Setanta

vojta žák

okres Brno

2 body

• 30.12.2013  00:03

A co když je to jinak? Co když není potřeba vnímat svět v zažitých společenských škatulkách? Co když neexistuje dobro, zlo, ani morálka? Co když, co když, co když... A ne, není to porno. Sex a Lucia je porno, Adelin svět je porno, Deník nymfomanky je porno. Tohle je - tohle je prostě jiné. Touhle jsou dlouhé poetické záběry, které nenudí, geniální kompozice, spojování prvků, které k sobě nepatří a spousta převrácených definic, pohledů a realit. Věci tu nejsou krásné. Sex zbavený hollywoodského pozlátka, série čůráků a poezie každodennosti. P.S.: Teď jsem se vrátil z kina, nemám nezkreslený pohled. Závěrečná minuta mi přinesla katarzi. Chci zbytek.

• 12.1.2014  00:38

Druhý díl Nymfomanky je paradoxní. Je kratší, má větší spád, uteče rychleji. Když končil, připadal jsem si ochuzený. "To ještě nemůže být konec, já chci další povídku." Ale ta už nemá přijít. Stejně tak když přichází konec, říkám si "Tohle je levný, já nechci takový konec" A pak přijde skutečný konec a ten mě zmrazí ještě víc. Já nechci tenhle konec, chci radši ten předcházející! Navíc při dodatečném pohledu tomu konci nevěřím: z její strany je to příliš přehnaná reakce. Ale Trier nám řekl, co chtěl, já si to v tom našel, i když ostatní nemusí. Druhý díl není tak zábavný, nemá tolik překvapivých pohledů na věc, ale v mnoha chvílích se mi dostává pod kůži víc než první, vyvolal reakce, které první nedokázal. Konec konců, tohle nemá být rozdělený film, ten se má koukat v kuse, a tak bych ho měl i posuzovat. Já chci Trierovu verzi a chci ji celou a potom budu moci vynést konečný soud. Mám-li totiž hodnotit tento film jako samostatný, tak je výrazně slabší a mnohem méně uspokojivý než předchozí díl. Možná je to tím, že je mnohem krutější.

• 21.11.2015  12:59
    The Landing (2013)

Herci nedokážou sehrát tu velkotonážní nálož emocí, která se tu po nich chce, uvěřitelně. Ale snaží se. Příběh i způsob, jakým je vyprávěn, je parádní. Motivace postav místy pochybná, leč odpusťme jim, a pointa rozhodně stojí za to. Záběr na kluka, který se v krvavém západu přibližuje k vesmírné kouli, mi ještě dlouho bude trčet v kebuli.

• 31.5.2013  10:35

Typický Luhrmann. Opulentní, surrealistický, nablýskaný, barvičkovský, přestylizovaný, plýtvající vším, čím je možné plýtvat. Ach, jak já Tě za to miluji, Luzi, znovu jsi mě tím dostal a jenom za to máš tu 4*. Tentokrát ale taky nezvykle odosobněný, neemocionální, s nevyrovnaným příběhem, který se táhne jako hodně fajnová žvejkačka. Aspoň že to má tak parádní soundtrack.

• 22.2.2014  21:57

Avatar na entou. zhruba stejně zábavné. Tuctové, neoriginální, téma "přátelé jsou důležití" se už asi nedalo uchopit nudněji. Ale má to ten švihlej vizuál, crazy nápady a vůbec, do letadla dobrý.

• 16.10.2012  00:04

A tak vidličky zachránily národ. Na nic jsem se tolik netěšil s nadějí, že to bude guilty pleasure kokotina. Inu, tak je to jenom kokotina. Žádné charaktery, žádná logika, žádný příběh, jenom série více či méně nelogických, klišoidních a násilně kulervoucích obrazů poslepovaných dohromady, ale nic z toho by nevadilo, kdyby to mělo to, co dosud všechny Timurovy filmy: nadhled. Toho tu je ale asi tolik, jako v norském psychodramatu, ačkoliv místy se zdá, že by tam měl být, že to snad jen producenti ho všechen zametly pod koberec. Ale upřímně si myslím, že to Timur prostě zkopal. Jestli i ta knížka byla takhle debilní, tak nechápu, jak někoho napadlo udělat z ní film.

• 20.6.2012  00:30

Ne! Prvotní dojmy po zkouknutí ryze negativní. Ne že by to bylo špatné, ale ve srovnání se seriálem (natož s perfektní mangou)... Film sází jenom na animaci. Ta je perfektní, poprvé, co jsem Gutse viděl skutečně šermovat a ne jen máchat mečem doleva doprava a půlit všechno, co je v cestě. Má pěknou hudbu - ale neumí s ní pracovat (alespoň takové základní věci, jako ztlumit ji ve správnou chvíli). Charaktery postav jsou tak zběžně načrtnuté, až mi to přijde odfláklé. A hlavně - dějové zrychlení. Věci nemají vlastní tempo, dějí se ráz na ráz, aniž by si autoři s jednotlivými situacemi pohráli. Výsledkem je, že ona primitivní animace seriálu pro mě měla mnohem větší atmosféru a emoce než tahle hypersuperskvělá pastva pro oči. Přesto nechci tenhle počin úplně odstřelit - když už pro nic jiného, tak proto, že úvodní titulky naznačovaly rozšíření seriálu o další události mangy. A na to já se těším jako děcko na Vánoce.

• 1.1.2013  23:41

Rozhodně lepší než první film. Vymizela sekvenčnost, film je složen z pevného, uceleného celku protkaného luxusními bitvami a famózním závěrem. Možná je to tím, že tahle část příběhu je složena ze skutečně silných momentů. CGIčko je na můj vkus moc barvený, nehodí se mi k temnému berserkovskému světu, ale to už su hnidopich. V reakci na Wysche, 100men-slayer-scene je podle mě délkou vcelku uměřená, Zoddův meč považuji za postradatelný motiv, jen ta Casčina přeměna byla skutečně dost rychlá.

• 20.1.2013  00:02

Katarze. Ten film není dokonalý. Pořád mám pocit, že mi chybí hloubka (kterou bych asi našel v knížce), tempo je nevyrovnané a Emma Watson na můj vkus poněkud přehrává. Ale ta dokonalá lovestory o bandě loozerů, z nichž každý má nějakého kostlivce ve skříni, a přesto se nevzdávají a ruku v ruce se s tím rvou, mě naprosto dostávala, zas a znovu a znovu a znovu a finále bylo tím, co už jsem zmínil - katarzí.

• 30.6.2013  13:44

Po dokoukání filmu tradičně nerozumím ničemu, ale zůstává ve mně Pocit. Stejný pocit, jaký mám po každém Evangelionu, nedefinovatelné cosi, kvůli kterému to sleduju. Je to nepříjemné, ale je to super. Doporučuje 11 magorů ze 12.

• 13.12.2012  03:15

Jacksone, ty parchante, jak jsi mohl? Odpustím ti, že z toho chceš vytřískat svinský prachy a natahuješ to, jak je jenom možný, i když nemáš co vyprávět. Odpustím ti, že tam cpeš zbytečné postavy, jenom aby si to divák snadněji propojil s LOTRem. Co Ti ale neodpustím je, že z toho děláš větší disnyovku, než jsou piráti z karibiku. Nedopustím ti, že mám místy pocit, jako bych se díval na warcraft a jindy zase, jako že sleduji uchylný remake Mrazíka. Neodpustím ti debilitu některých postav, zbytečnost mnohých scén i potřebu ulělat ze všeho natolik kulervoucí akci, až je jenom trapná. On je Hobit pořádné dobrodružství samo o sobě, i bez toho, aby Bilbo skákal skřetům na hlavy a projížděl se na kolenech rvoucích se kamenných obrů. A čím jsi mě naštval snad nejvíc, že když už z toho chceš mít mermomocí komedii, tak dokonale zavrhuješ Tolkienův milý a inteligentní humor, ale cpeč tam svoji Hollywoodskou třeskutost. Jestli tě někdy uvidím na živo, donutím tě trpět. P.S.: Na druhou stranu, solidní řemeslo, pořádná dávka melancholie a úprk před gobliny mě svým Indiánajonesovstním dokázal zvednout ze židle. Takže za 3. P.S.P.S.: Debilní 3D

• 1.6.2012  14:03

Klasická dobrodružka v líbivém sci-fi hávu. Je to vtipné, je to hravé, je to cheeze, je to akční, zábavné a stupidní, pořád se něco děje, postrádá to vyšší ambice. Vypněte mozek. Vemte si popcorn. Nic neočekávejte. Bavte se. Já chcu dvojku!

• 3.1.2014  22:25

Velké zklamání. Nádherný vizuál je prvním a posledním kladem tohoto filmu - i když možná je to i tím, že jsem to musel sledovat s dabingem a ten mě ubíjel. Nudná kamera, příšerná režie, scény poslepované vteřiňákem, bídná gradace, neskutečná teatrálnost (a to já mám teatrálnost rád!!) a odporně deklamující Depardieu. Boreček je skrytej komunista a na co nakonec zmůže po svým velkým proslovu? Ach, jak jsem se na ten film těšil, tak o to víc mě nakrk.

• 22.2.2014  22:00

Zábavné - ale taky docela zbytečné a prázdné.

• 8.2.2015  11:29

I fucking love it! Není to dokonalé, ale ten pocit, který jsem si z toho überpatetického závěru přesně podle anime odnášel - k nezaplacení, sakra, já měl slzy v očích! Anime se mi líbilo, ale nijak zvlášť ho nežeru, ani jsem ho nedokoukal. Tady jsem ale čučel jak puk, jak dobře dokázali převést patetickou a místy přepálenou animaci do hrané podoby, aniž by to (až na některé úlety) vypadalo trapně. Vtípky příjemné a umírněné, bojová estetika cool a místy dokonce uvěřitelná, perfektní hudba, kamera je místy skvělá a místy nudná, herecké výkony nehodnotím, páč asijci jsou stejně afektovaní jak operetní sebevražda, ale extrémně mě potěšila civilnost některých melodramatických scén. Prostě 5 hvězd si to objektivně nezaslouží, ale subjektivně je to tak na patnáct.

• 21.11.2015  12:41
    R´ha (amatérský film) (2012)

Solidní animace, dobře předaný příběh, úderná, leč předem snadno odhadnutelná pointa.

• 21.5.2012  09:21

Pořád jsem mezi 3 a 4 * a nemůžu se rozhodnout. Film má potenciál, úžasnou atmosféru, perfektní herce, zajímavou zápletku, vtip. Mohlo z toho být perfektní politikaření, pletichaření a nevím co všecko. Tak proč postavy vždycky jenom přijdou, dají si do držky a odkráčí? Je to dobrý film. Ale mohl být zatraceně lepší.

• 8.8.2012  14:33

Žánrová jednohubka. Jednoduché, perfektně zpracované a s myšlenkou, byť veskrze primitivní. Mnohem efektnější než všichni tři celovečerní Punisheři.

• 5.7.2012  19:29
    Video Game High School (TV seriál) (2012)

Omg. Tupý, neoriginální příběh složený z tlupy klišé nahromaděných na sobě. Hlavní hrdina musí být roztomilý nemehlo. Potřebuje svýho Rona, Hermionu i Draca Malfoye. A samozřejmě nedostupnou lásku. Posere to, ale ne proto, že by byl špatný, jenom rozhozený. Pak se vrátí. Big finále. Stupidita nakvadrát, ale ZÁBAVNÁ a jedno každé klišé funguje na VÝBORNOU! A jedno každé z těch klišé je tak čisté a na nic si nehraje, že jsem se do něj zamiloval. Btw, jak každý tady říká, na to, že je to webseriál, má perfektní technické zpracování (i když všichni Ti "živí" hráči se chovají jako počítačem řízení enemy, hlavně aby si hero/antihero zastříleli). Těch 5* si to nezaslouží, ale přesně takový mám pocit po dokoukání poslední epizody.

• 19.5.2012  02:34

Vtipné, byť ne třeskutě, ulítlé, byť ne příliš, místy mírně nevyrovnané tempo, hlavně však dokonale absurdní, inteligentní satira kritizující současný konzumní (nenajdu lépe se hodící slovo) svět a jeho zvrácenou představu společenské morálky. K dokonalosti tomu něco chybí, ale zatím je to ve mě tak silné, že jasná 5ka. P.S.: Neviděl jsem Volný pád, tak možná adoruju špatný film.

• 14.6.2012  15:19
    Camelot (TV seriál) (2011)

Já to nechápu. Co proti tomu seriálu všichni mají? Rozhodně je lepšíá než popcornový Spartakus. Možná že nemusí chytnout v prvních dílech (mě chytnul). Ale s každým dalším je lepší a lepší až k naprosto briliantnímu finále. Možná se Merlin chová poněkud neologicky, možná vás některé postavy budou štvát. Já je miluju všechny (kromě jeptišky). Perfektní výplň mezi Hrou ot ny. Podobná vizáž, podobný styl. Ne tak dobrý, ale rozhodně lepší než místních 50 %.

• 6.3.2016  21:51
    Hanna (2011)

Film, který mi nemá co nabídnout (snad kromě dlouhých záběrů bez střihu). Akční snímek, v němž mě bavila přibližně jeden a půl akční scény... Příběh tupý, prázdný, skoro neexistující. Přesah? Ale prosím vás. Nezábavnější to je, když je na scéně náctiletá píča a žvatlá kokotiny. Nejlepší scéna je při "sesterském paktu" pod peřinou a to jenom proto, že mě velké detaily a kamera klouzající po kouscích těla dávají pocit, jako bych pod peřinou skutečně ležel.

• 31.7.2012  23:07

Tohle je přesně ten typ filmu, kterému odpustím skoro všechno. Proč? Protože se nebere vážně! Všechno cool, co hrdinové provedou, je okamžitě nějak shozeno! Maskami počínaje. Přitom to má šťávu. Hrdinové samozřejmě vydrží i atomovku do břicha, ale nádavkem stejně tolik vydrží i záporáci. Akce je super, i když tomu chybí něco opravdu bomba, příběh poněkud horší, ale dá se. Při srovnání s předchozími díly má týmovkou nejblíže k jednotce, bláznivostí akcí zase k Woově dvojce. Bird tomu ale hodil parádní nadhled, takže jsem se chlámal od začátku do konce. Ano, M:I se začíná stávat krásnou sebeparodií, ale mě ten vývoj docela vyhovuje.

• 27.5.2012  11:45

Jsem z toho rozpačitý. Doufal jsem, že to bude akčnější, efektnější, plynulejší. Je to skoro ještě sekvenčnější, často poněkud zmatený, negraduje to tak dobře jako origoš... hlavní problém mám ale s herci. Craig je moc gorila, abych ho viděl jako Blomkvista a Mara je moc uhlazená a pěkná, není tak syrově skvělá jako její předchůdkyně. A proto taky nakonec zůstanu u originálu. Oba jsou to skvělé filmy a někomu možná více sedne tenhle. Pro mě ale norský snímek vyhrává ve volbě herců a v tom, že to není Hollywood.

• 14.6.2012  15:15

Sympatická podívaná, parádní základní myšlenka. Bohužel, logika šla ke všem čertům. Proč po někom, kdo hrozí rozložit systém, jde všeho všudy pět policistů? Proč ve světě, kde někoho zabuijí za pár hodin, pobíhá jediná zloičinecká banda? Proč mají všichni natolik altruistické chování, že když mezi ně vběhne holka s milionem let v kompjútru, tak jí nerozbijou hubu a nezmizí? Mohli bysme tu mít alespoň solidní zdrhačku, ale ani ta se moc nekoná. Přesto mě to bavilo a bavilo mě to hodně. Proto taky tak dobré hodnocení.

• 27.3.2012  19:49
    Válka Bohů (2011)

Miluju Tarsema Singha. Tahle pohádka mi ale moc nesedla. S Řeckými mýty má pramálo společného. Příběhově je to sbírka klišé, i když dle Červenáka je to precizně vytvořené. Pro mě je to sbírka deus ex machina, které nastane pokaždé, když to zrovna začíná být zajímavé. Akční to vlastně moc není, postavy mi přijdou krajně schématické, nelogičnosti se množí co pár minut, a zároveň se to bere hrozně vážně, takže to ani nejde brát s nadhledem jako popcorn. Jediné, co zůstává, je Singhův úžasný vizuál. Za ten a za některé akční scény tedy 50 %.

• 20.6.2012  00:37
    Ôran kôkô hosutobu (TV seriál) (2011)

Tenhle počin u mě jede na wtf efektu. Anime předlohu miluju a byl jsem zvědavý, jak to bude fungovat sehraný. Inu, nefunguje, je to spíše trapný, ale až tak neuvěřitelně trapný, že se vlastně docela směju. Takže za 2.

• 10.2.2013  11:16
    Durarara!! (TV seriál) (2010)

Velké zklamání. Zdánlivě stejný přístup jako u Bacanna se brzy rozplizává do lineárního vyprávění, které se rádo cyklicky vrací, jenom aby stejný příběh vyprávělo z jiného úhlu pohledu, aby vždycky došlo ke stejnému bodu. Výsledkem je celá řada neskutečně nudných dílů. Seriálu by dost bodlo zhuštění do 15 dílů, všechno by mělo mnohem větší dynamiku. Množství nezodpovězených otázek, množství zbytečných, nevyužitých charakterů, prostě takové velké honění neviditelného králíka. Přesto se jedná o zajímavý počin. Začátek jsem přetrpěl stěží, u třetího dílu jsem se chytnul, do poloviny jsem jel jako děs. Pak se dostavuje nepříjemné rozmělnění děje a v závěru už člověk tuší, že to nebude to, v co doufal. Tvůrcům totiž chybí koule. Tvůrci nemají odvahu někoho oddělat, jako to udělali v Baccanu, tvůrci nemají odvahu nechat stříkat krev a postavit všechno do skutečně tragické roviny. Takhle i trápení hlavních hrdinů přijde spíše směšné. Celý seriál je sestaven ze série neuvěřitelných náhod, kdy jednotlivé postavy jsou náhodou na stejné místě, a tak se může něco stát, a obhajují to nevěrohodnou manipulací jedné z postav. Příběhy vyznívají do prázdna. Ale... Důvody, proč se na to má smysl podívat: 1) Je to něco jiného. 2) Perfektní charaktery (hlavně Celty a ten magor, co vším hází) a příjemný humor 3) Izac a Miria z Baccana. I když jen na chvilku.

• 22.8.2015  22:32
    Muž odnikud (2010)

O tolik lepší než stupidní John Wick, který zapomněl svojí přímočarou tupost vykompenzovat humorem, nebo emocemi. Tohle taky není vtipné, ale aspoň efektně syrové a asijsky procítěné (což někoho sere a někdo - já - to má rád).

• 24.11.2012  18:29

Začalo to slibně, ale zvrhlo se to v takovou volovinu, že s emi chtělo plakat. Průběh děje splácaný ze samoúčelných pičovin, které by měly pobavit, jenže vůbec nejsou vtipné, a pak ty klišé a stupidit vážně jenom nasereštvou. Parkour sice vypadá docela slibně, ale dokonale ho kazí věčné slow motiony a pitomé záběry, díky nimž si stěž který souboj či honičku dokážu užít. O závěrečných eskapádách v labyrintu ani nemluvě, to je prostě hrůza na hrůzu a nuda na nudu. Herci jsou sice sympatičtí, ale nějak zapomněli, že by měli taky hrát. Chemie mezi hlavními hrdinami moc nefunguje a navíc film kraluje v nejstupidnějších polibcích ever. Ale což, bejt zlitej, tak si ten film snad i užiju.