (s přihlédnutím k dětským postavičkám v celku perverzní). Je to humor. Je to emoční žďímačka největšího stupně. Když se zamyslím nad dějem seriálu, musím přiznat, že je poněkud hloupý a zbytečný. Při sledování mi to ale nepřišlo. První díl mě nechytnul, ale další mě pohltily a já je hltal a jeden každý mě provedl extrémy nezastavitelný smích až absolutní smutek. Dokonale to reprezentuje polarizace hlavní postavy - roztomiloučká Nyu, kterou miluju, a strašlivá Lucy, kterou nenávidím už od okamžiku, co v úvodu odkrouhla onu roztomiloučkou a naprosto nevinnou sekretářku. Seriál může být pro někoho prázdná (gore) telenovala. Pro mě je to příběh o dobru a zlu, které se skrývají v každém člověku, o nezbytnosti přátelství a lásky i o bolesti zrady, o nebezpečí nesnášenlivosti k jinakosti i o zbytečné bolesti, kterou trpí jedni od druhých pro chyby třetích.

• 20.6.2012  00:42
    Aragami (2003)

Nejsou to čisté 4*, spíše obligátních 75%. Chybí tomu totiž nějaký větší význam - ten vtípek na závěr sice pobaví, ale film nevyzvedne. Zůstává čistě provedení, které ukazuje, že film, kde se 90% času jenom sedí a mluví - a to ani o ničem hlubokém, významném, velkém, nebo alespoň zajímavém pro normálního člověka - může fungovat. Protože každá věta je důležitá a každá někam posouvá příběh a vy se vlastně pořád dostáváte dál. Souboje jsou samozřejmě fajn, i když nenadchnou (a místy fakt bylo vidět, jak sekají do vzduchu, omg). Ze začátku poněkud hrozí nuda, prvních deset minut krizových. Pokud vydržíte, asi vás to chytne. Stojí to za to, ale zapamatování-hodný film to - bohužel - taky není.

• 14.6.2012  15:35

Krásná úleťárna a trochu jiný film, takové mám rád. Jediný, s čím nejsem spokojený, je rytmus děje a s tím, že jsem nepochopil smysl filmu.

• 14.6.2012  15:19
    Camelot (TV seriál) (2011)

Já to nechápu. Co proti tomu seriálu všichni mají? Rozhodně je lepšíá než popcornový Spartakus. Možná že nemusí chytnout v prvních dílech (mě chytnul). Ale s každým dalším je lepší a lepší až k naprosto briliantnímu finále. Možná se Merlin chová poněkud neologicky, možná vás některé postavy budou štvát. Já je miluju všechny (kromě jeptišky). Perfektní výplň mezi Hrou ot ny. Podobná vizáž, podobný styl. Ne tak dobrý, ale rozhodně lepší než místních 50 %.

• 14.6.2012  15:15

Sympatická podívaná, parádní základní myšlenka. Bohužel, logika šla ke všem čertům. Proč po někom, kdo hrozí rozložit systém, jde všeho všudy pět policistů? Proč ve světě, kde někoho zabuijí za pár hodin, pobíhá jediná zloičinecká banda? Proč mají všichni natolik altruistické chování, že když mezi ně vběhne holka s milionem let v kompjútru, tak jí nerozbijou hubu a nezmizí? Mohli bysme tu mít alespoň solidní zdrhačku, ale ani ta se moc nekoná. Přesto mě to bavilo a bavilo mě to hodně. Proto taky tak dobré hodnocení.

• 14.6.2012  15:11
    The Joker Blogs (TV seriál) (2008)

S každým dalším dílem drsnější a drsnější. Doporučuji u toho vydržet. Samozřejmě, logika místy postavená na hlavu, Joker není Ledger, ale i tak je to paráda z níž mě mrazí.

• 11.6.2012  01:49

Příběh a postavy jsou dokonale neoriginální, zvratky takřka klišovité. To ale vynahrazuje krásně rozehrátý vztah ústřední dvojice, parádní souboje a nádherný hudební podkres a celkově parádní zpracování díky němuž mám ještě několik hodin po shlédnutí filmu velice příjemný pocit. Asi si to někdy shlédnu znovu a to já obvykle nedělám.

• 27.5.2012  11:45

Jsem z toho rozpačitý. Doufal jsem, že to bude akčnější, efektnější, plynulejší. Je to skoro ještě sekvenčnější, často poněkud zmatený, negraduje to tak dobře jako origoš... hlavní problém mám ale s herci. Craig je moc gorila, abych ho viděl jako Blomkvista a Mara je moc uhlazená a pěkná, není tak syrově skvělá jako její předchůdkyně. A proto taky nakonec zůstanu u originálu. Oba jsou to skvělé filmy a někomu možná více sedne tenhle. Pro mě ale norský snímek vyhrává ve volbě herců a v tom, že to není Hollywood.

• 21.5.2012  10:09

Trochu míň líbivá, ale o to hravější animace, trochu divný, ale o to vtipnější svět :) Není to tak docela mainstream, ne každý to zkousne, ale je to nádherný a vtipný snímek. Jen by mě zajímalo, co by na něj řekly děti.

• 28.2.2012  12:55
    Pád do tmy (2005)

Zbytečně dlouhý úvod, který bych ocenil, kdyby výrazněji přispěl k charakterizaci hlavních postav. K té ale ve skutečnosti nedojde, a tak si vy výsledku musím oblíbit hrdinky jenom na základě archetypálních prvků, načež se stane, že ve výsledku mám nejradši „mrchu“ (a navíc nemám pocit, že to je mrcha, tou je pro mě hlavní hrdinka). Jakmile se ale dostaneme do jeskyní, přichází brutální klaustrofobie, s nástupem monster to dostává drive a hororové intence a závěrečná tečka mě tak potěšila, že tomu snad dám o hvězdu navíc. 70%

• 19.9.2016  00:06
    Redline (2009)

Barevný bordel a nic víc. Neskutečně úžasná animace. Neskutečně šílené vize. Primitivní příběh, který je vyprávěn tak prasáckým způsobem, že mu stejně není rozumět. Zcela zbytečná linka s army. Způsob, jakým si japonci představují bio-weapon, je fascinující. Dívat se na to nemá moc smysl, pokud si fakt nechcete užít výmaz mozku, protože tahle věc IQ zabíjí. Ale když se ožerete nebo zhulíte nebo tak něco, asi to bude fajn. Pravda je, že jsem si to docela užil i za střízliva. Ale znovu to už nezapnu.

• 21.2.2016  21:32
    Da Vinciho démoni (TV seriál) (2013)

Perfektní námět, který strašlivým způsobem dojíždí na scénáristickou stupiditu. První série, rozhodně ne dokonalá, ale přinejmenším zajímavá, je nakonec tím nejlepším z celého seriálu. Druhá se ztratí kdesi v hledání Ameriky, třetí zase doplácí na nezvládnutou snahu o epičnost a neúnosnou míru nelogičností. Lorenzova linka je od 2. série zcela zbytečná, neboť na vývoj čehokoliv, co se děje na plátně, nemá ve výsledku nejmenší vliv. Zrovna tak spoustu z toho, co dělá Leonardo, nemá žádný smysl a hrabě Riario, jakkoliv je to zajímavá postava, je natolik nestálý charakter, až se zdá, že si s ním scénáristé dělají, co se jim zrovna hodí. Velice pozitivně ale hodnotím vývoj vztahů mezi jednotlivými postavami, sympatickou brutalitu, která ovládá celou třetí sérii, humor, Vlada Draculu, který je k pomilování creepy, vrážení kudel do zad i celkovou atmosféru. Jen bych si přál, aby Leonardo nikdy neopustil Florencii (dobře, možná Florencii a Řím) a kdyby se místo epičnosti soustředili spíše na politiku, detektivku a hravost.

• 13.2.2016  21:59
    Deadpool (2016)

Od Deadpoola jsem si sliboval hlavně koule. Kouli má jen jednu a místy (např. při akčních scénách) poněkud olezlou, ale zachraňuje to tím, jakej je to kurňa sympaťák. Zkuste nemilovat někoho, kdo vám radí rozsekat vašeho soka v lásce na maličké kousky. Příběh je slaboučký, způsob vyprávění ne tak docela funkční (leč snaží se), režie neohromí a místy se film bere zbytečně vážně. Ale i tak jsem se bohovsky bavil. A vzhledem k tomu, jakou má film fanouškovskou podporu, věřím v jeho komerční úspěch, čili i filmovou dvojku, která si snad už koule udrží obě.

• 13.12.2015  10:01

Velké ANO akci, příběhu a vtipu. Velké NE způsobu vyprávění příběhu, v němž veškeré emoce jsou ukřičené, main hero je za trotla s ampulí adrenalinu místo mozku a kde jsou všechny postavy ve správným okamžiku na správným místě víc než v Romeině a Juliánovi.

• 21.11.2015  12:48
    Jsem větší a lepší (studentský film) (2007)

Málokdy se najde český snímek, který by ve mě nezanechal pocit "tady je něco špatně". Ani tento není výjimkou. Ne že by na něm bylo objektivně něco špatně. Jenom to není dost, anebo je to zbytečné. Viz zcela zbytečné sci-fi propriety, které nám létají všude kolem hlavy. Technicky nedotažené, místy nápadité (měnící se sgrafity), ale pro příběh zcela zbytečné, netřeba nic jiného než robot. Herecké výkony teatrální a to nejenom, když jsme v divadle. Předání příběhu zmatečné, absentující pocit vyvrcholení nebo silné pointy, všechno mi to jeden v jednom flow. A ten závěr... inu, mám pocit, jako by mi ten film neměl co říct.

• 21.11.2015  12:37
    State Zero (2015)

Vizuál na solidní úrovni, to be continued na konci ale zanechává hořkou pachuť v ústech. Až budou venku všechny díly, snad budu hodnotit jinak.

• 19.9.2015  20:49
    Zvrácený (2002)

Nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby to bylo vyprávěno chronologicky a ne tak klipovitě, bylo by to mnohem silnější.